Zdravie a wellness

18 úžasných prínosov lykopénu pre pokožku, vlasy a zdravie

18 úžasných prínosov lykopénu pre pokožku, vlasy a zdravie

Som si istý, že nemal tušenie, že živiny bohatý ako Lykopén sa skrýva v očiach, vo vašej kuchyni! To je pravda, Lykopén je kráľ medzi živinami. To má rozmanité výhody pre zdravie a môže dokonca pomôcť pri prevencii smrteľných chorôb a stavov, ako je rakovina a makulárnej degenerácie.

Vlastnosti Lykopén:

Mnohí ľudia nie sú vedomí existencie a dôležitosť tejto živiny v ich strave. V dôsledku toho, že stratí na svojej zásadnú úlohu v udržiavaní zdravého tela a mysle. Tu sú niektoré funkcie, ktoré lykopénu v hornej časti živín grafu:

 • Je karotenoid (organické pigmenty, ktoré môžu byť prevedené na vitamín A)
 • To je rastlinnou živinou (organických látok v rastlinách, ktoré majú antioxidačné a protizápalové)
 • To je antioxidant (neutralizuje účinok škodlivých voľných radikálov oxidáciou seba)
 • To zabraňuje poškodeniu DNA
 • To nemôže byť vyrábaný v ľudskom tele a musia byť zahrnuté v našej strave
 • To dáva červenú farbu na ovocie a zeleninu, ako sú paradajky, melón, papája a ružového grepu
 • Jedná sa o rozpustný v tukoch živiny

Lykopénu Zdroje:

Po zistení, že naše telo nemôže produkovať lykopény, je dôležité vedieť, aké potraviny sú najlepším zdrojom tejto živiny. Hoci mnoho vitamínové doplnky začleniť lykopény v odporúčaných dávkach, to je šikovný, aby ho zahrnúť do svojej každodennej strave pridaním všetky potraviny prítomné v červenom spektre. Niektoré ľahké nájsť zdroje lykopénu sú:

load...

1. Tomato:

Najlepšie a najschodnejšia zdrojom lykopénu bola sedí tu v rastlinnom polici chladničky. Paradajky obsahujú maximálne množstvo lykopénu. Pri použití čerstvé, ľahko sa vám s vašou dennej potreby lykopénu. Ale prekvapivo, keď sa paradajky požití vo forme kečup, polievky a iné varené foriem, ktoré uvoľňujú trikrát viac ako lykopény čerstvého ovocia! Pamätať - čím hlbšie, tým tmavšie je paradajka, tým viac zaťažený Lykopén je.

2. Pink Guava:

Opäť platí, že kľúčové slovo je, ružové 'alebo, červené'. Ružové a červené guavas majú tiež vysoký obsah lykopénu. Okrem lykopénu, guajavy sú aj dobrým zdrojom vitamínu C, Omega - 3 mastných kyselín a vlákniny. Vyzdvihnúť červené alebo ružové guavas naplniť svoju výživu meter, kedykoľvek máte pocit, že chýba tieto životne dôležité prvky.

3. Melón:

Zrelé melóny mať tento krásny červený odtieň, ktorý z nich robí neodolateľným pre väčšinu ľudí, a to z dobrého dôvodu. Mozog je vyladený na rozpoznanie pestrofarebné potraviny za dobré zdroje rôznych vitamínov a živín. Prítomnosť lykopénu je tento inak proste vodnatý ovocie obľúbený medzi mnoho. Je tiež dobré diuretikum a zdrojom vlákniny.

load...

4. Papája:

Nájsť papája matný ovocia s hrubý hľadá lepkavý semená? Dôvodom, prečo je nutné mať toto ovocie je, že je vynikajúcim zdrojom lykopénu. Pre tých, ktorí nemajú prístup k ružovej tropického ovocia, bude papája vám rovnaké množstvo lykopénu. Takže zbierať odvahu a skúste to žlto-červené tropické ovocie.

5. Pink Grapefruit:

Áno, máme, ružovej 'grapefruit! Táto horkastá ovocie je zlatá baňa vitamínu C a lykopénu; skoro rovnako ako paradajka. Toto ovocie je tiež známy pre svoje cholesterolu absorbujúce vlastnosti.

Upozornenie: Ľudia náchylní k obličkové kamene by sa mali vyvarovať toto ovocie.

Kožné Výhody lykopénu:

Dietológovia a odborníci výživy už dlho vychvalováním mnoho výhod lykopénu na koži. Od vytvrdnutí úpal k zníženiu rizika vzniku rakoviny kože, táto živina to všetko robí. Tu sú niektoré kožné výhody Lykopén:

1. UV indukovanej Skin Damage:

Je všeobecne známe, že UV-A je zodpovedná za väčšinu poškodenie pokožky spôsobené slnečným žiarením, pretože ide hlboko do kože a UV-B je ten, ktorý spôsobuje vysušenú pokožku, pretože je aktuálnejšia. Výskum ukázal, že použitie vysoko lykopén potravín v strave, okrem opaľovacích krémoch, môže viesť k zníženiu poškodenia pokožky spôsobené UV-A a UV-B ožiarenia.

2. Anti-aging vlastnosti:

Pri požití, Lykopén je prevedený na vitamín A alebo retinol v tele. Retinol, je jedným z najlepších spôsobov, ako znížiť dopady starnutia, pretože podporuje tvorbu kolagénu a melatonín, ktoré oba upravujú celkový zdravotný stav pokožky.

3. Zníženie začervenanie kože:

Lykopén bolo preukázané, že zníženie erytém alebo sčervenanie kože do značnej miery. To môže tiež upokojiť hrubú kožu tým, že podporuje rast nových kožných buniek.

4. Skin Lightening:

Mierna povaha lykopénu podporuje fungovanie melanínu, ktorý reguluje farbu pleti. Bolo dokázané, že znižuje stmavnutie kože a stareckých škvŕn.

5. Antioxidačné vlastnosti:

Lykopén je silný antioxidant a skutočnosť, že to je čisto prírodné a ekologické to o to viac šetrnejšie k pokožke. Antioxidačné vlastnosti lykopénu sa zistí, že je dvakrát vyššia ako u beta-karoténu. Preto ho možno použiť pre rýchlejšie, efektívnejšie detox celého tela, vrátane kože.

Vlasy Výhody lykopénu:

Videný vedci sú kožné bunky, vlasy je pravdepodobne najčastejšou príčinou obáv, okrem kožou, pre masy. Milióny ľudí na celom svete utrácajú milióny dolárov na vlasy problémy, ako sú rozstrapkané končeky vlasov, predčasnému šediveniu, lupín a vypadávanie vlasov. Výskumní pracovníci, našťastie našli pozitívny vzťah medzi používaním lykopénu a vlasy zdravie.

6. Strata vlasov riešenia:

Vypadávanie vlasov, a to najmä u mužov je spojené s nadbytkom chemickej dihydrotestosterón či DHT. Dobrý denný príjem potravín bohatých na lykopén môže pomôcť telu znížiť prebytok DHT zo systému a spomaliť proces vypadávania vlasov a mužský vzor plešatenie.

7. Rast vlasov:

Podporuje rast zdravých vlasov je pravdepodobne jednou z hlavných požiadaviek na každého zoznamu dnes. Štúdie ukázali, že zdravý príjem lykopénu môže zvýšiť schopnosť pokožky hlavy k podpore rastu zdravých vlasov, ktorý je menej náchylný na prasknutie a pádu.

8. Rôzne Skalp Podobné problémy:

Lykopén doplnky sú predpísané lekárom na liečbu problémov skalp ako skalp dermatitídy, lupienky a skalpu Pásomnica skalpu.

Lykopén Zdravotné výhody:

Lykopén má síce len povrchné pozitívne účinky, ale zistilo sa, že slúži oveľa väčší zmysel tým, že pôsobí ako preventívne opatrenie proti mnohých život ohrozujúcich a závažných porúch a chorôb. Lekári a vedci podobný chváliť mnoho výhod bohatých potravín a doplnkov lykopén, pokiaľ ide o zdravotných problémov, ako sú:

9. Ochorenie srdca:

Zabijakom číslo jedna, ochorenia srdca, je často spojená s prítomnosťou príliš veľa cholesterolu v tele. Lykopén bohaté potraviny, ak pravidelne prijatá, bráni oxidácii LDL cholesterolu (zlý cholesterol), predchádzať tomu od upchatie tepny.

Rakoviny prostaty 10.:

Je známe, že medzi prvými tromi rakoviny u mužov, rakovina prostaty môže byť prípadne predísť zdravou príjmu lykopénu. Pre ľudí, ktorí už trpia rakovinou prostaty a odstránenie tváre prostaty, bohatá strava Lykopén je predpísaná 2 - 3 týždne pred operáciou na zníženie a kontrolu remisie rakoviny a proliferáciu nádorových buniek.

11. Rôzne Ostatné Rakovina:

Ako je rakovina prostaty, Lykopén užívanie bolo preukázané, že majú výhody vo výskyte rakoviny prsníka, kože, pečene a pľúc. Presný dôvod, prečo Lykopén je dobrý preventívne opatrenia proti toľkých život ohrozujúce rakoviny je stále predmetom výskumu.

12. Neplodnosť medzi mužmi:

Výskum ukazuje, vysokú koreláciu medzi pravidelným príjmom potravín bohatých na lykopén a posilnený počet spermií u mužov. Výskum je vykonávaný vidieť účinky lykopénu v liečbe neplodnosti u mužov.

13. Diabetes:

Hoci výskum je stále veľmi primitívne v tejto oblasti, lykopén bolo zistené, že niektoré pozitívny prínos v liečbe diabetu znížením hladiny glukózy v krvi typu II a znížením oxidačného stresu prostredníctvom antioxidačné vlastnosti.

14. Makulárnej degenerácie:

To je jedna z hlavných príčin slepoty na celom svete, čo spôsobuje postupnú stratu zraku v strede zorného poľa. Lykopén pomáha udržiavať celkové zdravie očí a prevenciu makulárnej degenerácie tým, že telo so zdravou dávkou retinolu a vitamínu A.

15. Osteoporóza:

To je tradične problémom žena. Viac ako 200 miliónov žien trpí osteoporózou na celom svete. Nedávne štúdie ukázali, že prijatie bohatú stravu lykopén zabraňuje lámavosti a tenkosť kostí - hlavnú príčinu za osteoporózy.

16. Zdvih:

Lykopén bohaté potraviny môžu pomôcť, aby vám menej náchylný k mŕtvici. Antioxidačné vlastnosti lykopénu vás chráni tým, že zabráni tvorbe krvných zrazenín, ktoré sú hlavným dôvodom úderov. Okrem toho, Lykopén má tiež protizápalové účinky na krvné cievy vnútri mozgu, ktorý tiež slúži ako ochrana proti zdvihu.

17. Imunitný systém:

Lykopén je stimulátor pre obranný mechanizmus tela a imunitného systému. Imunitný systém je vylákať od lykopénu konať rýchlejšie pri ničení ochorení spôsobujú mikroorganizmy.

18. Neurologické neporiadky:

Konštantná Prítomnosť lykopénu v strave bolo spojené s prevenciou mozgu a neurologické poruchy, ako je Alzheimerova choroba, vaskulárnej demencie a Parkinsonovej choroby. Robí tak možno znížením opotrebenia mozgového tkaniva oxidáciou.

Syntetický lykopén:

Hoci jeden môže dostať lykopény veľmi ľahko zo zdravej výživy, lekári často predpisujú použitia syntetického lykopénu rovnako. Existuje veľa doplnkov Lykopén založené ľahko dostupné na trhu. Avšak, pred výberom lykopén doplnky, je nutné posúdiť:

 • Vaše súčasné potravinové zdroje lykopénu
 • Dávka potrebná, aby sa na zníženie prírodných príjmu
 • Pomocné látky obsiahnuté v dodatku a vaše prípadné alergické reakcie na ne
 • Cenové rozpätie dostupných značiek
 • Možné vedľajšie účinky
 • Riziká vyplývajúce z predávkovania Lykopén

Lykopénu nežiaduce účinky:

Lykopén, keď videl, ako zázrak prírody, môže tiež produkovať nežiaduce účinky, v niektorých prípadoch. Medzi ne patrí hnačka, dyspepsia, plyn, nevoľnosť a vracanie, hoci výskyt týchto nežiaducich účinkov je veľmi vzácna. To je dobrý dôvod, prečo prírodné zdroje lykopénu sú najlepšie.

Je Nadužívaniu lykopénu škodlivý?

Odpoveď na túto otázku znie: Áno, nadužívanie čohokoľvek môže predstavovať potenciálne ohrozenie zdravia a pohody. Ak ste užili nadmerné množstvo lykopénu, môžu sa vyskytnúť:

 • Pigmentácia kože (oranžová-ish odtieň na koži)
 • Nerovnováha imunitného systému (odolnosť proti niektorým mikróbov, čo vedie k neschopnosti odvrátiť niektoré choroby)
 • Alergie (opuch, svrbenie, ťažkosti s dýchaním, žihľavka a vyrážky)
 • Gastrointestinálne problémy (nadúvanie, plyn, nevoľnosť a zažívacie ťažkosti)

Avšak, tieto zdravotné riziká sú veľmi zriedkavé a vyskytujú sa len vtedy, keď sa zistí, že denný príjem lykopénu byť oveľa vyššia, ako je odporúčaná dávka po dlhú dobu.

Ľudia sa často vziať ich stravu a výživu ako samozrejmosť a prísť o dôležité živiny, ktoré sú veľmi dôležité pre dobré zdravie. Nesmierne množstvo výskumu sa deje v oblasti lykopénu dokazuje, že ľudia vždy potrebovať doklad o výhodách určitú vec, než si uvedomí svoju skutočnú hodnotu. Avšak, ak sa vzťahujú k dlhoročné múdrosti a výroky ako jednoduché a samozrejmosťou ako "jesť mrkvu, ako zlepšiť svoj zrak a kožu", by si uvedomiť, že toto príslovie je v skutočnosti hovorí o výhodách lykopénu, okrem iného.

Siahnuť po doplnkoch a tabletiek, ktoré obsahujú lykopény zdá zbytočné cvičenie, kedy je tak hojne k dispozícii v prírode. Takže predtým, než idete hľadať najlepšie lykopénu stravy, pilulky alebo dokonca syntetického lykopénu, pozrite sa na vaše chladnička a kuchyňa.

Nehľadajte nič iné ako svoje vlastné domovskej laboratória, kuchyne a uvariť tie červené a oranžové potraviny preniknúť do vášho osobného rezervoáru lykopénu.

Ešte nechajte nám svoj názor v sekcii Komentáre nižšie!

load...