Zdravie a wellness

6 úžasných výhod Soham Meditácie pre vedenie zdravého života

6 úžasných výhod Soham Meditácie pre vedenie zdravého života

Soham meditácie je tiež známy ako Hamsa, Hansa, a tak Hum. Soham je sanskrtské slovo, ktoré znamená, že stotožňovania sa s vesmírom alebo konečné reality. Pokiaľ ide o meditácii, môže byť rozdelená do dvoch častí-tááák, čo je zvuk pri vdýchnutí a Hum, ktorý je zvuk výdychu.

Títo dvaja spolu spojiť do dýchacej technike človeka. Je to jeden z najdôležitejších mantier v tantrizme a Kriya jogy. Ak vynecháme spoluhlások S a H, sa vyslovuje ako, OM ', hlavný mantra Hindov. Kým premýšľa, odporúča sa opakovať mantru mentálne realizovať plný prospech z tohto druhu meditácie. Soham meditácia robí človek cíti všemocné a blažený zvnútra.

Výhody Soham meditácie:

Soham meditácie ponúka mnoho výhod na myseľ, rovnako ako k telu. Niektoré z nich sú:

1. Duchovný Výhody:

V dnešnom svete chaotické a stresujúce životné, kde jeden má Či o čas a pokoj, meditácia sa stal dôležitým aspektom života poprsie, že stres, aby sa žiť zdravý život. Meditácia je proces, ktorý pomáha nám nájsť vnútorný pokoj a dušu, keď sa učí ovládať svoje stres, bolesť, hnev a iné pohromy mysle a duše. Mnoho foriem jogy sú k dispozícii dnes, kedy je zavedená meditácie, pri cvičení jogy prospievajúce za rohom ulíc. Soham meditácie je jedným z najúčinnejších medzi nimi.

load...

2. Koordinácia myseľ a telo:

Aj keď meditujeme, naše svaly sprvu tendenciu uzatvoriť zmluvu. Uvoľniť celé telo, jeden musí najprv naučiť ovládať napätie svalov a hluk mysli, ako nájsť vnútorný pokoj a relaxáciu. Aby bolo možné urobiť, je potrebné tvoriť mostík ovládať medzeru medzi mysľou a telom, a potom sa náš nervový systém vstúpi do hry. To sa chová ako most, pomáha telu ku komunikácii s mysľou. Pre dokonalú meditáciu, jeden musí najprv naučiť regulovať nervovú sústavu, a Soham meditácie je schopný nás učí, ako vytvoriť most a regulovať nervovú sústavu.

3. Vývoj krvného obehu:

Ako zásady Soham meditáciu sa sústreďujú v podstate na technikách dýchania, rozvíja krvný obeh v našom tele. Je tomu tak preto, ako dýchať, berieme na kyslík, ktorá je životne dôležitá pre energiu potrebnú naše telo. To tiež pomáha zmierniť bolesť medzi našimi svalmi, a je veľmi efektívna pre tých s bolesťou v časti kolená aj zadné. To preto, že uvoľňuje napätie medzi svalmi.

4. Vývoj sústredenie:

Soham meditácie vyžaduje pozornosť a systematické postupy, ktoré vykonávajú. Keď sme túto meditáciu vykonávať, to nám pomáha sústrediť sa a cvičiť svoju myseľ na jednobodovosti zvyšuje naša úroveň koncentrácie a zameranie. Jedná sa o veľmi dôležité, čo nám pomáha vykonávať svoje každodenné činnosti a spolupracovať s ľahkosťou a úspechu. Cvičiť Soham s nozdrami pomáha nám v tejto veci. To je preto, že so zameraním na dýchanie nám pomáha skúmať vnútornú energiu alebo prané, ktorý nás zbavuje nášho stresu a pomáha nám sústrediť sa na hlbšej meditáciu.

load...

5. Refining mentálne schopnosti:

Ako Soham meditácia nám pomáha sústrediť sa, môžeme získať jasnejší obraz o našom okolí, a naše rastúcou úrovňou koncentrácie, pomáha to pamätať viac, a s väčšiu prehľadnosť. Pomáha, kto objaviť jeho / jej vnútorné ja, a tým, kto môže ísť o jeho každodennými povinnosťami a postupov s živosťou.

6. Cesta k zdravému životnému:

Výhody Soham meditácie sú nekonečné. Nehovorte slová, ale nech tichý zvuk vykonať akciu. Pokúste sa nájsť tichý zvuk zvnútra. Naše telo prehráva hudbu zvnútra; je potrebné, aby ich objaviť s cieľom preskúmať niečí pravé ja.

Byť pozorný, počítať mantry a viesť zdravý a duchovný život s Soham mantra meditácie.

Páčil sa vám článok? Zanechajte nám komentár nižšie.

load...