Zdravie a wellness

15 najlepších výhod papaya Leaf Juice pre pokožku, vlasy a zdravie - skúste ich vypustiť

15 najlepších výhod papaya Leaf Juice pre pokožku, vlasy a zdravie - skúste ich vypustiť

Ako vyplýva z jeho názvu, papája list šťava je šťava extrahovaná z listov papáje rastliny. Všetci sme si vedomí zdravotných výhod konzumácia ovocia papája, ktorý je tiež známy ako, papita '(Hindi). Ale v poslednej dobe papája extrakt z listov získal popularitu vďaka svojej liečivé vlastnosti a môže poskytnúť úľavu proti niektorým smrteľným chorobám, ako je horúčka dengue a rakoviny.

S nárastom výskytu horúčky dengue, došlo k rastúca potreba pre jednoduchú a lacnú liečbu a papája listu šťava je konečná odpoveď. Nielen, že sa to ukázalo byť účinné v boji s príznakmi horúčky dengue, ale tiež pri liečbe to. Okrem toho má aj protirakovinové vlastnosti, ako aj ďalšie zdravotné výhody.

Ako si vyrobiť Papaya Leaf Juice?

Vzhľadom k tomu, papája list šťava je veľmi horkú chuť, môže byť kombinovaný s inými ovocnými šťavami. Môžete si pripraviť papája list šťavy doma v nadväznosti na uvedené kroky.

load...
  • Trvať niekoľko stredných papája listy, ktoré sa umyjú a čiastočne sa vysuší. Rez je a umiestniť ich do hrnca s asi 2 litre vody.
  • Variť vodu a lístia, a dusíme bez pokrievky, kým sa voda znížená na polovicu.
  • Teraz kmeň kvapaliny a uložiť ju v sklenených nádobách. To môže byť v chlade a skladované po dobu 3 až 4 dni. Ale čerstvý džús je vždy výhodnejšie.
  • Šťava sa musí zlikvidovať, ak sa zakalí.
  • Alternatívne je šťava môže byť vylisované drvením papája listy po odstránení stopky a ďalšie vláknité časti.

Aj keď táto šťava je veľmi prospešné, je potrebné osobitne sa vyhnúť tým, tehotné ženy, ako to môže vyvolať potrat. Okrem toho, že by nemali byť konzumované s žiadnymi stimulátory štítnej žľazy alebo koenzým Q10.

Zdravie Výhody Papaya Leaf Juice

Ako bolo uvedené vyššie, papája list šťava sa ukázala byť účinná pri liečbe horúčky dengue. Ponúka celý rad ďalších zdravotných výhod. Niektoré zo zdravotných výhod papáje listov šťavy sú nasledovné.

1. Dengue je smrteľná choroba spôsobená vírusom dengue prenášaného Aedes komára. Toto ochorenie môže byť fatálne v čase a je charakterizovaná symptómy ako je vysoká horúčka s bolesťou hlavy, silné bolesti svalov, bolesti kĺbov, červené vyrážky na tele, ktoré môžu spôsobiť svrbenie a drastickým poklesom doštičiek počítať. Zatiaľ žiadne konkrétny liek bol formulovaný pre toto ochorenie. Analgetiká, ako je aspirín a ibuprofén majú svoje vlastné vedľajšie účinky. Papája list šťava je tradičný spôsob liečenia dengue bez nevzniknú žiadne vedľajšie účinky. Výskum a niekoľko prípadové štúdie ukázali, že papája list šťava obsahuje enzýmy chymopapin a papaín, ktoré zvyšujú krvné doštičky, tiež známy ako trombocytov a tiež zmierniť príznaky. Farmaceutické spoločnosti sa už používajú papája výťažok z listov prípravky vo forme kapsúl a kvapalných vzorkách. Lekári odporúčajú užívať 20 až 25 ml tejto šťavy dvakrát denne počas jedného týždňa pre rýchle výsledky.

load...

Bolo zistené, 2. Papája list, že majú anti-maláriu vlastnosti rovnako. Tak, papája list šťava sa často používa v niektorých častiach sveta, ako profylaktické prevencia malárie v niektorých endemických oblastiach.

3. Najväčší protirakovinové vlastnosti z papáje sú sústredené v jeho výťažok z listov. Podľa prieskumu vykonaného spoločnosťou časopise Ethnopharmacology, papája list šťava obsahuje niektoré enzýmy, ktoré majú dramatický boji proti rakovine vlastnosti proti širokému spektru nádorov, ako je rakovina krčka maternice, rakoviny prsníka, rakoviny pečene, rakoviny pľúc a rakoviny pankreasu bez toxických účinkov na telo. Ako výsledok, papája extrakt z listov je často odporúčané ako súčasť chemoterapia v niektorých častiach sveta. Reguláciou T-bunky, papája extrakt z listov zvyšuje odpoveď imunitného systému na rakovinu.

4. Papaya listy obsahujú dôležité živiny, ako sú vitamíny A, B1, C a E, kalórií, bielkovín, sacharidov, vápnika, fosforu, železa a vody. Pleaf šťava má dôležitú enzýmu papaín, ktorý pomáha pri trávení tým poškodí proteínov prirodzene.

5. Papája list šťava obsahuje viac ako 50 účinných látok vrátane karpain zlúčenín, ktoré inhibujú mikroorganizmy, ako sú huby, červy, parazitov, baktérií, ako aj mnoho foriem nádorových buniek. To je často používané v bylinné lieky na odstránenie črevnej červami, pretože obsahuje taníny, ktoré chránia črevá z reinfekcie zarábaní proteínov v sliznici črevnej steny. Týmto spôsobom sa červy nemôžu pripútať. To znamená, že sú účinné pri potláčaní príčinu brušný týfus.

6. Ďalšie úžasný prínos papája listu šťavy je jeho schopnosť bojovať proti vírusovej infekcie, ako je nádcha vírus. To je prirodzený spôsob regenerácie biele krvinky a krvné doštičky. Papája listy obsahujú viac ako 50 zložky, vrátane vitamínov A, C a E, ktoré podporujú imunitný systém.

7. Čerstvá papája listy varené plátky kúsky pomarančovej pomoci v spaľovanie tukov ako papája listu šťavy je ideálny redukčné činidlo.

8. Papaya list šťava je účinná pri zmiernenie menštruačné bolesti. Pre tento účel sa 1 papája list, pridať tamarínd a soľ, premiešajte s pohárom vody a varu. Piť tento lektvar po ochladení ho úľavu.

Kožné Výhody Papaya Leaf Juice

Papája je skvelé pre vašu pokožku a je začlenený do niekoľkých pleťové masky a výrobkov pre starostlivosť o pleť, aby vám zdravé a žiariace pleť. Na rozdiel od ovocia, papája list šťava je prospešné pre pokožku nasledujúcimi spôsobmi.

9. Papaya list šťava má vyšší obsah vitamínov A a C v porovnaní s ovocím, ktoré podporujú zdravie pokožky.

10. Papaya list šťava pôsobí ako kože dezinfekčným prostriedkom. To možno pripísať prítomnosti karpain zlúčenín, ktoré inhibujú mikroorganizmy a iné toxíny, čím dáva jasný koži a poskytuje ochranu proti kožné problémy, ako sú pupienky, pehy a škvŕn.

11. Šťava z papája listov je účinná pri liečbe ekzémov. Môžete ho použiť na svojich postihnutých oblastí po drhnutie.

12. Čerstvá papája list šťava pomáha pri hojení otvorených rán a vredy.

13. Mliečna šťava sa extrahuje zo špičky papája listov môže zmäkčiť stvrdnutej kože alebo kukuričný / bradavice na nohách.

Vlasy Výhody Papaya Leaf Juice

Vzhľadom na množstvo vitamínov, minerálov a enzýmov, papája extrakt z listov je často používaný v celej rade prípravkov pre starostlivosť o vlasy, ako sú šampóny a kondicionéry pre podporu rastu vlasov, posilnenie vlasu a odvrátiť problémy, ako je plešatý, prebierky, lupiny apod Papaya lupeňov šťava má nasledujúce výhody pre vlasy.

14. Papaya list šťava je často používaný predajní zdravotníckych či salónoch na ošetrenie vlasov. Pri použití ako kondicionér spolu s ďalšími prísadami ako kokosovým mliekom a medom, dodáva lesk nudné, mŕtve vlasy a zjemňuje hrubé a nepoddajné vlasy.

15. Papája extrakt z listov sa používa najmä ako prísada do šampónoch proti lupinám majú riadiť vločky a zabrániť tvorbe lupín. Vzhľadom k prítomnosti karpain zlúčenín, je účinný pri odstraňovaní nečistôt a oleja, rovnako ako chemickú vybudovať z vlasov bez akýchkoľvek vedľajších účinkov.

Dúfam, že vám tento článok užitočný! Ešte zanechajte nám komentár.

load...