Zdravie a wellness

15 najlepších výhod vody Špenát na pokožku, vlasy a zdravie

15 najlepších výhod vody Špenát na pokožku, vlasy a zdravie

Voda Spinach- všetci vieme, táto listová zelenina ako Popeye obľúbený. Ale to je naozaj skutočnosť, že voda špenát je vysoko hodnotené medzi najzdravšie potraviny na svete a existuje veľa dôvodov pre to je tak. Tiež známy ako, kangkong 'alebo, močiare kapusta', voda špenát je jedným z populárnych zelenej listovej zelenine. Je to v podstate trávnej vodné polo alebo vodná vytrvalá rastlina, ktorá sa vyskytuje v tropických a subtropických oblastiach. Všeobecne existujú dva druhy vody spinach- ďalej len, Ching Quat ', ktorý zeleným stonkou, úzkymi listy a bielymi kvetmi a, Potom Quat', ktorý má šípky tvarované listy a ružovými kvetmi. Hoci všetky časti mladé rastliny sú jedlé, sú väčšinou dáva prednosť platidlo strieľať tipy a mladší listy. V Indii, to je všeobecne známy ako, Paan PALAK '.

Rovnako ako ostatné tmavo zelenej listovej zeleniny, voda špenát je powerhouse živín, ktoré prospievajú telu aj kožu a mozog. Obsahuje dostatočným množstvom vody, železo, vitamín C, vitamín A a ďalších živín, a môže byť jeden varený alebo surový. Používa sa hlavne do šalátov, rovnako ako iných pokrmov pre zvýšenie ich obsahu živín. Šťava z vody špenátu je tiež veľmi prospešné.

load...
Voda Špenát Výhody

Tu vám prinášame výhody vody špenátu zaradenom podľa zdravie, kože a vlasov pre vaše pohodlie. Užite si to!

Zdravie Výhody vodné špenát:

Všetky tmavo zelená listová zelenina sú plné živín a vody špenát nie je výnimkou. Listy vody špenát sú veľmi výživné, obsahujú hojné množstvo vitamínov a minerálov. Sú vynikajúcim zdrojom vlákniny, bielkovín, vápnik, železo, vitamín A a vitamín C, ktoré sú zrejmé z jeho rôznych zdravotných výhod sú uvedené nižšie:

1. Znižuje hladinu cholesterolu:

To je vynikajúcou voľbou pre tých jednotlivcov, ktorí chcú schudnúť a znížiť hladinu cholesterolu prirodzene. Výskum vykonali na potkanoch ukázali, že konzumácia vody špenát má za následok zníženie hladiny cholesterolu, rovnako ako Triglycoside. Tak, tento rastlinný má významnú úlohu pri znižovaní hladiny cholesterolu.

load...

2. Liečba žltačky a pečene:

Voda špenát sa používa v ajurvédskej medicíne na liečbu žltačky a pečene. Výskum preukázal, že extrakt z tejto rastliny môže poskytnúť ochranu proti chemickému vyvolané poškodenie pečene v dôsledku jeho modulácii detoxikačných enzýmov; antioxidačné a voľných radikálov vlastnosti.

3. Užitočné pri liečbe anémie:

Byť bohatý na železo, mladí voda špenátové listy sú veľmi prospešné pre ľudí s anémiou, rovnako ako tehotné ženy, ktorí vyžadujú železo v ich strave. Železo je dôležitý minerál, ktorý je potrebné v tele, najmä červených krviniek pre tvorbu hemoglobínu.

4. Liečba trávenie a zápcha:

Voda špenát je bohaté na vlákninu, a tým, že pomáha pri trávení, poskytuje úľavu od rôznych zažívacie poruchy prirodzene. Jeho mierne preháňadlo vlastnosti sú prospešné pre ľudí, ktorí trpia trávenie a zápcha. Šťava z vareného špenátu môže uvoľniť zápchu. Táto zelenina je tiež používaný na liečbu črevných napadnutiu parazitmi. Obsahuje latex, ktorý sa používa ako preháňadlo činidlá.

5. Anti Diabetická:

Výskumy preukázali, že pravidelná konzumácia vody špenátu pomáha v rozvoji odolnosti proti diabetu indukovaného oxidačného stresu. Používa sa aj pri liečbe diabetu u tehotných žien.

6. Ochrana proti srdcovým chorobám:

Voda špenát má niektoré dôležité živiny, ako sú vitamíny A a C, ako aj vysokú koncentráciu beta-karoténu. Tieto živiny pôsobia ako antioxidanty zníženie voľných radikálov v organizme, čím sa zabráni forma cholesterolu stávať sa oxiduje. Oxiduje cholesterolu palice na stenách krvných ciev, spôsobí zablokované tepny, infarktu alebo mŕtvici. Okrem toho, kyselina listová obsiahnuté vo vode špenáte pomáha premeniť potenciálne nebezpečné chemické látky nazývané homocysteín, ktorý vo vysokých úrovniach môže viesť k infarktu alebo mŕtvici. Horčík je minerál, ktorý znižuje krvný tlak a poskytuje ochranu proti ochoreniu srdca rovnako.

7. Prevencia rakoviny:

Naložením s 13 rôznymi typmi antioxidačných látok, vody špenát je ideálna strava pre prevenciu rakoviny. Tieto antioxidanty sú známe pre odstránenie voľných radikálov z tela, a tak mení podmienky, za ktorých rakovinové bunky množia a posilniť prirodzené bunkové prostredie. Táto zelenina sa hovorí, že najviac prospešné pri prevencii colo-rektálna a rakoviny žalúdka, ako aj kože a prsníka.

8. Prospešný pre oči:

Voda špenát má vysoký obsah karotenoidov, vitamínu A a luteínu. Tieto živiny sú životne dôležité pre zdravie očí. Špenát tiež zvyšuje hladinu glutatiónu, ktorá hrá dôležitú úlohu v prevencii šedého zákalu.

9. Zvyšuje tela imunity:

Ako zásobáreň živín, listová zelenina zelený je lacný a prirodzený spôsob, ako zvýšiť imunitu organizmu v porovnaní s vitamín C doplnkov. Spotreba tejto zelenej listovej zeleniny na pravidelnom základe posilňuje imunitný systém organizmu a podporuje zdravý vývoj kostí. To tiež prispieva k zdravej telo tým, že neutralizuje a odstraňuje toxíny.

10. Ďalšie výhody:

Okrem výhod uvedených vyššie, voda špenát je účinná pri liečbe vredov, menštruačné bolesti, bolesti zubov, ktorý sa začal močenie, krvácanie z nosa atď. Pôsobí ako sedatívum pre ľudí, ktorí majú nespavosťou alebo spí ťažkosti. Šťava z špenátu zmiešaného s vodou sa používa ako studený obklad na liečbu horúčky. Byť proti jedu, to je používané k podpore zvracanie prípady otráv.

11. Anti-aging výhody:

Zelená listová zelenina, ako je voda špenát sú bohaté na chemické antioxidanty, ktoré zabraňujú poškodeniu voľnými radikálmi buniek v tele, takže kožné bunky odolnejšie pred poškodením z vystavenie slnku a minimalizovať pokrčeniu do značnej miery. Je to spôsob, pravidelná konzumácia tejto zeleniny môže zabrániť a zvrátiť starnutie.

12. Liečbe kožných ochorení:

Púčiky vody špenát možno použiť ako obklad na liečbu kožných ochorení, ako je pásový opar, športovci nôh atď. Táto zelenina tiež pomáha v prevencii rakoviny kože a používa sa pri liečbe akné, ekzémov a lupienky.

13. Vlastnosti Liečenie:

Vzhľadom k jeho uzdravenie a detoxikačné vlastnosti, pomáha pri poskytovaní pomoci v prípade svrbenie pokožky alebo bodnutí hmyzom. Pridajte soľ do vody, špenátu a brúsiť do prášku. DAB je na boľavé miesto a zabaliť to pre okamžitú úľavu.

Kožné Výhody vodné špenát:

14. Omladzuje pleť:

Pitie špenát šťava je veľmi prospešné pre vaše zdravie kože, pretože udržiava pokožku niekedy oživenú tým, že odstraňuje škodlivé toxíny z tela. Pravidelná konzumácia tejto šťavy pomáha pri hojení kožných ochorení ako sú pupienkov a akné.

Výhody vodný špenát pre kožu sú známe už dlhú dobu. Ako bolo uvedené vyššie, táto zelenina je veľkým zdrojom vitamínu A, vitamín C, karotenoidy a luteín. Tieto minerály sú životne dôležité pre zdravé a žiariace pleť. Konzumovať špenát vody v pravidelných intervaloch pomáha udržiavať žiarivú a zdravú pokožku.

Vlasy Výhody vodné špenát:

15. Ako všetci vieme, správna výživa je predpokladom pre udržanie zdravej pokožky hlavy a vlasov. Široká škála živín obsiahnutých vo vode špenáte je prospešné pre vaše vlasy. Špenát šťava je prínosom pre rast vlasov a zabraňuje vypadávaniu vlasov vedľa zlepšenie kvality a štruktúru vlasov.

Môžete si vytvoriť nápoj kombinuje špenát a šalát šťavy pre získanie zdravé a lesklé vlasy. Tu je voda špenát recept, ktorý zdravé a chutné!

  • Umyte špenát a šalát správne opustí. Prípadne môžete použiť kapustné listy namiesto šalátu. Plátok citróna a vložte ho do odšťavovač spolu s listami.
  • Brúsiť listy v mixéri alebo mlynčeku a vložte zmes do mušelínu sito vytlačte šťavu.
  • Môžete zvýšiť chuť tohto nápoja pridaním citrónovej šťavy alebo korenie. Čierne korenie je vhodnejšie, pretože je prospešné pre vaše vlasy, okrem poskytovania pikantnú chuť nápoja.
  • Mali by ste vypiť pohár vody špenátu šťavy každý deň na maximálne výsledky.

Dúfajú, že článok bol informatívne. Prosím, nechajte svoj názor v komentároch nižšie.

Zdroj obrázku: 1

load...