Zdravie a wellness

Top 10 úžasných výhod jahodovej šťavy pre pokožku, vlasy a zdravie

Top 10 úžasných výhod jahodovej šťavy pre pokožku, vlasy a zdravie

Plánujete zmenu svojej pravidelnej džús? Chcete niečo osviežujúceho na horúci slnečný deň iný ako limonády? No, skúste nahradiť ju pohárom jahodového džúsu. Dôveruj mi. To je ďalšia najlepšia vec, ktorú po čokolády. Tieto sladké, šťavnaté jahody nielen dobre vyzerať a chutné, ale sú tiež naloží s antioxidanty, vitamín C, vitamín K, draslík, kyselina listová, vápnik, jód, horčík, mangán, draslík a zdravé omega - 3 mastné kyseliny.

Aj keď nikto nemôže odolať čaro sýto červenej farbe jahôd a preto sú vhodne známy ako plody zvádzanie a pokušenia. Skôr než jesť sám, kto si môžu pripraviť vlastné šťavu rovnako. Odšťavovania je vynikajúci spôsob, ako si jahody pre všetky ich výživu.

Nižšie je uvedený podrobný rozpis rôznych živín nájdené v šálke a prínosov jahodovej šťavy. Pokračuj v čítaní!!

Zdravie Výhody Strawberry Juice:

1. Jahody šťava je plný antioxidantov. Jedným z hlavných antioxidantov prítomných v jahody je kyselina ellagic, ktoré je známe, že chráni telo proti bunkové poškodeniu voľnými radikálmi. Štúdie preukázali, že vysoké hladiny vitamínu C a ovocia pektín v tejto šťavy pomáha aktivovať proteínov v našom tele, ktoré zvyšujú vnútornú antioxidačné výrobu a tiež pomáha pri odstraňovaní toxínov z buniek.

load...

2. Vitamín C, foláty a prítomná kyselina ellagic v jahodovej šťavy sú známe pre prevenciu vývoja rakoviny. Foláty reguláciu génovej metylácii zatiaľ čo vitamín C a kyselina ellagic chráni telo proti rakovine propagáciu voľné radikály.

3. Ak ochoriete veľmi často liečiť jahodový džús ako váš najlepší priateľ. Vysoký obsah vitamínov a antioxidant tiež podporuje imunitu a pomáha chrániť telo pred infekciou

4. Pridanie tohto lahodnú šťavu do svojho jedálnička by pomohla pri podpore pevnosť tkaniva a zvyšovanie proces hojenia tela. Vitamín C podporuje produkciu kolagénu udržuje vaša pleť mladá a zdravá, bráni trhanie kože a oslabenie kostí. Vysoký obsah mangánu na druhej strane podporuje tvorbu kolagénu a pomáha telu liečiť rýchlejšie.

load...

5. Jahodový džús je bohatý na vitamín C je veľmi dobré pre oči. Pravidelný prísun vitamínu C pomáha posilňovať rohovku a sietnicu našich očiach čo pomáha pri prevencii problémov, ako je slabý zrak, v blízkosti ďalekozrakosť a šedého zákalu.

6. Počas tehotenstva, je veľmi dôležité pre telo zostať hydratované a to najmä v čase, keď ženy trpia rannú nevoľnosť. Jahodová šťava má veľmi vysoký obsah vody, ktorá pomáha telu zostať hydratované bez toho aby boli príliš ťažké na bruchu. To tiež obsahuje rozpustnú vlákninu, ktorá je dobré pre matku i srdce dieťaťa. Foláty, draslík a obsah horčíka zabezpečiť zdravý vývoj silných kostí a zubov.

7. Craving tie jahody v čokoláde, ale o teba strach vysoká hladina cukru v krvi a vysokej hladiny cholesterolu? No, skúste nahradiť ju pohárom jahodového džúsu. Je to nielen chutné ako každý iný dezert, ale aj lepšie pre vaše zdravie, pretože obsahuje menej cukru a menej sacharidov, a preto udržuje vaše hladina cukru v krvi stabilnú a zdravé. Draslík v tom zabezpečuje, že váš cholesterol zostáva pod kontrolou a vaše srdce zostala zdravá.

8. Strawberry šťava je výborným zdrojom fytonutrientov. Tieto živiny pomáhajú pri prevencii zápalových ochorení, ako je astma a artritída. Takže uistite sa, že táto šťava konzumovať pravidelne, aby sa tieto problémy v šachu.

9. Kyselina ellagic a vitamín C robí jahodový džús najlepší priateľ vaša pokožka môže mať. To spomaľuje proces starnutia, udržuje vrásky na uzde, redukuje škvrny a pigmentáciu a chráni ich pred škodlivými ultrafialovými lúčmi slnka. Naneste šťavu na jeho vlastné alebo mix 2 - 3 polievkové lyžice s ružovou vodou a použiť ju ako toner. Môžete tiež pridať niekoľko kvapiek do svojho pravidelného ochranu proti slnečnému žiareniu a používať ju.

10. Tvárou v tvár problémy, vypadávanie vlasov alebo problémy skalp? Len masírujte vlasovú pokožku s čerstvou jahodovou šťavou pred umývanie vlasov a po pravidelnom používaní za pár týždňov si všimnete zmeny. Nie len robí to zaručuje, že váš skalp zostala zdravá, ale tiež dodáva lesk vlasov.

Jediné slovo opatrnosť je, že jahody sú goitrogen a môžu narušovať funkciu štítnej žľazy, najmä u osôb s hypotyreózy, takže v prípade, že máte zdravotné problémy spojené so štítnou žľazou, kožu to jedno.

Už ste sa zamiloval s jahodami ?? Teraz je vo vašej každodennej stravy a starostlivosti o pleť recepty pre krásne a žiariace pleť všetkých čias! Podeľte sa o svoje komentáre o tom, ako to funguje!

load...