Zdravie a wellness

25 najlepších ovocia pre diabetikov

25 najlepších ovocia pre diabetikov

Vy ste diabetik? Bojíte sa o potraviny s vysokým glykemickým indexom? Nebojte sa. Sme tu preto, aby vám tie najlepšie plody, ktoré si môžu vychutnať bez obáv o svoje hladiny cukru v krvi.

Chceli by ste sa dozvedieť viac? Čítajte ďalej!

Diéta pre diabetikov:

Diabetici nemajú odstrániť všetky sladké potraviny zo svojich pravidelných jedál. Cukor alebo glukózu je nevyhnutnou podmienkou pre ľudský organizmus. It paliva nám energia, takže môžeme zostať aktívny po celý deň.

load...

Ale keď sa budú musieť vysporiadať s cukrovkou, je potrebné starať o svoje sladké chute vhodným spôsobom. Z tohto dôvodu, ovládacia časť je nevyhnutná pre každého diabetika.

Takže, čo by bolo najlepšie praktický spôsob, ako zabezpečiť, diabetici si ich potrebný príjem cukru?

Ovocie: The Ultimate potraviny pre diabetikov:

Väčšina z nich by radšej zdravšie a prirodzenou cestou, a čo lepší spôsob, ako sa tam ísť sa okrem plodov! Rýchle ľahké občerstvenie, after jedle púšť, alebo jednoducho miešali a stlačil do osviežujúci nápoj, ovocie môžu byť konzumované v mnohých ohľadoch. Ovocie tiež nám poskytujú balastných látok, antioxidantov, vitamínov a minerálov.

load...

Ale ako by sa plody prospech diabetik?

No, okrem rôznych živín ovocie dávajú, jednoduché cukry alebo sacharidy v nich sú oveľa jednoduchšie pre telo, aby proces. Tiež, to sú zdravšie druh cukrov telo potrebuje.

Diabetes môže spôsobiť úbytok na váhe, čo vedie k závažným zdravotným protivenstvá. Vrátane ovocie v ich strave režime môže prispieť k zníženiu nadmernej hmotnosti mnohých diabetikov. Jedným z dôsledkov cukrovky je, že núti ľudí hlad po celú dobu, a príjem niektorých druhov ovocia môže vytvoriť pocit plnosti.

Opäť platí, že taky nic moc môže ukázať ako zlé pre vás. Tak, pri konzumácii ovocia, diabetik musí byť opatrní a pozorní pri vyberaní ovocie k jedlu. Určité plody sú pozoruhodne vysoký obsah cukru, zatiaľ čo ostatné sú nízke. Obsah cukru je vysoká v sušené ovocie, ako v čerstvé ovocie.

Nižšie sú uvedené top 25 plody, ktoré sú ideálne pre diabetikov:

1. Vápna a citróny:

Jedná sa o dva plody, ktoré obsahujú vysoké hladiny vitamínu C. Majú tiež ďalšie vitamíny, ako je vitamín A, B, horčík, sodík, vlákniny, atď. Zaujímavé na citrusy a citróny, je, že majú vysokú mieru rozpustnej vlákniny. To pomáha regulovať hladinu cukru v krvi. Rozpustná vláknina obmedzuje množstvo cukru, ktorý v krvou. Tiež nízkym glykemickým percento bude udržiavať hladinu cukru v danej osoby konštantné.

2. Cranberries:

Brusnice majú dobré množstvo vlákniny a antioxidantov. Pomáhajú tiež pri regulácii hladiny glukózy v tele, pretože majú veľmi málo cukru v nich. Brusnicový džús, ak sa vezmú v pravidelných intervaloch, môže pomôcť zabrániť infekcii močových ciest, ktoré sú zvyčajne bežné u diabetikov (1).

3. Passion Fruit:

Passion plody sú bohaté na vitamín C. Štúdie ukazujú, že prášok z mučenky a jeho šupky majú rozpustnej vlákniny známy ako pektín, ktoré môžu využívať tých, ktorí trpia cukrovkou. Pektín spomaľuje schopnosť krvi absorbovať cukor. To je rovnaké ako v prípade s citrusmi a citróny.

4. Guava:

Guajavy sú ďalším bohatým zdrojom vlákniny a vitamínu C. S ich vysokým obsahom vlákniny a nízkej koncentrácii glukózy, guavas podporu chudnutia a vytvárať pocit sýtosti.

5. Kivi:

Hnedý páperie pokryté ovocia, s miliónmi semien vnútri, je kompaktný zdroj vlákniny a vitamínu C. Pár kúskov kiwi pomôže diabetik prístup k minimálnej zdroj cukru, (ktorá je vyžadovaná) (2).

6. Hrušky:

Hrušky môže byť jeden jasný alebo pridaný do šalátu. Podľa toho, ako ste ich konzumovať, chutia skvele a sú balené s živín a dobrými vlákien (3). Majú vysoký obsah vody, a pomáhať pri kontrole svoj hlad rovnako.

7. Pomaranče, mandarínky, a Mandarínky:

Ďalší skvelý doplnok k potravinovej plánu diabetik je pomaranča. Nie len pomaranče s nízkym obsahom tukov a majú nízky glykemický index, majú tiež všetok vitamín C čo by bolo potrebné pre daný deň.

8. Jablká:

Byť hojne k dispozícii, nesmieme brať jablká za samozrejmosť. Náhodou pokryť všetky náležitosti pre dobré zdravie a bývanie. Pokožka jabĺk je nabitý antioxidanty. Jablká tiež obsahujú vysoký obsah vlákniny, ktorá pomáha pri správne trávenie a funguje perfektne ako osviežujúci ľahké občerstvenie.

9. Marhule:

Ak hľadáte niečo, čo s obmedzenou sladkého (cukor) a maximálny úžitok, potom marhuľová bude váš najlepší priateľ. Pri nízkych sacharidov, marhule sú nič menšieho než zdravé ovocie a urobiť skvelý doplnok k diabetickej stravy kurzu. Marhule sú bohaté na vlákna a vitamínu A.

10. Broskyne:

Lahodná chuť broskýň môžu doplniť energizujúci blitzed letné pitie. Či už hľadáte pre vitamíny A a C, alebo sa snaží opraviť svoj príjem vlákniny, broskyne sú to, čo by ste mali vziať do úvahy (4).

11. Čerešne:

Čerešne sú potešením k jedlu a sú oveľa viac než len obyčajné ozdoby. Majú protizápalové vlastnosti, ktoré by mohlo byť výhodné, ak sú užívané diabetikov (5). Ale jeden by mal udržať kontrolu počtu čerešní, ktoré konzumujú. Výhodné sú tie, ktoré sú najmenej sladká, ak máte cukrovku. Pri nákupe čerešne, uistite sa, že ísť na tie, ktoré nie sú s vysokým obsahom cukru (zvlášť pri nákupe konzervované alebo balené čerešne).

12. Jahody:

Jahody môže byť veľmi prospešné pre diabetika (6). Tieto plody sú bohaté na antioxidanty a esenciálne vitamíny.

13. Grapefruit:

Rovnako ako všetky ostatné citrusové plody, grapefruit príliš je vybavený značným stupňom vitamínu C. To môže byť pridané do zoznamu diabetik je ovocie. Umelé alebo obchode kúpil grapefruitový džús musí byť zabránené v dôsledku obsahu cukru v ňom. To môže mať negatívny vplyv na v podstatnej miere.

14. Obr:

Vysoká vlákniny, antioxidanty, železa a ďalších minerálov možno získať stručné časti obr. Pri konzumácii sušených fíg, však, tí s cukrovkou sa musia snažiť udržať na uzde počet fíg jedia. Obrázky sú skutočne prínosom, ak trpíte cukrovkou, pretože prispievajú k chudnutiu so svojím nízkym obsahom glukózy.

15. Čučoriedky:

Čučoriedky sú ako malé zábery antioxidanty a protizápalovými zložkami (7). Podporujú zdravej výživy medzi jednotlivcami s diabetom. Majú nízky glykemický index hodnoty, čo je ďalší dôvod diabetici by mali mať tieto plody.

16. Melón:

Obsah cukru v melónov nie je tak vysoká, ako si myslíte. Hoci melóny sú veľmi sladké, budú kontrolované porcie pomôže dostať presne to, čo budete potrebovať. Melóny majú veľa užitočných minerálov, vlákniny a vysokým obsahom vody. To je pravdepodobné, že k zníženiu hladu, ako to bude vytvoriť pocit sýtosti, bez zvýšenia hladiny cukru v krvi.

17. Mango:

Manga obsahujú vitamíny a minerály, a poskytujú veľké množstvo energie. Ľudia by sa zvyčajne vyhýbajú jesť mango, vzhľadom k ich vysokému obsahu sacharidov. Ale, ak sa berie v správnom množstve, môžu byť užitočné aj pre diabetikov.

18. Banana:

Banány tiež sú vynikajúcim zdrojom energie. Majú dostatočné množstvo kalórií. Ale okrem toho, že majú tiež veľmi vysoké percento draslíka a ďalších vitamínov. Opäť pri konzumácii tohto ovocia, ovládacia časť bude kľúčom k regulácii hladiny cukru v krvi, pretože banány sú s vysokým obsahom sacharidov.

19. Maliny:

Maliny majú vysoký obsah vlákniny, čo je dobré pre diabetikov (8). Tiež banka na svojich rysov bytia antioxidantov a poskytovateľov vitamínov.

20. Hrozno:

Červené hrozno majú primerané množstvo vlákniny, minerálov, vitamínov a cukru. Cukor je možné regulovať aj keď s pomocou prítomného vlákien v ovocí. Dávať pozor na to, koľko hrozno jete bude mať zásadný význam, takže nie je navýšenie hladín cukru v krvi.

21. Avocado:

Aj keď vysoký obsah kalórií, avokádo môže byť užitočné aj pre diabetikov (9). Sa prezentujú ako mimoriadne formy mastných kyselín a vitamínu C. Mastných kyselín v avokádo môžu znížiť hladinu glykémie v tele.

22. Melón:

Melónu môže byť veľmi osviežujúce s jeho súťažných mäsitými obsahu. Hoci toto ovocie má mnoho pozitívnych aspektov, kto žije s diabetom musí udržať stálu kontrolu na veľkosti porcií pred konzumáciou. Je vysoký obsah vody, živín a minerálov.

23. Granátové jablko:

Granátové jablká sú nádherné zdrojom železa. Poskytujú rôzne ďalšie minerály a výživné látky v prospech nášho života. V prípade, že ste diabetik, šťavu z granátového jablka robí divy v udržiavaní hladiny cukru v krvi pod kontrolou (10).

24. Slivky:

Slivky nie sú žiadnou výnimkou z pravidla kontroly časti. Hladiny cukru môže výrazne vzrásť, keď sa pozrieme na nadmernej konzumácii ovocia, ako slivky. Ale oni môžu tiež ukázať ako dobré pre zdravie. Slivky sú s vysokým obsahom cukru, takže môžu byť použité na osladenie ovocné šaláty, smoothies, a tak ďalej.

25. Paradajky:

Paradajky sú tiež zistilo, že majú veľké množstvo využitie pre diabetikov (11). Paradajky sú sacharidov veľmi nízke. Mali by sa jesť surové, aby plne využívať výhody liberalizácie.

Paradajková šťava môže prispieť k lepšiemu životnému štýlu. Omáčky a kečupy, však môžu mať pridaný cukor v nich, a tým aj potrebné informácie musia byť získavané zhruba rovnaká, než si ich vziať. Šaláty sú ďalší dobrý spôsob, ako zahrnúť paradajky v niečí strave.

Takže, ak máte cukrovku, nemusí to nutne znamenať všetko sladké je zlá a musí byť zamietnutý. Trochu úvaha je pred výberom niečí jedlo, keď žijú s diabetom nutné. Svet potravín je stále otvorený pre všetkých diabetikov. To jednoducho trvá oveľa viac času, aby pochopili, aký podiel jedla človek by mal uspokojiť.

Udržiavať zdravej výživy, je jednoduché, ak ide o prírodných ingrediencií. Všetko, čo to vyžaduje, je vedomé rozhodnutie v správnom smere. Diabetes obmedzí svoj život iba vtedy, ak sa nám to nedovolí.

Ako sa vám tento post? Povedzte nám to tým, že komentuje v poli nižšie!

load...