Zdravie a wellness

8 jednoduchých Asanas, ktoré vám pomôžu zbaviť sa bolesti hlavy v Jiffy

8 jednoduchých Asanas, ktoré vám pomôžu zbaviť sa bolesti hlavy v Jiffy

Mnohí z nás nie sú záujem o mieri do lekárničky s nástupom bolesti hlavy. V takýchto prípadoch je najlepšie na hlavu vášho jóga mat miesto.

Keď bolesť hlavy blíži, vaša energia odteká, tak veľmi, že sa vám nepodarí sústrediť na úlohu, na dosah ruky. Všetko, čo chcete urobiť, je zbaviť sa ho. Niektoré bolesti hlavy so sebou tlak a napätie na oči, krk, ramená a chrbát. To všetko môže byť docela únavné. Dalo by sa pravdepodobne pop pilulku, čo nie je zdravé, alebo vrátiť do postele pre predčasné zdriemnuť, čo naruší len vaše bežné.

Čo spôsobuje bolesti hlavy?

Existuje mnoho dôvodov, môžete mať bolesti hlavy. Hlavným dôvodom je však stres a napätie. Ak ste prepracovaní, máte tendenciu sa dostať bolesti hlavy.

load...

Intenzívne cvičenie, hormonálna nerovnováha, zníženie estrogénu, averzia na niektoré potraviny (čokoláda, káva, syr, atď.), Migrény, dlhé a krátkozrakosť - to všetko sú najčastejšie príčiny tejto bolesti hlavy.

Ako sa Yoga ako pomoc pri liečbe bolí hlava?

Keď bolesť hlavy je na všetko, čo chcem urobiť, je zmierniť, že stres. Ak ste urobil s objavovať príliš veľa tabletiek, cvičenie jogy je skvelá voľba. Niekoľko upokojujúce zvraty, spolu s dychovými cvičeniami, bude fungovať veľmi dobre pomôcť zmierniť bolesť.

Jóga má túto vrodenú schopnosť zmierniť napätie okamžite. To tiež upokojuje myseľ a zlepšuje krvný obeh. Je to naozaj silný prírodný liek na bolesti hlavy.

load...

Ak sú bolesti hlavy spôsobený tým, že napätie v ramenách, krku a chrbta, jóga jemne ťahá tieto diely a otvára bloky, čo umožňuje voľný obeh krvi a kyslíka do hlavy.

Jóga tiež dáva svoje telo šancu spomaliť a relaxovať, teda uvoľnenie z úzkosti a napätia, ktoré môže byť hlavnou príčinou bolestí hlavy. Potom, čo vaše telo sa upokojí, bude vaše bolesti hlavy jemne zmizne.

Jóga je zabezpečené, že máte dosť cirkuláciu krvi a kyslíka do mozgu. Gravitácia zaisťuje, že ste len ísť dole po celú dobu, takže krv združovania pri nohách. S jogou, umožníte prietok ísť v opačnom smere, smerom k mozgu, a to je veľmi prospešné pre vaše telo raz za čas.

8 Účinné Ásany jogy Pre zmiernenie bolesti hlavy

  1. Padangusthasana
  2. Ardha pinch Mayurasana
  3. SUPT virasana
  4. Prasarita Padottanasana
  5. Viparita karhanie
  6. Paschimottanasana
  7. Ananda Balasana
  8. Shavasana

1. Padangusthasana

Padangusthasana je jedným z prvých a najviac základných jogových ásan sa naučíte. To je, proste a jednoducho, stojace predklon, ktorý vyžaduje, aby ste sa chytiť palec rukami. Keď sa predkláňať, krv strieka až do vašej hlavy, propagáciu obeh, ako aj dostatok kyslíka. Vaša bolesť hlavy zostúpi takmer okamžite.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, nájdete tu: Kompletný sprievodca po Padangusthasana

Späť na obsah

2. Ardha pinch Mayurasana

Ardha pinch Mayurasana alebo Dolphin Pose, je celkom podobný Adho Mukha Svanasana (môžete tiež praktizovať tento ásany, ako sa zbaviť svojho bolesti hlavy). Ale miesto odpočinku telesnej hmotnosti na svojich dlaniach, spočíva to na lakťoch. To Asano dáva váš chrbát a krk dobré pretiahnuť a tiež umožňuje prietok krvi v mozgu. Odvíjanie a relaxáciu úsek s týmto čerpadlom extra kyslíka je práve to, čo je potrebné k úľave od bolesti hlavy.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, nájdete tu: Kompletný sprievodca pre Ardha Pinch Mayurasana

Späť na obsah

3. Prasarita Padottanasana

Tento Asano je tiež stojí predklon. Podobne ako Padangusthasana, alebo uttanasana (tiež užitočné na zmiernenie bolesti hlavy), to póza znamená kompletné záhyb na bruchu, ktorý umožňuje váš chrbát, krk, ramená a hlavu ťažiť z prúdiacej krvi vzhľadom k anti-gravitačné ohyb , To zmierňuje bolesť hlavy takmer okamžite.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Súťažte Guide na Prasarita Padottanasana

Späť na obsah

4. SUPT virasana

Keď bolesť hlavy súvisí so stresom, je potrebné sa uistiť, že uvoľniť a pretiahnuť chrbát a ramená, aby sa uvoľnil zachytený stresu. To Asano stanovuje, že uspokojivé stres-zmiernenie úsek, zatiaľ čo takmer okamžite zmiernenie vašej hlavy. Ležiaceho Hero Pose iste je hrdinom dňa, keď máte bolesti hlavy.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, nájdete tu: Kompletný sprievodca pre SUPT virasana

Späť na obsah

5. Viparita karhanie

To Asano vyzerá zložito, ale je to v skutočnosti, regeneračné predstavovať. To vzbudzuje pocit pokoja v celej svojej mysle a tela. Všetko, čo potrebujete, je na steny a úsek. A off ide bolesti hlavy!

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, nájdete tu: Kompletný sprievodca pre Viparita karhanie

Späť na obsah

6. Paschimottanasana

Paschimottanasana je úžasný sedí predklon. Je to jeden z najlepších jogy ásan pre zmiernenie bolesti hlavy a tiež ľahko póze, ktorá má celý rad výhod. To Asano upokojuje mozog a zmierňuje stres. Oba tieto sú hlavné spúšťacie mechanizmy, pokiaľ ide o bolesť hlavy. Musíte sa snažiť to nabudúce budete trpí strašnú bolesť hlavy.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, nájdete tu: Kompletný sprievodca po Paschimottanasana

Späť na obsah

7. Ananda Balasana

V prípade, že bolesť chrbta vyžarujúca po chrbte je hlavnou príčinou vášho bolesť hlavy, musíte krok späť a relaxovať. Happy dieťa Pose alebo Anand Balasana je ideálny ásany, ktoré vám pomôžu urobiť.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, nájdete tu: Kompletný sprievodca pre Ananda Balasana

Späť na obsah

8. Shavasana

Nakoniec príde Shavasana. To je konečný relaxačné, ktorý vám dáva dávku energie počas niekoľkých minút. Či už je to stres, bolesti kĺbov, alebo akýkoľvek iný problém, a Shavasana je skvelým riešením pre to všetko. Takže až sa nabudúce budete mať bolesti hlavy a cítiť úplne vyčerpaný von, vezmite si k tomuto Asano.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, nájdete tu: Kompletný sprievodca po Shavasana

Späť na obsah

Uvažovali ste niekedy o jóga pre bolesti hlavy úľavu? Jóga je úžasný praxe, a to najmä ak máte bolesti hlavy. Lieči problém od jeho koreňov a dbá na to nie je relapsu. Tiež, ak budete cvičiť jogu pravidelne, môžete sa nikdy dostať bolesti hlavy vôbec! Prevencia je vždy lepšia ako liečba.

load...