Zdravie a wellness

15 úžasných prínosov celej šťavy pre pokožku, vlasy a zdravie

15 úžasných prínosov celej šťavy pre pokožku, vlasy a zdravie

Zeler, vedecky známy ako Apium graveolens (1), je jedným z najviac výživných potravín rastlinného pôvodu na trhu k dispozícii. Môžeme konzumovať ako zelenina alebo sa pripravujú šťavy na získanie maximálnych výhod. Vedci dokázali, že zeler šťava je bohatá na takmer všetky potrebné živiny a pravidelnom užívaní tohto moku nám môže pomôcť získať množstvo výhod pre naše zdravie, pokožku a vlasy. Prejdite si celý článok vedieť o zeler šťavy výhody.

Tu sme rozdelili rôzne zeler šťava používa na zdravie, pokožku a vlasy, aby pre ľahšie čítanie.

Výhody šťavy z zeleru pre zdravie:

Šťava z čerstvého surového zeleru je naložený s radom živín. Obsahuje takmer všetky dôležité vitamíny, minerály, antioxidanty a zásobili energie, ktoré pomáhajú pri regulácii prirodzené, rovnako ako optimálne funkcie nášho tela kolektívne. Tu je zoznam zdravotných výhod zeler šťavy:

load...

1. Preventívne proti rakovine:

Udržiavať rakoviny v šachu tým, že pije zelerovej šťavy každý deň. Existuje 8 typov protirakovinových látok prítomných v šťavy, ktoré môžu liečiť rakovinu v mnohých ohľadoch. Acetylénového obsah šťavy bráni nádorové bunky z rastúcej, obsah kyseliny phonolic činí hormón-ako prostaglandíny (urýchľuje rast rakovinových buniek) neaktívne, obsah fyto živín zastaví voľné radikály zničenie DNA našich buniek, a preto na (2).

2. Znižuje hladinu cholesterolu:

Zeler šťava je vynikajúci prírodný liek na znižovanie hladiny cholesterolu v našom tele (3). To obsahuje chemickú zlúčeninu s názvom 3-n-butylphthalide, ktorá má pozitívny vplyv na zníženie zlý cholesterol (low-density lipoprotein) v našej krvi. To tiež zvyšuje sekréciu žlče alebo steroidných kyselín, ktoré je užitočné pri príliš znižovaní cholesterolu. Šťava sa extrahuje iba z 2 stonky zeleru môže znížiť naše hladinu cholesterolu až o 7 bodov.

3. Kontroly krvného tlaku:

Ak budete piť 1 pohár zeleru šťavy každý deň, budete mať možnosť, aby sa vaše krvný tlak pod kontrolou. Je to opäť účinky 3-n-butylphthalide, čo znižuje sekréciu stresových hormónov a uvoľňuje svaly, ktoré sú okolo našich ciev tak, že sa dostanú rozšírený a krv môže prúdiť cez ne bez problémov, bez veľký tlak na ich vnútorných stenách (4 ).

load...

4. Chráni zažívacie poruchy:

Zeler šťava má veľký potenciál na liečbu rôznych porúch trávenia. Obsahuje veľké množstvo vlákien, ktorá premení rastlinu do preháňadlo jeden. Vlákna vypúšťanie určité živiny v priebehu prípravy šťavy a prevenciu zápchy tým, že sa pohyb čriev hladšia (5).

5. Zabraňuje usadzovaniu vodného kameňa:

Čerstvý zeler šťava je tiež užitočné pri odvrátenie vápenateniu vnútri našej žlčníka, močového mechúra a obličiek. Ako to môže odstrániť odpad, rovnako ako toxické látky z týchto orgánov, kamene prítomné v nich dostať členia a ľahko odstránená (6).

6. Zdôrazňuje, acidobázická rovnováha:

Štúdie ukázali, že len veľmi málo jedla sú tak mocné ako zeler šťavy v udržiavaní acidobázickej rovnováhy v našom tele. Znižuje kyslosť a je naše telo alkalickej do istej miery tak, aby sa hladina pH zostávajú dobré (7).

7. Protizápalový účinok:

Zeler šťava je veľmi protizápalové účinky. To má organickú zlúčeninu pomenovanú polyacetylény, ktorý bráni akútny zápal kostných ochorení, ako je osteoartritída, dna, reumatoidná artritída, atď a respiračných ochorení, ako je zápal priedušiek, astma, atď (8).

8. Diuretiká:

Byť dobrým diuretikum, zeler šťava uľahčuje tvorbu moču a pomáha nám zostať zdravý. V zásade sú dva podstatné minerály - sodíka a draslíka - ktoré sú vo šťave pôsobí ako regulátory našej telesnej tekutiny, a tým podporujú močenie (9).

9. AIDS v chudnutí:

Ubúdanie váhu navyše sa tiež stáva ľahkou a bezproblémovú s pravidelným príjmom zeleru šťavy. To je extrémne nízky obsah kalórií a veľmi plnenie súčasne. Preto sa udržiava našu chuť do jedla pod kontrolou a pomáha nám chudnúť úspešne (10).

10. Zaobchádza Nespavosť:

Porucha spánku alebo nespavosť môžu byť tiež účinne liečená zeleru šťavy. Podstatný obsah ropných látok v šťave horčík, rovnako ako ukladá upokojujúci vplyv na naše nervy a. V dôsledku toho môžeme oddýchnuť a užiť si zdravý spánok (11).

Výhody zelerová šťava na koži:

Zeler šťava môže prispieť k našej koži do značnej miery. Funguje ako nádherné alternatíva k syntetickým kozmetické výrobky na trhu k dispozícii. Preskúmať kožné výhody zeleru šťavy nižšie:

11. Hydratuje pleť:

Šťava sa extrahuje z zeleru s vysokým obsahom vody, ako 95% hmotnosti rastliny je voda. Preto, pitie šťavy z zeleru v pravidelnom spôsobom môže plniť svoje dennú potrebu vody a udržiava naše kožné bunky hydratované. Ako výsledok, dostaneme jemnú a vláčnu pokožku (12).

12. Zabraňuje poškodeniu kože a iných porúch

Voda a antioxidant obsah šťavy je tiež dobré pre čistenie nášho tela a robiť naša pleť jasnejšie. Antioxidanty sú v podstate, lapače voľných radikálov ', ktoré tvoria naše telo bez toxínov a bráni naše kožné bunky pred poškodením. Na druhú stranu, voda uľahčuje odstránenie týchto toxínov, ako aj ďalšie odpadové látky z tela (13). V dôsledku toho môžeme držať ďalej od radu kožných ochorení.

13. Udržuje pleť Young

Zeler šťava je naložený s vitamínom A, B, C, K, niacínu a kyseliny listovej, ktoré sú nevyhnutné pre opravu kožné škody, ako aj udržať krok zdravie našej pokožky. Tieto vitamíny tiež pomôcť pri produkcii kolagénu a vyživuje našu pokožku. Preto sme sa dostať hladký, mladý a bez vrások kože.

14. Zaisťuje žiariaca pleť

K dispozícii sú prítomné v zeleru šťavy množstvo minerálov. Tie zahŕňajú vápnik, draslík, horčík, selén, a tak ďalej. Pravidelný príjem týchto minerálov môže vyústiť v jasné a žiariace pleť.

Výhody zelerová šťava na vlasy:

Nielen zdravie alebo kože, ale zeler šťava je odmeniť aj naše vlasy. Niekoľko spôsobov, ktorými možno toto šťava ťažiť svoje kadere sú uvedené nižšie:

15. Over-all Hair Care:

Bolo už spomenuté, že zeler šťava obsahuje veľké množstvo vody a vitamínu A. Oba sú skvelé pre naše vlasy. Voda udržuje náš skalp hydratuje a lieči lupín, zatiaľ čo vitamín A poskytuje výživu ku koreňom vlasových prameňov a robí je zdravé. Zeler šťava je tiež známe, že stimulujú rast našich vlasov a zlepšiť jej textúru. Preto, ak chcete, svieži a krásne vlasy, za denného príjmu zeleru šťavy.

Dúfam, že sa vám páči článok o výhodách zeleru šťavy. Do podeliť o svoje názory. Zostať fit, zostať zdravý!

load...