Zdravie a wellness

10 prínosy stravovania Guavas počas tehotenstva

10 prínosy stravovania Guavas počas tehotenstva

Guava je strom, ovocie bežne pestuje v trópoch a subtrópoch. Jeho farba sa pohybuje od žltej až svetlo zelené. Guajavy sú najlepšie jesť surové vo svojej prirodzenej podobe. Je tiež jesť v ovocných šalátov v kombinácii s inými druhmi ovocia a konzervované ako džemy, želé a šťavy pre dlhodobé užívanie. Budete; zarábať či guava počas tehotenstva je bezpečné, alebo nie.

Guava je mimoriadne výživná a jeden z najzdravších dostupných plodov, ktoré sa stará o viac nutričných požiadaviek vášho tela. Vysoký obsah vody, a pomerne nižšie prítomnosť tukov, sacharidov a bielkovín, z neho robí ideálny súčasťou jedla.

Zdravie Výhody guava počas tehotenstva

Živiny v guava ovocie z neho robí nevyhnutným doplnkom stravy tehotnej ženy. Niektoré z guava dávok v priebehu tehotenstva sú popísané nižšie.

load...

1. Jesť guavas tvrdí, že hladina cukru v krvi na normálne a zdravé úrovni, a tým pomáha predchádzať gestačný diabetes u tehotných žien.

2. Guajavy tiež pomáhajú udržiavať krvný tlak pod kontrolou. Počas tehotenstva, udržuje rovnováhu krvného tlaku, je nevyhnutné, aby sa zabránilo potrat a predčasných pôrodov.

3. Okusovanie na guava ovocie pomáha pri redukcii anémie u tela, ovocie obsahuje dôležité živiny, ktoré pomáhajú zvýšiť hladiny hemoglobínu v tele.

4. Vzhľadom k tomu, guajavy sú bohaté na kyselinu askorbovú alebo vitamín C, pomáha zlepšovať imunitný systém tehotné ženy. Pomáha tiež pri odstraňovaní iné zdravotné problémy, ako sú zubné bolesti, krvácanie z ďasien, vredy, zlomené ciev a iné problémy súvisiace s tehotenstvom. Jeden guava ovocie obsahuje asi 16 miligramov vitamínu C, čo je oveľa viac, než je množstvo tohto vitamínu potrebujú mužského alebo ženského tela.

load...

5. Guajavy pomôže udržať tráviaci systém zdravý. Mnohé ženy sa sťažujú na zápchu počas tehotenstva. Guava s jeho laxatívne vlastnosti, pomáha s jednoduchými pohybmi čriev. V dôsledku toho, tento úžasný ovocie zabraňuje najrôznejšie tráviace problémy súvisiace s, čo je absolútne nevyhnutné v priebehu tehotenstva.

6. Guajavy obsahovať antioxidanty, anti-toxíny, ako je vitamín C, vitamín E, iso-flavonoidov, karotenoidov, polyfenoly. Tie pomáhajú v boji proti baktérií a infekcie v tele. A tým zachovať nastávajúca matka od mnohých chorôb.

7. Guajavy sú tiež známe pre svoj vysoký obsah vlákniny. Ak sú guavas konzumované s ich semien, pomáha v prevencii hemoroidov a zápchy, ktoré sú počas tehotenstva pomerne časté.

8. Horčík v tropického ovocia pomáha nervy a svaly tela na relaxáciu. To je prospešné pre tehotné ženy, pretože s priberanie na váhe, telo túži trochu ľahkosti, ktorá toto ovocie poskytuje.

9. Guajavy nielen pomôcť tehotné ženy pri udržiavaní správnej zdravie, ale tiež pomáha plod. Guava ovocie je zásobárňou kyseliny listovej alebo vitamínu B9. Ide o vitamín, ktorý je rozhodujúci pre vývoj dieťaťa nervovej sústavy.

10. Obsah vápnika v guava ovocie je vítaným prírastkom do tehotenského jedálnička robí.

Teraz už viete, či je guava dobré pre tehotenstvo, alebo nie? Teraz sa pozrime na niektoré z nežiaducich účinkov konzumácie guava v tehotenstve.

Nežiaduce účinky guava v tehotenstve

Pozrite sa tu niektoré z najviac hovoril o vedľajších účinkov konzumácie guava počas tehotenstva:

  • Jesť príliš veľa tropického ovocia, najmä tie šupke, počas tehotenstva vedie k hnačke ako guavas obsahujú vysoké množstvo vlákniny. Hnačka nie je dobré pre nastávajúce matka, keď ju oslabuje, spôsobuje podráždenie, nepokoj a bráni jej relaxačné dobu. To tiež vedie k zmeny stravovacích návykov a konzumácia väčšieho množstva tabliet, ktoré neradno lekári. Liek je lúpať guava pred jedlom.
  • V prípade, že očakáva, že matka už má nejaké problémy so zubami a potom nezrelé alebo pol zrelé guavas by mohlo viesť k zuba bolesti.

Nie je k dispozícii dostatočné klinické údaje, aby sa ukážu výhody a vedľajšie účinky konzumácie guava ovocia v priebehu tehotenstva. Ale ako obyčajný logika nám hovorí, nejaké ovocie, musí byť dobré, ak sú konzumované racionálne.

Dúfam, že sa teraz už viete, či je to bezpečné jesť guava počas tehotenstva, alebo nie. A čokoľvek nad rámec môže ukázať ako dráždidlo, zvlášť keď ste tehotná. Takže, sledovať svoje inštinkty a nechať váš zdravý rozum urobiť rozhodnutie, mali by ste zvážiť guava tehotenstva teraz?

Odporúčané články:

  • 12 Výhody jesť Meloun (Tarbooz) v priebehu tehotenstva
  • Výhody Custard Apple (Sitaphal) v priebehu tehotenstva
  • Aké potraviny jesť a aké potraviny, aby nedošlo v priebehu tehotenstva
  • 5 Zdravé ovocné šťavy prijať počas tehotenstva

load...