Zdravie a wellness

5 účinných Asanas 1 Pranayama na vypláchnutie obličkových kameňov

5 účinných Asanas 1 Pranayama na vypláchnutie obličkových kameňov

Predstavte si to - budete mať trvalý pocit močenie sprevádzané silnými bolesťami v chrbte. Tie by mohli mať tiež mrazenie alebo potiť. Všetky tieto sú príčinou starostí a obáv. Vyplýva z nich, že tieto dve v tvare fazule orgány v stredu chrbta pravdepodobne kameňov v nich.

Obličky sú určené pre odfiltrovanie prebytočnej vody a odpadových látok z krvi. Tieto odpady sú obvykle vylučuje vo forme moču. Ale niekedy príliš veľa vápnika alebo močoviny formy malé kamene v obličkách, ktoré môžu spôsobiť tieto extrémne príznaky.

Hoci prvá vec, ktorú musíte urobiť, je ponáhľať k lekárovi, piť veľa vody a cvičenie jogy dokáže divy v liečbe obličkových kameňov.

Jóga pre obličkové kamene

  1. Ustrasana
  2. Bhujangasana
  3. Viparita karhanie
  4. Balasana
  5. Pawanmuktasana
  6. Anulom Vilom

1. Ustrasana

Camel Pose masíruje orgány, najmä obličky. Vysiela nový veľa krvi k orgánom v tvare fazuľa, tým okysličovanie a ich detoxikačné. To Asano uľahčuje nielen príznaky obličkových kameňov, ale tiež im bráni recidivujúce.

load...

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Ustrasana

Späť na obsah

2. Bhujangasana

Cobra Pose je ďalší účinný brucha predstavovať. Rozprestiera sa obličky a vymaže blokády. S bežnou praxou, nájdete veľkú úľavu od obličkových kameňov. Kontinuálne postup zaistí, že obličkové kamene nevracia.

load...

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Bhujangasana

Späť na obsah

3. Viparita karhanie

Nohy po stene Pose je veľmi upokojujúce. To znižuje stres a napätie. To tiež znižuje krvný tlak - príčinou obličkových kameňov. Praktizovanie tohto Asano môže znížiť príznaky tie škaredé kamene. Bude tiež vás zbaviť bolesti a tlaku.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Viparita karhanie

Späť na obsah

4. Balasana

Ďalším účinným regeneračné pózu, Pose dieťaťa tiež pomáha zmierniť stres spojený s kameňmi. Byť v tomto maternici podobnej pozícii znižuje tlak a bolesť.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Balasana

Späť na obsah

5. Pawanmuktasana

Striedajúceho Pose Wind je jedným z najúčinnejších jogy ásan pre obličkových kameňov. Táto póza robí divy pri odstraňovaní blokád a uvoľnenie tlaku. To tiež masáže obličiek a zmierňuje príznaky obličkových kameňov.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Pawanmuktasana

Späť na obsah

6. Anulom Vilom

To Pranayama odstráni dopravné zápchy na všetkých úrovniach. Dýchanie je veľmi dôležité, zatiaľ čo vytvrdzovania problém. Pomáha pri úplnom detox, čo je nevyhnutné, pokiaľ ide o obličkových kameňov. Anulom Vilom tiež zmierňuje bolesti spojené s obličkovými kameňmi. Pravidelné cvičenie zabraňuje tvorbe nových kameňov.

Ak chcete vedieť viac o tom, kliknite tu: Pranayama

Späť na obsah

Obličkové kamene sú bolestivé. Ak ste udržanie zdravého životného štýlu, budete môcť úspešne vyhnúť úplne. Mala si niekedy niektorý z týchto póz jogy pre odstránenie obličkových kameňov? Nečakajte, až bude príliš neskoro! Jóga môže pomôcť zmierniť príznaky a zmenšiť veľkosť kameňov. Než si môžete dopriať v praxi sa poraďte s lekárom.

load...