Zdravie a wellness

12 najlepších výhod Špenátovej šťavy (Palak Ka Ras) na pokožku, vlasy a zdravie

12 najlepších výhod Špenátovej šťavy (Palak Ka Ras) na pokožku, vlasy a zdravie

Áno, Popeye bolo úplne správne! Špenát je naozaj dobré pre vaše zdravie. Patriace do rovnakej rodiny ako repa a kel, špenát chutí nielen dobré, ale tiež dáva svoje telo základné živiny. A čo viac, dokonca aj špenát šťava pôsobí ako magický vytvrdnutí prvok pre nespočetných zdravotných problémov.

Surový alebo nespracovaný špenát je zaťažené karoténov, aminokyselín, železo, jód, draslík a horčík, vitamíny A, C, K, E a B komplex. Nájdené v tejto zeleniny minerály sú zásaditej povahy a pomáha vyrovnávať hladinu pH v tele. Ako v skutočnosti, dostanete rovnaké množstvo proteínu z kusu špenátu, ako by ste získať od krmi. Jedným z ideálnych foriem konzumácia surového špenátu je špenát šťavy a má bezpočet zdravotné výhody.

Zdravie Výhody zo špenátu Juice:

Špenát je zelená listová zelenina, ktorá je plná vitamínov a živín, ako je draslík, horčík, mangán, karoténu a kyseliny listovej. Množstvo železa v tejto zeleniny je takmer dvojnásobný v iných zelenine, ako je mrkva alebo kapusta množstvo. Keď varíte tejto zeleniny, stratíte veľa živín v tomto procese. Tak, to je vždy vhodné konzumovať surové, aspoň raz za deň. Tým, že pije pohár každý deň špenátové šťavy, budete ťažiť z nasledujúcich spôsobov:

load...

1. Zabraňuje Anémia:

Vysokému živiny úroveň obsahu v špenáte pomáha pri tvorbe červených krviniek (1) a je vynikajúci krvný staviteľ. Takže ste nikdy nestanú náchylné k chudokrvnosti.

2. Zmierňuje Reumatoidná artritída:

Vzhľadom k vysokej zásaditosti špenátu, dostanete kompletné úľavu od reumatoidnej artritídy (2).

3. Trvá na alkalické úrovne:

Špenát vymaže z tkaniva v tele (3) a pomáha udržiavať hladinu zásaditosti krvi.

4. Lieči krvácanie z ďasien:

Naložený s vitamínom C, špenát šťava pomáha liečiť krvácanie z ďasien (4).

5. Vysoký obsah antioxidantov:

Vzhľadom k vysokej kyseliny listovej a antioxidačné činidlá obsiahnutého v tejto zeleniny, pomáha znižovať hladinu homocyteine ​​svoje telo a znižuje nebezpečenstvo aterosklerózy (5).

load...

6. Boje Rakovinové bunky:

Vďaka prítomnosti chlorofylu, flavonoidov a lution nájdené v špenáte, pomáha bojovať proti vzniku rakovinových buniek (6).

7. Lieči Cataract:

Problémy boja videnie (7), ako je šeroslepota a šedého zákalu s prítomnosťou vitamínu A (8) a caretonoids v ňom.

8. Bojuje proti žalúdočné ťažkosti:

Vzhľadom k tomu, špenát je bohatý na vlákninu (9), pomáha bojové žalúdočné ťažkosti, ako je kolitída, vredy, zlé trávenie a zápchu.

9. Boje osteoporózy:

Bojuje proti osteoporóze, pretože Vitamín K prítomná v špenáte pomáha kotevné vápnika v kostiach (10), zabezpečenie zdravej a silné kosti.

10. Bojuje vysoký krvný tlak:

Jeden z najlepších účinných dávok špenátu šťavy je to, že bojuje s vysokým krvným tlakom (11).

11. Dobré pre tehotné ženy:

Veľmi prospešné pre tehotné ženy, pretože poskytuje potrebné živiny potrebné pre vyvíjajúci sa plod. Okrem toho sa tiež zvýši množstvo a kvalitu mlieka vyrobeného v tele matky (12).

Teraz, že ste poznám výhody, je to celkom úžasné si myslieť, ako surové špenát má toľko diétne výhody. Avšak, tieto dávky nie sú len na samotnom tele; To má niekoľko výhod pokožku a vlasy rovnako.

Špenát Juice - koža Výhody

12. Váš Perfect Režim Starostlivosť o pleť:

Ako plynie čas tým, že vaša pokožka začne strácať svoj lesk, lesk a hebkosť. V priebehu času sa začína rozvíjať vrásky a tmavé škvrny rovnako. Namiesto toho sa snaží tieto anti-aging krémy, pleťové masky, a masti, ochutnať pohárik špenáte šťavy každý deň. S vysokým obsahom antioxidantov, špenát pomáha udržiavať pokožku vláčnu a dobre hydratovaná. Týmto spôsobom budete môcť bojovať proti škodlivým účinkom času na koži, a to aj bez použitia akýchkoľvek chemikálií. Vitamíny a antioxidanty prítomné v špenáte zohrávajú kľúčovú úlohu pri podpore zdravé a žiariace pleť (13).

Špenát šťava - výhody pre vlasy

13. Silné a zdravé vlasy:

Vaše vlasy tvoria dôležitú súčasť vášho celkového charakteru a osobnosti. Ak máte rednutie vlasov čiaru alebo svrbenie pokožky hlavy, môže sa stať príčinou sociálnej rozpaky pre vás. Namiesto použitia chemickej báze vlasové vodičky, šampóny, zvážte náročné pohár špenátu šťavy denne. Vzhľadom k tomu, špenát je nabitý komplex vitamínov skupiny B, pomáha stimulovať rast vlasov a zachováva svoj lesk, rovnako (14).

Ste ohromení špenát šťavy dávky? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...