Zdravie a wellness

15 najlepších výhod Cuminovej vody (Jaljeera) pre pokožku, vlasy a zdravie

15 najlepších výhod Cuminovej vody (Jaljeera) pre pokožku, vlasy a zdravie

Jeera alebo rasca (Cuminum cyminum) osivo je jedným z najobľúbenejších ingrediencií varenia používajú všetci cez Áziu. Silná chuť a arómu vlažnej jeera dala nepostrádateľnou korenia. Ale viete, že jeera voda môže byť použitý ako prírodný prostriedok pre rad zdravotných problémov? Nielen to, ale táto voda môže byť tiež použitá pre rôzne problémy kože a vlasov. Všetko, čo musíte urobiť, je variť hrsť jeera v čistej vode a napnúť ho. Si pripravený. Poznať úžasné zdravotné jeera voda ťaží z nasledujúcich možností.

Jeera vody Zdravie Výhody

Počnúc svoj deň tým, že pije pohár plnú čerstvej jeera vody, tiež známy ako, Jal jeera 'v hindčine, môže jeeragam alebo rasca voda vám pomôže v nespočetných spôsobov. Nie ste si istí, o tom? Pozrite sa nižšie na výhody pitnej vody jeera:

1. Podporuje trávenie:

Niektoré štúdie preukázali, že jeera alebo rasce môže pomôcť trávenie výrazne. Spotreba pohár jeera vody denne môže stimulovať sekréciu radu sacharidov, glukózy a tuku lámanie enzýmov. To zvyšuje váš metabolizmus a udržiava tráviaci systém v stope, aby bolo možné bojovať s poruchami, ako je hnačka, nevoľnosť, nadúvanie, rannú nevoľnosť, atonickú dyspepsia, malabsorpčný syndróm a tak ďalej.

load...

2. Odstraňuje toxíny:

Jeera voda je veľmi prospešné pre vaše pečeň a žalúdok. Antioxidanty obsiahnuté v semenách môže vyplavenie toxických látok z tela a podporovať pravidelnej činnosti rôznych vnútorných orgánov. Len máčať jeera vo vode po celú noc a piť ju na druhý deň ráno s cieľom uľahčiť tvorbu žlče v pečeni a zbaviť kyslosti, nadúvanie, brušné plyn, atď.

3. Podporuje imunitný systém:

Jeera je vynikajúcim zdrojom, ak železo, ktoré je nevyhnutné pre udržanie normálnej funkcie imunitného systému. Výmysel pripravené zmiešaním čajovú lyžičku jeera do pohára vody obsahuje takmer 1,3 mg železa (7% odporúčanej dennej dávky). Okrem toho, že obsahuje značné množstvo vitamínu A a vitamínu C, ktoré majú antioxidačné výhody. Z tohto dôvodu, pitná voda jeera pravidelne vám pomôže zvýšiť vašu imunitu a zostali ďaleko od mnohých chorôb.

4. Liečbe anémie:

Obsah železa rasce je tiež užitočné pri liečbe anémie. Železo je považovaný za jeden z najdôležitejších minerálov v tele, pretože zohráva kľúčovú úlohu pri formovaní červených krviniek, ako aj zvýšenie množstva hemoglobínu prenosu kyslíka v krvnom riečisku. Preto jeera voda je užitočná v boji proti akútnym nedostatkom železa, ktorá je spôsobená pri chudokrvnosti.

load...

5. Poskytovanie Extra výživa pre tehotné a dojčiace matky:

Byť bohatý na železo, jeera voda je mimoriadne vhodný pre tehotné a dojčiace ženy. Pomáha pri plnení potrieb, ktoré berie železa v rádoby matky i plodu alebo dieťa. Výsledkom je, že obaja zostanú dobre a zdravo.

6. Dýchací systém Aids:

Jeera voda má tiež pozitívny vplyv na vaše dýchacie cesty. Byť proti kongestívny prírodou, jeera môžu zriediť hlien nahromadený v hrudníku a pomoc pri jeho vypúšťaní do značnej miery. Má tiež antiseptické vlastnosti, ktoré zabíjajú mikroorganizmy spôsobujúce nádcha, kašeľ a horúčku.

7. Vám pomôže lepšie spať:

Ak trpíte nespavosťou (poruchy spánku), môže jeera voda vám pomôže. Pravidelný príjem z tejto vody je známe, že podporujú zdravý spánok.

8.Improves Pamäť:

Jeera tiež pomáha pri zlepšovaní vášho intelektuálneho potenciálu. Pitná voda z jeera mladšom veku môže zostriť svoju pamäť a inteligenciu znateľne.

Jeera / Rasca Vodné Výhody pre pleť

Keď sa váš vnútorný systém je zdravá, vaša pokožka sa zrkadlí. Ako jeera voda robí silné a zdravé vnútorné, má významný vplyv na kožu. Nižšie nájdete všetky tie jedinečné kožné výhod lektvar:

9. Bojuje proti voľným radikálom:

Jeera je plný vlákniny, ktorý pracuje na základe škodlivých toxických látok prítomných v ľudskom tele a pôsobí ich eliminácie hladšie. Okrem toho obsahuje niektoré lapače voľných radikálov, ktoré sa ukáže na semeno do účinného detoxifier a zvyšujú jeho čistiacu silu. Z tohto dôvodu, jeera voda môže byť použitá ako nádherné pleti čistiaci prostriedok pre udržanie vaša pleť čistú, sviežu a omladená. To tiež dodáva lesk na pokožku tváre.

10. AIDS v výživu pokožky:

Ako už bolo spomenuté, jeera voda je nesmierne užitočné pri podpore fungovanie tráviaceho traktu, ktorý nakoniec pomáha pokožku vstrebávať dôležité živiny, aby zostali živené a zdravé. Ďalej, minerálnych látok obsiahnutých v semene, vrátane vápnika, draslíka, medi, selénu, mangánu, atď sú životne dôležité pre udržanie až mäkký, pružný a hladkú kožu.

11. Poskytuje antioxidanty:

Keď začnete pravidelne piť jeera vody, vaše telo dostane dostatočné množstvo vitamínu A, vitamín C a vitamín E. Všetky tieto vitamíny sú známe pre svoje antioxidačné, rovnako ako anti-aging vlastnosti. Takže jeera voda môže pomôcť naplniť vašu pokožku a zabraňujú predčasnému starnutiu.

12. Liečba akné:

Jeera voda môže byť použitý ako prírodný liek na akné. Môžete ľahko pripraviť svoj vlastný anti-akné toner varom jeera vo vode. Pravidelné používanie by mohlo dôjsť do jasného, ​​tónovaný a akné bez kože. Prelínanie pár kvapiek éterických olejov s touto vodou dá ešte lepší výsledok.

13. Upokojuje pleť:

Pálenie kože možno tiež znížiť pomocou jeera vody. Z tohto dôvodu, to je tiež používa ako cumlík kože.

Výhody jeera voda na vlasy

Hoci jeera voda nie je tak účinná pre svoje kadere, môžete aj naďalej používať pre bojuje niekoľko otázok vlasov. Ideme na to:

14. Pomáha V výživný Skin:

Pokiaľ ide o zabezpečenie výživy ku každému z vášho vlasového prameňa, jeera voda môže veľmi pomôcť. Rozhodujúci vitamíny a minerály obsiahnuté v ňom vyživujú vlasy od korienkov. V dôsledku toho budete mať silné a zdravé kučery.

15. Dáva hodvábnou srsťou:

To tiež pridá ďalšie lesk na vlasy, takže budete mať hodvábnu a lesklé vlasy.

Takže, patrí jeera vodu vo vašej každodennej stravy pre dosiahnutie pevné zdravie, dosiahnutie bezchybnú pleť a ako nádherné vlasy. Nezabudnite nám zanechať komentár.

load...