Zdravie a wellness

10 úžasných výhod a využitia listov manga (Aam Ke Patte)

10 úžasných výhod a využitia listov manga (Aam Ke Patte)

Všetci milujeme mango, nie? Ale ako o mango listy? Niet pochýb o tom, že manga majú veľa priaznivých účinkov na zdravie. Avšak, ako mnohí z nás sú si vedomí úžasných výhod mango listy?

Nie je veľa, že jo? Mango listy sú naplnené liečivé a liečivé vlastnosti. Pozrite sa na využitie mango listy, tiež nazývané ako, Aam ku Patte '(Hindi) a ponuku adieu na nemocenské!

Liečivé Výhody Mango Listy:

Mango Listy sú červenkasté alebo purpurovo ak výberové konanie a nové, a rastú do tmavo zelenej farby a majú svetlú spodnú. Tieto listy sú bohaté na vitamín C, B a A. Sú tiež bohaté na rôznych iných živín. Mango listy majú silné antioxidačné vlastnosti, pretože majú vysoký obsah flavonoidov a fenoly.

load...

Úžasné mango listy výhody sú:

1. Liečenie cukrovky:

Mango listy sú veľmi užitočné pre liečbu diabetu. Súťažné listy mango stromu obsahujú triesloviny zvané anthokyanidiny, ktoré pomáhajú pri liečbe predčasného diabetu. Listy sa sušia a v prášku, alebo ako infúzia na liečbu rovnaké. To tiež pomáha pri liečbe diabetickej angiopatie a diabetickej retinopatie. Mango čajové lístky sú veľmi dobré pre tento účel. Namočiť listy v šálke vody cez noc. Kmeň a piť túto vodu, aby pomohol zmierniť príznaky cukrovky. Pomáha tiež pri liečbe hyperglykémie. Listy obsahujú zlúčeninu zvanú 3bet-taraxerol a Etylacetátový extrakt, ktorý pôsobí synergicky s inzulínom na aktiváciu GLUT-4 a stimulujú syntézu glykogénu.

2. Znižujú krvný tlak:

Tieto listy pomáhajú znižovať krvný tlak, pretože oni majú hypotenzný vlastnosti. Pomáhajú pri posilnenie krvných ciev a liečenie problém kŕčových žíl.

load...

3. Zaobchádza Nepokoj:

Pre ľudí, ktorí trpia nepokoja kvôli úzkosti, mango listy poskytujú dobrý domáci liek. Pridávanie dve až tri poháre mango lístkový čaj s vaničkou pomáha liečiť nepokoj a osviežuje telo.

4. Gall a obličkových kameňoch:

Mango listy pomôcť liečiť obličkové kamene a žlčové kamene. Denný príjem jemne mletého prášku mango listy, ktoré sa sušia v tieni, vodou udržuje v bubne cez noc, pomáha pri lámaní kamene a preplachovanie je.

5. Problémy s dýchaním:

Mango listy sú vhodné pre všetky typy dýchacími ťažkosťami. To je užitočné najmä pre ľudí, ktorí trpia prechladnutie, zápale priedušiek a astme. Piť odvar vyrobený varom mango listy vo vode s trochou medu pomáha účinne liečiť kašeľ. To tiež pomáha pri liečbe hlasovej stratu.

6. Lieči Úplavica:

Sú veľmi pomoc pri liečbe krvácavosti úplavici. Listy vysušené v odtieni by mali byť vo forme prášku, a potom užívať s vodou dvakrát až trikrát denne k zastaveniu úplavici.

7. Ušné Bolesti:

Bolesť ucha môže byť docela dráždi. Pri použití tejto domáci liek poskytuje dobrú úľavu. Lyžičky šťavy extrahované z manga listy ako ušné kvapky zmierňuje bolesť ucha. Pred použitím zohrejte šťavu nepatrne.

8. Heal Burns:

Liečiť popáleniny na koži a obarenie, popálenie hrsť mango listy na popol. Aplikovať tento popol na postihnutú oblasť. Poskytuje okamžitú úľavu.

9. Zachádza Čkanie a krku problémy:

Ak ste trpia škytavku alebo problémy v krku, mango list je dobrý domáci liek. Horieť niekoľko mango listy a vdychovať dym. To pomáha liečiť čkať a problémy krku.

10. Žalúdočné Tonic:

Dať nejaké mango listy do teplej vody, uzavrite nádobu s vekom a nechajte ju cez noc. Druhý deň ráno filtrujú vodu a piť na lačný žalúdok. Pravidelný príjem tejto infúzii sa chová ako dobrý žalúdočné tonikum a pomáha predchádzať rôznym žalúdočných ochorení.

Vzhľadom k tomu, že listy mango stromu sú k dispozícii po celý rok, ich použitie pre domáce opravné prostriedky je jednoduché. Antioxidant a antimikrobiálne vlastnosti pomôcť účinne liečbe rôznych ochorení.

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na zdravotné výhody mango listy. Už ste niekedy používajú listy mango na liečebné účely? Aká bola skúsenosť? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie!

load...