Zdravie a wellness

22 úžasné prínosy klinčeky (Laung ka Tel)

22 úžasné prínosy klinčeky (Laung ka Tel)

Žijúci v krajine synonymom všetkými druhmi korenia z bobkovým listom a karambol na muškátový kvet a korenie, je to hlúpe, aby si uvedomiť a využiť ich úžasné výhody. Jeden taký skrytý klenot v našej korenie stojana je klinček. To často používané korenie v indickej kuchyni sa používa ako liek poskytnúť okamžitú úľavu od bolesti zubov. Spomeňte si na svoje detstvo, keď vaša babička aplikovať kvapku oleja klinčekov do ďasná? No, tam sú početné ďalšie výhody klinčekov silice. Veľa zvedavý? Prejdite sa po zozname a vybrať ten, ktorý najlepšie rieši váš problém!

Klinček: Stručný

Pôvod klinčekov, vždyzelený strom stredného vzrastu s liečivými vlastnosťami, možno vysledovať až do dávnych indických a čínskych civilizácií. S latinským názvom Clavus sa klinček bud bola významnou súčasťou mnohých receptov ROM lip dopadá biryani na Kheer kvôli jeho štipľavú chuť a ovocnou vôňou. Typický názov, Clavus 'označuje klinec, a nie, ako klinček pod vyzerá?

Klinčekový olej sa získava z destilovanej klinčekov púčikov a je bohatá na vápnik, železo, sodík, fosfor, draslík, a vitamíny A a C (1). Ale to, čo je klinčekový olej dobré? No, to je dobre známy pre svoje antibakteriálne, antiseptický, antivírusové a stimulujúce vlastnosti. Tento olej je tiež známy ako 'Laung ka Tel'v Hindi, 'Lavangam NUNE' v Telugu, a 'Kirambu Tailai' v Tamil.

load...

Výhody hřebíčkového oleja

Ako som už spomenul, klinčekový olej sa hodí na liečbu rad ochorení. Poďme sa pozrieť na úžasné klinček olej prínosy pre zdravie, pokožku a vlasy.

Zdravie Výhody hřebíčkového oleja

 1. Ideálne pre dentálne
 2. Lieči infekcie
 3. Zmierňuje stres
 4. Zmierňuje bolesti hlavy
 5. Zmierňuje problémy s dýchaním
 6. Zmierňuje Earache
 7. Lieči trávenie
 8. Dobré pre diabetikov
 9. Posilňuje imunitný systém
 10. Zachádza Sty
 11. Zachádza Nevoľnosť
 12. Odstraňuje toxíny z krvi
 13. Lieči predčasnej ejakulácie
 14. Zachádza Cholera
 15. Kills črevným parazitom

Kožné Výhody

 1. Eliminuje akné
 2. Zosvetľuje škvrny
 3. Je kľúčovým prvkom najvnútornejšie Cosmetics

Vlasy Výhody

 1. Znižuje Fall vlasy
 2. Natural Hair kondicionér

Ďalšie výhody

 1. Ako repelent
 2. Ako ochucovadlo

Clove Oil Zdravie Výhody

1. Ideálny pre Starostlivosť o zuby

Bolo by nespravodlivé neuvádza Klinček je najviac prominentné a dôležité výhody ako prvý, takže tu to je. Klinčekový olej sa pridá do mnohých dentálne produkty, ako sú ústne vody, zubné pasty a v dôsledku jeho silnej dezinfekčné vlastnosti a za prítomnosti zlúčeniny eugenol. To vám pomôže bojovať proti bolesti zubov, vredy v ústach, bolesti zubov a boľavé ďasná. Nebude to zlé volať tento olej kompletný balíček pre starostlivosť o chrup!

Tiež silný pach klinčekov odstraňuje zápach z úst a zmierňuje bolesti v krku. Zaujíma vás, ako používať klinčekový olej pre zápach z úst? Je to jednoduché. Riedi štyri kvapky klinčekový olej do šálky horúcej vody. Pomocou tejto funkcie je možné kloktanie denne dvakrát denne pre okamžitú úľavu (2).

load...
pozor

Nadužívanie akéhokoľvek produktu bude mať nepriaznivé účinky. Nespotrebujú viac ako požadované množstvo hřebíčkového oleja, pretože môže spôsobiť popáleniny, ak prijaté v prebytku.

Späť na obsah

2. Lieči infekcie

Klinčekový olej je veľmi populárny pre svoje antiseptické vlastnosti (3). To sa používa na liečbu rán, rezov, plesňových infekcií, potničky a pleseň nôh. Môžete tiež použiť na liečbu bodnutí hmyzom a žihadlá žihľavy. Avšak, uistite sa, že ste vždy riediť klinčekový olej pridaním nosných olejov, ako mandľový olej alebo kokosový olej.

pozor

Ak máte citlivú pokožku, klinčekový olej je prísny ne-ne, pretože by mohlo dôjsť k popáleniu.

Späť na obsah

3. Zmierňuje stres

Vedeli ste, že klinčekový olej môže znížiť hladinu stresu?

Ľudia naprieč mnohých kultúr a civilizácií oddával klinčekový olej masáže k úľave od stresu a bolesti. Klinčekový olej má afrodiziakálne vlastnosti, ktoré pôsobia ako stres Busters (4). Znižuje psychické vyčerpanie, únavu, úzkosť a napätie, ako to má relaxačný účinok na myseľ.

Takže až sa nabudúce budete cítiť pod psa, viete, čo robiť!

Späť na obsah

4. Zmierňuje bolesť hlavy

Dlhé hodiny v práci a predčasné návyky potravín môže mať mýto na vaše telo. A najčastejší problém je bolesť hlavy. Ale vedeli ste, klinčekový olej môže mať upokojujúci účinok na mysli a tela? To môže pomôcť uvoľniť uzly a vyliečiť vašej hlavy v okamihu (5).

Ako použiť

Zmiešajte 1 kávová lyžička morskej soli, 2 lyžičky mandľového alebo kokosového oleja a 2 - 3 kvapky hřebíčkového oleja. Túto zmes použiť na masírujte čelo. Poskytuje efekt okamžitý chladenia a zmierňuje bolesti hlavy.

Späť na obsah

5. Zmierňuje problémy s dýchaním

Spomínam si, moja babička ma žiada, aby žuť strúčik struk po tom, čo sa sťažoval na bolesť v krku. Zaujímalo by ma, prečo? No, je to preto, že klinčekový olej má chladenie a protizápalový účinok na nosnej dutiny a hrdla. Čistí nosovej priechod a umožňuje odklad z dýchacími ťažkosťami, ako je kašeľ, prechladnutie, zápale prínosových dutín a astma (6).

Späť na obsah

6. Zmierňuje Earache

Ak trpíte často zima a bolesti hlavy, bolesť ucha, je častým problémom. Klinček olej môže byť perfektné domáce liek získať okamžitú úľavu od earaches.

Mix 2 čajové lyžičky sezamového oleja a 3 - 4 kvapky čisté klinčekový olej a zahriať zmes. Pomaly použiť túto zmes v ušiach a nechať to na nejakú dobu. To bude poskytovať okamžitý upokojujúci účinok (7).

Späť na obsah

7. Lieči trávenie

Viete, prečo klinček je veľmi dôležitou súčasťou indickej potraviny? Je to preto, klinček napomáha tráveniu a zmierňuje tráviace problémy súvisiace, ako je čkanie, kinetózou, poruchy trávenia, nadúvanie a (8).

Späť na obsah

8. Dobré pre diabetikov

Štúdie ukázali, že čistý klinčekový olej udržuje hladinu inzulínu v krvi, a je teda užitočná pri liečbe cukrovky (9). To tiež posilňuje metabolizmus v tele tým, že udržuje krvný obeh a znižuje telesnú teplotu. Klinčekový olej tiež čistí krv.

Späť na obsah

9. Posilňuje imunitný systém

Žuvanie na klinčekový, alebo pomocou klinčekový olej sa ukázala posilnenie imunitného systému, pretože jeho silné antivírusové vlastnosti. Klinček tiež čistí krv a posilňuje odolnosť organizmu proti chorobám. Je to preto, že má antioxidanty, ktoré upratovať voľné radikály v tele (10).

Späť na obsah

10. Zaobchádza Sty

Očné sty je infekcia, ktorá nastane, keď žľazy na očné viečka sú blokované. To má za následok vytvorenie hrče okolo alebo na viečka. Tento stav je naozaj dráždi a bolestivé a bráni riadnemu fungovaniu očí.

Je to dobrá vec, že ​​klinčeky a klinčekový olej nájsť miesto na každej kuchyni polici. Antibakteriálne vlastnosti klinček je známe, zmierniť bolesť a zápal v krátkom čase. Tento zázračný olej tiež pomáha zabrániť ďalšej infekcii oka (11).

Späť na obsah

11. Zaobchádza Nevoľnosť

Musí to prísť ako prekvapenie, ale klinček olej je veľmi účinný pri kontrole nevoľnosti a je bežne používaný na zníženie účinkov ranné nevoľnosti a nepohodlie, ktoré čelia tehotné ženy (12).

Ako použiť

Vdychoval sladkú vôňu klinčekov olej je okamžitý liek na cestovanie spojené s nevoľnosťou. Môžete si tiež dopriať v aromaterapii zahŕňajúce strúčik esenciálny olej pre dlhodobé účinky.

Späť na obsah

12. Odstraňuje toxíny z krvi

Klinčeková silice extrakty zníženie toxínov v krvi a zvýšenie hladiny antioxidačnú aktivitu v tele (13). To pomáha pri čistení krvi, rovnako ako krvné doštičky.

Späť na obsah

13. Zaobchádza predčasná ejakulácia

Klinčekový olej môže liečiť predčasnej ejakulácie, čím sa zlepší váš sexuálny život (14).

Späť na obsah

14. Zaobchádza Cholera

Vedeli ste, že tento zázrak olej môže tiež viesť k nákaze cholerou na uzde? Majú 5 - 10 kvapiek hřebíčkového oleja v intervale 15 minút sa dostať úľavu od príznakov. Znížte množstvo, akonáhle začnete cítiť lepšie (15).

Späť na obsah

15. Zabitie Črevné parazity

Pridanie kvapku hřebíčkového oleja do svojho pitie môže zabiť črevné parazity. Len uistite sa, že máte pravidelne v primeranej miere. Nechoďte cez palubu s tým, ako už viete o dôsledky (16).

Späť na obsah

Výhody hřebíčkového oleje pre pleť

16. Eliminuje Akné

Jeden z najlepších hřebíčkového oleja používa pre pleť je, že pomáha pri znižovaní akné. Mnohé z týchto akné-bezpečnostné telové krémy a pleťové vody obsahujú chemikálie, ktoré môžu fungovať, ale majú rôzne vedľajšie účinky. Klinček je veľmi účinná pre liečenie akné, pretože obsahuje zlúčeninu eugenol, ktorý má antibakteriálne vlastnosti. To môže vymazať cystickej akné a zabiť infekcie a zároveň znižuje opuch (17).

Ako použiť

Pridajte 2 - 3 kvapiek čistého hřebíčkového oleja do svojho pleťový krém alebo mlieko a používať pravidelne, a to najmä v cieľových oblastiach. To povedie k zníženiu výskytu akné. Avšak, udržať kontrolu na množstvo hřebíčkového oleja používaného.

Späť na obsah

17. Zosvetlí Škvrny

Klinčekový olej pomáha odstraňovať škvrny a jazvy, keď sa aplikuje priamo na kožu pod dohľadom odborníkov. Je to naozaj funguje ako mierne chemický peeling. To exfoliácii na poškodenými alebo mŕtve kože jemne, aby vaša pleť zdravšie a jasnejšie (18).

Späť na obsah

18. Je kľúčovým prvkom najvnútornejšie Cosmetics

Klinčekový olej je široko používaný ako masážny olej a zložky vo väčšine pleťové krémy a pleťové vody. Pridáva sa aj do mydiel vďaka antiseptickým majetku a upokojujúci účinok. Vzhľadom k jeho charakteristickú vôňu, sa tiež používa na výrobu parfumov (19).

Späť na obsah

Výhody hřebíčkového oleja na vlasy

19. Znižuje Fall vlasy

Nanesenie malého množstva hřebíčkového oleja na hlave môže znížiť rýchlosť vypadávanie vlasov a podporiť rast vlasov. Olej tiež pomáha kryť holé miesta a robí vaše vlasy dlhé a lesklé. Klinčeková silica zvyšuje prekrvenie pokožky hlavy, čím sa zastaví zbytočné padanie vlasov (20).

Späť na obsah

20. Natural Vlasový kondicionér

Kvapka hřebíčkového oleja, pri zmiešaní s olivovým olejom, divy ako kondicionér. Posilňuje vlasy hneď od korienkov (21). Naneste zmes na vlhké vlasy a zábal tučný uterák okolo hlavy. Nechaj to na 15 - 20 minút a hrebeň ako obvykle.

Späť na obsah

Ostatné Clove výhody esenciálny olej

21. Ako repelent

Klinčekový olej je bežnou súčasťou mnohých chýb a repelenty proti hmyzu. Má silnú arómu, ktoré je fatálne pre čuchové zmysly väčšiny chýb. V skorších dobách niekoľko kvapiek hřebíčkového oleja boli rozptýlené po celej ploche lôžka alebo na spanie, aby posteľ chyby na uzde. To môže tiež odraziť komármi a dá vám zdravý spánok (22).

Späť na obsah

22. Ako aromatizačné činidlo

Silný a návyková chuť hřebíčkového oleja, spolu s jeho mnohých liečivé vlastnosti, dala populárne aromatizačné činidlo po celom svete.

Späť na obsah

Pozor

K dispozícii sú dve strany jednej mince. Rovnako tak každá látka má svoje výhody a nevýhody, a klinčekový olej nie je výnimkou. V prípade, že sa používa v koncentrovanej forme, mohlo by to mať škodlivé účinky. Či už platí ir alebo prehltnúť ho, vždy uistite sa, že ho riediť pred použitím. Prítomnosť eugenolu je tiež známe, že zhoršiť alergie v mnohých ľudí. Takže, kožný test na kontrolu za reakcie.

Klinčekový olej môže spôsobiť črevné ťažkosti v deti. V závažných prípadoch, mohlo by to viesť k zlyhaniu orgánov. Tak to bolo o zdravotných prínosoch hřebíčkového esenciálneho oleja a jej vedľajších účinkov. Teraz vám vedieť o jeho príprave.

Ako si vyrobiť klinčekový olej doma

Tvorba klinčekový olej doma môže byť trochu zložitejšie, ale dáva záruku, že 100 percent prírodné. Takže, prečo nie si to vyskúšať raz?

Čo potrebuješ
 • 2 lyžice klinček
 • 200 ml olivového oleja / kokosový olej
Čo je potrebné urobiť
 1. Mlieť klinček na jemný prášok.
 2. Zvrhnúť túto prášok na tenká a kravatu na vrchole, aby sa malý zväzok.
 3. Naliať olej podľa vlastného výberu (napr. Olivový olej) vo vzduchotesnej nádobe, ponoriť tenká balík v ňom a zapečatiť pohár.
 4. Môžete buď ohrievať nádobu na miernom ohni po dobu jednej hodiny alebo ju ponechať na slnku na jeden deň.
 5. Vyberte zväzok a naliať klinček napustený olejom v malej fľaštičke. A voila! Váš klinček olej je pripravený na použitie.

Teraz, keď viete, výhody hřebíčkového oleja a čo hřebíčkového oleja urobiť pre svoje celkové zdravie, tak prečo nie skúsiť to? Ak ste oboznámení s akýmkoľvek iným účelom klinček olej, nezabudnite sa o ne podeliť s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...