Zdravie a wellness

10 najlepších prínosov pre koreň čakanky

10 najlepších prínosov pre koreň čakanky

Už ste niekedy predtým vzal koreň čakanky? Tento koreň je všeobecne známy ako náhradka kávy alebo ako prísada do kávy. Ale to, čo väčšina z nás nevie, je úžasné výhody, ktoré prichádza s.

Chceli by ste sa dozvedieť viac? Prosím, pokračujte a prečítať.

Čakanka - Prehľad

Čakanka alebo cichoriumintybus je trváca rastlina s modrými kvetmi. To je bylina s mnohými zdravotných výhod. Existuje mnoho druhov rastlín pestovaných čakanky - niektoré pre lístia a niektoré koreňov. Koreň čakanky sa bežne používa ako náhradka kávy, ale tiež to môže byť použitý pre liečenie stavov ako je strata chuti do jedla, žalúdočná nevoľnosť, zápcha, búšenie srdca a mnoho ďalších.

load...

Nižšie sú úžasné výhody koreňa čakanky:

1. Digestive Support

Najbežnejším prínosom čakanky je trávenie.

K dispozícii sú priateľské baktérie alebo symbiotické baktérie, ako je Lactobacillus a bifidobaktérie v našom čreve, ktoré pomáhajú pri trávení. Tieto baktérie inhibuje patogény, ako je Candida a podporujú náš imunitný funkcie.

load...

Čakanka tiež obsahuje inulín, silný probiotický a rozpustnej vlákniny. Inulín je prítomný vo všetkých rastlinách, ale čakanka obsahuje najvyššie množstvo inulínu. Inulín má právomoc znížiť kyslosť organizmu a môže byť užitočné, aby sa zabránilo problémy s trávením, ako je pálenie záhy a poruchy trávenia.

Štúdie preukázali, že koreň čakanky zvyšuje odtok žlče, čo napomáha odbúravaniu tukov, a tým pomáha pri trávení.

Koreň čakanky výťažky pomáha znižovať zažívacie ťažkosti spôsobené v dôsledku črevnej žalúdočné problémy.

2. Antioxidačná aktivita

Všetky rastliny a byliny obsahujú zlúčeniny, nazývané ako fenolov, a väčšina z fenolov, rastliny majú vlastnosti antioxidačné.

Koreň čakanky je bohatá na polyfenoly, že to dobrý antioxidant robia.

Byť antioxidant, pomáha odstrániť toxíny z tela, udržiavať telo čisté a bez škodlivých látok.

3. Bojuje proti škodlivým organizmom

Koreň čakanky extrakty sa zistilo, že antimikrobiálne a protiplesňové účinky príliš, vďaka čomu má silu k boju proti škodlivým baktériám.

4. Dobré pre pečeň

Obličky a pečeň pôsobí ako hlavný detoxikačné kanálov v našom tele. Prínosy pre zdravie koreňa čakanky patrí zvýšená detoxikáciu tým, že stimuluje sekréciu diuréza a žlče.

Starí Egypťania je známe, že sa za použitia čakanka na čistenie pečeň a krv.

Čakanka bol používaný ako liek už po stáročia, a to najmä pre detoxikáciu pečene. Štúdie realizované zoológie oddelenia v Egypte k záveru, že čakanka má sľubnú úlohu pre zastavenie oxidačný stres a poškodenie pečene v určitých situáciách.

Sušené korene čakanky môžu byť použité, aby sa zabránilo poškodeniu pečene pôsobením žltačka.

To môže byť tiež použitá na liečbu kameňov v žlči a pečeni. To sa vykonáva tým, že zvyšuje vylučovanie žlče z pečene a žlčníka a dochádza tak k močenie a vylučovanie škodlivých látok.

5. Ochorenie srdca

Koreň čakanky obsahuje inulín, ktorý spoločne so svojimi tráviacimi dávok, tiež pomáha znížiť množstvo zlého cholesterolu v tele.

LDL cholesterol je zlý cholesterol, ktorý spôsobuje upchatie aterosklerózy. Zvýšenie hladín LDL zvyšuje riziko infarktu a mŕtvice. Inulín prítomný v čakanky tiež napomáha k zníženiu krvného tlaku, ku ktorému dochádza v dôsledku zvýšenia LDL cholesterolu.

6. Znižuje Arthritis Pain

Koreň čakanky môžu byť účinným liekom na spoločné problémy, ako je artritída a reumatizmu.

Rôzne štúdie ukázali, že obsahuje protizápalové vlastnosti, vďaka ktorým sa môže znížiť bolesť spôsobenú osteoartritídou.

To môže byť tiež použitý ako všeobecné protizápalové činidlo pre bolesti, bolesti svalov a kĺbov bolestivosť.

7. Chudnutie

Čakanka obsahuje inulín a oligo-fruktózu, ktoré môžu byť pridané do stravy schudnúť.

Čakanka obsahuje najvyššiu koncentráciu inulínu v celej rastlinnej ríši. Inulín, rozpustná vláknina, pôsobí ako potláča chuť do jedla. Inulín vám môže dať pocit plnosti, a to bez zvýšenia hladiny cukru v krvi alebo zvýšenie kalórií. Tieto vlastnosti boli vytvorené záujem o možnom využití inulínu je pre chudnutie.

Prítomnosť fruktooligosacharidov v rastline podporuje rozvoj prospešných baktérií v čreve, ktoré pomáhajú obnoviť rovnováhu mikroorganizmov v čreve, čo vedie ku správne fungovanie tráviacej sústavy. Riadne fungovanie tráviaceho systému je kľúčovým faktorom pre všetky diéty chudnutie.

8. Zápcha

Koreň čakanky je bohatým zdrojom vitamínu C, vitamínu K, cholín, a beta-karotén.

Obsahuje rozpustnú vlákninu, nazvaný inulín, ktorý je užitočný pre prevenciu črevných porúch a sa hovorí, že je veľký liek na zápchu a iné poruchy trávenia.

Inulín podporuje rast prospešných baktérií v čreve, čím sa podporuje trávenie a prevenciu zápchy.

9. Imunitný systém

Čakanka má antibakteriálne vlastnosti a rad ďalších výhod, ktoré z neho silný imunitný booster robia. Pôsobí proti rôznym škodlivé baktérie, a polyfenolových zlúčenín, prítomných v činu čakanky ako antioxidanty. Tieto fenolové zlúčeniny sa tiež predpokladá, že majú silu, aby sa zabránilo rakoviny, najmä prsníka a hrubého čreva a konečníka.

10. Úzkosť a stres

Čakanka sa používa ako prírodné sedatívum pre nervový systém a môže znížiť úzkosť a jednoduchosť myseľ. To zmierňuje stres a nebezpečné dôsledky to môže mať na tele.

Štúdie ukázali, že extrakt z čakanky pôsobí ako sedatívum a protizápalového činidlá pre centrálny nervový systém. Pre ľudí trpiacich poruchami nervovej sústavy, môže to znížiť zápal čím dôjde k zmierneniu bolesti.

Koreň čakanky extrakt možno použiť aj ako pomoc spánku kvôli jeho sedatívne kvalite, a je oveľa lepšie prírodnou alternatívou k prášky na spanie. Zmierňuje stres a úzkosť môže byť užitočné pre zníženie šance na srdcové ochorenia, hormonálna nerovnováha, nespavosť a predčasným starnutím.

Vedľajšie účinky

Hoci koreň čakanky je bezpečný a dobre tolerovaná mnohých ľudí, to by mohlo spôsobiť niektoré alergické reakcie u málo. Ak ste alergickí na čakanku a jej produktoch, vyhnúť sa používaniu koreň čakanky produktov.

Ako bol tento príspevok vám pomohol? Ešte povedzte nám tým, že komentuje do poľa nižšie.

load...