Zdravie a wellness

10 úžasných prínosov Rooibos pre pokožku, vlasy a zdravie

10 úžasných prínosov Rooibos pre pokožku, vlasy a zdravie

Ak ste náhodou vidieť rastliny rooibos vo voľnej prírode, môžete ľahko pomýliť tento metlu ako zariadenie pre burinu. Ale Juhoafričania objavili úžasné výhody tejto rastliny dávno!

Rooibos patrí do rodiny strukoviny rastlín. To bol mylne identifikovaný ako čajovníka, ale rooibos je bylina, ktorá sa bežne používa ako čaj. Nefermentované alebo zelený rooibos majú jemnú chuť, zatiaľ čo fermentované rooibos má sladkú chuť. Tradičné rooibos je prírodný produkt, ktorý neobsahuje žiadne konzervačné látky, prísady alebo farbivá. Majme pohľad na úžasné výhody Rooibos pre pleť, vlasy a zdravie!

Kožné Výhody Rooibos:

1. Anti-aging vlastnosti:

Rooibos je obohatená o vynikajúci antioxidant známy ako superoxiddismutázy. Tento antioxidant je vynikajúci proti starnutiu látka. Superoxid dismutáza prítomný v rooibos pomáha pri znižovaní vrások a zvyšuje produkciu zdravých kožných buniek.

load...

2. Porušenie kože zabraňuje:

Vysoké hladiny flavonoidov v rooibose pomáhajú v prevencii kožných ochorení ako je ekzém a akné. Buď môžete piť čaje rooibos alebo aplikovať priamo na vašej pokožke bojovať proti akné. To tiež prispieva k zdravšej koži.

3. Zmierniť bakteriálnych infekcií:

Rooibos má antibakteriálne a hypoalergénne vlastnosti. Tieto vlastnosti pomáhajú v boji proti rôznym bakteriálnych infekcií na koži a zabraňujú ich opätovnému výskytu. To tiež pomáha zmierniť alergie.

4. Podporuje zdravej kože:

Rooibos obsahuje veľké množstvo vitamínov a minerálnych látok, ako je vitamín D a zinku, ktorý pomáha, aby sa koža zdravé a lesklé zvnútra. Pitie tohto zdravého čaju nie je len dáva krásnu pleť, ale tiež pomáha odstrániť odumreté bunky z našej pokožky.

load...

Vlasy Výhody Rooibos:

5. Posilňuje vlasy rast:

Pravidelná konzumácia čaju rooibos môže zvýšiť rast vlasov. Rooibos je obohatená o minerály, ako je zinok, vápnik, meď, a draslíka, ktorý nielen podporuje rast vlasov a zároveň pre posilnenie vlasových korienkov.

6. Zabraňuje šedivé vlasy:

Nemusíte byť nad 40 rokov majú šedivé vlasy! Vďaka rastúcemu stresu a znečistenie, šedivenie vlasov už nie je príznakom seniorov. Vysoké hladiny medi prítomné v extrakte z rooibosu pomôcť zabrániť predčasnému šediveniu vlasov. Takže sip rooibos čaj pre vlasy bez náznaku šedej!

Zdravie Výhody Rooibos:

7. Posilňuje imunitný systém:

Rooibos je vybavený unikátnou a komplexnú zmes antioxidantov. Tieto Rooibos antioxidanty posilňuje náš imunitný systém, ktorý nám pomáha udržať si kondíciu a zároveň nám udržať zdravé zvnútra.

8. Zabraňuje infarkty, mŕtvice a rakoviny:

Antioxidanty prítomné v rooibose sa viaže s voľnými radikálmi prítomné v tele, ktoré pomáhajú zabrániť jeho oxidácii s cholesterolom a upchávajú cievy. Upchaté cievy môže spôsobiť srdcový infarkt alebo mozgovú mŕtvicu. Antioxidanty prítomné v rooibose tiež zabrániť poškodeniu buniek a rakoviny.

9. Pomáha zmierniť stres a hypertenzia:

Rooibos je bylina, ktorá je bez kofeínu a nemá žiadne kJ. Spotreba Kofeín má tendenciu zvyšovať telesnú krvný tlak, čo spôsobuje stres a hypertenzia. Výskumy preukázali, že konzumácia čaju rooibos je veľmi dobrá pri kontrole hladiny krvného tlaku v tele, prevencia stresu a hypertenziu.

10. Chudnutie:

Kvasené rooibos má prekvapivo sladkú chuť. Výmena svoje pravidelné čaj rooibos čaj vám môže pomôcť vyhnúť sa príjem cukru. Je to skvelý spôsob, ako kontrolovať chuť do jedla a zbaviť tých kíl z tela.

Tak, teraz viete, prečo Juhoafričania sa napil čaju rooibos s takou chuťou! Aj vy môžete mať prospech z dobroty rooibos. Najlepší spôsob, ako ťažiť z tejto byliny je rooibos čaj. Je to nielen z nás robí zdravé a bráni rôzne zdravie, kože, a problémov spojených s vlasmi, ale aj nás vedie k zdravšiemu životnému štýlu.

Rooibos čaj alebo uvoľnené byliny sú ľahko dostupné na trhu za veľmi rozumnú cenu. Neexistujú žiadne vedľajšie účinky rooibosu, čo je veľmi zdravá voľba pre vás. Ak chcete zdieľanie akúkoľvek inú skutočnosť, pokiaľ ide o rooibos, neváhajte a zdieľať s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...