Zdravie a wellness

20 úžasných prínosov Rhubarb pre pokožku, vlasy a zdravie

20 úžasných prínosov Rhubarb pre pokožku, vlasy a zdravie

Ak ste sa stretávajú s úbytkom telesnej hmotnosti a na konštantnej hľadajú výživné, nízkokalorická potravinovým potom sa vaše hľadanie končí práve tu. Rebarbora môže byť perfektné zložka vo svojich Chudnutie Diéta režimov.

Ružovo červené, dlho sledoval rebarbora patrí do čeľade rastlinného ale je často považovaná za ovocie. Zdieľa blízku podobnosť s zelerom a rýchlo si razí cestu do delikátnej dezerty. Ich stonky môžu byť tiež surova. Rhubarbs sú nádherné zdrojom vitamínu C a sú zásobárňou rôznych minerálov, vrátane vápnika, železa, draslíka a mangánu, aby sme vymenovali aspoň niektoré.

Pôsobí ako mierne prírodné preháňadlo. Prítomnosť vlákniny je obľúbený medzi tými, o režime chudnutí robí. Rebarbora ponúka kyticu dávok a jej začlenenie do svojho jedálnička vám pomôže dosiahnuť svoje ambiciózne ciele v oblasti zdravia.

load...

Rebarbory ​​Nutričná hodnota na 100 gramov:

(Zdroj: USDA Národná živín databázy)

Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 21 kcal 1%
Uhľohydráty 4,54 g 3%
Proteín 0,90 g 2%
Celkový obsah tuku 0,20 g 1%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 1,8 g 5%
Vitamíny
Folát 7 ug 2%
Niacín 0,300 mg 2%
Kyselina pantoténová 0,085 mg 1.5%
Pyridoxín 0,024 mg 2%
Riboflavín 0,030 mg 2%
Tiamín 0,020 mg 2%
Vitamín a 102 iu 3.5%
Vitamín c 8 mg 13%
Vitamín e 0,27 mg 2%
Vitamín k 29,3 ug 24%
Elektrolyty
Sodík 4 mg 0.5%
Draslík 288 mg 6%
Minerály
Vápnik 86 mg 8.5%
Meď 0,021 mg 2%
Železo 0,22 mg 3%
Horčík 12 mg 3%
Mangán 0,196 mg 8.5%
Fosfor 14 mg 2%
Selén 1,1 ug 2%
Zinok 0,10 mg 1%
Fytoživiny
Karotén-α 0 ug
Karotén-β 61 ug
Kryptoxantín-ß 0 ug
Luteín-zeaxantín 170 ug

Výhody rebarbory:

Bohatý na vlákninu a dôležité minerály, rebarbora slúži ako nádherné zeleniny. Ponúkajú celý rad výhod pre kožu, vlasy a zdravie. Pozrite sa na jeho rôzne výhody:

load...

Kožné Výhody rebarbory:

Rebarbora je prírodné antibakteriálne a protiplesňové činidlo, ktoré z neho kožu zdravej zeleniny robí. Kožné Výhody sú nasledovné:

1. Oneskorenie prejavov starnutia:

Rebarbora je zásobárňou vitamínu A. Tento prírodný antioxidant pomáha neutralizovať voľné radikály a pomáha oddialiť príznaky starnutia, ako sú vrásky a jemné lines.Thus, rebarbora udržuje vaša pleť mladistvý a žiariace tým, že zabraňuje poškodeniu buniek voľnými radikálmi.

2. Boje kožné infekcie:

Rebarbora je prírodné antibakteriálne a protiplesňové činidlo a pomáha chrániť pokožku pred rôznymi infekciami. Raw rebarbora, vo forme pasty, bol obhajovaný alternatívnej medicíny praktiky ako lokálnu aplikáciu pre rôzne kožné infekcie.

Vlasy Výhody rebarbory:

Tento minerál bohaté zeleniny je prínosom aj pre vlasy. Nižšie sú uvedené Rebarbora vlasy výhody:

3. Prírodné farbenie vlasov Agent:

Dajte svojmu vlasom nový vzhľad s rebarbory!

Koreň rebarbory ​​obsahuje dobrú dávku kyseliny šťaveľovej, ktorá je známa na to, aby sa svetlo hnedé alebo blond odtieň na vlasy. Prítomnosť kyseliny šťaveľovej je farbu vlasov vydrží dlhšie a nepoškodzuje pokožku hlavy s agresívnymi chemikáliami.

 • Pridajte asi tri lyžice práškových rebarbory ​​koreňov na dve šálky vody a dusíme to po dobu 15 minút.
 • Nechajte ho v pokoji cez noc.
 • Kmeň kvapaliny v ranných hodinách a opláchnite vlasy s touto zmesou pre úžasnú farbu vlasov.
Tu je ďalší článok, ktorý vám vedieť, rôzne možnosti farieb na vlasy a tipy!

Zdravie Výhody rebarbory:

Rebarbora je prirodzeným zdrojom železa, vápnika, horčíka, vitamín C, vitamíny skupiny B, cholín a folátov. Minerály zmocniť rebarboru s úžasným súborom zdravotných výhod. Oni sú uvedené nižšie:

4. Podporuje chudnutie:

Chcete sa dostať, že dokonale tónovaný telo? Dosiahnutie ideálnu váhu možno vykonať jednoducho pridaním rebarboru do svojho jedálnička. 100 gramov rebarbory ​​výnosov len 21 kalórií. Obsahuje veľa vlákniny, minerálov, vitamínov, rovnako ako polyfenolov antioxidanty. Synergické pôsobenie všetkých týchto živín zvyšuje rýchlosť metabolizmu tela a zaisťuje elimináciu nežiaduceho tuku. Stonka a koreň rebarbory ​​containsanthraquinones - reín a emodín. Tieto zložky majú prírodné preháňadlo a očistné vlastnosti, čo je výhodné, zelenina pre tých, ktorí sú na prísne s nízkym obsahom tuku, nízkokalorické diéty.

5. Dostatok vitamínu K:

Ľudia s nedostatkom vitamínu K trpia predĺženým zrážanie krvi time.In najhoršom prípade scenára, môže dokonca viesť k smrti. Rebarbory ​​obsahuje dobré množstvo vitamínu K, o 35,7 mikrogramov na jednu šálku. Tento vitamín je nevyhnutný pre začatie procesu zrážania krvi, keď jeden zraní. Tu je ďalší dobrý článok, ktorý vám umožní spoznať iné vitamín K potraviny bohaté.

6. Zlepšuje Vision:

Červené varianty rebarbory ​​obsahujú pôsobivé množstvo polyfenolov flavonoidov, vrátane zeaxantín, beta-karoténu a luteínu, kedy v porovnaní s zelených odrôd. Tieto živiny sú prevedené na vitamín A v ľudskom tele. To znamená, že pravidelný príjem červeného stoniek rebarbory ​​pomáha pri zlepšovaní niečí víziu a zároveň oddialenie nástupu rôznych očných ochorení.

7. Marí s rakovinou:

Rebarbora je nadaný s antioxidantmi v nadbytočných množstvách. To má potenciál k obmedzeniu voľné radikály, ktoré vyvolávajú poškodenie buniek, čo vedie k rakovine. Surové rebarbora postráda lykopén, antioxidanty známe pre svoje anti-rakovinových vlastnosťami, avšak varenie stonky aktivuje tento antioxidant. Pravidelná konzumácia varené rebarbory ​​môže oddialiť vznik pľúc a ústnej dutiny rakoviny u tých, ktorí používajú tabak a také karcinogénne látky. Ale pamätajte, že pacienti s rakoviny hormonálne citlivé mali vyhnúť rebarboru.

8. Prirodzené Antidote na zápchu:

Budete potrebovať dennú dávku 25 gramov vlákniny na zabezpečenie prirodzené pohyby čriev. Rebarbory ​​sa získa 9,9% odporúčanej dennej príjem (RDA) vlákniny. Môžete zahrnúť do svojho jedálnička pre reguláciu stolice. Bohatá Prítomnosť vlákna v rebarbory ​​umožňuje pôsobiť ako jemný prírodné preháňadlo. To je dôvod, prečo je považovaný za jeden z najúčinnejších prírodných prostriedkov k zápche. Ale odporúča sa, aby stimulačné preháňadlo produkty, ako rebarbory ​​by nemal byť používaný dlhšie ako týždeň bez porady s lekárom.

9. Good Natural Detox:

Eliminovať toxíny z tela, je veľmi dôležité, najmä keď sa snažíte schudnúť. Rebarbora je bohatá na vlákninu a má nádherné laxatívne vlastnosti, ako bolo spomenuté predtým. To je skvelý detoxikačný prostriedok robí.

10. Zlepšuje zdravotný stav tkanív krvné cievy:

Osoba vyžaduje denný príjem 60 mg vitamínu C na keepthe cievy fungujúce v normálnym spôsobom. Tento vitamín je nevyhnutný pre syntézu kolagénu, je kľúčovým prvkom potrebné pre syntézu, údržbu a opravy ciev. Sa môžete stretnúť 17% odporúčanej dennej dávky tohto vitamínu s jedinou porciu rebarbory.

11. Brain Health:

Zdravé telo a zdravý mozog je to, čo vás udrží na vrchole svojej hry.

100gms čerstvých stoniek rebarbory ​​stačí na to, aby 29.3 mikrogramov vitamínu K, ktorý spĺňa asi 24% RDA. Spolu so zaistením mozog pred poškodením neurónov, tento vitamín je známe, že hrajú kľúčovú úlohu v ponuke úľavu ľuďom, ktorí trpia Alzheimerovou chorobou. Pravidelné užívanie stoniek rebarbory ​​je tiež známy k posilneniu pamäti a oddialenie nástupu demencie.

12. Zmierňuje symptómy menopauzy:

Ženy v menopauze fáze prechádzajú rôzne fyzické a emocionálne otrasov, ako je nadmerné nočné potenie a návaly horúčavy. Riziko osteoporózy zvyšuje tiež počas tohto obdobia. Vápnik-bohaté rebarbora pomáha zmierniť niektoré z týchto príznakov menopauzy.

13. Znižuje hladinu cholesterolu:

Rebarbora stonka je dobre známy pre bohaté prítomnosti vlákna a galloyl-esteru cholesterolu inhibíciou chemické látky. Vrátane rebarboru do svojho jedálnička pomáha udržiavať srdce zdravé reguláciou hladiny cholesterolu.

14. Stabilizuje krvnej zrážanlivosti:

Zvýšená hladina lepivosti krvi spúšťa zrážanlivosti, čo môže spôsobiť, mŕtvica, trombóza hlbokých žíl, rovnako ako ďalšie dôležité kardiovaskulárne poruchy. Rebarbora je známe, že znižujú hladinu lepkavosť krvi chráni telo pred takými zdravotnými problémami.

15. Zlepšuje imunitný systém:

So zvyšujúcou sa znečistenia, stresu a rozhodnutiach nezdravým životným štýlom, imunitný systém berie strmhlav padať. Rebarbora je prirodzeným zdrojom vitamínu C, ktorá zlepšuje hladiny imunity organizmu. Eatrhubarb pravidelne zmariť z nachladnutia, kašeľ a iných infekcií.

16. Ovládacie prvky Diabetes:

Rebarbora je prirodzeným zdrojom mangánu, ktorý má potenciál regulovať hladinu cukru v krvi. Preto je vhodné, aby diabetici, aby tento červený farebný stopku v ich každodennej stravy udržať kontrolu na ich hladiny cukru v krvi.

17. Wonder ovocie pre tehotné a dojčiace ženy:

Rebarbora stonka je dobrým zdrojom železa, vápnika, horčíka, vitamín C, vitamíny skupiny B, cholín a folátov. Cholín zohráva dôležitú úlohu pri určovaní zdravie plodu mozgu. Tehotné ženy potrebujú denne 450 mg cholínu, zatiaľ čo dojčiace ženy by sa mali konzumovať asi 550 mg tejto živiny. Jeden stonka surového rebarbory ​​obsahuje 3.1gms cholínu, čo je ideálnou voľbou pre dojčiace ženy.

18. Znižuje krvný tlak:

Denný príjem čerstvej rebarbory ​​pomáha udržiavať hladinu krvného tlaku pod kontrolou. To vás chráni pred možným srdca a kardiovaskulárne ochorenia.

19. Zdravšie kostí a zubov:

Teraz môžete svoje zuby a kosti zdravé zvykal na tejto zvýšeným obsahom vápnika zeleniny. Bohatá prítomnosť vitamínu K na rebarbory ​​pomáha pri tvorbe a posilňovaní kostí.

20. Zdravie srdca:

Rebarbory ​​s nízkym obsahom sodíka a obsahom nasýtených tukov, ktoré sa vynikajúcou voľbou zeleniny pre tých, ktorí trpia chorobou súvisiacich srdca robí.

Rýchle a jednoduché spôsoby, ako začleniť rebarboru vo vašej každodennej stravy:

 • Užite rebarboru surový alebo variť to tak, ako si prajete.
 • Rebarbora stonka možno použiť na pečenie košíčky.
 • Použiť ako pizza zálievka alebo pripraviť džem a omáčku s ním. Rebarbora, keď dusené alebo pečené na dlhšie trvanie vám prepožičia lepší živín.
 • Pridajte rebarbora v cestovinách.

Zvýšte svoje zdravie s Rhubarb dnes!

Ťažiť z úžasnej zdravotné prínosy z rebarbory, tu je ľahký-k-robiť dezert recept, môžete skúsiť - Rebarbora Crisp!

Čo je potrebné?

 • 1 šálka tenko nakrájané rebarbory
 • 1-2 šálky nasekanej olúpané jablko
 • 3 lyžice kryštálový cukor
 • 1 čajová lyžička instantnej tapioka
 • 1-4 lyžička a 1-8 lyžička mletej škorice, rozdelených
 • 2 lyžice hladkej múky
 • 2 lyžice staromódny ovsené vločky, (nie ocele rezané alebo instantné)
 • 1 1-2 lyžice zabalené tmavo hnedý cukor
 • 1 lyžica jemne nasekané orechy
 • 1 lyžica čerstvého masla, roztaví
 • 2 lyžičky čistý javorový sirup
 • 1-8 lyžička soli

Zoznam ingrediencií je dosť, aby sa 2 porcie.

Ako sa pripraviť?

 • Predhrejte rúru na 350 ° F.
 • Premiešame rebarbora, jablko, granulovaný cukor, tapioka a 1 - 4 lyžička škorice v stredne veľkej miske. Rozdeľ medzi dvoma 10-unca (1-4 január-Cup) peci bezpečných ramekins alebo puding poháre.
 • Zmiešajte múku, ovos, hnedý cukor, orechy, maslo, sirup, soľ a zvyšné 1 - 8 lyžička škorice v miske do hrudky. Pokropí cez rebarbora zmesi.
 • Pečieme, kým bublanie a ľahko opečené, asi 30 minút. Chladnúť po dobu 5 minút pred podávaním.

Skúste túto lákavú dezert recept rebarbory ​​ostrý a užiť si jeho rôzne zdravotné výhody.

Podľa toho, ako ich budete používať, budete určite dostane dostatok vitamínov, minerálov, vlákniny a mnoho ďalšieho. Patrí rhubarbs vo svojej každodennej strave režime na dosiahnutie účinnej chudnutie.

Povedzte nám, ako sa vám páčil článok opustenie komentár nižšie!

load...