Zdravie a wellness

3 úžasné spôsoby, ako používať pomníky na zníženie rizika vysokého cholesterolu

3 úžasné spôsoby, ako používať pomníky na zníženie rizika vysokého cholesterolu

Senovka grécka alebo meth je jedným z najbežnejších bylín používaných v stredomorskej kuchyne. To vyvoláva ako chuť a vôňu v potravinách. Ale na rozdiel od toho, korenie má úžasné liečivé vlastnosti. Bolo zistené, že senovka môže regulovať naše hladinu cholesterolu v krvi a pomáha nám efektívne udržať naše kardiovaskulárne zdravie. Najhoršie na vysoký cholesterol, je, že sme nezistili žiadne konkrétne symptóm. Ako výsledok, to sa stáva veľmi ťažké pre nás, aby prijali preventívne opatrenia, aby zostali zdraví. Avšak, vrátane senovka grécka vo vašej strave, cvičiť pravidelne, aby sa zabránilo fajčenia a zostať v kontakte so svojím lekárom vám pomôže zabrániť vydanie alebo znížiť ju úspešne.

Má semená senovky zníženie hladiny cholesterolu? Poďme sa pozrieť na to, ako môžu byť použité senovka udržať hladinu cholesterolu pod kontrolou:

Ako sa Pískavica pracovať pre Cholesterol?

Štúdie preukázali, že senovka obsahuje určité chemické zlúčeniny, ktoré majú veľký vplyv na zníženie cholesterolu. Tu je to, čo potrebujete vedieť o nich:

load...

1. Slizovitý Fiber:

Povlak z semien senovky obsahuje polysacharidovú zložku s názvom sliz, ktorý robí bylinu úžasné zdrojom ako rozpustnej (21,7%) a nerozpustnú vlákninu (26,8%). Takáto vysoká úroveň vlákna hrá kľúčovú úlohu pri zvyšovaní hrúbky spracovaných potravinárskych prísad. V tomto stave obmedzuje absorpciu cholesterolu v našom tenkom čreve. Obsah vlákien senovka je tiež považovaný ako potravina pre-biotických baktérií v črevách. Táto baktéria vypúšťanie určitých prchavých mastných kyselín v krvnom obehu a zadržať produkciu cholesterolu v pečeni. Vezmeme-20 GM 25 g senovka denne môže znížiť hladinu, zlého cholesterolu 'alebo lipoproteín s nízkou hustotou (LDL) úrovne v našom tele.

2. Steroidné saponíny:

Prítomnosť iného polysacharidov zvanej steroidné saponíny v senovka, pomáha udržať hladinu cholesterolu v krvi pod kontrolou. Keď pridáme bylinku do našej každodennej stravy, saponíny v ňom spojiť s žlčových solí a vytvoriť veľké micely. Tieto novovzniknutej látky zvýšiť vylučovanie žlčových solí v obrovskej miere. To nakoniec znižuje vstrebávanie cholesterolu v našom tele.

3. Beta-Sitosterol:

Senovka semená obsahujú, rastlinný ester sterolu 's názvom, beta-sitosterol'. Aj keď je to podobné cholesterolu nájdené v našom tele, môžeme ju získať iba z rastlín. Podľa vedcov beta-sitosterol môže úspešne znížiť hladinu cholesterolu v našom tele tým, že bráni jeho absorpciu pri trávení potravy. Preto konzumácia senovka grécka je užitočné pre ľudí s vysokou hladinou cholesterolu v krvi.

load...

Ako používať semená senovky gréckej na cholesterol?

Pravidelný príjem senovka odporúčajú lekári s cieľom kontrolovať hladinu cholesterolu. Tu uvedené sú spôsoby, ako môžete konzumovať tento senovka grécka pre cholesterolu:

1. Pískavice Voda:

Užívanie senovka grécka s vodou je najjednoduchší spôsob, ako regulovať hladinu cholesterolu v krvi. Suché pečené niektoré pískavice semená. Nech si úplne vychladnúť. Teraz, rozomelú ich do hladkého a jemného prášku. Uloženie vo vzduchotesnej nádobe alebo fľaši. Pripraví sa zmes pridaním 1 čajovej lyžičky tohto prášku na 1 pohár vody a vypiť aspoň dvakrát denne.

2. Pískavica v potrave:

Pravidelné semená senovky možno použiť ako korenie. Klíčiace semená môžu byť konzumované ako zelenina a súťažných listy (ako čerstvé a sušené), môžu byť pridané ako bylín na varenie. Tu sú uvedené spôsoby, ako využiť senovka grécka v potravinách:

  • Patrí senovka listy vo svojom šošovicová kari alebo jednoducho dať ich do svojich šalátových prípravkov.
  • Posypeme nejaké pražené semená senovky gréckej z bežných potravín.
  • Opekať nejaké semená senovky ľahko a dať ich do svojich poklesov, polievok a marinád.
  • Namočiť nejaké normálne alebo klíčiace semená senovky cez noc v horúcej vode a jesť 15 - 20 minút pred náročná každú zo svojich jedál.
  • Používať normálne alebo klíčiace semená senovky vo svojom Idli alebo Dosa cesta pre zdravú twist.
  • Pri príprave roti, čapátí K'NAAN, palacinka, alebo niečo podobné, pridať nejaké gréckeho sena prášok do cesta zmesi.
  • Pridajte čerstvo mleté ​​senovka grécka vo svojich karí recepty.

3. Iné spôsoby:

Kúpiť senovka doplnky sú k dispozícii na trhu. Môžete si ich vo forme tabliet, kapsúl alebo kvapalných forms.These to sú len niektoré zo spôsobov, v ktorých meth semená dávky na cholesterol.

Takže, postupujte podľa vyššie uvedených spôsobov pre udržanie štandardnej úrovne cholesterolu v krvi a zostať zdravý.

Poznáte inú fyzickú spôsob, ako udržať hladinu cholesterolu pod kontrolou? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...