Zdravie a wellness

12 základných Asanas, ktoré vám pomôžu ľahko vstúpiť do režimu jogy

12 základných Asanas, ktoré vám pomôžu ľahko vstúpiť do režimu jogy

Jóga má tajomné čaro. Čítanie o jeho mnohých výhod a pri pohľade na super pružné jogínov praxi ásany s ľahkosťou môže byť celkom lákavá. Môžete mať pocit, že tieto zložité pózy sú nemožné, a jóga nie je váš šálka čaju. Tento článok sa bude meniť vnímanie o joge. Je to jednoduché, a je určený pre každého, bez ohľadu na váš vek alebo fyzickú kondíciu. Dôverujte nám a čítajte ďalej a budete vedieť, aké ľahké je prechod na jogu.

Jóga je neuveriteľné prax, ktorá je ďaleko nad rámec pravidelného tréningu. Pracuje na mysli, tela a duše. To nie je len súbor náročných končatiny-krútenie pózach. Keď skombinujete dych s pohybom, jóga stane niečo krásne. To vám pozdvihne ako fyzicky, tak psychicky. Nakoniec, budete si uvedomiť, že jóga je skutočne ľahké a jednoduché.

Nezáleží na tom, ak ste flexibilní, alebo nie. Či už ste 5 alebo 80, či už ste fit a tuku - joga je pre každého. Musíte sa vymaniť zo všetkých obáv, zanechať všetkých mýtov a prijať praxi. Vaša cesta cez jogu je až vo chvíli, aby vám priniesla uvoľnenie a radosť. To vám pomôže zmierniť do praxe a striasť tuhosť vo vašom tele.

load...

12 Jednoduché Jóga pre začiatočníkov

 1. Tadasana
 2. Uttanasana
 3. Virabhadrasana Aj
 4. Adho Mukha Svanasana
 5. Vrikshasana
 6. Bhujangasana
 7. Marjariasana
 8. Balasana
 9. Setu Bandhasana
 10. Baddha Konasana
 11. SUPT matsyendrasana
 12. Shavasana

1. Tadasana

Tiež známy ako - Mountain Pose

Výhody - K Tadasana je matkou všetkých ásan. Väčšina stojace ásany pramení z Tadasana. Úplne prvá vec, ktorú tento Asano bude robiť, je korigovať držanie tela. Posilní nohy a tón vaše boky a brucho. To zvyšuje agilitu vašej chrbtice. Keď budete mať ten správny postoj, všetko ostatné padá na svojom mieste.

Ako na to - Stand vzpriamene, a umiestniť vaše nohy mierne od seba. Nechajte svoje ruky visieť na ramenách, pozdĺž tela. Spevňujú svaly na stehnách, ale uistite sa, nezatvrdzujte spodnú časť brucha. Posilňovať vnútorné oblúky členky, a cítiť energia prihrávku z nôh do hlavy. Premeňte svoj pohľad hore a dýchať. Pocit, že napätie v tele, ako budete držať pózu po dobu niekoľkých sekúnd. Release.

load...

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Tadasana

Späť na obsah

2. Uttanasana

Tiež známy ako - Padahastasana, Hasta Padasana, Stály predklone

Výhody - uttanasana, keď preložené do angličtiny, sa nazýva najsilnejší úsek. To Asano zlepšuje krvný obeh a umožňuje novú vaňu krvi, ktorá je plná živín a kyslíka ponáhľať do hlavy. Keď sa to stane, budete cítiť ako omladený. To Asano stimuluje obličky, pečeň a tráviaci systém. To tiež dáva vaše chrbát dobrý úsek. Upokojuje myseľ a zmierňuje bolesti hlavy a nespavosť.

Ako na to - Stojan na Tadasana a trvať dlho zhlboka nadýchnuť. Bend pri výdychu. Zložiť svoje telo v páse. Položte ruky na zem vedľa nohy, ktoré sú navzájom rovnobežné. Tlačiť trup dopredu, ako si predĺžiť úsek a zdvihnite kostrč. Vydržte niekoľko sekúnd a uvoľnite.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: uttanasana

Späť na obsah

3. Virabhadrasana I

Tiež známy ako - bojovník Pose

Výhody - To Asano vám umožní preskúmať hornej časti tela. Pomáha otvoriť hrudník. To tiež pracuje intenzívne na chrbát a nohy, čím sa pretiahnutie a posilnenie ich. Je to vynikajúci ásany pre tých, ktorí majú stôl pracovné miesta, pretože nielenže obnoviť zdravie chrbtice, ale tiež stimuluje metabolizmus. Uvoľňuje myseľ a telo a tiež pomáha sústrediť sa.

Ako na to - Umiestnite nohy hip-šírka od seba. Teraz, pivot na ľavej nohe, a aby vaša pravá noha sa tvári dopredu. Uistite sa, že hárok ľavej nohy je v rovnakej línii ako pravé chodidlo. Znížte panvica, ako si prevziať výpad. Zdvihnite ruky nad hlavu a pozerať sa dopredu. Dalo by sa pulz a potom držať pózu. Udržiavať rovnováhu a integritu, zatiaľ čo budete držať tento elegantný póza. Uvoľnite a opakujte s ľavou nohou vpred.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: virabhadrasana I

Späť na obsah

4. Adho Mukha Svanasana

Tiež známy ako - dole smerujúce psa

Výhody - Na začiatku tohto Asano je skvelé pre vašu chrbticu. To preťahuje chrbticu a odstraňuje všetok stres a napätie, ktorá je uväznená v chrbtici. To tiež dáva hamstringy dobrý úsek a pomáha posilňovať nohy. To eliminuje veľa záťaže zozadu. Krvný obeh sa zlepší, a tak je trávenie. Tie sú ponechané bez prúdu a omladená po tomto ásany.

Ako na to - Príďte na svojich štyroch. Teraz zdvihnite kolená z podlahy a narovnajte. Položte si nohy na zem. To môže byť náročné pre začiatočníka. Bez ohľadu na to, ako sa vaše nohy umiestnené, uistite sa, že sú pohodlné, a nie bolesťou. Dva kroky dozadu a pohybovať rukami dopredu tak, aby sa vytvoril obráteného, ​​V 'so svojím telom. Vaše boky by mal byť vyšší ako vaše srdce a dolné hlavu. Nech vaša hlava visieť, kým budete držať pózu po dobu niekoľkých sekúnd. Release.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Adho Mukha Svanasana

Späť na obsah

5. Vrikshasana

Tiež známy ako - Tree Pose

Výhody - K Vrikshasana je skvelé vyváženie predstavovať. To vám pomôže zlepšiť vašu schopnosť sústrediť sa a sústrediť sa. To Asano posilní chrbticu a nohy. To tiež pomáha nervosvalovej koordinácie. Prostredníctvom tohto ásany, môžete zlepšiť svoje schopnosti vidieť a počuť. Pomáha prehĺbiť hrudník taky.

Ako na to - Stojan na Tadasana. Pomaly zdvihnite pravú nohu na zem, a objať pravé koleno. Akonáhle získate určitú rovnováhu, otvoriť svoj pravý bok otočením zložený koleno von. Položte pravú nohu k ľavej stehno a držať pózu. Ako začiatočník, môžete použiť na stenu za podporu. Nakoniec môžete zložiť ruky do stredu hrudníka. Tiež nezabudnite nastaviť svoj pohľad na vzdialený objekt, ktorý vám pomôže sústrediť a rovnováhu lepšie. Po uvoľnení, opakujte ásany s ľavou nohou zdvihnutou.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Vrikshasana

Späť na obsah

6. Bhujangasana

Tiež známy ako - Cobra Pose

Výhody - Tento Asano má nespočetné množstvo výhod. Samozrejme, že to funguje na chrbte, ale tiež stimuluje vaše tráviace, reprodukčné a močového ústrojenstva, pomáha im lepšie fungovať. Praktizovanie tohto Asano pravidelne pomáha otvoriť hrudník a krk. Bhujangasana pomáha regulovať váš metabolizmus príliš.

Ako na to - Ľahnite si na váš žalúdok smerom k zemi a zaistiť, aby vaše nohy sú natiahnuté. Položte lakte po vašom boku. Pomaly zdvihnite hrudník a umiestnite telesnej hmotnosti na lakťoch. Trvať dlho, zhlboka sa nadýchol, a uvoľnenie.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Bhujangasana

Späť na obsah

7. Marjariasana

Tiež známy ako - Mačka Pose

Výhody - Tento Asano zvyšuje pružnosť chrbtice a zlepšuje krvný obeh a spinálnej tekutiny. Upokojuje myseľ a uvoľní vaše telo. Tento Asano je tiež skvelý brucho toner, pretože pomaly horí vrecká tuku. Pomáha pri úplnom tela detox.

Ako na to - V ideálnom prípade by to Asano sa vykonáva v kombinácii s Bitilasana a spoločne sa ásany sa nazývajú Cat-Cow. Robiť Marjariasana, musíte prísť na svojich štyroch. Potom sa nadýchnuť a zdvihnite chrbte, ako ste ho zaokrúhliť, čo je konkávne. Prineste si bradu k hrudníku. Vydýchnite a zdvihnite bradu vyzerať ako váš chrbát prechádza do konvexné polohy. To je Bitilasana. Opakujte tieto dve ásany prípadne koordinované s dychom. Tieto ásan je nutné vykonať každý aspoň päťkrát pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Marjariasana

Späť na obsah

8. Balasana

Tiež známy ako - Childs Pose

Výhody - Tento Asano je relaxačný póza. Je určený k odpočinku chrbta a upokojenie mysle. To tiež masáže a šnúry vnútorných orgánov, je tým stimulovať. Uvoľňuje pasce napätie vo svaloch a zlepšuje krvný obeh. Tento Asano je obzvlášť užitočné pre začiatočníkov. Ak máte pocit závratu alebo unavení počas tréningu, vlámanie do tohto ásany vám zmierniť okamžite.

Ako na to - no tak, aby všetky štyri. Prineste si nohy k sebe, a rozšíriť kolená. Spočívať na brucho na stehná a umiestniť svoje zadok na nohy. Čelo musí dotýkať zeme. Natiahnuť ruky. Tiež môžete umiestniť vedľa seba, spolu s nohou, s dlaňami otočenými nahor.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Balasana

Späť na obsah

9. Setu Bandhasana

Tiež známy ako - Most Pose

Výhody Toto Asano pracuje na rovnanie a posilnenie chrbta. Pomáha tiež k otvoreniu hrudníka a znížiť problémy so štítnou žľazou. Je to vynikajúci ásany pre ženy, pretože posilňuje ich reprodukčný systém. To tiež podporuje trávenie. To Asano robí divy pre tých, ktorí trpia nespavosťou, úzkosti a vysoký krvný tlak. Setu Bandhasana upokojuje mozog a uvoľňuje telo.

Ako na to - Ľahnite si rovno na chrbát a pokrčte nohy v kolenách. Zdvihnite boky a späť z podlahy. Buďte jemní. Teraz, narovnať ramená a natiahnuť ruky, pretože ležať na podlahe tak, že sa dostanú do nohy. Trvať niekoľko hlbokých nádychov, ako budete držať pózu po dobu niekoľkých sekúnd a uvoľnite.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Setu Bandhasana

Späť na obsah

10. Baddha Konasana

Tiež známy ako - ševci Pose, Butterfly Pose, Bound Angle Pose

Výhody - To je ďalšie úžasné Asano pre ženy do praxe. To zlepšuje zdravie svojho reprodukčného systému a znižuje príznaky menopauzy a menštruácie. Prevádzkovanie tohto ásany tiež zaisťuje jednoduché dodania (pôrodu). Funguje tiež na obličky a tráviaci systém. S bežnou praxou, ischias sa uľavilo. To Asano zlepšuje krvný obeh a upokojuje myseľ. Je to veľký hip otvárač.

Ako na to - Posaďte sa na podložku sa vaše nohy natiahnuté. Zložiť kolená a pripojiť sa vaše nohy v stredu. Narovnať chrbát, ako si urobiť si pohodlie. Držte nohy so svojimi dlaňami. Teraz, tlačiť kolená na zem, rovnako ako môžete. Držte predstavujú pre niekoľko sekúnd a uvoľnite.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: baddha Konasana

Späť na obsah

11. SUPT matsyendrasana

Tiež známy ako - ľahu Twist Ležiaci pán Ryby Pose, Jathara Parivartanasana

Výhody - Twists vytvárajú úžasné detoxes. To Asano odstraňuje stagnujúci zažívanie, potlačil dýchanie a bolesti. To necháva vás s pocitom obnovenej energie. Vaše vnútorné orgány sú tónovaný a vaša spodná časť tela dostane dobrú úsek. Rozštiepené nervy sa zmiernil a uľavilo.

Ako na to - Ľahnite si na podložku, sa chrbtom na zem. Natiahnuť ruky na oboch stranách tela. Teraz zdvihnite a zložte pravé koleno. Twist bedra a umiestniť ju cez ľavú stranu tela. Premeňte svoj pohľad na pravej strane a držať pózu. Release. Opakujte ásany s ľavou nohou.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: SUPT matsyendrasana

Späť na obsah

12. Shavasana

Tiež známy ako - Corpse Pose

Výhody - Tento Asano úplne uvoľňuje telo a umožňuje mu ťažiť z výhod tréningu. To vám dáva dávku energie a tiež umožňuje lepšie sústrediť. Tento Asano je ideálny na úľavu od stresu a napätia. Môžete cvičiť to zakaždým, keď sú v strese alebo sa cítia nedostatok energie.

Ako na to - Ľahnite si rovno na chrbte, s dlaňami odpočíva vedľa seba a smerovali nahor. Urobte si pohodlie a zaistí, že vaše telo je v priamej línii. Zatvorte oči a sústrediť sa na každú časť svojho tela. Nepúšťaj vášho dýchanie. Byť plne vedomí každého pocit vo vašom tele. Pobyt prítomný v okamihu. Pobyt v tejto ásan po dobu niekoľkých minút, a potom sa bat vaše viečka otvorené, ako si pripraviť svoju myseľ a telo po celý zvyšok dňa.

Ak chcete vedieť viac o tejto ásany, kliknite sem: Shavasana

Späť na obsah

Jednalo sa o niekoľko ľahko jóga predstavuje pre začiatočníkov. To je len malý výpočet, ktorý nezahŕňa všetky základné ásany, a už je vidieť obrovské a rozmanité výhody týchto ásan majú. Keď praktizujete týchto pár ásany každý deň, budete už pozorovať obrovskú zmenu vo vašom tele. Budete určite zostať túžbu po dobu dlhšiu.

load...