Zdravie a wellness

5 úžasné zdravotné prínosy ovocia saguaro

5 úžasné zdravotné prínosy ovocia saguaro

Vo chvíli, keď niekto vysloví slovo Saguaro, to vyvoláva predstavu juhozápadnej a Sonoran púšti v Arizone. Saguaro závod je najnápadnejšie závod v juhozápadnej, týčiaci sa 30 až toľko ako 50 nohy, keď mature.Aptly pomenovaný Carnegiagigantea je Saguaro kaktus je pôvodom z planiny, kaňony a skalné terény na Sonoran púšti v Kalifornii a severnej časti Mexika.

Saguaro kaktus vytvára jemné biele kvety, ktoré sú asi tri palce v priemere. Akonáhle je kvetina opelenie vtáka, okamžite začne tvoriť krásne saguaro ovocie. Plody majú miernu sladkú chuť. Malá čierna semená plodov, aby to orechovú príchuť.

Saguaro ovocie býval hlavné jedlo pre niektoré indiánske kmene, ako Pima a Papago, ktorí sušené, fermentované a konzervovaných ju konzumovať v priebehu celého roka. Plody boli použité v náboženských praktík a obchodu rovnako. Dokonca aj dnes, je veľmi žiadaný ovocie zo strany indiánskych kmeňov a je veľmi populárny medzi ľuďmi, ktorí vedia o jeho obrovské zdravotné výhody.

load...

Nutričné ​​hodnoty: Čerstvé Saguaro Cactus ovocie

Kalórie 167Sodík 0 mg
Celkový obsah tuku 5 g Draslík 0 mg
Nasýtený 0 g Celkový obsah sacharidov 27 g
Polynenasýtené 0 g Diétne vlákno 0 g
Mononenasýtené 0 g Cukry 0 g
Trans 0 g Proteín 4 g
Cholesterol 0 mg
Vitamín a 0%Vápnik 0%
Vitamín c 0%Železo 0%

* Percentá odporúčanej dennej dávky Hodnoty sú založené na 2000 kalórií. Vaše denné hodnoty môžu byť vyššie alebo nižšie v závislosti na vašej potreby kalórií. Nutričná hodnota ovocia mení sezónu od sezóny.

Zdravie Výhody Saguaro Fruit:

Podávať veľkú chuť a nasýtenia, saguaro ovocie má rôzne zdravotné výhody, ktoré nie sú príliš široko známe. Niektoré zo zdravotných výhod saguaro ovocia sú spracované tu nižšie:

load...

1. Vitamín C:

Obsah vitamínu C v ovocí je veľmi vysoká. Vitamín má vlastnosti proti starnutiu, ktorý zabraňuje predčasnému vrásnenie skin.Vitamin C tiež zvyšuje fungovanie imunitného systému a chráni pred kardiovaskulárnych ochorení, ochorení očí a prenatálnej zdravotných problémov.

2. Hydratačný vlastnosti:

Plodom je životne dôležité živiny, ktoré pomáhajú re-hydrát tela. To môže byť požehnaním pre ľudí, ktorí sa chytí do uprostred púšte bez vody.

3. Vitamín B12:

Plody sú bohaté na vitamín B12, ktorá je potrebná, aby sa krvné bunky a udržiavať zdravý nervový systém. Nedostatok vitamínu B12 môže viesť k anémii a nepriaznivý vplyv na nervovú sústavu. Nedostatok vitamínu B12 je veľmi časté v prísnych vegánov a saguaro ovocie je výborným zdrojom tohto vitamínu pre nich.

4. Lieči reumu:

Seri Indiáni veria, že saguaro ovocie má schopnosť liečiť rheumatism.They ho aj naďalej používať na tento účel.

5. Vláknina:

Saguaro ovocie je bohaté na fiberwhich zabezpečuje pravidelné pohyby čriev. To tiež pomáha udržať tráviaci trakt v bezchybnom stave.

Rýchle a jednoduché spôsoby, ako začleniť Saguaro ovocia vo vašej strave:

  • Jesť ovocie čerstvé alebo premeniť šťavy.
  • Nechajte ovocie suché a užite si to ako sušeným ovocím.
  • Urobte si zachovať, džem alebo sirup z ovocia.
  • Kaktus semená Saguaro možno vysušiť a práškového ju používať ako múku alebo vykonať kašu.

Obohatený s výraznou chuťou, ovocie má použitia, ktoré sa pohybujú od kaše, vína, s pomocou semien na olej. Saguaro rastlina môže byť použitá pre dlahy, nábytku, plotov alebo krmív.

Ak ste niekedy možnosť navštíviť Sonoran púšte, to aby bolo miesto pre ochutnať šťavnaté saguaro ovocie. A, prosím, podeľte sa o svoje názory a pohľady tým, že opustí komentár.

load...