Zdravie a wellness

13 úžasných výhod Star Fruit (Kamrakh) pre pokožku, vlasy a zdravie

13 úžasných výhod Star Fruit (Kamrakh) pre pokožku, vlasy a zdravie

Hviezda ovocie je, že zelená obloha sladký zemiak predávajúci často zobrazuje na svojom stánku. Označované ako 'Kamrakh' v hindčine a Gujarati, 'Ambanamkaya' v Telugu, 'Thambaratham' v tamilčine, 'Kaparakshi Hannu' v Kannadčina, 'Chaturappuli' v Malayalam, Karambal v Marathi, 'Kamranga' v bengálčine. A, karamboly 'v niektorých častiach sveta. Táto hviezda v tvare tropického ovocia sa objaví v oboch sladkej a kyslej chuti. Sladké ovocie sa nachádza od leta do jesene a kyslou ovocie od konca leta do polovice zimy (1).

Je to vzácna komodita, ale s vysokou nutričnou hodnotou, a široko používaný v kuchyni. To je skvelý džús, koktail alebo chvenie, alebo môžete jesť len surové. Najlepšie v čerstvom stave, malo by byť konzumované v priebehu 3 - 4 dni, alebo inde v poklesoch výživnú hodnotu. Ukladať ovocie na chladnom a tmavom mieste, a pomelie ju tesne predtým, než budete jesť.

Zdravotné výhody:

1. Hviezda ovocie je doslovný one-stop liek obchod. Je používaný po celom svete ako domáci liek na opicu a spáleniny od slnka. Funguje to dobre na kašeľ, horúčka, vredy a bolesti v krku. To tiež účinne bojuje proti diabetu. Listy karamboly môžu byť použité na liečbu žalúdočných vredov, hnisu naplnené kožné zápaly a vredy. To zlepšuje trávenie. Kvety sladké karamboly sú vhodné pre liečbu kašľa u detí (2).

load...

2. Hviezda ovocie obsahuje antimikrobiálne činidlo (3), ktorá bojuje proti mikrobiálnej Bacillus cereus, E. Coli, Salmonella týfus, atď tiež lieči ekzémy.

3. S iba 30 kalórií na ovocie plus dostatkom vlákniny, karamboly, ako kokov a mučenky, je skvelou voľbou pre každého, kto sa snaží schudnúť. Obsahuje 9,5 g sacharidov v jednej porcii, vrátane 2,5 g vlákniny. To poskytuje 3% dennej požiadavku na sacharidy a 10% dennej požiadavku na vlákniny. Sú tiež plná antioxidantov a flavonoidov.

4. Okrem vitamínov A, B a C, ktoré pomáhajú udržať metabolizmus tela stabilný a silný, hviezda ovocie má tiež tiamín, riboflavín, niacín a vo veľmi nízkych koncentráciách. Je to dobrý zdroj vitamínu B9 (kyselina listová), čo napomáha znížiť riziko ochorenia srdca a mŕtvice, a tiež obsahuje vitamín C a vitamín B5, (4).

load...

5. Má nízky obsah všetkých potrebných minerálov, ale je obzvlášť bohatá na medi (14% odporúčanej dennej dávky (RDA) v jednej stredne veľké plody). Hviezda ovocie znižuje hladinu cholesterolu v krvi a dodáva objem a vlhkosť na stolicu (5).

6. Ovocie bolo tiež používa na liečbu boľavé oči. Ak hľadáte až obsahu horčíka vo vašej strave, potom jesť potraviny bohaté na vitamín B6 spolu s karamboly.

7. Tento, magic 'ovocie je venovaná dojčiacich matiek, ako to je obyčajne veril stimulovať tok mlieka. Odvar z jeho listov a koreňov (pripraveného samostatne alebo v kombinácii) môžu pomôcť liečiť bolesti hlavy, pásový opar a ovčie kiahne. Vyliečiť nevoľnosť a zažívacie ťažkosti, jesť polovicu kus ovocia a po troch hodinách (6) opakovať dávku.

8. Ale ak máte obličky sťažnosť, potom hviezda ovocie nie je pre vás, pretože má veľmi vysokú koncentráciu kyseliny šťaveľovej. Vedci to považovať zlúčeniny anti-živín, pretože narúša vstrebávanie a metabolizmus niekoľkých prírodných minerálov, ako je vápnik, horčík, atď

9. Rovnako ako grapefruit, hviezda ovocie môže interferovať s liekmi, ktoré užívate z iných chorôb. Ak sú na predpis, uistite sa najprv poradiť so svojím lekárom.

Starfruit: Vlasy Výhody

10. Hviezda ovocie umožňuje ďalšie živiny, ktoré sú dobré pre telo i vlasy prúdiť voľnejšie. Je to vynikajúci prírodný liek na vypadávanie vlasov, pretože je dobrým zdrojom antioxidantov a vitamínu C, ktorý môže pomôcť oddialiť prirodzený proces starnutia.

11. B-komplex vitamín, ktorý je nevyhnutný pre rast vlasov a pomoc pri udržiavaní vlasy silné a zdravé, je hojne k dispozícii v počiatočnej ovocie.

Starfruit: Kožné Výhody

12. Jedzte karamboly alebo ho použiť priamo na akné náchylné koži alebo mastnú pleť ako tvárové masky, to prospieva pokožke oboma smermi.

13. Je čistí krv, takže žiara kože (7). Hviezda ovocie obsahuje zinok, ktorý znižuje tendenciu k akné breakouts. Je úplne vhodný pre ľudí všetkých vekových kategórií, pretože má antimikrobiálne účinky.�

Hviezda ovocie nutričné ​​hodnoty: 

 • Energia 128 kJ (31 kcal)
 • Sacharidy 6,73 g
 • Vláknina 2,8 g
 • Protein 1,04 g
 • Vitamín C 34,4 mg
 • Vitamín E 0,15 mg
 • Železo 0,08 mg
 • Tuk 0,33 g
 • Cukry 3,98 g
 • Zinok 0,12 mg
 • Calcium 3 mg
 • Vitamín B6 0,017 mg
 • Cholín 7,6 mg
 • Draslík 133 mg 

Takže ak vaše miestny obchod s ovocím vystatuje čerstvou várku karamboly, nepremýšľajú, jednoducho kúpiť! A šíriť slovo - pokorným začiatok ovocie je víťaz celú cestu!

load...