Zdravie a wellness

7 dávok a 5 vedľajších účinkov čaju Coca

7 dávok a 5 vedľajších účinkov čaju Coca

Už ste niekedy počuli o Coca čaj? Po celé stáročia, tento čaj bol používaný domorodými ľuďmi, ktorí žijú v pohorí Ánd v Južnej Amerike. Tento čaj je známe, že má pomerne málo výhod, pretože obsahuje zlúčeniny, ako je inulín, fytonutrienty a alkaloidov. Koky tiež obsahujú vitamíny A, C, E, ako aj B2 a B6.

Aj tento čaj má svoju vlastnú sadu nežiaducich účinkov rovnako. Prečítajte si o to dozvedieť sa viac o koka čaj a ako zdravý, môže byť pre vás.

Výhody čaj koky:

Tu sú koka čaj výhody:

1. Zvyšuje energiu:

Listy koky obsahujú zlúčeninu zvanú inulín, ktorý vylučuje stimulačný účinok. Podľa výskumníkov, je to látka, ktorá robí čaj koky úrovne zosilnenia energie v tele. Pomáha tiež pri stimulácii mentálne sústredenie. Stimulačný účinok tohto čaju je podobný káve, ale listy koky nedostatok v kofeínu, bunkovej mechanizmy to funguje prostredníctvom sú rôzne.

load...

2. Posilňuje imunitný systém:

Tam sú vysoké hladiny rôznych vitamínov koky čaju, ktoré môžu mať antioxidačné vlastnosti. Tieto vitamíny môže hrať úlohu pri podpore imunitného systému. To znamená, že schopnosť tela zničiť zlúčeniny v krvi, ktoré sú potenciálne toxické sa významne zvýši.

3. Znižuje riziko kardiovaskulárnych chorôb:

Podľa výskumu, vitamíny C a E a antioxidačné vlastnosti, ktoré majú ako čaj koky zdraviu prospešné. Sú to práve tieto živiny a ich antioxidačné pôsobenie, ktoré môžu pomôcť pri znižovaní riziko vzniku rôznych typov kardiovaskulárnych ochorení.

4. Zmierňuje výškovej choroby:

Po celé stáročia, čaj koky bol používaný v Južnej Amerike uľahčiť rôzne príznaky výškovej choroby. Môžete zabrániť tomu, nevoľnosť, vracanie, hnačka a žalúdočná nevoľnosť od popíjanie koky čaju. Vedci sa domnievajú, že sa jedná o prítomnosť vitamínov a alkaloidov B, ktoré dáva tomuto bylinný čaj jej vplyv na výškovú chorôb. Dôvodom je, že koka čaj môže pomôcť pri zlepšenie príjmu kyslíka a prietok krvi vo vysokých nadmorských výškach.

load...

5. Zmierňuje poruchy trávenia:

Rovnaké alkaloidy a vitamíny, ktoré sú prítomné v koky čaju z neho robí účinný prostriedok pre trávenie. Môžete získať úľavu od zažívacie ťažkosti by pitie tohto bylinné čaje. To je bežne používané v Južnej Amerike ako účinné prírodné liečba pre mnoho problémov, ktoré sú spojené s trávenia.

6. Reguluje hladinu glukózy v krvi:

Coca listy tiež obsahujú vápnik, železo a riboflavín. S vitamínom A, tieto živiny môžu pomôcť pri regulácii hladiny glukózy v krvi v tele. Toto, podľa poradia, zlepšuje metabolizmus a môže hrať úlohu pri znižovaní rizika vzniku cukrovky, rovnako ako obezita.

7. Podporuje chudnutie:

Podľa odborníkov, niektoré alkaloidy, ktoré sa nachádzajú na čaj koky môžu mať schopnosť podporovať chudnutie. Tieto alkaloidy môže hrať úlohu pri zvýšení lipolýzy, ktorý je proces mobilizácia a poškodí mastných kyselín v tele na energiu. Keď budete piť čaj pravidelne, môže to zvýšiť prirodzenú schopnosť tela spaľovať tuk a nakoniec pomôže znížiť množstvo telesného tuku.

Vedľajšie účinky Coca čaj:

Ako bezpečné je čaj koky? To je otázka, ktorá je často kladú ľudia, ktorí počuli tohto bylinného čaju a uvažujú ju ako nápoj v mieste iných čajov a kávy. No, decocainized koky čaj alebo čaj z listov bez kokaínu, je úplne bezpečné pre väčšinu ľudí, najmä ak sa vezmú v normálnych množstvách (1). Proces, ktorý sa používa na výrobu koky čaj je veľmi odlišná od postupu, ktorý sa používa na extrakciu a robiť kokaín z listov koky.

Existujú opatrenia, ktoré by ste mali vziať, ak plánujete piť čaj koky. Poďme sa pozrieť na niektoré z účinkov čaj koky:

1. Spôsobuje potraty atď.:

Odporúča sa, aby tehotné ženy vyhnúť čaj koky. Dôvodom je, že súčasná kokaínu v listov koky môže spôsobiť potraty alebo vrodené chyby. Môže tiež dôjsť k SIDS, alebo smrť syndróm náhleho. Dojčiace matky by mali tiež zostať mimo koky čaju, pretože môže mať nepriaznivé účinky na dojčatá.

2. Zhoršuje astma:

U pacientov s astmou, aby sa zabránilo koky čaj je dobrý nápad, (2). Kokaín prítomný v listov koky, a to aj v stopovom množstve, môže stav zhoršiť. To je najlepšie nepoužívať koky v akejkoľvek forme, ak trpia astmou.

3. Zhoršuje srdcové choroby:

Opäť platí, že vzhľadom k prítomnosti kokaínu v koky, je najlepšie pre pacientov srdcových chorôb, aby od koky čaju. To môže zhoršiť Váš zdravotný stav a môže spôsobiť komplikácie.

4. Môže zvýšiť hladinu cukru v krvi:

Coca môže špica hladiny cukru v krvi u niektorých ľudí. Ak ste diabetik, mali by ste sa vyhnúť koku, ako to môže mať vplyv na reguláciu krvného cukru.

5. Môže zvýšiť hypertenzia:

Coca môže spôsobiť vysoký krvný tlak u niektorých ľudí. Ak ste náchylní k hypertenzii, mali by ste sa mu vyhnúť. Mali by ste sa tiež vyhnúť koku, ak existuje riziko mozgovej mŕtvice alebo ak máte v anamnéze majú jeden. Predložený kokaín v zariadení zvyšuje riziko úmrtia z rozbité cievy v mozgu.

Kým čaj koky má pomerne málo výhod, to príde s vedľajšími účinkami rovnako. Je dôležité, aby tieto do úvahy predtým, než sa rozhodnú konzumovať tento nápoj. Rovnako ako u všetkých rastlinných látok, mali by ste sa obrátiť na svojho lekára, než urobíte čaj koky súčasťou vášho každodenného života.

Ako bol tento príspevok vám pomohol? Dajte nám vedieť prostredníctvom komentárov v poli nižšie!

load...