Zdravie a wellness

34 úžasných prínosov sóje pre pokožku, vlasy a zdravie

34 úžasných prínosov sóje pre pokožku, vlasy a zdravie

Japonci milujú svoje sóje! Niet divu, že väčšina Japonci sú tak zdravé.

Čo je sója?

Sójové bôby sú strukoviny a súčasťou rodiny hrachu, ktorý je svet je hlavnou potravinová plodina dnes. Oni sú tiež spracovaná na olej, mlieko, tofu a sójové bielkoviny. Dva hlavné odroda sóje pestovaných sú žlté a čierne. Oni sú tiež známi ako edamame v Číne a Japonsku. Sójové bôby sú s nízkym obsahom tuku a kalórií a sú bohatým zdrojom bielkovín, vlákniny a mnoho ďalších esenciálne vitamíny a minerály. Sójové bôby sú užitočné v mnohých zdravotných problémov a príznaky príliš.

Je soy dobré aj pre vás? Áno, je. Sú konzumované v mnohých spôsobmi - pečený, posypané soľou a varené. Sójové bôby sú často používané ako masové náhradky. To má mnoho zdravotných výhod a je ideálnym doplnkovým zdrojom, a to najmä pre vegetariánov.

load...

Kožné Výhody Sójové bôby:

Sójový je plná výhod pre celé telo, vrátane kože. Tu sú výhody sóje pre kožu:

1. Hydratáciu pokožky:

Dobre hydratovaná pokožka je nutnosťou, pokiaľ ide o udržanie zdravej pokožky. Sója pôsobí hydratačné pre zmiešanú pleť a je tiež užitočné, ako sa zbaviť suchú, šupinatá koža. Ak máte mastnú pleť, môžete použiť tento úžasný fazuľa, aby sa odstránil prebytočný olej z kože.

load...

2. Starnutie:

Sójové bôby môžu tiež znížiť viditeľné známky starnutia, ako zmena farby kože, vrásky, tmavé škvrny, jemné linky, atď Ako starneme naše telo má tendenciu strácať estrogén, zásadný hormón, ktorý udržuje pružnosť pokožky. Fytoestrogény v sóji pomáha vytvoriť viac estrogénu v tele redukovať vrásky a jemné linky.

3. Vitamín E:

Sójové bôby obsahujú vitamín E, ktoré môžu pomôcť obnoviť odumretých kožných buniek a zároveň vytvárať nové kožné bunky. To vám pomôže vyzerať mlado a žiariace. Rozdrviť sójové bôby v malom množstve vody a aplikovať ju na tvár. Nechaj to na dobu 20 až 25 minút, aby hydratujú pokožku. Použite tento concotion trikrát týždenne pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

4. Pre nechty:

Ak máte krehké nechty, sója môže byť to najlepšie, čo pre vás. Zahrnúť do vašej pravidelnej stravy po dobu šiestich mesiacov. To pomôže posilniť vaše nechty a tiež pridať lesk. Sójové bôby sú tiež známe, aby hydratujú nechty a liečbe nechtov huba infekcie. Len ponoriť svoje nechty v sójovej omáčke, aby pleseň voľné klince.

Sójové bôby Výhody pre vlasy:

Pozrite sa tu jedny z najlepších výhod sóje pre vaše vlasy.

5. Robí lesk vlasov:

Sójové bôby sú tiež používané pre hladkú, jemnú a lesklú srsť. Môžete použiť sójový šťavy na vlasy pravidelne po dobu troch mesiacov, aby ste dosiahli požadované výsledky.

Sójové bôby Výhody pre zdravie:

Tu uvedené sú niektoré z najlepších výhod sóje pre váš celkový zdravotný stav.

6. Omega 3 mastné kyseliny:

Sójový olej, ako rias a olejnatých rýb, je nabitý omega-3 mastných kyselín. To chráni telo z rôznych kardiovaskulárnych ochorení.

7. Kyselina fytová:

Sója má fytovej kyseliny, ktorý pôsobí ako antioxidant. To môže bojovať proti mnohých chorôb, ako je rakovina, diabetes, zápal, tumor atď.

8. Bráni strata sluchu:

Sója je bohatá na železo a zinok. Pomáha pri rozširovaní kapilár, zjemňujú červené krvinky, a stimulovať prekrvenie k uchu. To môže zabrániť strate sluchu u starších osôb.

9. Zlepšuje profil lipidov:

Sójové bôby majú schopnosť zlepšiť náš krvný lipidový profil. Sójové mlieko s vysokým obsahom nenasýtených tukov s nulovou cholesterolu. Mononenasýtených a polynenasýtených mastných kyselín v sóji bráni transportu cholesterolu v krvnom riečisku. Ak chcete znížiť krvný koncentrácia triglyceridov (LDL) a zvýšenie úrovne (HDL), skúste konzumovať sóju pravidelne.

10. Posilňuje krvné cievy Integrity:

Sójové bôby obsahujú silné Fyto antioxidanty, ako je omega - 3 a omega - 6 mastných kyselín, ktoré môžu chrániť cievy z lézií a krvácanie. Táto živina je užitočný pri viazaní výstelku ciev a pomáha chrániť ostenia bunky radikálnych útoky voľných a ukladanie cholesterolu. Väzba proces zvýšiť plynulosť a pružnosť ciev, ktorá pomáha regulovať krvný tlak tela.

11. Podporuje chudnutie:

Sójové mlieko, získané zo sójových bôbov, má nízky obsah cukru v porovnaní s iným mliekom. Celé sójové mlieko obsahuje len 80 kalórií ako odstredeného mlieka. Mononenasýtených mastných kyselín v tomto mlieku môže zabrániť vstrebávanie tuku, ktorý pomáha pri chudnutí.

12. Zabraňuje rakovina prostaty:

Sója je bohatým zdrojom fytoestrogénov. Jedná sa o unikátnu rastlina hormón, ktorý zabraňuje produkciu testosterónu u mužov. Táto znížená hladina testosterónu pomáha znižovať riziko vzniku rakoviny prostaty.

13. Zabraňuje Postmenopauzálna syndrómy:

Počas menopauzy, produkcia estrogénu v ženskom tele má nos potápať. Tento náhly pokles estrogénov môže spôsobiť mnoho zdravotných problémov u žien po menopauze. Sú na vyššie riziko ochorení súvisiacich s srdca, cukrovky a obezity. To môže tiež spôsobiť depresie, zmeny nálad, nespavosť a rad ďalších psychických porúch. Obsah fytoestrogén v sóje sú účinné ako náhrada estrogény. Konzumujú sójové pravidelne, aby sa zabránilo a liečiť menopauze syndrómy.

14. Zabraňuje Osteoporóza:

Väčšina žien sú náchylné k osteoporóze. Táto choroba je spôsobená v dôsledku veku a oslabenie kostí. Obsah fytoestrogén v sóji môže zvýšiť absorpciu vápnika v ľudskom tele a zabránenie hmotnostné straty kostnej hmoty. Ak chcete využiť maximálny úžitok, konzumujú sójové mlieko obohatené vitamínom D a extra vápnika.

15. Detská výživa:

Sója je tiež dobrou náhradou za mlieko v dojčenských vzorkách. To pôsobí ako dobrá alternatíva k kravského mlieka.

16. Znižuje vysoký cholesterol:

Jesť sóju ako bielkovín na zníženie celkového cholesterolu a hladiny "zlého cholesterolu" v tele. Sójové bôby sú bohaté na dobré tuky a polynenasýtených tukov, ktoré znižujú LDL, alebo zlé hladinu cholesterolu. Konzumujte 50 g sóje každý deň znížiť hladinu LDL cholesterolu v krvi o 3%.

17. Zabraňuje rakovine prsníka:

Sója môže znížiť riziko vzniku rakoviny prsníka. Ženy, ktoré pravidelne konzumujú sójové bôby majú menšiu pravdepodobnosť vzniku rakoviny prsníka.

18. Zlepšuje imunitné funkcie:

Sójový je naložený s rastlinného proteínu, ktorý môže posilnenie imunity a zníženie únavy. Konzumovať sóju ako doplnok proteín a vyhnúť sa cholesterol, ktorý je dodávaný s jesť mäso.

19. Zlepšuje inteligencie:

Sója obsahuje lecitín, ktorý je životne dôležité živiny pre mozog. Konzumujúci sója môžu pomôcť pacientom, ktorí trpia Alzheimerovou chorobou. To tiež obsahuje fytosteroly, ktorá zvyšuje funkciu nervových buniek v mozgu.

20. Posilňuje ľudských tkanív a orgánov:

Sójový môže pomôcť pri stimulácii absorpcii vitamínov rozpustných v tukoch. To pomáha posilňovať tkanív a orgánov v tele. Sója je tiež známe, že znižujú hladinu cholesterolu v tele, zlepšuje metabolizmus lipidov, a zabrániť koronárnej aterosklerózy.

21. Zlepšuje energie:

Obsah proteínov v sóji môžu stimulovať kôry mozgovej. To je užitočné pre zlepšenie efektivity učenia a práce. To môže tiež zmierniť svoju depresívnu a pochmúrnu náladu.

22. Bráni oxidácii:

Sóje saponíny fungovať ako antioxidant, zrušte voľné radikály v našom tele. To tiež znižuje rast nádorových buniek a posilňuje imunitný funkcie ľudského tela.

23. Znižuje krvný tuk:

Sója obsahuje rastlinné steroly, ktoré znižujú hladinu cholesterolu v krvi. To súťaží s cholesterolom v črevách a znižuje jeho vstrebávanie. To tiež znižuje hladinu "zlého cholesterolu" u pacienta hyperlipidémie.

24. Znižuje Down vysoký krvný tlak:

Vysoký krvný tlak u pacientov majú tendenciu konzumovať viac sodíka a menej draslíka. Draslík bohaté potraviny môžu vykázať prebytok sodíka z tela. To môže pomôcť znížiť krvný tlak t tela. Sójový obsahuje dobré množstvo draslíka. Takže, ak ste trpia vysokou BP, môžete konzumovať sójový poskytnúť svoje telo draslíka, ktorú potrebuje.

25. Type 2 Diabetes:

Sójové bôby pomôcť v prevencii cukrovky 2. Typu. To môže znížiť rezistenciu na inzulín zvýšením syntézy inzulínových receptorov. Ale k tomu dôjde len v prítomnosti ďalších základných potravinových doplnkov, ako sú dobré množstvo polynenasýtených tukov. Dobrá úroveň príjmu sójové môže znížiť riziko vzniku cukrovky typu 2 a ďalších chronických zdravotných problémov. To môže tiež zabrániť ďalšie problémy spojené s inzulínovou metabolizmu a hladiny cukru v krvi.

26. Silné kostí a zubov:

Obsah vápnika v sóje pomáha budovať a rozvíjať silné kosti a zuby.

27. Liečivá sila:

Sójové bôby obsahujú zinok, ktorý pomáha pri zvyšovaní imunity organizmu. To je tiež užitočné pre hojenie rán a vnímať chuť.

28. Antioxidanty:

Sójové bôby obsahujú antioxidanty, ktoré čistia telo a vyplavuje voľné radikály z tela.

29. Anti-zápal:

Sójové bôby obsahujú protizápalové vlastnosti, ktoré pomáhajú ľuďom, ktorí trpia artritídou a ďalších zápalových stavov. To môže byť konzumované ako prílohu alebo občerstvenie u astmatikov liečiť zápal dýchanie.

30. Vývoj plodu:

Semená sóje, sú bohatým zdrojom vitamínu B, C a E. Tieto semená sú tiež plné základných živín, ako sú vápnik, mangán, fosfor, horčík, železo a meď. Vitamín K a kyseliny listovej pomáha pri produkcii krvných buniek a je nutná kyseliny listovej na vývoj plodu. Tehotné ženy môžu konzumovať sójový, aby zabezpečili, že ich telo dostane potrebné množstvo živín pre správny vývoj plodu.

31. Zabraňuje depresie:

Kyselina listová, ktorý je bohatý na sójových bôboch, pomáha pri výrobe serotonínu. To je užitočné, ako sa zbaviť depresie a zlepšuje náladu.

32. Zabraňuje migrény:

Horčík v sóji môže znížiť riziko vzniku migrén. Takže, ak ste náchylní k tým vysiľujúce bolesti hlavy, aby bolo miesto, aby zahŕňala sójových bôbov vo vašej pravidelnej strave.

33. Kyseliny alfa-linolénovej:

Celé zelené sójové bôby sú bohatým zdrojom omega - 3 tukov známy ako, kyseliny alfa-linolénovej (ALA). To pracuje na zníženie zápalu a mnoho ďalších kardiovaskulárnych chorôb.

34. Chráni pred Artritída:

Sójové bôby sú bohaté na omega - 3 mastné kyseliny a kyselina listová. Tieto životne dôležité živiny sú vhodné na ochranu proti artritíde a ich príznaky.

Rôzne formy Sójové bôby:

Sója môžu byť konzumované v rôznych formách a rôznych sóje recepty môžu byť vyrobené z nich. Niektoré populárne sójové produkty sú:

 • Bean Curd- To je tiež známe ako tofu
 • Edamame- sú zelené sójové bôby
 • Miso Soup- tradičná japonská polievka
 • Natto- tradičné japonské jedlo pripravené z fermentovaných sójových bôbov.
 • Soybeans- platidlo, zelené sójové bôby
 • Sója syrov syr náhradka vyrobený zo sójových bôbov
 • Soy Crisps- sójové čipy vyrobené zo sójového múky.
 • Soy flour múky vyrobené z pražených sójových bôbov
 • Sójové mlieko na vyrobená z zrelých sójových bôbov
 • Soy Nuts- chrumkavé jedlo ľahkého jedla.
 • Soy Yogurt- vyrobený zo sójového mlieka
 • Tempeh- vyrobený fermentáciou sójových bôbov

Tipy na použitie Sójové bôby:

 • Sójové bôby sú považované počas tehotenstva a dojčenia bezpečné. Ale zaistiť, že množstvo spotrebovanej je v normálnom rozmedzí. Nadmerná konzumácia sójových bôbov bielkovín počas tehotenstva môže poškodiť dieťa.
 • Sója je tiež bezpečný pre deti, ak sú užívané v bežnom množstve.
 • Sójové mlieko môže spôsobiť nedostatky živín, pri pravidelnom užívaní.
 • Deti s alergiou na kravské mlieko sa nesmie podávať sóju.
 • Sójové výrobky zvyšujú šance na obličkové kamene, pretože obsahuje šťaveľany.
 • Vyhnúť sa náročné sóje, ak máte rakovinu močového mechúra alebo v rámci aktívnej štítna žľaza.
 • Pacienti s astmou sú ľahko alergickí na sójových bôbov.

Sója Nutričné ​​hodnoty (USDA):

Fakty o výživovej hodnote
Veľkosť porcie 100 g
Živina % denných hodnôt *
Celkové množstvo kalórií 147
Kalórie z tuku 61
Celkový obsah tuku (6,8 g) 10%
Nasýtený tuk (0,786 g) 4%
Polynenasýtený tuk (3,2 g)
Mononenasýtený tuk (1,284 g)
Cholesterol (0 mg) 0%
Sodík (15 mg) 1%
Draslík (620 mg)
Celkový uhľohydrát (11,05 g) 4%
Diétne vlákno (4,2 g) 17%
Proteín (12,95 g)
Vitamín a 4%
Vitamín c 48%
Vápnik 20%
Železo 20%
* percentá denných hodnôt sú založené na 2000 kalórií. Vaše denné hodnoty môžu byť vyššie alebo nižšie v závislosti od vašich potrieb kalórií.

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na výhody sóje. Teraz, keď pochopil sójové bôby výživovú hodnotu, dúfame, že sa bude zvyšovať svoj príjem sójové bôby, aby využívali rad kože, vlasov a zdravotné výhody. Nezabudnite sa podeliť o svoje názory v sekciách komentáre nižšie.

load...