Zdravie a wellness

11 úžasných prínosov červenej ďateliny pre pokožku, vlasy a zdravie

11 úžasných prínosov červenej ďateliny pre pokožku, vlasy a zdravie

Keď vidíte červený ďatelina, môžete ho pomýliť s alfa alfa. Červené ďatelina listy sú o niečo ekologickejšie, ale tieto dve byliny majú podobnú chuť. Ďatelina má svoje miesto vo svete rastlín.

Čo je Red Clover? Red Clover (Trifolium pratense) je divoká, strukoviny, trváca bylina, ktorá je pôvodom z lúkach Európe, západnej Ázii, Afrike, a teraz bol naturalizovaný v mnohých iných oblastiach sveta. Sladká ochutnávka, drobné ružové kvety rastliny sú jedlé a používajú pre zdobenie a ochutenie šaláty a nápoje. Zelené listy sú striedavé, trojpočetné a každý list je 15-30 mm dlhý a 8-15 mm široký s vonkajšou polovice za predpokladu, že tvar polmesiaca. Listová zelenina byliny sa používajú na výrobu sladké bylinné čaje na liečebné účely.

Alternatívne názvy ďateliny červeného:

Trifolium, trojlístok, Cow ďatelina, fialová ďatelina, Wild Clover, Meadow Clover, materská kašička, Clovone.

load...

Nutričné ​​hodnoty:>

Ďatelina obsahuje izoflavóny, ktoré chemicky menia na fytoestrogénov po vstupe do nášho tela. Fytoestrogény sú nesmierne prospešné, pretože môžu funkčne napodobňujú estrogén hormónu v našom tele. Tieto izoflavonoidy prítomné v ďateliny pomáhajú udržiavať pružnosť veľkých tepien, ktoré môžu pomôcť zvýšiť plodnosti v žien po menopauze. Je to zásobárňou mnohých vitamínov, živín a minerálnych látok, ako je vápnik, chróm, horčík, niacín, fosfor, draslík, tiamínu a vitamínu C.

Ďatelina je známy pre svoje úžasné zdravotné výhody. To je široko používaný na liečbu mnohých ochorení.

11 Amazing Výhody ďateliny červeného:

Kožné Výhody:

Ďatelina je jedným z najpopulárnejších bylín, ktoré možno použiť na získanie žiarivú, zdravú pokožku. Niektoré z výhod, ktoré môžu byť odvodené z červeného klinčeka, sú:

load...

1. Znížiť starnutia pokožky:

Menopauza je často sprevádzané radom problémov, ako je strata kolagénu kože, hrúbky kože a vlhkosti. Tie sa vyskytujú v dôsledku "hypoestrogenism efektu", ktorý je podvýroba ženský hormón estrogén. Ďatelina spomaľuje proces starnutia pleti vďaka svojim estrogénu podobné účinky a pomáha udržiavať mladistvý a pulzujúca kožu. To tiež zabezpečuje vhodnú hrúbku pokožky a zdravé keratinizácie a prekrvenie pokožky.

2. Urýchľuje hojenie a vypáliť Healing:

Ďatelina urýchľuje ranu a vypáliť proces hojenia. Lokálna aplikácia červenej ďateliny v príslušnej percentuálnej miery môže pomôcť rýchlo liečiť tieto rany.

3. Považuje lupienka a ekzém:

Lokálna aplikácia červenej ďateliny vo forme krému alebo pleťovej vody sa tradične používa v liečbe lupienky, ekzémov, kožných vredov a iných takých kožných anomálií.

4. Zachádza rakovina kože:

Hoci nie je tam žiadny lekársky dôkaz, aby preukázal, že rastlina môže úplne vyliečiť rakovinu kože, a napriek tomu mnohí vedci chválili jeho účinnosť pri liečbe rakoviny kože, pretože sa chová ako doplnkové k bežnej lieky.

Vlasy Výhody:

5.Makes Hair Strong:

Ďatelina čaj je efektívna vlasy plákanie, pretože je bohatý na izoflavóny. To tiež robí vlasy silné tým, že bráni lupinám a vlasovej pokožky podráždenie. Použitie to zmäkčuje vlasy a dodáva objem a lesk vlasov. To tiež robí vlasy lepšie zvládnuteľné.

Zdravotné výhody:

6. Zlepšuje kardiovaskulárne zdravie:

Ďatelina je prospešné pre zdravie srdca, pretože izoflavóny prítomné v bavlnke je účinná látka pre zvýšenie HDL alebo dobrého cholesterolu ako v pre- a post-menopauzálnych žien. Mnoho výskumov naznačujú, že červený ďatelina je chemoprotektívne, čo znamená, že chráni telo tkanivá pred škodlivým pôsobenia protirakovinových liekov. To tiež obsahuje zlúčeninu riedenie krvi zvanú kumarín, ktorý pomáha udržať flexibilný a vyhovujúce tepny. Na druhej strane to zabraňuje zrážaniu krvi a zaisťuje zdravý krvný obeh. Ako som povedal, aby ľudia, ktorí sú už na antikoagulantov (alebo krvných riedidlá), osoby trpiace rakovinou prsníka, tehotné alebo dojčiace ženy a malé deti by sa mali vyhnúť konzumácii byliny.

7. Zlepšuje príznaky menopauzy:

Mnoho nedávnych štúdií vyplýva, že izoflavóny prítomné Red Clover pomôcť pri znižovaní klimakterických ťažkostí, ako sú nočné horúčavy, nočné potenie, citlivosť prsníkov (mastalgia) a pre-menštruačný syndróm (PMS). Hoci tieto štúdie nie sú preukázateľné, ale mnoho post-menopauzálnych žien na celom svete boli prospech tohto divu-byliny. To sú niektoré zo zdravotných výhod červenej ďateliny. Uistite sa, že by ste sa poradiť s lekárom pred použitím tejto byliny.

8. Zachádza Neplodnosť:

Ľudia, ktorí trpia nízkou hladinou estrogénu, neplodnosť, predčasná menopauza a opakujúce sa potrat môže byť prínosom do značnej miery fascinujúcich izoflavóny prítomné v červenej ďateliny. Avšak, ženy s nadbytkom estrogénu v ich tele ako v prípade rakoviny prsníka, rakoviny vaječníkov, endometriózy a maternicových myómov by sa mu vyhnúť.

9. Zabraňuje Osteoporóza:

Pre alebo post-menopauzálnych žien, sú v maximálne riziko nízkej hustoty kostí kvôli potopenie hladiny estrogénov, čo môže viesť k osteoporóze. Izoflavóny prítomné v ďateliny lúčnej napodobňujú estrogén vnútorne a môže prispieť k zvýšeniu kostnej hustoty a predĺžiť proces kostnej znehodnoteniu.

10. Preventívne proti rakovine:

Tu opäť izoflavóny prítomné v červenom ďateline spolu s ich estrogénu podobné účinky bojovať rakovinové bunky. Ďatelina bolo preukázané, že je najúčinnejší pri prevencii endometria a prostaty. Ale napriek zázračných vlastností ďatelina, to nevykazuje žiadnu účinnosť pri liečení rakoviny.

11. Posilňuje imunitu:

Ďatelina posilňuje imunitný systém organizmu a chráni nás proti kašľu, nachladnutiu, bronchiálna astma, čierny kašeľ, infekcia dýchacích ciest alebo preťaženia a príbuzných mierne ochorenie.

Ďatelina môžu byť konzumované v mnohých formách - čaje, tinktúry, tablety, kapsule a kvapalné extrakty. Tieto prípravky by mali byť pod dohľadom odborníkov. Div-bylina z červenej ďateliny so svojimi multitudinous dávok má zabezpečený a prispel k mnohých životov.

Už ste vyskúšali bylinu vôbec? Lt nám vedieť o svojich skúsenostiach s červenej ďateliny v sekcii komentáre.

load...