Zdravie a wellness

18 úžasných prínosov klinčekov (laung) pre pokožku, vlasy a zdravie

18 úžasných prínosov klinčekov (laung) pre pokožku, vlasy a zdravie

Klinček - mi pripomínajú jednu vec. Nie, nie chuť.

Je to ich význam v našom živote. Vzhľadom k tomu, ich výhody, ja vám hovorím, sú úžasné, než to, čo si väčšina ľudí myslí.

Zaujíma vás, čo sú zač? No, to je dôvod, prečo máme tento príspevok! Čítajte ďalej!

Klinček - Krátka

Klinček alebo 'Laung' v Hindi, 'Lavangam' v Telugu, 'Kirambu' tamilsky, 'Grambu' v Malayalam, 'Lavangapattai' v Kannada, 'Labango' v bengálčine, 'Lavinge' v gudžarátčina, 'Lavang' (maráthčina & pandžábský) sú veľmi časté typ korenia, ktoré sú široko používané pre varenie a iné účely. To je tiež prominentnú používaný v cigarety dodať chuť. To sa používa na výrobu oleja, ako antiseptikum, a dokonca aj pre iné liečebné účely. Chuť je v dôsledku prítomnosti zlúčeniny nazývanej eugenol (zloženie sa pohybuje od 70 - 90%), ktorý má veľmi silnú vôňu. Okrem korenie výhod, klinček sú tiež dobre známy pre svoje prínosy pre zdravie a boli tradične používa ako zložka pri príprave prostriedky pre mnoho chorôb.

load...

No, to je asi klinčekov. Ale to, čo definuje korenie sú jeho myseľ vyfukovanie výhody. Ktoré sú …

Zdravie Výhody Clove:

1. Bolesti zubov:

Klinček poskytnúť úľavu od bolesti zubov (1), a toto je jeden z hlavných dôvodov, prečo uvidíte je uvedená ako prísada do 99% zubných pást.

2. Nevoľnosť a vracanie:

Klinčekov a klinčekov olej, keď dohromady môže poskytnúť úľavu od nevoľností (2).

3. Kašeľ A Breath:

Kašeľ a zápach z úst možno vyliečiť konzumáciou klinček. Jedná sa o veľmi časté problémy, ktoré čelíme, a môže byť spotrebou klinčekov veľmi dobre spracované na dennej báze. To možno vykonať prostredníctvom ich začlenenia do vašich pokrmov i ako občerstvenie v ktorúkoľvek dennú dobu (3).

load...

4. Koreniaci Schopnosti:

Jeho koreniace schopnosti, aby bolo veľmi jednoduché splynúť v mnohých pokrmov, nápojov a dezertov. To pomáha zaistiť silnú chuť a arómu do potravín (4).

5. Sinusitída:

Medzi ďalšie výhody patrí prekonanie zápal vedľajších nosových dutín. To možno dosiahnuť tým, že sa vo forme prášku uzemnenej klinček do nosa. Táto akcia musí byť vykonané s slamkou primeranej veľkosti.

6. Ranná nevoľnosť:

Je to dobrý prostriedok pre liečbu rannú nevoľnosť. Trvať asi desať zrnká klinček, miešať ich s tamarínd a palmovým cukrom a urobiť z neho do pekného zmesi za použitia vody. Pite toto riešenie dvakrát denne ako účinná liečba.

7. Nadúvanie:

Klinčeky sa zmieša s vodou a použiť pri príprave čaju prekonať nadúvanie.

8. Cold:

Bežné prechladnutie môže byť účinne liečená pitie vlažnej zmesi pozostávajúce s desiatimi kvapkami hřebíčkového oleja a medu. Piť dvakrát alebo trikrát denne.

9. Afrodisiakum:

Klinček je tiež afrodiziakum a jej vôňa eliminuje vyčerpania a únavy súvisí myšlienky.

10. Stres:

Je teda upokojuje zmysly a uvoľňuje napätie v tele. Zmiešajte klinček s bazalkou, mätou a kardamóm vo vode, aby sa s príchuťou čaju. Zober si to spolu s medom, aby vám poskytne úľavu od stresu.

Nielen zdravotné výhody, ale na koži výhody klinčekov sú rovnako úžasné. Musíš skontrolovať tieto von!

Kožné Výhody klinčekov:

Klinčekový olej je silný charakter a mali by byť starostlivo použiť. Malo by byť nariedený na tak nízke, ako 1 percento pred aplikáciou, pretože priama aplikácia môže spáliť alebo mať vplyv na pokožku. Klinčekový olej sa používa naturopaths a kozmetičky na liečbu kožných stavov. Poďme sa pozrieť na kožné výhody klinčekov:

11. Zachádza a odstraňuje akné:

Klinčekový olej bol nájdený veľmi účinný pre odstránenie akné. Je potrebné aplikované lokálne na postihnuté miesta. To je často v zmesi s pleťovej masky alebo masážne krémy na aplikáciu na kožu. To dáva pocit mravčenia pri aplikácii na kožu. Dôvodom vnemu je silný charakter hřebíčkového oleja. Možnosť akné šíri cez nezasiahnutých oblastiach môže byť eliminovaný zabíja baktérie pomocou antimikrobiálnych vlastností oleja.

Stavy kože, ako sú čierne bodky, whiteheads, jazvy, pupienkov a šupinatú kožu sú znaky, ktoré charakterizujú ochorenie, kožné známy ako akné. Záplaty a škvrny môžu byť vytvorené kvôli akné. Akné zvyčajne dochádza počas adolescentnom štádiu kvôli hormonálna nerovnováha.

Esenciálny olej získaný z klinček rastlín kvet má vynikajúce čistiace vlastnosti. To pomáha eliminovať zápal spôsobený bolestivé pupienky. To tiež pomáha zbaviť baktérií, ktoré zvyšujú riziko kožných breakouts.

Vzhľadom k svojim anestetické vlastnosti, pôsobí ako znecitlivenie činidlá. Na použitie klinčekový éterický olej pre liečbu akné, musí byť pridaný k nosnej oleja v pomere 1:10, kde jedna časť je klinčekový olej a desať časti sú nosné oleje. Dôvodom je to, že riedenie klinčekový olej dráždi kožu keď sa použije v čistej forme. Zmes vyrobená, ako je uvedené vyššie, môžu byť priamo aplikované vatovým tampónom alebo čistým prsta na akné, zit alebo pupienok. Zmes sa do sucha opustiť. Pôsobí veľmi rýchlo.

12. Lieči vady a jazvy:

To sa hodí pre odstraňovanie škvŕn a jaziev z kože. Keď je klinčekový olej aplikuje priamo na kožu pod odborným dohľadom, to naozaj funguje ako mierne chemický peeling. To exfoliácii na poškodenými alebo odumretej kože jemne a robí pleť vyzerať zdravšie a jasnejšie.

13. Antioxidačné vlastnosti:

Sa nachádza Žiadny z ostatných esenciálnych olejov, aby sa tieto vysoké antioxidačné vlastnosti ako je klinčeková silica. Sme oboznámení s tým, že antioxidanty sú veľmi dobré pre udržanie zdravej kože a tela. Klinčeková silica je bohaté na minerály, ako je draslík, sodík, fosforu, železa a vitamínov A a C.

14. Zaobchádza Vyrážky, rezné rany a rany:

Strúčik silica sa používa aj na liečbu vyrážky, svrab, žihadlá, škrty, rany, uhryznutia, hubových infekcií a pleseň nôh.

15. Poskytuje úľavu Úzkosť:

Prispieva tiež poskytnúť úľavu od úzkosti a pomáha na navodenie spánku, čo je opäť nevyhnutné pre atraktívny kožu a skvelú pleť. Nespavosť a úzkosť sú hlavnými príčinami nezdravú kožu. S úspešnou kontrolu nad oboch týchto podmienok, nemožno mu nepodarí dosiahnuť mäkké, hladké a žiariace pleť. Antimikrobiálne, anti-hubové, afrodiziakum, antivírusové, antiseptické a stimulujúce vlastnosti hřebíčkového esenciálneho oleja, aby bolo užitočné pre liečbu mnohých chorôb.

A vlasové výhody... Verte mi... Sú príliš dobré!

Vlasy Výhody klinčekov:

16. Zabraňuje vypadávaniu vlasov:

Klinčekov alebo strúčik olej možno použiť, aby sa zabránilo vypadávaniu vlasov. To môže byť tiež použitá na účely zahusťovanie vlasov.

17. Farba vlasov Refresher:

Klinček čaj môže byť použitý ako veľký farebný vlasy udržiavací. Naneste strúčik čaj po farbení vlasov a šampón je hotovo. Vždy sa uistite sa dostať strúčik Tea pred jeho aplikáciou na vlasy. Vaše vlasy budú vyzerať plná života a svieži s jediným plákanie strúčika čaju akonáhle šampón je hotovo. Strúčik vôňa funguje aj ako perk pre osvieženie vlasov. To robí vlasy cítiť omladená.

18. Vlasový kondicionér:

Ak jeden trpí bruneta alebo gaštanové vlasy, zmes klinčekov s olivovým olejom môže byť použitý ako kondicionér. Pomáha pri zvyšovaní up vôňu a pomáha vo farbe úpravu vlasov. Na prípravu kondicionér, mix 2 lyžice zemných klinčekov a 1 - 2 šálky olivového oleja. Zmes bola ohriata na panvicu a nechajte ho zohriať na nejakú dobu. Dbajte na to, aby variť zmesi. Odstráňte zmes z tepla a nechajte vychladnúť po dobu minimálne 3 hodín. Kmeň zmes do fľaše alebo malé poháre. Než pôjdete do sprchy, zahriať niektoré z tejto zmesi klinček-olivovým olejom trením medzi rukami. Jemne votrite zmes na vlasovú pokožku a použiť ju na pokrytie každú časť pokožky hlavy spustením svoj hrebeňom cez končeky vlasov. Nechajte zmes nastavenú dobu 20 minút po zabalením v kúpaciu čiapku. Potom opláchnite olej v sprche a trieť, že ropa vo svojej koži. Odporúča sa šampón dvakrát pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

No, my sme videli, ako úžasne chladné klinček môže byť. Ale je tu jeden háčik - výberové konanie. Čo môže byť mätúce. Ale nie, keď si prečítate, čo máme ďalšie!

Ako vybrať Klinček?

Strúčiky sú k dispozícii po celý rok v korení obchodoch. Sú k dispozícii v celých a práškovej forme. Práškový forma slabne rýchlejšie ako celý formulár. Odporúča sa voliť celé klinčeky a rozomelú ich podľa potreby. Sladká vôňa sa uvoľní kvalitných klinčekov púčiky, keď sa lisujú medzi ukazovákom a palcom. Ešte jeden dôvod na kúpu celej klinček púčikov je, že práškovej forme môže niekedy byť sfalšovaný s niektorými ďalšími prášky. Púčiky by mali byť kompaktné s kalichom a stopky. Ďalším spôsobom, ako zistiť, či klinček je v dobrej kvalite, je tým, že vo vode. Jedná sa o kvalitný klinček, ak sa jej podarí stať vzpriamene, a ak je to potopí alebo nakláňa horizontálne, potom ich nemožno považovať za kvalitnú klinček. Najlepší z nich môžu byť ohnuté, aj keď sú vysušené. Je vždy lepšie vybrať tie strúčikov, ktoré sú pestované organicky.

Poriadku. Zvolili ste správny druh klinčekov. Ale čo skladovanie?

Ako uchovávať Klinček?

Vzduchotesný sklenená alebo plastová nádoba je najlepšie pre ukladanie klinčeky, či už v celej alebo práškovej forme. Celé puky by mali byť uchovávané v chladnom, tmavom a suchom mieste. Mali by byť ručne mletý, bude v prípade potreby. V prípade práškových klinčekov, mala by byť umiestnená v chladničke. Prášková klinček by mal byť použitý, akonáhle je to možné, ako chuť práškovej forme sa stratí rýchlo, ako je celé púčikov.

Ďalšie tipy sú vždy užitočné, nie sú oni? Nech sa páči!

Tipov pre použitie Klinček:

Chuť klinčekov je silná. Vždy sa starostlivo zvážiť množstvo klinčekov používaných v miske. Ak chcete dať Misku indickej dotyk, pridajte klinček poháriky s kari na cesnaku, dusenú cibuľou a tofu. Strúčiky sú vhodné pre dochutenie vývarov, polievok a pečiva. Mleté klinčeky môže byť pokropil cez ovocné kompóty, aby im chutné úder. Také veľké výhody klinčekov, aby to zázrak korenie. Je vhodné pridať toto korenie na jedlo a zažiť jeho dobroty spolu s množstvom zdravotných výhod...

... Nepreberné množstvo zdravotných výhod. Ale aký druh živín ponúkajú výhody? Presne to, čo sa budeme pozerať na ďalšie. Výživa Graf klinčekov:

Lyžicu klinčekov, ktorá je asi 6 gramov obsahuje 21 kalórií, s 11 kalórií pochádzajúce z celkového obsahu tuku.

  • Obsah tuku je 1 gram, čo je o 2% podľa dennej hodnoty spotreby pre 2000 kalórií príjem diétne grafu.
  • Cholesterol je 0mg a sodíka je približne 16 mg s vlákninou prispieva 2 gramov alebo 9% dennej dávky.
  • Vitamín A a C sú prítomné aj v dobrej množstve, ktoré je 1% a 9% v DV, sa vápnik a železo sú 4% a 3%.

Potom, čo čítal o tom, čo zdravotné výhody klinčekov sú, to uistite sa, že zahrnúť ich do svojho denného jedla.

Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 47 kcal 2%
Uhľohydráty 10,51 g 8%
Proteín 3,27 g 6%
Celkový obsah tuku 0,15 g 0.5%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 5,4 g 14%
Vitamíny
Folates 68 ug 17%
Niacín 1,046 mg 6.5%
Kyselina pantoténová 0,338 mg 7%
Pyridoxín 0,116 mg 9%
Riboflavín 0,066 mg 5%
Tiamín 0,072 mg 6%
Vitamín a 13 iu 0.5%
Vitamín c 11,7 mg 20%
Vitamín e 0,19 mg 1%
Vitamín k 14,8 ug 12%
Elektrolyty
Sodík 94 mg 6%
Draslík 370 mg 8%
Minerály
Vápnik 44 mg 4%
Meď 0,231 mg 27%
Železo 1,28 mg 16%
Horčík 60 mg 15%
Mangán 0,256 mg 11%
Fosfor 90 mg 13%
Selén 7,2 ug 13%
Zinok 2,32 mg 21%
Fytoživiny
Karotén-ß 8 ug
Krypto-xantín-ß 0 ug
Luteín-zeaxantín 464 ug

Zhrnutie

Strúčiky sú ľahko dostupné, a ako sme videli, majú veľké výhody. Nielenže okoreniť vaše jedlo, ale aj zlepšiť svoje zdravie tým, že ponúka celý rad živín.

Pomáhajú liečiť dýchacie podmienky, pomoc v oblasti zdravia pokožky, a dokonca hrať úlohu v prevencii vypadávanie vlasov a udržanie zdravia vlasov. Ako už bolo uvedené, prichádzajú s množstvom výhod - a nie je žiadny dôvod, prečo by ste nemali zahrnúť ich do svojho jedálnička!

Takže si myslíte, strúčiky sú dobré? Stavím sa, že áno! V skutočnosti, oni sú skvelé, nie? Dajte nám vedieť, ako to po vás pomohlo. Ešte poznámka v rámčeku nižšie!

load...