Zdravie a wellness

24 úžasných výhod Bitter Gourd - Bitter Melon pre pokožku, vlasy a zdravie

24 úžasných výhod Bitter Gourd - Bitter Melon pre pokožku, vlasy a zdravie

Už ste niekedy počuli o Momordica charantia? Alebo počkať, čo Karela? Teraz nechápem strach. To je len pár ďalších mien pre horká tekvica, ktorý je tiež známy ako horké melón alebo horká squash v angličtine. Prvá vec, ktorá príde na myseľ, lebo je horkosť v názve. Sú tmavo alebo svetlo zelenej farby v závislosti od oblasti, kde sa pestuje. Hoci chutia veľmi horká, že sú naplnené mnohých prospešných antioxidantov a esenciálnych vitamínov (1).

Bitter melón, tiež známy ako 'Karela' v Hindi, 'Kakarakaya' v Telugu, 'Pavakkai' v Tamil, 'Pavakka' v Malayalam, 'Hagalkai' v Kannadčina, 'Karela' v Gujarati, 'Karle' v Marathi a ' Korola'v bengálčine môžu byť konzumované rôznymi spôsobmi, ako je pitie jej šťavy, uhorkou alebo použitie v receptoch.

Zdravie Výhody Bitter tekvica:

Poďme sa rýchlo pozrieť na niektoré z najviac dobre známych zdravotných výhod Bitter Melon:

1. Choroby dýchacích ciest

Čerstvé plody sú výborným liekom pre liečenie dýchacích problémov, ako je astma, nádcha, kašeľ, atď Tiež pasta horkých melón lístia, spolu s pastou z Tulsi listy, ak sú užívané s medom v dopoludňajších hodinách, je dobrý prostriedok ( 2).

load...

2. Pečeňové Tonic

Vypite jeden pohár horkého melónu šťavy denne liečiť problémy s pečeňou. Udržiavať náročné to nepretržite po dobu jedného týždňa, aby vidieť výsledky (3).

3. Imunitný systém

Varí Horký melón listy alebo plody vo vode a konzumovať každý deň v boji proti infekciám. To tiež pomáha budovať vašu imunitu (4).

4. Akné

Náročné horký melón vám pomôžu zbaviť akné, škvrny a hlbokých kožných infekcií. Bitter melón je užitočná pri liečení krvných porúch, ako krv sa varí, svrab, svrbenie, lupienka, pásový opar a iných hubových chorôb. Voľné radikály v ňom sú tiež užitočné pre anti-starnutie. Konzumovať šťavu z horkého melónu zmiešané s citrónom na lačný žalúdok denne po dobu 6 mesiacov, alebo až sa dostanete požadovaných výsledkov (5).

load...

5. Diabetes

Bitter melón šťava výhody patrí prispieť k prekonaniu diabetu 2. Typu (6). To bolo súčasťou čínskej a indickej starovekej medicíny po dlhú dobu, ale až nedávny výskum ukázal, že to nie je ľudová tradícia. Diabetes typu 2 je spôsobená čiastočne kvôli neschopnosti bunky absorbovať cukru v krvi v dôsledku nedostatočnej inzulínu alebo v dôsledku vzniku rezistencie na inzulín. V oboch prípadoch sú bunky schopné absorbovať cukor v dôsledku neúčinnosti inzulínu produkovaného.

Absorpcie cukru dochádza v dôsledku aktivácie AMP-aktivovanej proteínovej kinázy v bunkách. Bitter tekvica aktivuje týchto kináz, vďaka ktorým je absorpcia zvyšuje cukru a tým, pomôcok na podanie diabetes pod kontrolou. Zelená šťava pre diabetikov: uhorky, zelené jablká, horký melón, zeler, ½ zelenej papriky (paprika). Bitter melón obsahuje určité chemikálie, ktoré sú ako inzulín, ktoré pomáhajú znižovať hladinu cukru v krvi.

6. Zápcha

Horké melón zabezpečí jednoduchú trávenie, pretože obsahuje vlastnosti vlákien. Jedlo sa štiepia a odpad je vyhodený z tela, ktorá pomáha pri liečbe trávení a zápcha problémy (7).

7. Obličiek a močového mechúra

Bitter melón pomáha udržiavať zdravé pečeň a močový mechúr. To je tiež užitočné pri liečbe obličkových kameňov (8).

8. Ochorenie srdca

Horký melón je veľmi dobré pre srdce v mnohých ohľadoch. Pomáha znižovať hladiny zlého cholesterolu, ktoré upchávajú stien tepien, a tým znižuje pravdepodobnosť infarktu. Rovnako je známe, že znižujú hladinu cukru v krvi, ktoré pomáhajú pri udržiavaní dobrého zdravia srdca (9).

9. Cancer

Bitter melón môže zabrániť rakovinové bunky množeniu (10).

10. Chudnutie

Bitter melón obsahuje antioxidanty, ktoré pomáhajú vypláchneme váš systém. Tým sa zlepší váš metabolizmus a tráviaci systém, a tým vám pomôže schudnúť rýchlo. Ďalšie dva hlavné faktory, ktoré pomáhajú pri chudnutí sú ovládacie kalórie a plnenie komponenty. Ovládanie kalórie sa stane ako také, pretože zelenina s nízkym obsahom kalórií, ktoré vám umožní spotrebovať viac množstvo z nich. Komponent náplň v tejto zeleniny je voda. Vieme, že voda je univerzálny potlačenie hladu. Struky z tejto zeleniny obsahuje na celej 80-85% vody (11).

11. Zopne Prirodzene

Pravidelná konzumácia horkého tekvica šťavy zlepšuje odolnosť a energetickej hladiny jednotlivca a zlepšuje spánok.

12. Čistenie krvi

Antimikrobiálne a antioxidačné vlastnosti horkého tekvica šťavy pomoc pre liečbu kožných problémov, krvné poruchy, jasné toxíny z krvi a čistí ju, a ďalej zlepšuje krvný obeh v celom tele. To pomáha liečiť problémy, ako je svrbenie spôsobené toxémie, vyrážky, akné, lupienka, krv sa varí a dokonca inhibuje rast rakovinových buniek v tele.

Kožné Výhody Bitter tekvica / Horký melón

Vzhľad vašej pokožky je do značnej miery určuje, čo si dať vo vnútri vášho tela. Inými slovami, dostať správnej výživy je základným predpokladom pre zdravý a bez poškodenia kože. Ako prírodný čistič krvi, horká tekvica pomáha pri zlepšovaní vzhľadu vašej pokožky. To poskytuje nasledujúce výhody na koži:

13. Zabraňuje Kožné problémy

Pravidelná konzumácia horkej tekvica pomáha udržať pokožku žiariace a bez škvŕn. To tiež pomáha predchádzať akné vďaka svojim vlastnostiam čistenie krvi (12).

14. Infekcie kože

Bitter melón prínos pri liečbe kožných ochorení alebo kožné infekcie, ekzémy a lupienku (13). Pravidelná konzumácia horkého tekvica šťavy pomáha pri zlepšovaní lupienky, rovnako ako ďalšie plesňových infekcií, ako je pásový opar a mykózy nôh.

15. Anti-Aging

Bitter tekvica obsahuje vitamín C, čo je silný antioxidant, (14). Bojom a eliminovať škodlivé voľné radikály, pomáha predchádzať vrásky tým, že spomaľuje proces starnutia. To tiež chráni pokožku pred poškodením ultrafialovým slnečným lúčom.

16. Liečivé vlastnosti

Bitter tekvica pomáha pri regulácii toku krvi a zrážanlivosť, čo spôsobuje rany sa hoja rýchlejšie, zabraňuje ďalšiemu infekcií.

Vlasy Výhody Bitter Melon

Bitter tekvica je skvelý domáci liek pre vaše vlasy. Okrem toho, že prospešné pre vašu pleť a zdravie, horká tekvica šťava je tiež účinný pri liečbe problémov vlasy a podporu dlhovekosti. Je to prospešné pre vaše vlasy v nasledujúcimi spôsobmi:

17. Shiny Hair

Odovzdať prirodzený lesk vašich vlasov, môžete miešať šálka čerstvého horkého tekvica šťavy s jogurtom a aplikovať na vlasy. Po čase to zmyť. To umožní, aby vaše vlasy lesklé a krásne (15).

18. Lupiny

Lupiny sú častým problémom a je väčšinou spôsobená v dôsledku konzumácie nezdravých potravín a vystavenie znečistenia. Odraziť lupy, môžete pripraviť vlasy balíček zmiešaním horkej tekvica šťavy a rascou. Pravidelné užívanie tohto balenia vás zbaví lupín v lehote jedného mesiaca.

19. Rozštiepené končeky

Ak ste sa trápi rozštiepené končeky vlasov, môžete použiť surové horkej tekvica šťavu do rozštiepené končeky vlasov a hrebeň opatrne. To by sa malo uskutočniť dvakrát týždenne, ako sa zbaviť rozstrapkané končeky.

20. Suché a svrbí skalp

V rámci boja proti suchosti pokožky hlavy, môžete trieť čerstvý kúsok horkej tekvica na neho a masírujte vlasovú pokožku v kruhovom pohybe. Potom opláchnite čistou vodou. Ak chcete bojovať proti svrbeniu, môžete pripraviť vlasy balíček zmiešaním horká tekvica šťavu buď s avokádom alebo banán a použiť ju na pokožke hlavy. To by malo byť použité aspoň raz za týždeň, ako sa zbaviť svrbenie pokožky hlavy.

Strata 21. Hair

Bitter tekvica šťava pomáha pri znižovaní padanie vlasov prirodzene. Všetko, čo musíte urobiť, je mix horké tekvica šťavu s trochou cukru a používať túto pastu na vlasy získať dobré výsledky (16).

22. Hrubý a zamotané vlasy

Ak máte hrubý a rozstrapatené vlasy, môžete si naliať šálku horkého tekvica šťavy a nechajte vsiaknuť po dobu 10 až 15 minút. Potom opláchnite vlasy. To pomôže vyhladiť vaše vlasy textúru a aby bolo mäkké a lesklé.

23. Gray Hair

Bitter tekvica môže tiež liečiť predčasné šedivenie vlasov. Môžete použiť čerstvo vylisované horká tekvica šťavu na svojej šedej pramene. Pritom raz za desať dní zníži Grey rast vlasov.

24. Mastné vlasy

Zvýšený príjem mastnú potravy môže spôsobiť nahromadenie prebytočný olej vo vlasoch. Pokiaľ máte mastné vlasy, mali by ste najprv obmedziť konzumáciu tučných potravín. Môžete použiť zmes horkého tekvica šťavy a jablčného octu odstrániť prebytočný olej z vašich vlasov.

Využitie: Pozor

Aj keď ide o veľmi zdravý nápoj, by mala byť horká tekvica šťavy konzumovať len v malom množstve každý deň, pretože tento nápoj môže, ak sú konzumované vo veľkom množstve spôsobovať nevoľnosť a bolesti brucha. Tehotné ženy by sa mali vyhýbať nadmernej pitie horkého tekvica šťavy, pretože má vlastnosti, ktoré stimulujú maternicu a tým môže vyvolať predčasné pôrodné bolesti. Predpokladá sa, že bude ideálny liek na liečbu diabetu, tento nápoj by však mali byť konzumované na poradenstvo a smeroch diabetických pacientov liečených lieky obsahujúce hypoglykemická liečivá, pretože dávkovanie lieku bude potrebovať lekára, ktoré sa majú meniť v súlade s konzumáciou horkého tekvica šťavy ,

Bitter Tekvica: Nutričné ​​hodnoty:

Početné zdravotné, koža a vlasy výhody horkého melónu možno pripísať na vrub jeho výživnú hodnotu. To má širokú škálu vitamínov a minerálov, ako je vitamín A, vitamín B1, vitamín B2, vitamín C, vápnik, draslík, zinok, železo, meď a fosfor. Nižšie uvedený graf znázorňuje, nutričné ​​hodnoty horké tekvica.

Pozri podrobnú analýzu živín: horký melón (momordica charantia), čerstvá, surová, výživná hodnota na 100 g
Princíp Výživná hodnota Percento rda
Energia 17 kcal <1%
Sacharidy 3,70 g 3%
Proteín 1,00 g 2%
Celkový obsah tuku 0,17 g 0.5%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 2,80 g 7%
Vitamíny
Folates 72 ug 18%
Niacín 0,400 mg 2.5%
Kyselina pantoténová 0,212 mg 4%
Pyridoxín 0,043 mg 3%
Riboflavín 0,040 mg 3%
Tiamín 0,040 mg 3.5%
Vitamín a 471 iu 16%
Vitamín c 84 mg 140%
Elektrolyty
5 mg <1%
Draslík 296 mg 6%
Minerály
Vápnik 19 mg 2%
Meď 0,034 mg 4%
Železo 0,43 mg 5%
Horčík 17 mg 4%
Mangán 0,089 mg 4%
Zinok 0,80 mg 7%
Fytoživiny
Karotén-ß 190 ug
Karotén-α 185 ug
Luteín-zeaxantín 170 ug

 • Kalórie: Bitter tekvica je pomerne nízky obsah kalórií s 100 g, ktorá slúži poskytuje len 17 kalórií.
 • Vitamín C: Bitter tekvica je vynikajúcim zdrojom vitamínu C sa 100 g surových strukov, ktoré poskytujú 84 mg tohto vitamínu, čo zodpovedá 140% odporúčanej dennej dávky (RDI).
 • Foláty: Čerstvé plody sú dobrým zdrojom folátu. 100 g čerstvých strukov poskytujú 72 ug kyseliny listovej, ktorá sa rovná 18% RDI.
 • Vitamíny skupiny B: To je tiež dobrým zdrojom vitamínov B, ako je niacín alebo vitamín B3, kyselina alebo vitamín B5 pantoténovej a pyridoxín alebo vitamínu B6.

Niektoré dôležité tipy:

 1. Vždy umyť horký melón pod tečúcou vodou.
 1. Použite čerstvé horkej melón pre dosiahnutie najlepších výsledkov.
 1. Vždy zvoliť horké tekvice, ktoré sú čerstvé, svetlé a tmavo zelenej farby.
 1. Nespotrebujú viac ako 2 horké melóny denne.
 1. Horké melón listy by mali byť uchovávané v chladnom, suchom a tmavom mieste. Zostávajú v živej chladničke až jedného týždňa.
 1. Marináda sa soľou pre zníženie horkosti.
 1. Tehotné ženy by mali byť opatrní pri konzumácii tejto zeleniny. Preháňadlo zložka zeleniny môže viesť k predčasnému poklesu, vaginálne krvácanie a potratov. Ešte raz konzultovať so svojím lekárom.

Dúfam, že sa teraz ste jasné, s neuveriteľné výhody horkej tekvica. Dajte nám vedieť, ako to pomohlo a aké sú vaše obľúbené horké tekvica výhody tým, že upustí svoj názor v sekcii Komentáre nižšie.

load...