Zdravie a wellness

13 najlepších výhod Cherimoyy pre pokožku, vlasy a zdravie

13 najlepších výhod Cherimoyy pre pokožku, vlasy a zdravie

Annona Cherimola ovocie, tiež známy ako chirimoya alebo cukrovej jablko je ovocie patrí k druhu Annona cherimola ktorá je pôvodom z Južnej a Strednej Ameriky. Toto ovocie je tiež známy ako, strom zmrzliny 'kvôli jeho krémovej konzistencie a zmesi s banánmi, mango, jahoda, kokosu, papáje a ananásu chuťou. Tak, to je bežne používané v smoothies a zmrzlín, pridá do ovocných šalátov alebo dokonca použité ako penou alebo koláč náplňou.

Toto šťavnaté, chutné a krémová ovocie sa podobá puding jablko s jeho zelenou vonkajší plášť sa skladá z prekrývajúcich sa váhy a Custard mäso s niekoľkými čiernych semien. Jediným rozdielom je to, že je oveľa hladší na vonkajšej strane, má pomerne menšie semená a viac mäsa a je o niečo sladšia chuť. V skutočnosti je celá rada jablko pudingu. Vnútorné telo tohto ovocia začne hnednúť, ako to zreje a preto nemožno skladovať dlhšiu dobu, pretože cukry v tele začne kvasiť. Semená a kože sú nepožívateľné, pretože sú veľmi jedovaté. Toto ovocie nájde svoje miesto medzi najzdravšie ovocie s vysokou výživou, najmä vitamínu C a antioxidantov.

Annona Cherimola Výhody

Annona Cherimola: Zdravie Výhody:

Annona Cherimola je vynikajúcim zdrojom vitamínu C, ktorý poskytuje okolo 1 - 5. Dennú odporúčanú hodnotu. Okrem týchto, to je veľmi dobrým zdrojom sacharidov, draslíka, vlákniny, niekoľko základných vitamínov a minerálnych látok, okrem toho, že bez cholesterolu a nasýtených tukov a nízkym obsahom sodíka. Tak, to ponúka rad zdravotných výhod.

load...

1. Posilňuje imunitu:

Annona Cherimola je bohatá na vitamín C, ktorý hrá dôležitú úlohu pri zlepšovaní funkcie imunitného systému. Táto živina je silný prírodný antioxidant, ktorý pomáha telu vyvinúť odolnosť voči infekčným agens a eliminuje škodlivé voľné radikály z tela. Tak poskytuje imunitu proti bežnej choroby, ako je chlad a chrípka, ako aj na prevenciu infekcií.

2. Protizápalové vlastnosti:

Annona Cherimola má vysoký obsah vitamínu C, silný antioxidant, ktorý pomáha chrániť telo pred poškodením zápalovými voľnými radikálmi.

3. Kardiovaskulárne Výhody:

Dobre vyvážený pomer sodíka a draslíka v Annona Cherimola pomáha pri regulácii hladiny krvného tlaku a srdcovej frekvencie. Navyše spotreba Annona Cherimola sa ukázalo zníženie zlého cholesterolu (LDL) a zvýšenie dobrého cholesterolu (HDL) hladiny v krvi. Z tohto dôvodu, zlepšuje prietok krvi smerom k srdcu, ktoré poskytujú ochranu proti infarktu, mŕtvice a vysokého krvného tlaku.

load...

4. Preventívne proti rakovine:

Bohatý antioxidant obsah Annona Cherimola poskytuje toto ovocie s výhodami proti rakovine. Rakovinové bunky sú tvorené v dôsledku voľných radikálov oxidačným stresom. Tieto antioxidanty neutralizujú účinok voľných radikálov. Okrem toho, Annona Cherimola obsahuje významné množstvo vlákniny, ktoré bránia vstrebávaniu cholesterolu v črevách a zabraňuje sliznicu hrubého čreva z expozície toxickým látkam, čím sa znižuje riziko hrubého čreva a pečene rakoviny. To tiež poskytuje ochranu proti rakovine prsníka.

5. Brain Health:

Annona Cherimola ovocie je dobrým zdrojom vitamínov skupiny B, predovšetkým vitamín B6 (pyridoxín), ktorý riadi chemické hladiny GABA neuro vo vašom mozgu. Adekvátne hladiny GABA upokojiť podráždenosť, depresie a bolesti hlavy ochorenia. Vitamín B6 tiež chráni proti Parkinsonovej chorobe, rovnako ako zmierňuje stres a napätie. 100 gramov Annona Cherimola ovocie obsahuje asi 0,527 mg alebo 20% dennej odporúčanej hladiny vitamínu B6.

6. Ochrana proti osteoporóze:

Annona Cherimola ovocie obsahuje vápnik, ktorý je nevyhnutný pre zdravé kosti. Týmto spôsobom pomáha pri prevencii osteoporózy.

7. Cytoprotektívne Vlastnosti:

Annona Cherimola ovocie poskytuje cytoprotektívny výhody pre svoje telo rovnako. Tieto Annona Cherimola výťažky z ovocia zvyšujú prežitia buniek v systéme znížením uvoľňovania laktátdehydrogenázy LDH alebo z vášho tela. Vysoká hladina LDH indikuje, že bunka bola poškodená úrazom alebo chorobou.

8. Veľkým zdrojom minerálov:

Annona Cherimola obsahuje hojné množstvo draslíka, ktorý je potrebný pre normálny srdcový tep a krvný tlak, ako aj chráni pred hypertenzie a mŕtvice. To tiež podporuje metabolizmus a pohyb čriev tým, že dostane dostatok vlákniny. Vedľa draslíka, Annona Cherimola obsahuje aj iné minerály, ako je horčík, sodík, zinok a mangán. Toto ovocie je bez nasýtených tukov a cholesterolu a nízkym obsahom sodíka.

9. Bohatá na antioxidanty:

Annona Cherimola obsahuje niekoľko polyfenolické antioxidanty, najprominentnejších bytia annonaceous acetogeniny. Zlúčeniny acetogeninů sú silnými cytotoxiny majúce protirakovinové, antimalarík a anti-helmintov vlastnosti. Je bohatá na vitamín C, ktorý pôsobí ako prírodný antioxidant tým, že chráni pred voľnými radikálmi.

Liečivé vlastnosti 10.:

Byť bohatý na živiny, vitamíny, minerály a antioxidanty, toto ovocie môže pomôcť pri liečbe ochorení, ako je decalcifications, cukrovky, žalúdočných kontrakcií, zápcha, problémy črevného tranzitu, anémia, vysoký krvný tlak, žalúdočné kŕče a ďalších súvisiacich problémov.

Annona Cherimola: Kožné Výhody:

Byť skvelá kombinácia lahodnú smotanovú chuť a priaznivé nutričný profil, Annona Cherimola ovocie je prospešné pre vašu pokožku rovnako.

11. Zachovanie zdravie kože:

Ako bolo uvedené vyššie, Annona Cherimola ovocie má vysoký obsah vitamínu C, ktorý je životne dôležitý pre udržanie zdravej a žiariaca pleť. Ako prírodný antioxidant, vitamín C pomáha pri hojení rán a vytváranie kolagénu, ktorý je nevyhnutný pre tvorbu kožu.

Známky starnutia, ako sú jemné linky a vrásky, ako aj pigmentáciu sú výsledkom škody spôsobené na koži pôsobením voľných radikálov. Vitamín C v Annona Cherimola môže bojovať s voľnými radikálmi z tela, čím poskytuje zdravú a bezchybnú pleť.

Annona Cherimola: Vlasy Výhody:

Problémy na vlasy sa stali dôvodom na obavy v týchto dňoch a možno pripísať nedostatku základných živín a minerálov. Vzhľadom k tomu, Annona Cherimola ovocie je veľmi výživné, môže to byť prospešné pre vaše vlasy v nasledujúcimi spôsobmi.

12. Podporuje zdravé vlasy:

Rovnako ako koža, vitamín C je tiež životne dôležité pre zdravie vlasov a zabraňuje poškodeniu voľnými radikálmi, ktoré majú vplyv na vlasy rovnako.

13. Liečba vši:

Nezrelé Annona Cherimola ovocia možno vysušiť a prášku. To môže byť použitý na starostlivosť o vlasy, ako sa zbaviť vši.

Dúfam, že sa vám páčil článok. Prosím, zanechajte nám komentár.

load...