Noviny

Top 15 najkrajších Gladiolových kvetov

Top 15 najkrajších Gladiolových kvetov

Gladiolus je odvodený z latinského slova "gladium", čo znamená meč, a je reprezentovaný rímskych gladiátorov. Gladiolus kvet je najväčší rod v rodine Iradaceae, skladajúci sa z viac ako 260 druhov. Gladiolus je pôvodom z sub africkom regióne, a vyskytuje sa hlavne v tropickej Afrike a Južnej Afriky. Je augusta narodenia kvet a 40. Výročie svadby kvetina.

Stredomoria a britských mečík boli použité v staroveku na liečbu telesnej neduhy. Kvetina znamená spomienku a pobláznenie, hovorí prijímač, ktorý on alebo ona "prerazí srdce" darcu. Táto impozantná kvety prichádza v rôznych farbách, ako je modrá, zelená, ružová, biela a žltá.

1. Gladiolus Yellowstone:

Žltý kameň je nádherný jasne žltý kvet s mečom, ako je lístie. Tento vysoký, impozantný kvety určite vytvoriť jasný bod vo vašej záhrade a kvetinové hraníc. Je veľmi jednoduchá na pestovanie a vyžaduje dôkladné slnečnému svetlu a dobrú drenáž, aby sa darí.

load...

2. Gladiolus Claudia:

Claudia je jasný karmínovo červený kvet so žltým stredom. Má tenký, krátky driek, ktorý nesie zelená, remienok ako listy. Kvitne každý rok v júli na úrodnú pôdu. Kvetina je ideálna ako rezané kvety a používa sa hlavne pre kytice dekorácie. Kvetina je docela vytrvalý a nevyžaduje ochranu počas zimy.

3. Alaska Gladiolus:

To je najkrajšie zo všetkých Gladiolus kvety. Jeho dlhé kvety sú lemované dokonale čistými bielymi kvietkami. Kvetina je výnimočný strih kvetín a bude robiť úžasné zobrazenie vo svojom salóne. Kvety majú vynikajúce textúru.

4. Gladiolus Passos:

Jedná sa o hybridný odroda mečík a je dodávaný v tmavo fialovej farby s levandule hranami a červeným stredom. To sa darí tak v priamom slnečnom svetle a čiastočne zatienenej ílovitú pôdou. Táto stredne veľká kvetina rastie až 4 nohy každý rok na jar. Má vysoký, meč ako listy s jasne zelenými listami. Skupina táto kvetina s inými odrodami mečík dať ohromujúci displej.

load...

5. Modré Bonnet:

Modrá Bonnet je lesklý, tmavo fialový kvet s ostrými, bielymi čiarami. Stonka pojme až dva kvietky na vysokých robustných rastlín. Jeho listy sú zelenej farby a má zamatovú textúru. Kvitne v plnom slnku a zostane po dobu asi 80 dní.

6. Pôsobivé Gladiolus:

Pôsobivý je miniatúrny Gladioli a je jedným z najviac odolných mečík. Je to obrovský ružový kvet s hnedými znakmi. Rastlina nesúci kvet produkuje 2 až 3 stonky, na ktorých sa päť krásne označené kvetmi. To sa darí dobre v plnom slnku alebo polotieni. Tento medzi gladioly ružové kvety bude vyzerať pôsobivé v záhrade, rovnako ako rezané kvety.

7. Flora Gladiolus:

Flora mečík je jasne červené Gladiolus s tmavo zelenými listami. Je to energický pestovateľ, a netrvá dlhšie ako šesťdesiat dní úplne kvitnúť. Jeho vedecké meno je Gladiolus x hortulanus, Flora červená '. Flora Red má dlhé kvetinové bodce v jasne červenej. Kvitne každoročne od novembra do mája v plnom slnečnom svetle.

8. Baccara Gladiolus:

Baccara je vytrvalá kvetina s vztýčenými mečom v tvare listov. Jeho majestátne stonka drží lievikovitý tvar červené a biele kvety. Baccara mečík bude vyzerať úžasne v záhradách. Jeho kvet doba je 60 až 100 dní v polotieni.

9. Green StarGladiolus:

Tento pozoruhodný odroda má smelé, nariasené kvety v netradičnom odtieni vápna. Marec a apríl sú najlepší čas pre výsadbu zelená hviezda mečík. Jeho vysoký, majestátne stonky a nezvyčajné sfarbenie nikdy nedokáže zapôsobiť. Zelená hviezda je veľmi dobrá pre skoré sezóna výsadby.

10. Carine Gladiolus:

Carine je krémovo biela mečík s fialovým značenia na spodnom konci lístky. Jedná sa o jednu z najobľúbenejších odrôd gladioly, ideálny pre pestovanie v skupinách v záhrade. Kvety sú v tvare trúbky a majú jasne zelené, nápadné listy. To mečík by mali byť zasadené v neskorom jesene, v soľnom pôde.

11. Nathalie Gladiolus:

Nathalie je vzpriamený, trvalka gladioly v mäkkom, lososovej farby, s hviezdou v tvare listov a žiarivo zelenými listami. Jej štíhla stonka drží 10 až 14 kvetov, ktoré sú asi 6 palcov na výšku. Kvetina sa darí najlepšie v dobrom slnečným žiarením a dobre odvodnené pôde.

12. Gladiolus 'pôvab':

Kúzlo je naozaj veľmi pôvabné hybridná odroda mečík. Rastlina nesie svetlé purpurové kvety s svetle zelenožltej hrdiel. Jedná sa o pomerne chladno, vytrvalý a zavčas kvitnúce gladioly, ktorý rastie z cibuľovín kurie oká pokryté vláknitú paper pokožku. Môžete vsádzať menšie odrody v kvetináčoch a hraníc a možno ho použiť ako rezané kvety taky.

13. Gladiolus 'Charming Beauty':

Očarujúce krása je vytrvalá vytrvalý kvetín a kvitne každý rok uprostred leta. Kvety sú bohaté na horúce ružovej farby a sú pekne rozmiestnené na stopke. Spodná tri segmenty majú zeleno-žlté pruhy, ktoré tvoria úžasné kontrast. Jemné lístie a kratšie výška tohto miniatúrneho mečík mu dáva elegantný nádych. To je ideálny pre čerstvé usporiadanie rezaných kvetov. To je bezpochyby patrí k najkrajším mečík letných kvetín.

14. Potlesk Gladiolus:

Potlesk je veľký ružový ružové farebné mečík s vysokými vzpriamenými hrotmi a zelenými listami. Tento kvet je pôvodom z Afriky, najmä v Južnej Afrike a na Arabskom polostrove. To sa darí najlepšie v dobre odvodnené pôde na plnom slnku.

15. Gladiolus 'Elvira':

Elvira je svetlo ružový gladioly s ružovými červenými škvrnami, ktoré lemujú vzpriamené hrotmi tejto krásne kvety. Kvetina má ružové škvrny na spodnej lístky a vyzerá skvele ako rezané kvety. Jedná sa o malý, vytrvalý kvetina, ktorá kvitne skoro každý rok.

Ak milujete zahradničení alebo kvety Všeobecne platí, že tieto jedinečné kvety určite vyhodiť vás. Vyberte si niektorú z vyššie uvedených, a použiť vo svojej záhrade alebo salóniku, alebo jednoducho použiť ako rezané kvety - v Gladiola, v akejkoľvek forme, nebudú nepodarí urobiť dojem.

load...