Noviny

Nebezpečenstvo opätovného varu vody - budete šokovaní!

Nebezpečenstvo opätovného varu vody - budete šokovaní!

Ráno kúzlo šialený závod o čas. Uprostred prebúdza a obliekanie a milión ďalších prácach, najlepšie na tom je, že svitania teplé, útulné cuppa. Tie by mohli byť čaj osoba alebo kávu človek, ale proces získavania na tomto vody do varu sa chová rovnako.

Niektorí z nás milujú naše indickej chai a filtrovanú kávu, ale aj pre ďalšie hip technicky zdatných ľudí, ktorí používajú kanvicu ísť ich vody, tu je slovo opatrnosť. Ten tiež vyjde na matky mladých batoľatá, a všetci, ktorí tam začne vrieť voda pre niektoré alebo pre iného dôvodu každý deň.

Vriaca voda je v poriadku, ale re-vriacej to? No, to nie je dobrý nápad!

Čo sa stane, keď znovu variť vodu?

Pre väčšinu z nás, ktorí nemali venovať pozornosť v našich chemických tried, nie je čoho báť, pretože to je niečo, čo nás neučil v škole. Ale pozor, čítajte pozorne teraz.

load...

Vriaca voda mení svoje zloženie. To je takmer vždy dobre, pretože prchavé látky sa odparí a všetky nebezpečné plyny sa rozpustí, čím sa voda nápoj-hodné a benígne.

Teraz, chémia sa ako skrútený, ako to je, re-vriaca voda kondenzuje a koncentruje niektoré škodlivé zlúčeniny, takže rovnaké čistej vody, nebezpečné. Táto situácia nastane, aj keď je voda ponechaná variť príliš dlho.

Chemické látky prítomné zvyčajne zahŕňajú fluorid, dusičnany, a arzén. Ale je potrebné poznamenať, že aj zdravé minerály by sa mohol stať celkom nebezpečné, ak sa zahustí. Napríklad nadmerné vápnika spôsobuje žlčové kamene a obličkové kamene.

load...

Aké nebezpečenstvá Ešte Tri smrteľných plynov Vyvolanie?

1. Arzén:

Svetová zdravotnícka organizácia tvrdí, že najnebezpečnejšie hrozbou pre verejné zdravie z pitnej vody je z jej obsahu arzénu. Mohlo by to viesť k arzénu toxicitu, ktorá stavia pomaly v priebehu rokov, a jeho účinky sú vidieť až oveľa neskôr. Periférna neuropatia, kožné lézie, účinky renálnej systémy, kardiovaskulárnych chorôb, diabetes, a gastrointestinálne problémy sú niektoré choroby, že arzén toxicita môže spôsobiť.

2. Dusičnany:

Dusičnany sa vyskytujú bežne v pôde, vzduchu a vody. Ale keď sú vystavené vysokej teplote, najmä keď je voda znovu varené alebo nad-varené, môže sa stať škodlivé chemikálie. Dôvodom je, vysoké teploty previesť dusičnanov na nitrozamíny. Tieto nitrozamíny sú karcinogénne.

Choroby, ktoré môžu byť spôsobené vplyvom dusičnanov sú non-Hodkin lymfóm, leukémie a rakoviny hrubého čreva, močového mechúra, vaječníkov, žalúdka, pankreasu a pažeráka.

3. Fluoridov:

Toto je riskantné chemikálie. Je dobré, rovnako ako zlé pre vás, ak sú prítomné vo vode. Nebezpečenstvo sú však negatívne účinky na neurologické a kognitívnych funkcií u detí. Štúdie preukázali nižšie IQ v detí, ktorí mali fluoridov bohaté na vodu v priebehu času.

Nedávna štúdia ukazuje, fluorid spôsobuje neplodnosť u samcov. Sme ešte len zistiť, či to platí aj pre ľudské bytosti rovnako.

Ako sa vyhnúť chemickou koncentráciu?

Aj napriek tomu, že opätovné varu vody nemá priamy vplyv na naše zdravie, stále musíte sa uistiť, že sa jej vyhýbať. Ak používate na čajovú kanvicu, a zdá nevyhnutné re-varu, uistite sa, že držať pridanie viac vody, takže to nejako ruší účinok varu. Tehotné ženy sú vždy na riziko niektorých chorôb, ak majú znovu prevarenou vodou. Je veľmi dôležité, aby sa zabránilo to za každú cenu.

Ak si myslíte, že voda, ktorú pijú nie je čistá, a že akonáhle varu nepomôže, potom je to najlepšie, investovať do vodný filter džbán alebo systému RO UV žiareniu, aby sa prečistená voda, ktorá nespolieha na varenie.

Je dôležité mať na pamäti, a zostať v bezpečí za všetkých okolností, je to tak?

load...