Noviny

10 dôvodov, prečo ženy získavajú hmotnosť po 40

10 dôvodov, prečo ženy získavajú hmotnosť po 40

Keď moja matka zasiahla veku 40 rokov, ona bola pyšná. Bol to úspech, a to najmä s jej mladistvej pleti a spritely chôdze. Priatelia často zamenil ju za svoju staršiu sestru! Potom sa jej polovice - 40s prišiel a že už nie je záujem o diskusiu o jej bez vrások kožu, keď bol zaneprázdnený premýšľal, prečo bola hromadia na libier po libier. Spomínam si, moja matka bola nikdy tuk v mladosti, takže dostať bruško po 40 bolo niečo, čo nedokázala zniesť a to ju zničená. Táto výzva, aby som si jej pomoc a ja som začal skúmať. Zistil som, že váhový prírastok po 40 u žien je veľmi časté.

Prečo ženy pribúdajú na váhe po 40?

Tu sú 10 dôvodov, prečo sa matka a mnoho žien ako ona si pribrala po dosiahnutí veku 40 rokov:

1. Hormonálna nerovnováha:

To je najviac zrejmý dôvod, prečo ženy začnú priberať na váhe po dosiahnutí veku 40 rokov sa jedná o peri-menopauzy fáze, kedy vaječníky znížiť svoju produkciu estrogénu. So zníženou estrogén, telo má tendenciu udržať tuk, takže sa môže udržiavať normálnu hormonálnu rovnováhu, a to vedie k nárastu telesnej hmotnosti.

load...

2. Znížené hladiny progesterónu:

Ako ženy blíži menopauzy, telo znižuje produkciu progesterónu. Kým zníženej hladiny progesterónu nespôsobí vám pomôžu získať tuku, prispievajú k nadúvaniu a vodné zrážky, ktorá pridať k vašej hmotnosti a dá vám šok, keď si váži sám seba.

3. Zvýšená chuť do jedla:

Vďaka zmenám vo vašich hladiny hormónov, budete skončiť so zvýšenou chuť k jedlu a hladu. To spôsobí, že budete jesť viac, než je obvyklé, a ako všetci vieme, prejedanie je jedným z hlavných dôvodov pre zvýšenie telesnej hmotnosti.

4. Starnutie:

Jedným z OPOP starnutia je pomalší metabolizmus. Bohužiaľ každý žena bude tento problém tvárou v tvár. Akonáhle sa metabolizmus spomalí, bude vaše telo spaľovať menej kalórií a skončí hromadia nežiaduceho tuku okolo pása. Teraz už viete, prečo ste si, že Jelly Belly!

load...

5. Inzulínová rezistencia:

Po prekročení 40, ak je vaša strava sa skladá z bieleho cukru a spracované potraviny, vaše telo bunky sa stanú rezistentné na inzulín. To spôsobí, že vaše telo k ukladaniu tuku, čo vedie k nárastu telesnej hmotnosti. Samozrejme, že to je niečo, čo sa báť ako inzulínová rezistencia vedie k diabetu typu 2.

6. Stres:

Keď ženy kríž ich 40s, budú musieť vysporiadať s viacerými stresu. Sú obavy o svoje deti, dôchodcov a prípadne aj zdravie. Keď ste v strese, vaše nadobličky produkujú kortizol v boji proti stresu. Bohužiaľ, zatiaľ čo vaše telo je schopné sa vyrovnať so stresom, kortizolu zabraňuje strate hmotnosti, takže väčšina úsilie stratiť tých kíl ísť márne!

7. Váš telesného zloženie:

Len byť ženou je jedným z hlavných dôvodov hromadí hmotnosti po 40. Ako ženy blízko menopauze, strácajú svalovú hmotu, ale udržať telesného tuku. Spočiatku budete nespoznáte rozdiel vo vašej hmotnosti, ale pretože telo stráca viac svalovej hmoty, bazálny metabolizmus sa spomaľuje. A prásk - začnete získavať tuku po celom tele, čo vedie k nárastu telesnej hmotnosti.

8. Nedostatok vhodných fyzickej aktivity:

Väčšina žien po prechode 40, nemajú dopriať intenzívne fyzickou aktivitou, ktorá im môže pomôcť spáliť kalórie a znížiť množstvo telesného tuku. Kvôli nižším cvičenie intenzity a fyzickej aktivity, ženy pribrali na váhe ako nikdy predtým. To je ďalší pádny dôvod zvýšenie telesnej hmotnosti po 40 u žien.

9. Zlé stravovacie návyky:

Ako už bolo spomenuté, akonáhle ženy prekročí vek 40 rokov, ich životy stávajú čím ďalej zložitejšie. Obávajú sa o prácu, starnúcich rodičov a deti. Sú zaneprázdnený riadenia rôzne aspekty ich života a mnohé ženy majú tendenciu preskočiť jedla alebo nevenujú pozornosť tomu, čo jedia. V dôsledku toho, že prejedanie alebo konzumovať väčšej časti, ktoré normálne spôsobujú im, aby na hmotnosti v mihnutia oka.

10. Liečby:

Mnoho žien skončiť so zdravotnými problémami po dosiahnutí veku 40 rokov a začať užívať lieky na predpis. Existuje niekoľko voľne predajných liekov, ktoré spôsobujú ľuďom, aby pribrali na váhe. Patrí medzi ne antidepresíva a kortikosteroidy.

Jedná sa o top 10 dôvodov, prečo ženy pribúdajú na váhe po 40. V prípade, že matkinho, že bol nedostatok fyzickej aktivity a hormonálna nerovnováha. Aké sú vaše dôvody?

load...