Noviny

Potrebujeme testovanie na zvieratách?

Potrebujeme testovanie na zvieratách?

V časoch, keď sa veda nemôže prísť tak ďaleko, kozmetický priemysel nemal na výber. Štúdia ako LD testu, toxikológia, podráždenie pokožky, očí poškodenie tkaniva museli byť vykonané, aby mohol aspoň do určitej miery predvídať vplyv nového produktu na ľudskú populáciu.

Tieto skúšobné metódy sú určené na testovanie bezpečnosti použitia výrobku, ktorý tiež vyžaduje zákon. Obrovské multi výrobcovia produktov sa báť žalôb a spotrebný reakcie sa k týmto skúškach na zvieratách postupov, ako je oheň na olej, aj keď ich užitočné v prípade, že oblek je potrebné ešte stanovená. Ale FDA alebo akákoľvek rovnocenná organizácie po celom svete netrvá na testovanie na zvieratách, ale iba určuje použitie vhodných skúšok, aby bola zaistená bezpečnosť používania. Alternatívou k testovaniu na zvieratách, je teraz k dispozícii v mnohých.

load...

Tieto testy sú však stále conducted.The Výsledky týchto testov boli, sú a vždy budú strašné. Vedeli ste, že v Draizeově teste (ten, ktorý je vedený na kontrolu hladiny poškodenie očného tkaniva), lúhu substancie sú umiestnené v oku vedomého králika a to bolo tak bolestivé, že nemajú len kričať bolesťou, ale dosť pár skončil lámanie krky a chrbát v zúfalej snahe uniknúť? Alebo možno ste počuli o tejto skúšky... Je LD 50 Tj smrteľných dávok (LD) testy slúžia na stanovenie množstva látky, ktorá zabije vopred stanovený pomer zvierat. V tom sú subjekty nútené prijímať jedovatú látku až polovica z nich zomrie! A tie, ktoré dokážu prežiť ukázať spoločnej reakcie, ako kŕče, paralýza, vracanie a krvácanie z očí, nosa, úst alebo konečníka! Hrozné, nie? Chcete vedieť, čo ešte viac znepokojujúce? Tieto testy nie sú ani presné! Každý druh reaguje na toxín inak. Nemôžete predvídať koreláciu v reakcii myši na krysu nieto králika na človeka! Jedná sa o testovanie na zvieratách fakty, rýdze.

Testovanie zvierat a súvisiace Fakty - v detaile:

Dráždivosť 1. Očná

Tento test bol navrhnutý v roku 1944 Index primárneho odhadnúť podráždenie očí spôsobené rôznymi chemikáliami.

V tomto teste, králik je nemenný testovaný subjekt. Chemické látky je umiestnený v jednom oku a druhé oko je slúži ako kontrola (normálne). Králiky sú obmedzené, ktoré im bránia prirodzene reagovať na podráždenie, a ich oči sa vyhodnotí po jednu hodinu a potom sa na 24-hodinových intervaloch po dobu až 14 dní. Niektorí naďalej vyhodnocujú až tri týždne neskôr. Úroveň podráždenie očí je zaznamenaná numericky pozorovaním troch hlavných tkanivách oka (rohovky, spojovky a dúhovky).

load...

Zlyhanie tejto skúšky však spočíva v tom, že samotná základná štruktúra králičieho oka je výrazne odlišná od ľudského oka. To tiež produkuje menšie množstvo sĺz, vďaka ktorým je chemická zostáva v očiach dlhšie pôsobiť väčšie škody. Výsledok tohto testu je preto nespoľahlivý a ponecháva testovaných osôb v akútnou bolesťou bez vysvetliteľné príčiny.

2. Podráždenie pokožky

To je tiež známy ako kožný test Draizeově. Tento test sa vykonáva pre meranie potenciálu látky spôsobiť nezvratné poškodenie kože určené svrbenie, opuchy a zápalom. Testovaný subjekt má časť svojho kože oholená čistá a je umiestnená v obmedzení. Chemická je potom aplikovaný na a študované na oholenú riadiacej náplasti.

Zlyhávajúce toho príliš opäť leží v základnej rozdiel v anatómii medzi králika a ľudskej bytosti. Samotná štruktúra pleti je iný a preto sa reakčná druhu na chemickú bude diametrálne odlišná. A opäť sa pokusné osoby skúsenosti neznesiteľnú bolesť teraz pádny dôvod alebo vysvetlenie.

3. Akútna toxicita

Tieto testy sú vykonávané na mieru nebezpečenstva expozícii tejto chemikálie ústami, pokožkou alebo vdychovaní. Prvý svojho druhu testu smrteľných dávok, ak by sa zvýšil dávkovanie chemickej látky do smrti polovice testovanej populácie. Toto bolo neskôr nahradené novšími, ale rovnako smrtiace možnosti, ako je fixné dávky, hore a dole a akútne toxické metódy triedy. S týmito koniec nebol signalizovaný, ale smrť predmetu, ale predmet určite skúsenosti neznesiteľnú bolesť, stratu motorických funkcií, kŕče, nekontrolovateľné záchvaty. A ak je predmetom podarí prežiť, to je potom zabitý študovať rozsah poškodenia nervového systému.

Zlyhávajúce tohto testu znovu nastaviť spočíva v rozdiele v biológii druhov ľudských a králičích. Oba druhy vykazujú rôznu citlivosť na chemikálie, ale aj rozdiely v metabolizme a absorpčných schopností. Takže ešte raz táto forma testovania na zvieratách v najlepšom prípade dáva nespoľahlivé výsledky.

Alternatívy k pokusom na zvieratách

Od tej doby však veda urobila celkom málo významné skoky. Toľko nových metód a techník testovania prišli. Vedeli ste, že už nikdy nebudete musieť pre nevidiacich králika na kontrolu hladiny poškodenia očného tkaniva alebo nemajú zabíjať mať populácii je určiť toxicitu? Povedzme, že si môžete urobiť tento test na darovanej ľudskej rohovky alebo môžete pestovať tkanivové kultúry ľudskou určiť dráždivosti kože. Najlepšia časť z týchto testov je, že výsledky sú pre človeka a sú tak presné, ako len je to možné!

Takže tu je otázka! Mali by sme pokračovať v týchto zbytočných a desivé postupy? Keď sa tak veľa firiem, ako je Avon, The Body Shop, Mary Kay a Urban Decay sa posunula od týchto praktík. Tak prečo nemôže zvyšok?

load...