Zdravie a wellness

Hatha Yoga Asanas a ich výhody

Hatha Yoga Asanas a ich výhody

Cvičenie vás pripraví pre väčšie účely. Zaujíma vás, čo to znamená? No, poviem vám. Slabosť, bolesti a nízka výdrž znižujú možnosti svojho tela, vám bráni dosiahnutiu svojho plného potenciálu. Cvičenie vám otvára a vytvára prostriedky pre Garner duševný jasnosť a pokoj. Hatha joga je jedným z takýchto cvičení. Tu budeme diskutovať svojich najlepších ásan. Pozrite sa na ne.

Čo je Hatha joga?

, Ha 'znamená slnko a, tha' znamená mesiac. Hatha joga znamená priniesť rovnováhu do slnka a mesiaca vo vás. Je navrhnutý tak, aby upokojil svoje telo, myseľ a dušu a pripraví vás na meditáciu. Ide o fyzikálne vetva starovekej indickej jogové vede, ktorá sa snaží budovať solídny telo a myseľ a pomôže vám dosiahnuť vnútorný pokoj a šťastie. Hatha joga tiež vyrovnáva mužský a ženský vo vás prehĺbiť svoje vedomie. Aby bolo možné dosiahnuť svoj najplnšie potenciál, rovnováha medzi mužský a ženský je to nutné, a Hatha joga je prvým krokom na ceste k dosiahnutiu, že.

Meno, Hatha joga 'sa objavil už v 11. Storočí v sanskrte texty. Mudrc menoval Kapila vyvinuli najskoršie techniky tejto jogy, ktorá mala žiadne náboženské spojenie alebo rituály, ktorý robil to populárne medzi obyčajných ľudí. To so sebou nesie zoznam jogy ásan alebo pozícií, ktoré sú rozdelené do piatich kategórií - stojace pózy, pózy sedí, odpočíva predstavuje, backbends a vyvažovanie pózy. Tieto pózy manipulovať energiu vášho tela a channelize to takým spôsobom, ktorý vám pomôže zažiť neobmedzené.

load...

Čo Hatha joga urobiť, aby vaše telo?

Hatha joga je schopný vziať si nad rámec obmedzení prostredníctvom jogových pozícií. Ak máte trénovať svoje telo, aby sa vytvorili jednotlivé pózy, môžete urobiť to isté pre zvýšenie svoje vedomie. Je to proces, kedy začnete so svojim telom, presunúť do dychu, práce na mysli a nakoniec býva na svoje vnútorné ja. Hatha joga čistí svoje telo a vychováva, aby bol schopný prijímať väčšie množstvo energie.

V širšom poňatí jogy, Hatha joga je fyzikálna metóda, ktorá je nutná pre prípravu na dosiahnutie vyššieho cieľa. Je ľahko dostupné pre obyčajného človeka a bola realizovaná normálny ľudia od nepamäti, a to bez ohľadu na kasty a náboženstvo. Jóga režim zahŕňa správny príjem výživné jedlo a dýchanie tiež na rozdiel od bežnej praktizovanie ásan.

Fyzické postoje Hatha joga, zvlášť, sa stal veľmi populárny od 20. Storočia dopredu smerujúce a rozšíril po celej Indii aj v zahraničí. Poďme sa pozrieť na niektoré z nich teraz.

load...

Hatha joga Ásany

 1. Vrikshasana (Tree Pose)
 2. Tadasana (Mountain Pose)
 3. Adho Mukha Svanasana (pes tvárou dole Pose)
 4. Baddha Konasana (Cobbler Pose)
 5. Paschimottanasana (Sediaci predklone Pose)
 6. Sethi Bandhasana (Bridge Pose)
 7. Balasana (Child Pose)

1. Vrikshasana (Tree Pose)

Vrikshasana alebo Tree Pose odvodzuje svoj názov vďaka svojej podobnosti s strom, reprezentujúci svoju pokojnú a stabilnú charakter. Strom Pose je jedným z mála ásan v hathajógy, ktoré vyžadujú, aby sa vaše oči otvorené zatiaľ čo v póze udržiavať rovnováhu. Je to Asano začiatočník úroveň, že je potrebné cvičiť ráno na lačný žalúdok, keď nie sú ovplyvnené vonkajšími silami. Držte predstavovať aspoň jednu minútu.

Výhody: Vrikshasana stabilizuje nohy a prináša rovnováhu tela. Posilňuje väzy a šľachy nôh. Tiež tóny zadok a posilňuje svoje bedrovej kosti. Táto póza buduje sebavedomie a sebaúctu, zlepšuje koncentráciu, a necháva vás omladená.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: Vrikshasana

Späť na obsah

2. Tadasana (Mountain Pose)

Tadasana alebo Mountain Pose je matkou všetkých ásan pretože tvorí základ pre akékoľvek ásany. Môžete cvičiť Tadasana kedykoľvek počas dňa. Ale ak sa predchádzajúca alebo nasledujúca to s ostatnými ásan, uistite sa, že váš žalúdok je prázdny. Ide o základnú úroveň Hatha joga ásany. Držte ho po dobu 10 až 20 sekúnd, aby sa čo najlepšie výsledky.

Výhody: Tadasana posilňuje kolená, členky a stehná. To lunety dych a zlepšuje držanie tela. To vyvoláva silu do nôh a nohy, zlepšuje krvný obeh, odstraňuje napätie z tela. Odstraňuje depresie a vás udrží svieži. To tiež zlepšuje kapacitu pľúc a prináša vám energický.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: Tadasana

Späť na obsah

3. Adho Mukha Svanasana (dole smerujúce pes Pose)

Adho Mukha Svanasana alebo dole smerujúce Dog Pose vyzerá podobne ako pes, keď sa ohýba dopredu. Je to jednoduché a ľahké predstavovať, že začiatočník môže ľahko urobiť, ktorá ju bude motivovať naučiť zostávajúce. Cvičiť ásany na lačný žalúdok a čistých čriev v dopoludňajších hodinách, ako to funguje najlepšie vtedy. Akonáhle sa dostanete do pózy, a pokúsiť sa držať ho po dobu 1 až 3 minúty.

Výhody: Adho Mukha Svanasana predlžuje chrbticu a tonizuje svaly. To zvyšuje prekrvenie mozgu a upokojuje myseľ. Zmierňuje bolesti hlavy, nespavosť a únavu a znižuje úzkosť a depresia. Póza posilňuje a tonizuje svoje ruky a nohy.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: Adho Mukha Svanasana

Späť na obsah

4. Baddha Konasana (Cobbler Pose)

Baddha Konasana alebo ševci Pose je Asano, ktorá vyzerá ako švec v práci, keď sa predpokladalo. To je tiež známy ako motýľ Pose, ako to vyzerá ako motýľ krídlami hádzanie. Cvičiť ásany buď ráno alebo večer na lačný žalúdok. Vo večerných hodinách, uistite sa, že budete cvičiť 3 - 4 hodiny po jedle. Švec Pose je základná úroveň Hatha joga predstavovať, a je potrebné ho držať po dobu 1 až 5 minút potom, čo ju prijať.

Výhody: Švec Pose stimuluje vaše srdce, obličky, močový mechúr a brušné orgány a zlepšuje krvný obeh. Rozprestiera sa vaše vnútorné stehná a kolená a zmierňuje únavu. Upokojuje menštruačné bolesti, uľahčuje pôrod, a zmierňuje príznaky menopauzy.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: baddha Konasana

Späť na obsah

5. Paschimottanasana (Sediaci predklone Pose)

Paschimottanasana alebo Sediaci predklone Pose je klasický strečing Hatha joga predstavovať, že sa sústredí na zadnej strane tela. To je tiež nazývané intenzívny chrbtovej Stretch. Robiť pózu v dopoludňajších hodinách na lačno. Ak máte prax to vo večerných hodinách, uistite sa, že ste mali chuť 3 - 4 hodiny. Potom, čo získal pózu, pokúste sa ho držať po dobu 30 až 60 sekúnd.

Výhody: Sediaci predklone Pose je dobrým prostriedkom proti stresu. Znižuje tuk v oblasti brucha, tóny ramená a ťahá vaše boky. Upokojuje myseľ a znižuje hnev a podráždenosť. To zlepšuje pružnosť a môže zvýšiť výšku. Póza reguluje krvný tlak a zlepšuje fungovanie obličiek.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: Paschimottanasana

Späť na obsah

6. Sethi Bandhasana (Bridge Pose)

Seth Bandhasana alebo Bridge Pose je pomenovaný tak, že sa podobá most. Je to omladzujúci backbend, ktorý je bezpečný pre začiatočníkov cvičiť. Robiť ásany ráno na lačný žalúdok a čistých čriev. Ak máte prax to vo večerných hodinách, uistite sa, že budete jesť aspoň pred 3 - 4 hodiny pred praxe. Potom, čo predpokladajú pózu, držte ho aspoň 30 až 60 sekúnd.

Výhody: Seth Bandhasana roztiahne krk a hrudník a posilňuje chrbát. Znižuje stres, zlepšuje trávenie a zmierňuje bolesti hlavy a bolesti chrbta. To dodáva energiu unavené nohy a pôsobí ako balzam na hypertenziu. Póza znižuje nespavosť, upokojuje nervy a bojuje mierne depresie.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: Seth Bandhasana

Späť na obsah

7. Balasana (Child Pose)

Balasana alebo Child Pose podobá dieťa do klbka. Ide o relaxačné póze, ktorým predchádza alebo nasleduje náročné pózy. To je jedným z prvých pozíciách učí začiatočníkov. Môžete cvičiť Balasana kedykoľvek a kdekoľvek, ale uistite sa, že máte prázdny žalúdok, keď to urobíte, alebo je medzera 3 - 4 hodiny po poslednom jedle. Potom, čo predpokladajú pózu, držte ju po dobu 1 až 3 minúty.

Výhody: Balasana uvoľňuje napätie v chrbte a ramenách. To udržuje vaše vnútorné orgány pružné a ťahá vaše stehná a členky. To zlepšuje dýchanie a upokojuje svoju myseľ a telo. Upokojuje nervový systém a zmierňuje zápchu. Póza uvoľňuje chrbát.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: Balasana

Späť na obsah

Celkové Výhody hathajógy

 • Hatha joga zvyšuje imunitu
 • Uvoľňuje svoju myseľ a telo a udržuje napätie v šachu
 • To udržuje vaše nervy zdravé a chrbticu pružná
 • Hatha joga posilňuje a tonizuje celé telo
 • To vám bráni prejedaniu a zaspanie

Teraz, keď vieme, že niektoré Hatha Joga a ich výhody, poďme zistiť odpovede na niektoré bežné otázky týkajúce sa hathajógy.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Musím byť vegetarián praktizovať Hatha joga?

Jogy šíri ahinsa alebo non-ubližovať zvierat. Je to osobná voľba lekára jesť či nejesť mäso.

Koľkokrát týždenne môžem cvičiť Hatha joga?

Spočiatku, to je najlepšie začať s jedným-hodinových lekcií, 2 až 3 krát týždenne.

Ako je Hatha joga líši od ostatných telesných cvičení?

Hatha joga presahuje fyzické a dokonca aj vplyv na myseľ k lepšiemu.

Prečo musíme prestať jesť 2 až 3 hodiny pred vykonávaním Hatha joga?

Hathajoga zahŕňa preťahovanie, krútenie a ohýbanie dopredu a dozadu. Ak váš žalúdok nie je prázdny alebo potraviny sa netrávia, môže to viesť k problémom, ako je zvracanie, nevoľnosť, atď

S množstvom telesných cvičení k dispozícii, byť šikovný a vybrať Hatha joga, ako je to prospešné pre vašu fyzickú pohodu, pripravuje vás pre duševnú stabilitu a pomáha dosiahnuť vnútorný pokoj. Vezmite ho a praktizovať ho z celého srdca, a tie sú viazané cítiť svoju dušu.

load...