Zdravie a wellness

17 najlepších výhod Tamarind Juice pre pokožku, vlasy a zdravie

17 najlepších výhod Tamarind Juice pre pokožku, vlasy a zdravie

Tamarind pod je zemité hnedej farby a má veľmi surový štipľavú chuť. To môže byť použitý pre prípravu tamarinda šťavu, ktorá má početné zdravotné výhody. To je široko používaný ako korenie v miestnych kuchýň Latinskej Ameriky, Ázie a Karibiku. Tamarínd šťava môže byť tiež použitý ako ochucovacia činidlo. Tento obsahuje vitamín B, karotény, vitamín C, draslík a horčík.

Tamarínd Juice Výhody:

Poďme sa pozrieť na top 17 výhod tamarinda šťavy:

1. Laxatívne:

Tamarind šťavy je mierne preháňadlo. To sa používa na liečbu porúch žlčových a pomáha telu v boji proti vírusovým infekciám, ako je studená a horúčka.

load...

2. Starostlivosť o oči:

Tamarínd buničina Šťava môže byť použitá na liečbu zápalu spojiviek. Očné kvapky sú pripravené tradičným spôsobom s použitím semená tamarinda liečiť syndrómu suchého oka.

3. Pilotov:

Tamarind Flower šťava sa extrahuje, a to je potrebné vypiť liečiť krvácanie zhromaždenia.

4. Varenie:

Tamarind šťava je široko používaný v mnohých štátoch Indie na výrobu karí, zálievka, atd

  • Pridajte šťavu zeleniny pre osviežujúci povrch.
  • Môžete si tiež vytvoriť nový nápoj zmiešaním cukru a tamarinda šťava 2 šálky studenej vody a citrónom kliny.
  • Urobte si štipľavú nápoj pridaním to čerstvú pomarančovú šťavu s cukrom.
  • Pripravte si zálievka z tamarínd, citrónovou šťavou, cukrom a olivovým olejom.

5. Metabolizmus:

Tamarínd šťavy zvyšuje metabolizmus, ktorý je zase skvelý spôsob, ako znížiť chudnutie.

load...

6. Žalúdok Zdravie:

Použitie tamarínd šťava lieči zápalové ochorenia čriev, ako je ulcerózna kolitída a Crohnova choroba. Tamarínd rezne šťava pomáha udržiavať žalúdočných vredov a žalúdočných kyselín na uzde.

Zmiešajte to s medom, mliekom, citrónom a termínov na pomoc trávenie. Sú bohatým zdrojom vlákniny, ktorá reguluje pohyb čriev a lieči zápcha, črevné červy a parazity u detí. To je skvelý prirodzený spôsob, ako liečiť hnačka a úplavici a nižšie zápal spôsobený kvôli hemoroidy.

7. Diabetes:

Tamarínd dužina šťava obsahuje vlastnosti sacharidov blokovanie, ktoré pomáhajú telu vstrebávať sacharidy. To znižuje hladinu cukru v krvi u pacientov s diabetom po jedle. Tamarind šťavy je tradičný spôsob, ako liečiť diabetes a nižšiu hladinu cukru v krvi. Tamarínd šťava zabraňuje oxidačnému poškodeniu v pankrease, ktorá je spojená s diabetom. Pacienti s diabetom môžu tiež vyvinúť ischemickú chorobu srdca. Pitie tamarinda šťavu pravidelne znižuje riziko tejto a ďalších súvisiacich ochorení.

8. Imunitný systém:

Táto šťava obsahuje veľa antioxidantov, ktoré sú prospešné pre dobré zdravie. To tiež zlepšuje imunitný systém a ďalšie problémy súvisiace s ňou, ako prechladnutie, kašeľ, chrípka, atď.

9. Antioxidanty:

Tamarind šťava je veľmi bohatým zdrojom antioxidantov, ktoré chránia telo pred nebezpečnými voľnými radikálmi.

 10. Zdravie srdca:

Táto šťava má silu, aby sa zabránilo proces oxidácie cholesterolu, ktorý môže zastaviť cholesterol držať na stenách tepien a ich blokovanie. Tým sa zníži riziko vzniku ischemickej choroby srdca a vysokou hladinou cholesterolu.

11. Obezita:

Mnoho ľudí s obezitou potrebujete schudnúť udržiavať svoju telesnú hmotnosť. Tamarínd šťava môže byť veľmi výhodné v takýchto prípadoch na chudnutie a pre liečenie obezity.

12. Rakovina:

To je veľmi vysoký obsah antioxidantov, ktoré sú užitočné pre zníženie rizika rakoviny a zlepšiť imunitný systém organizmu.

13. Cooling Effect:

To dodáva chladivý účinok na vašu telesnú teplotu. Z tohto dôvodu je nápoj byť spotrebovaný liečiť slnečné ťahy v tropických oblastiach.

14. Anti-zápalové:

Tamarind šťava je protizápalový, ktoré môžu byť užitočné pri liečbe bolesti v krku. Kloktať s džúsom tamarinda zmierniť bolesť a upokojiť bolesti v krku. To môže tiež byť aplikovaný na kĺby upokojiť zápalu a bolesti.

Zdravie 15. Skin:

Tamarind šťava je vynikajúci pre zdravie vašej pokožky a na liečbu popálenín a zabrániť edém. Naneste šťavu udržať žiariace a zdravú kožu. To môže tiež znížiť alebo odstrániť bežné akné alebo kiahňami jaziev z tváre a iných častí tela. Tamarínd šťava má enzýmy, vláknina, vitamín B, vitamín C a a-hydroxylové kyseliny, ktoré odstránenie odumretých kožných buniek.

16. Blood čistička:

Tamarind šťava sa používa aj v kozmetike, ako tamarind rúška a tváre kroviny. Obsahuje kyseliny, minerály, vlákninu a vitamín C, čo je dobrý čistič krvi.

17. Telový peeling:

  • Vezmite 3 - 4 šálka čerstvej tamarínd buničiny šťavy.
  • Zmiešajte s 2 lyžicami citrónovej šťavy, niektoré jedlej sódy a 2 lyžice hnedého cukru.
  • Blend dobre, kým sa to zmení na hladkú pastu.
  • Olúpať s lufy pričom sprchovací kút pre žiariace pleť.

Dúfam, že ste našli článok o tamarínd šťava dávky informatívne. Ešte nám zanechajte komentár nižšie.

load...