Zdravie a wellness

30 úžasných prínosov celery (Ajmoda) pre pokožku, vlasy a zdravie

30 úžasných prínosov celery (Ajmoda) pre pokožku, vlasy a zdravie

Voda je zázrak nápoj, je to tak?

Ak existuje len jedna vec, ktorú ľudia môžu len prežiť na niekoľko dní, to je voda. Ale, prečo hovorím o vode?

Vzhľadom k tomu, zeleniny budete čítať o skladá prevažne z tohto divu kvapaliny. A je dodávaný naplnený neuveriteľnou výživy rovnako. A... Ehm... Nebudem hovoriť viac.

load...

Stačí čítať ďalej a zistiť sami!

Čo je Zeler?

Vedecky známy ako Apium graveolens, zeler bola využívaná ako zelenina od nepamäti. Patrí do čeľade Apiaceae, a má za sebou dlhú vláknitý stonku, ktorý sa zužuje do listov.

V závislosti na umiestnení jeho pestovanie, a to buď jej stonky alebo listy sú spotrebované. Zeleninová sa tiež používa ako korenie a jeho extrakty nachádzajú uplatnenie v liekoch.

load...

Rastlina rastie viac ako 18 až 24 palec vysoký, s stonky rastliny majorly prispievať k jeho výške. Stonky rastliny majú chrumkavú textúru a jemnou chuťou. Listy rastliny sú umiestnené v hornej časti stoniek - sú jemne delený a sú svetlo alebo tmavo zelenej farby. Korene rastliny len rastie 2 až 3 palce hlboko do pôdy, kvôli ktorej sú obzvlášť dôležité dostatočnej vlhkosti a živín v horných niekoľkých centimetroch pôdy, zatiaľ čo pestovanie tejto rastliny. Vyrábané sú kvety a semená vo svojom druhom ročníku. Kvety obsahujú drobné biele okvetné lístky, a semená, ktoré sú umiestnené vo vnútri kvety, sú opálenie až tmavo hnedé a majú silnú a príjemnú vôňu.

To je stručná o zeleru rastliny. Ale otázka je - prečo by ste mali vedieť o tom? Je to dobré pre vás?

Prečo Zeler je zdravé

Hovoriť o všestrannosti a zeler by na vrchole zoznamu. Ruky dole. USA sám vytvára miliardy libier tejto vodnej elektrárne ročne. Veľká časť Pandžábu, India, sa používa výhradne pre výrobu zeler semien pre export do Európy.

Teraz prichádza na mieste...

Zeler je neuveriteľne nízky obsah kalórií. Natoľko, že je dokonca označil negatívny diétna strava. Obsahuje hlavné vitamíny a minerálne látky, a dokonca aj niektoré flavonoidy, ktoré znižujú zápal a prevenciu srdcových ochorení.

Početné štúdie boli vykonané na zeleru, a výsledky sú ohromujúce. Bolo zistené, Pridanie zeleru na pravidelné strave pre zníženie rizika straty pamäti, rakovina prsníka, a nádoru, a rakoviny pankreasu, i (1). Bolo tiež zistené, zeler, aby podporovali tráviace zdravie.

Všetky tieto výhody (a mnoho ďalších), možno pripísať živín táto magická rastlina obsahuje. Prejdite nadol do kontrolovať nutričný profil zeleru.

Zeler - nutričný profil

Zeler - výživový profil

1 porcia - 110 g

Dv - denná hodnota

Živina

Množstvo na porciu

Dv

Kalórie 17.6 –
Voda 105 g  –
Vlákno 1,8 g 7%
Draslík 286 mg 8%
Celkové množstvo uhľohydrátov 3,8 g 1%
Celkový obsah tuku 0,2 g 0%
Proteín 0,8 g 2%

Vitamíny

Vitamín a 494 iu 10%
Vitamín c 3,4 mg 6%
Vitamín e 0,3 mg 1%
Vitamín k 32,2 mcg 40%
Vitamín b6 0,1 mg 4%
Riboflavín 0,1 mg 4%
Folát 39,6 mcg 10%

Minerály

Vápnik 44 mg 4%
Horčík 12,1 mg 3%
Fosfor 26,4 mg 3%
Draslík 286 mg 8%
Sodík 88 mg 4%

Sterolov

Cholesterol 0 mg 0%
Fytoesteroly 6,6 mg 3%

Prínosy pre zdravie zeleru sú oveľa rozmanitejšie. Čítajte ďalej!

Zdravie Výhody zeleru

1. Znižuje krvný tlak

Na tom nie je nič divné na tom, že vysoká hladina krvného tlaku je jedným z civilizačných chorôb z hlavných dôvodov. Ale s zelerom za rohom, že človek nemusí robiť starosti veľa.

Zeler bolo zistené, že obsahujú fytochemických názvom ftalidů, ktorý uvoľňuje tepien steny a zvyšuje prietok krvi - a tým k zníženiu krvného tlaku (2). Jeden iránsky štúdie sa tiež pripísať antihypertenznú vlastnosti zeleru na rovnaký fytochemické (3). Fytochemické tiež uvoľňuje hladké svalstvo okolo krvných ciev (4).

Zeler je tiež bohatá na dusičnany, ktoré bolo zistené, že zníženie krvného tlaku (5). Podľa University of Maryland Medical Center, zeler semien extrakty môžu tiež znižujú hladiny krvného tlaku (6). V tradičnej čínskej medicíne, zeler je pomenovaný ako chladné potraviny, ktoré znižuje krvný tlak (7).

2. Znižuje hladinu cholesterolu

Jedným z hlavných dôvodov zeler môžu byť súčasťou vášho nízkym obsahom cholesterolu je jeho množstvo vlákniny a menšie množstvo kalórií, že obsahuje (8). A phtyochemical phthalide prichádza do obrazu znovu - v jednej štúdii v Chicagu, bolo zistené ftalidů k ​​zníženiu hladiny cholesterolu o 7%. Podobné nálezy boli založené v štúdii Singapur (9).

Zeler bolo zistené, že zníženie hladiny triglyceridov a cholesterolu, a zároveň zvýšiť hladiny HDL (dobrý cholesterol) - čím dochádza k liečbe hyperlipidémie rovnako.

3. Znižuje zápal

Zeler je plná rastlinnou živinou antioxidanty, ktoré majú protizápalové vlastnosti. Rastlinný je tiež dôležitým zdrojom flavonoly v čínskych dospelých (10). Zeler šťava alebo zeler extrahuje tiež znižuje aktivitu určitých proteínov, ktoré sú spojené so zápalom (11).

Zeler tiež obsahuje zlúčeninu s názvom luteolín, ktorý môže zabrániť zápalu v bunkách pľúc, prostaty, ďasien, a mozog (12). Je tiež zistilo, zeler, že inhibuje rast H. Pylori, je baktéria, ktorá spôsobuje zápal žalúdka (alebo zápal sliznice žalúdka) (13).

4. Pomôcky Chudnutie

Zeler je jedným z mála ideálnych potravín môžete konzumovať pre zdravé chudnutie. Po prvé, pretože má nízky obsah kalórií. A za druhé, že je najvyšší na vlákninu. Vláknina tiež cítite plné dlhšie po jedle, ktoré vám bránia binging - v konečnom dôsledku uľahčuje chudnutie. Vysoký obsah vody zeler by mohla byť ďalším prínosom pre ľudí, ktorí chcú schudnúť - nedostatočný príjem tekutín spôsobuje dehydratáciu, takže ste unavený a motivovaný cvičiť a cvičenie.

Zeler tiež reguluje metabolizmus lipidov, a preto je cennou možnosť v diéty chudnutie (14). To môže tiež byť konzumované s inými zeleniny, ktoré majú vyššiu hustotu energie - zeler, že vodu bohatý, znižuje energetickú hustotu ostatnými zložkami a podporuje chudnutie (15).

5. Pomáha predchádzať rakovine

Rakovina bola vždy smrteľná choroba. Ale jej prevencia spočíva v samotnej svojej podstaty, s zeler vlastniť niektoré z najlepších chemopreventive vlastnosťami.

Zeler obsahuje polyacetylény, zlúčeniny, ktoré bránia mnoho rakovinových formácie. Bioaktívne flavonoidy zeler obsahuje (apigenin a luteolín) proti voľným radikálom a zabiť všetky rakovinové bunky v tele (16). Bolo tiež zistené, že flavonoidy zeler zabiť pankreatické nádorové bunky (17). Luteolín Bolo tiež zistené, aby sa zabránilo rakoviny prsníka (18).

Flavonoidy v zeleru prístav chemopreventivní vlastnosti, a preto pôsobia ako antioxidanty. V jednej štúdii, predbežné spracovanie rakovinové bunky s apigenin a luteolín nasleduje aplikácii chemoterapeutického liečiva sa ukázalo, že je najúčinnejší pri liečbe rakoviny (19). Početné iné štúdie tiež pripisuje schopnosť zabrániť rakovinu luteolín (20).

6. Podporuje trávenie

Prírodné vlákna v zeleru, aby bolo dôležité jedlo pre tráviaci systém. Rozpustná vláknina v zeleru sa fermentuje baktérií v hrubom čreve. Tento fermentačný proces produkuje mastné kyseliny s krátkym reťazcom, z ktorých (butyrát) jeden presadzuje zdravie gastrointestinálneho traktu.

Zeler obsahuje nerozpustnej vlákniny, ktorá uľahčuje stolice prejsť.

7. Zlepšuje sexuálny život

Táto zelenina, ktorá chutí ako chrumkavé vody, môžu rozvíriť svoj sexuálny život. Každý zeler stonku obsahuje androstenonu a androstenol, ktoré sú v podstate pachové molekuly. Tieto molekuly cestovať cez zadnej časti krku a nosa, a tým zvýšiť svoju vzrušenie a vyžarujú vône, ktoré môžu vás vhodnejší (21).

Bolo tiež zistené, zeler extrahuje k zvýšeniu sexuálnej výkonnosti u mužov (22). Bolo zistené, že dávka zvýšiť počet spermií (23). Je dokonca zvýšila sekrécie testosterónu.

8. Môže pomôcť liečbe astmy

Jeden z viac spoločných podmienok, astmy, môže robiť niečí život ťažké a nepohodlné. Ale astma poškodený môže nájsť úľavu s zelerom. Podľa správy uverejnenej Purdue University, zeler možné efektívne použiť na liečbu astmy (24).

9. Môže pomôcť liečbe cukrovky

Do roku 2030 sa odhaduje, že ide o asi o 439 miliónov dospelých trpí cukrovkou. Áno, toto číslo sa dal jeden v nepokoja. Ale nemusíte byť jedným z nich, že nie?

Tieto antidiabetické vlastnosti zeleru možno pripísať jeho obsahu vitamínu K. Tento vitamín znižuje zápal, čím sa zvyšuje citlivosť na inzulín a zlepšuje metabolizmus glukózy. V jednej štúdii, účastníci s najvyšším príjmom vitamínu K, mal najnižšie riziko vzniku diabetu 2. Typu.

Navyše, diabetes môže byť tiež spôsobená tým, H. Pylori, veľmi rovnaké baktérie, ktoré môžu spôsobiť žalúdočné problémy. A ako už bolo povedané, zeler má jedinečnú schopnosť brániť rastu H. Pylori.

V jednej iránskej štúdii sa zistilo, extrakt zeler semeno na kontrolu diabetu u potkanov (25), čo ukazuje na možnosť podobného účinku na človeka.

10. Zlepšuje kardiovaskulárne zdravie

Zeler je obvykle podávaný ako anti-hypertenzná činidla v tradičnej medicíne, a pomáha udržiavať kardiovaskulárne zdravie. Podľa iránskeho štúdii sa zistilo, že zeler extrakt z listov k zlepšeniu početné kardiovaskulárne parametre, ako cholesterolu, triglyceridov a LDL (zlého cholesterolu) (26).

11. Môžu bojovať s infekciami

Podľa štúdie skúmavky uskutočnenej v roku 2017, bolo zistené, zeler na liečbu, a dokonca zabrániť, plesňové infekcie. V štúdii, zeler olej bola testovaná proti rôznym typom infekčných húb. Výsledky podporil fungicídne vlastnosti oleja. V inej štúdii skúmavke, zeler že inhibuje rôzne typy baktérií (napríklad E. Coli, ktorá spôsobuje močových ciest a črevné infekcie).

Ďalšie štúdie podporila antibakteriálne účinky zeleru osiva proti H. Pylori (27).

12. Posilňuje imunitný systém

Zeler je plný vitamínu C, ktorý je známy pre posilnenie imunitného systému. A pretože zeler je tiež bohatá na antioxidanty, vitamín je ďalej stimulovaný a stáva efektívnejšie.

Bolo zistené, že početné bunky imunitného systému, sú závislé na vitamínu C pre optimálnu funkciu a prevenciu chorôb (28). Bolo tiež zistené, vitamín C suplementácia k zvýšeniu koncentrácie imunoglobulínov v krvi, čo sú kľúčové zlúčeniny imunitného systému (29). Bolo zistené, nedostatok vitamínu C pre zmenu imunitnej reakcie u zvierat (30).

13. Upokojuje nervový systém

Zeler obsahuje špeciálne éterické oleje, ktoré môžu regulovať nervovú sústavu a vyvolávajú pocit pokoja. Vysoké koncentrácie horčíka v zeleri môže človeku pomôcť uvoľniť a dostať sa do pokojný spánok.

Podľa určitých bylinky, zeler poskytuje ukľudňujúci kvalitu nervov (31). To je tiež široko veril, že Hippokrates, známy ako otec medicíny, sa zmienil, že zeler mohol upokojiť nervy a mal by byť používaný na liečbu nervového ochorenia (32).

Výskum tiež naznačuje, že žuvanie na zeler môže znížiť kortizolu (stresový hormón) v krvi (33). Chemická apigenin v zeleri môže tiež indukovať kľud, a má históriu používaný ako úzkosti nápravu.

14. Považuje obličkové kamene

Zeler silice obsahuje luteolín a iné dôležité látky, a preto sa bežne používa na liečbu obličkových kameňov (34).

15. Udržuje zdravé kĺby

Zeler môžu byť použité na liečbu bolesti kĺbov a dna (35).

Jedným z hlavných dôvodov pre bolesti kĺbov je nahromadenie kyseliny močovej, čo môže viesť k silnej bolesti. Zeler, tiež je diuretikum, pomáha pri vylučovaní kyseliny močovej - čím dochádza k liečbe bolesti kĺbov.

Podľa štúdie Írsko, zeler olej je dobrým zdrojom sedanolid, ktoré môžu byť použité na liečbu zápalových súvisiace problémy, ako dni a reumatizmu (36).

16. Hydratuje telo

Zeler je 95% vody (37). Že sám musí ukázať, ako hydratačný to môže byť! Dve až tri zeler tyčinky môžu doplniť hladinu draslíka, sodíka, fosforu, horčíka, železa, vápnika a zinku v tele (38).

Zeler obsahuje tiež oxid kremičitý, ktorý má vlhkosť a pružnosť posilnenie vlastností (39).

17. Zaobchádza pálenie záhy

Zeler je alkalický potraviny, ktoré neutralizuje kyselinu cestovanie hore cez pažerák. Vysoký obsah vody v rastline aj neutralizuje žalúdočné kyseliny a je často odporúča pre kyselinu reflux a pálenie záhy.

18. Dobré pre oči

Zeler je bohatý na vitamín A, ktorý funguje skvele hodí pre oči (40). Vitamín A predstavuje hlavnú časť oka (41), a jeho nedostatok môže spôsobiť komplikácie.

19. Považuje za studena a chrípka a ďalšie alergie

Okrem toho, že podnet na imunitného systému organizmu, zeler tiež pomáha udržiavať celkové zdravie. Jeden zeler palicu denne vám môže ponúknuť rad vitamínov, minerálov a antioxidantov - to všetko môže pomôcť udržať na uzde alergie.

Ayurvedic lekári často používajú zeler pre liečenie chrípky a prechladnutia, okrem iného bežné ochorenie. A vzhľadom k vysokému obsahu vitamínu C, zeler môže pomôcť znížiť závažnosť týchto príznakov.

20. Podporuje neurogeneze a zabraňuje Strata pamäti

Štúdie vykonané v roku 2016 je uvedené spojenie medzi luteolín a nižšiu mieru v súvislosti s vekom strata pamäti (42). Dôvodom je, luteolín upokojuje zápal mozgu, ktorý, podľa odborníkov by mohla byť primárny dôvod pre neurodegenerácie (43).

Apigenin, chemické v zeleru, sa tiež predpokladá, že pomáhajú v neurogeneze (rast a vývoj nervových buniek). Hoci toto bolo preukázané iba u myší, sú potrebné ďalšie štúdie na potvrdenie podobné nálezy u ľudí. Jeden konkrétny štúdia dokazuje neuveriteľné schopnosti apigenin - výskumníci použil chemikáliu na ľudských kmeňových buniek v Petriho miske, a 25 dňoch sa kmeňové bunky sa transformovala do neurónov (44). Tento účinok bol neprítomný bez použitia apigenin.

21. Zmierňuje migrény

Tinktúry zeleru semien môže pomôcť zmierniť bolesti hlavy. Zeleninová môže tiež pomôcť zmierniť pocit potopené očnej buľvy a bolesti hlavy, ktoré sú spôsobené v dôsledku nedostatku spánku.

Dehydratácia môže zhoršiť migrény a zeler najvyšším na vodu, môže pomôcť zmierniť stav (45). Podľa University of Maryland Medical Center, horčík môže zabrániť migrény. Minerálne môže dokonca znížiť dobu trvania migrény. Zeler semená, sú bohaté na horčík, môže byť výhodné v tejto oblasti (46).

22. Zlepšuje alkalické bilancie

Zeler je jedným z najviac alkalické potravín, a preto, môžete ho použiť ako základ vo väčšine šťavy a polievky. Ak ste trpia kyslosti a chcú žuť na niečo ľahké, zeler by mohla byť jedna dobrá voľba.

23. Zabraňuje Vredy

Vredy sú zvyčajne spôsobené baktériami H. Pylori. Zeler, je bohatá na flavonoidy, inhibuje rast H. Pylori a pomáha liečiť vredy (47). Flavonoidy v zeleru môže tiež pomôcť zabrániť poškodeniu sliznice žalúdka a pažeráka.

24. Zaobchádza Zápcha

Zvýšený príjem vlákniny je jedným z najlepších spôsobov, ako na liečbu zápchy. Zeler je bohatým zdrojom vlákniny, lieči zápchu a uľahčuje stolicu (48).

25. Zmierňuje symptómy menopauzy

Podľa štúdie, hladiny hormónov môžu byť v rovnováhe s pomocou rastlín oestrogents, tiež nazývaných fytoestrogény. Bolo zistené, potraviny bohaté na fytoestrogény mať dôsledky menopauzy mlátiť. Zeler, sú dobrým zdrojom fytoestrogénov, môže zmierniť príznaky menopauzy (49). Ostatní členovia rodiny kapustovité, ako je zeler, tiež ponúknuť estrogén-boost (50). Avšak, mať na pozore pred nadmerná spotreba fytoestrogénov, as účinkami v takýchto prípadoch sú nejasné.

Udržiavať hladinu hydratácie je jedna vec, ktorú treba brať vážne, keď začnete mať príznaky menopauzy. Vzhľadom k tomu, zeleniny je väčšinou vyrobená z vody, to môže vyhovovať vašim potrebám hydratácie. Tiež by ste mohli podľahnúť nadmerného stresu pri menopauze, ktoré by mohli zvýšiť svoju chuť na slané i sladké potraviny. Ale maškrtenie trvalo alebo binging nie je zdravé, to je? To môže tiež viesť k kyslom útoku na zuby. Zeler by mohol byť jeden z bezpečných občerstvenia Munch na v tomto smere (51).

26. Eliminuje zápach z úst

Zeler je tiež často nazývaný ako, detergentu food '. Pomáha zabiť zápach v ústach, a to aj škrabancov off baktérie na jazyku, ako ju (52) žuť.

27. Má vlastnosti anti-aging

Byť bohatý na vitamíny A a C (53), zeler chráni pokožku pred poškodením voľnými radikálmi.

Anti-aging vlastnosti vitamínu C, nie sú známe. V jednej juhokórejskej štúdie bolo zistené, že vitamín C pre zobrazenie vynikajúcu ochranu proti účinkom starnutia (54). Dokonca aj vitamín A významne prispieva k zdraviu pokožky. Podľa správy zverejnenej na Oregon State University, naša koža je citlivý na retinoidy (vitamín A a ďalších významných látok odvodených od nej) (55).

28. Zaobchádza akné a Pupienky

Vzhľadom k tomu, početné vitamíny a minerály, zeler obsahuje rastlinný je tiež prezývaný ako, akné zabijak '. A to nielen bojuje proti akné, ale aj jazvy, ktoré by inak mohli zostať pozadu.

Zeler dokonca pomáha čistí pokožku a odstraňuje nečistoty, čím udržuje pokožku čistú a menej náchylné k akné výbuchom.

29. Môže byť použitý pre mastnú pleť

Nemáme konkrétne spomenúť, ako nepríjemné a trápne mastná pleť môže byť. Samozrejme, že nemožno naďalej navštevovať toaletu, aby umyť tvár každých desať minút, môže vás? Ale s zelerom po ruke, môžete si oddýchnuť.

Zeler ponúka nielen hydratáciu pokožky, ale tiež odkryla prebytok oleja (56). Používanie zeler pre mastnú pleť je pomerne jednoduché. Stačí si len piť zeler šťavy v pravidelných intervaloch. Alebo môžete krájať a variť niekoľko zeler palice vo vode. Akonáhle sa voda ochladzuje, pred chladom ho. Môžete použiť tento prípravok na svojej koži každý večer pred spaním.

30. Pomáha liečiť vitiligo

Vitiligo je stav, keď pokožka stráca pigment v niektorých oblastiach, čo spôsobuje biele škvrny. Podľa poľského štúdie, zeler obsahuje furanokumarinů, primárne zlúčeniny, ktoré sa používajú pri liečbe vitiligo (57).

Podobné nálezy boli zaznamenané v Atharva Veda, posvätné indické knihe o ajurvédskej medicíny (58). Zeler, vzhľadom k jeho prítomnosť furanokumarinů, bol používaný už od staroveku ľudovými lieky na liečbu vitiligo. Môžete použiť zeler pre vitiligo rovnakým spôsobom ho použiť pre mastnú pleť. Ale tento liek funguje najlepšie iba vtedy, ak ste si ju spolu s liekmi. Obráťte sa na svojho lekára o ďalšie rady.

Ste videli obrovské množstvo výhod zeler ponúk. Ale to všetko nebude znamenať veľa, ak si nie ste vedomí toho, ako nakupovať a skladovať zeler - právo preč.

Ako kúpiť a obchod Zeler

Správne nákup a skladovanie zeleninu, je rovnako dôležité ako konzumácii zeleniny sám. Tu sa pozrieme na niektoré tipy, ktoré môžu pomôcť nám teraz zeler celej svojej kráse -

Ako nakupovať
 • Je nutné zvoliť zeler, ktorý je ostrý a ľahko zapadne off, keď od seba odtiahnuté. Malo by byť tiež ľahký a kompaktný, a nemajú stonky roztiahnutie von.
 • Listy musia byť bledo až jasne zelené. Nesmú mať hnedé alebo žlté škvrny.
 • Aby bolo možné skontrolovať za škodu, oddeľte stonky a kontrolovať akékoľvek čierne alebo hnedé sfarbenie.
 • Tiež zistili, zeler nemá stonku semien, pretože naznačuje, že bude mať horkú chuť. Stonka semeno je umiestnený v mieste malých výberových stoniek v stredu zeleru.
ako uchovávať
 1. Môžete ukladať zeleru vo vode. Veľká sklenená miska alebo nádoba z plastickej hmoty utesní urobí. Skontrolujte, či používate plastový obal na sklenené mise ju utesniť. Zhromaždiť čerstvú dodávku vody. Malo by byť čisté. Vyberte zeler, ktorý má rovné a pevné stonky. Odstráňte stonky a vyzliecť listy off. Nakrájajte stonky na polovicu a dať ich do kontajnera alebo sklenenej misy. Pridajte vodu, až sa naplní kontajner. Uistite sa, že tesnenie veka a udržať ju stranou. Nezabudnite meniť vodu pravidelne, alebo každý druhý deň.
 2. Môžete tiež zabaliť zeler pevne v alobale. Post, ktorý si môžete umiestniť zabalené zeler vo vnútri chladničky. Môžete znovu použiť rovnaké fólie po dobu niekoľkých zväzky zeleru.

Ako zahrnúť zeler vo vašej strave

Nasleduje niekoľko zeler recepty, ktoré vám môžu pomôcť zahrnúť magickú zeleniny vo vašej strave -

Zeler polievka

prísady
 • Nasekané zeler hlava, 1
 • Sekaná veľký zemiakov, 1
 • Sekaná stredné cibule, 1
 • Nesolené stick, 1
 • Soľ, ako je požadované
 • Low kurací vývar sodný, 3 šálky (tomu vyhnúť, ak ste vegetarián)
 • Čerstvý kôpor, ¼ šálky
 • Smotany, ½ šálky
 • Zeler listy, ako je požadované
 • Olivový olej, ako je požadované
 • Šupinatá morská soľ
Inštrukcie
 1. Kombinovať zeler hlavu, zemiaky, cibuľa, strednej a maslo palicu v stredne panvici nad strednej teplote. Používať soľ na ochutenie.
 2. Miešajte varíme po dobu 8 až 10 minút, kým cibuľa nezmäkne.
 3. Pridajte 3 šálky nízke kuracieho vývaru sodného a dusíme, kým zemiaky otočiť ponuku.
 4. Pyré v mixéri s ¼ šálky čerstvého kôpru a napätia.
 5. Vmiešame ½ šálky smotany.
 6. Polievku po polevou ho zeleru listy, olivový olej, a šupinatá morskej soli.

Zeler Juice

prísady
 • Zeler palice, 2
 • Jablko, 1
 • Zázvor, ¼ palca (voliteľné)
 • Vápno alebo citrón, ¼
Inštrukcie
 1. Dôkladne umyť zeler tyčinky a jablko v tečúcej vode.
 2. Nakrájajte řapíkatým zelerom do dlhých kusov. Nakrájajte jablko na plátky.
 3. Bez citróna (alebo vápno), spracovať zostávajúce zložky v odšťavovač.
 4. Zbierať šťavu do nádoby. Môžete vyradiť buničiny.
 5. Zastříkneme citrónovú cez zhromaždené šťavu a riadne miešajte.
 6. Preneste šťavu do pohára a podávame.

Zeler šalát

prísady
 • Nakrájaný zeler, ¾ šálky
 • Sušené čerešne, 1-3 cup
 • Rozmrazené a mrazené zelený hrášok, 1-3 cup
 • Čerstvo nasekanej petržlenovej vňate, 3 lyžice
 • Sekané a opekané pekanové orechy, 1 polievková lyžica
 • Bez tuku majonéza, 1 a pol lyžice
 • Plain nízkotučný jogurt, 1 a pol lyžice
 • Čerstvej citrónovej šťavy, 1 a pol lyžičky
 • Soľ, 1-8 lyžičky
 • Mleté čierne korenie, 1-8 lyžičky
Inštrukcie
 1. Potom sa stredne veľkej miske a kombinovať zeler, čerešne, hrášok, petržlen, a pekanové orechy.
 2. Vmiešame majonézu, jogurt a citrónovou šťavou.
 3. Sezóna pomocou soľ a korenie.
 4. Si môžete oddýchnuť šalát a podávame.

Avšak zdravá potravina je, že so sebou nesie určité obmedzenia. To isté platí aj pre zeleru. Tu sa pozrieme na niektoré vedľajšie účinky zeleniny, musíte mať na pozore.

Zeler Nežiaduce účinky

1. Alergia

Zeler je bežný alergén a niektoré alergické reakcie na neho môžu byť závažné. V prípade, že ste alergickí na paliny alebo peľu brezy, je pravdepodobné, že by mohlo reagovať na zeler rovnako. Príznaky môžu zahŕňať opuch tváre, podráždenie a vyrážky, žalúdočné nevoľnosti, závraty. V extrémnych prípadoch sa príznaky môžu zahŕňať závraty, pokles hladiny krvného tlaku, ťažkosti s dýchaním.

2. Problémy s obličkami

Byť bohatý na vodu a prírodné diuretikum, môže to spôsobiť problémy u ľudí s ochorením obličiek. Nadmerný príjem zeleru mohlo znamenať ďalší tlak na obličky, a tým aj ľudí, ktorí trpia z akéhokoľvek obličkových komplikácií musí sledovať svoj príjem zeler.

3. Obavy tehotné a dojčiace ženy

Zeler alebo zeler semená môžu vyvolať krvácanie a maternicové kontrakcie, a teda aj tehotné ženy sa musia vyhnúť veľké dávky zeleniny. To môže tiež spôsobiť potrat (59).

Neexistuje žiadny dostatok informácií, pokiaľ ide o využitie zeleru pre dojčiace ženy. Z tohto dôvodu je lepšie sa vyhnúť používaniu.

Záver

Ak ste presvedčení, voda je základným predpokladom pre optimálne zdravie (čo určite je), potom zeler je vegetarián pre vás. Ste videli výhody. Videli ste, ako ju používať. A tiež ste videli, čo vedľajšie účinky to môže spôsobiť.

Teraz máte robiť niečo iné.

Chytiť veľa zeleru a mať to! Vzhľadom k tomu, výhody sú ammaazzzingg!

Dajte nám vedieť, ako to po vás pomohlo. Ešte poznámka v rámčeku nižšie.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Aká je hlava zeleru?

Zeler rastie v kolektívnej jednotkových rebier, ktoré rastú spoločne. Táto rebrá pripojí na spoločnú základňu, ktorá sa označuje ako hlava zeleru.

Môžete jesť listy zeleru?

Áno. Veľmi. Hoci zvyčajne thown preč, tieto listy sú chutné a výživné. Môžete ich použiť tak, ako by ste používať akékoľvek bylina - mince je, nasekajte, alebo nechať tak, ako sú. Môžete ich pridať do zásob, polievky, omáčky, a sa hýbať-hranolky.

Ako sa zmraziť zeler?

 • Vytiahnuť stonky zeleru seba a umyte ich pod tečúcou vodou.
 • Čalúnenie a znížiť stonky, kým sú 1 palec dlhá.
 • Ponoriť ich do hrnca s vriacou vodou po dobu asi 3 minút do Blanch ne.
 • Po ktorej sa musí odstrániť zeler, kanalizácie a rýchlo ponoriť do ľadovej vody.
 • Nechajte ho vychladnúť po dobu 5 minút a potom vypustite ho.
 • Zabaľte zeler v Ziploc sáčku (s minimom vzduchu, ako je to možné) a pop ju do mrazničky.

load...