Zdravie a wellness

45 Významné prínosy osiva Carom (Ajwain) pre pokožku, vlasy a zdravie

45 Významné prínosy osiva Carom (Ajwain) pre pokožku, vlasy a zdravie

Žalúdok problém? Chew na niektorých karambol semená. Na rozdiel od liečby podráždený žalúdok, ale aj mnoho ďalších zdravotných výhod. To môže byť buď spotrebovaný surové alebo v práškovej forme. Zahrnúť karambol semená vo svojom každodennom jedálničku spolu s ďalšími bylinami pre žne najlepšie výhody. Karambol semená sú tiež známe ako Biskupský burina, thymol semien alebo, Ajowan 'v hindčine,, VAMU' v Telugu,, omámi 'v tamilčine,, Ayamodakam' v Malayalam,, Om Kalugalu 'v Kannadčina,, Ajmo' v Gujarati a " vajíčka'v Marathi. Že patrí do rovnakej rodiny ako fenikel, aníz, kôpor a rasca (1).

  • Tvar: oválny a hrboľatá.
  • Veľkosť: Veľmi malá
  • Farba: žltohnedá až sivasto zelenú
  • Chuť: Hot a štipľavú chuť
  • Listy: Small perie ako
  • Vôňa: silná vôňa, ako tymianu

Nutričná hodnota karambol osivo a ropy: karambol semien obsahuje na 100 gramov: Proteín........................................17.1% tuku................................................ 21,8% Minerals........................................7.9% Fiber..............................................21.2% sacharidov............................... 24,6% Ďalej obsahuje vápnik, tiamín, riboflavín, fosfor, železo a niacín. Karambol olej sa získava z jeho semien, ktoré obsahujú 2,5% až 5% esenciálneho oleja. Ich listy a kvety sú tiež používané na ťažbu ropy, ktorá obsahuje 35 - 60% z ceny tymol. Tento olej je buď bezfarebné alebo svetlo hnedej farby. Karambol olej je široko používaný ako germicid a fungicíd. Poďme rýchlo prejsť zdravotné výhody karambol semená:

Zdravie Výhody karambol semená:

1. Kyslosť:

Zmiešajte jednu polievkovú lyžicu karambol semien s jednou polievkovú lyžicu rasce. Konzumujú je na dennej báze s trochou zázvoru prášku. Tento prírodný liek je najlepší spôsob, ako vyliečiť problémy trávenia (2). To je tiež užitočné pri liečení kyslosť a refluxnej problém kyseliny.

load...

2. Zápcha:

Karambol semená sú najlepší liek na liečbu tráviacich problémov súvisiacich (3). Z tohto dôvodu, to môže tiež pomôcť zbaviť sa zápchy. Karambol semená nemajú žiadne vedľajšie účinky.

3. Kidney porucha:

Karambol semená sú veľmi dôležité pri liečbe obličkových kameňov. Môžu byť tiež užitočné pri liečbe a zníženie bolesti spôsobenej ochorením obličiek (4).

4. Astma:

Konzumujúci karambol semená s teplou vodou dať okamžitú úľavu od chladu a vyhnať kašeľ a hlienu z tela. To je tiež užitočné pre liečenie bronchitídy a astma. To môže byť konzumované s Jagger dvakrát denne (5).

load...

5. Pečene a obličiek:

Piť ajwain vody pre liečenie bolesti v črevách spôsobený tým, že trávenie a infekcie. Táto rastlina je tiež veľmi výhodné pre liečenie poruchy pečene a obličiek (6).

6. Problémy Mouth:

Karambol semená bolo preukázané, že liečiť bolesti zubov. Niť ústa s jedným dielom hřebíčkového oleja, jednej časti karambol oleja a vody pre liečbu bolesti zubov, zápach (7) a úpadok. Je to najlepší a efektívny spôsob, ako udržiavať ústnu hygienu.

7. Cold:

Toto semeno je najlepší prirodzený spôsob, ako liečiť prechladnutie, ako je upchatý nos. Potom sa para z Ajowan semien máčané v horúcej vode za najlepší úľavy (8).

 8. Svrbenie, varí a ekzém:

Brúsiť Ajowan semená vlažnou vodou, aby sa jeho pastu. Použiť túto pastu na ktoromkoľvek dotknutom časti tváre alebo tela. Tiež skúste umývanie postihnutej časti s Ajowan vodou pre dosiahnutie najlepších výsledkov. V prípade opuchu v dôsledku varu, pupienky alebo ekzém (9), aby pastu z pozemnej karambol semien s citrónovou šťavou. To bude užitočné pri odstraňovaní opuchov.

9. Nadmerné krvácanie a nepravidelné menštruácie:

Ženy s týmto problémom môže piť Ajowan vodu. Namočte hrsť karambol semená v hlinenej nádobe naplnené vodou v noci. Rozomelú je a piť v dopoludňajších hodinách (10).

10. Trávenie:

Karambol semená dávky zažívacie problémy (11). Žuvanie 1 polievková lyžica surovín karambol semien s cukrom vám pomôže zbaviť trávenie. To môže tiež byť konzumovaný bez cukru.

11. Artritída:

Karambol olej je veľmi užitočná metóda na liečenie bolesti artritídy. Masáž postihnutých kĺbov pravidelne karambol olej zo semien získať úľavu od reumatické bolesti (12).

12. Hnačka:

Karambol osivo je prírodný prostriedok na liečbu úplavica alebo hnačka. Variť hrsť karambol semien v jednej pohári vody. Ochladí sa a namáhať to konzumovať dvakrát denne. Jedná sa o ortodoxný liek na liečbu zažívacích ťažkostí a úplavicu (13).

13. Vírusové infekcie:

Kombinovať jogurt s karambol semená prášku. Ak použijeme túto pastu na tvár po celú noc môže pomôcť odľahčiť jazvy po akné (14). Umyť vlažnou vodou v dopoludňajších hodinách pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

14. Chrípka:

Varí karambol semená sa škoricou vo vode. Kmeň a pitie 4 krát za deň pri liečbe chrípky (15).

15. Proti komárom:

Zmiešajte horčicový olej s pozemnou karambol semená. Ponorte lepenky kúsky v tejto zmesi a kravatu v rohoch miestnosti. To vám pomôže zbaviť komárov z miestnosti.

16. Stratené chuť k jedlu:

Mix a mlieť karambol semená, semien feniklu, sušené zázvor prášok, soľ a čierne rascou. Pridať horúceho ghí do tejto zmesi. Zmes sa varenej ryže zmiešajte. To bude určite zvýši stratenú chuť do jedla (16).

17. Pilotov:

Zmiešajte sušené granátového jablka, kvety, mak a sušené listy Neem. Táto zmes s mliekom konzumovať dvakrát denne počas krvácania pilótach. Pitie cmar s karambol semená prášku a kamennej soli po obede / večeri je užitočné pre minimalizáciu stavu (17).

Bolesť 18. Vylieči:

Zmiešajte karambol semená, cibuľa semená, semená senovky s saboot isabgol. Rozomelú ich všetky a konzumujú 1 polievková lyžica tohto prášku každý deň v dopoludňajších hodinách. Konzumovať to na lačný žalúdok pre dosiahnutie najlepších a pozitívnych výsledkov (18).

19. Sexuálne postihnutia:

Pečené karambol semená s niektorými tamarínd jadier a prečisteného masla. Rozomelú je dobre, vziať 1 lyžička tejto zmesi a pridajte do pohára s mliekom a medom. Toto je osvedčená metóda pre zníženie sexuálnej postihnutia. Konzumovať to pravidelne v noci pre efektívne výsledky.

20. Dojčenie:

Karambol semená s semien feniklu sa používajú na výrobu Ajowan aur saunf ka Pani. To je užitočné pre očistiť maternice (19), a zvýšenie produkcie mlieka. Pridajte 1 polievková lyžica feniklu semien sa pol lyžice karambol semien a 1 liter vody. Uvaríme po dobu 5 minút a ochladí sa. Ochladí sa a konzumovať tento každý deň pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

21. Menštruačné kŕče:

Karambol semená pôsobí ako nervové tonikum, a preto sa môže znížiť menštruačné kŕče počas menštruácie. To znamená, že prínosy karambol semená sú celkom dobré. Môžete tiež použiť olej na vaše svaly pre rýchle uvoľnenie (20).

22. Žalúdočné ťažkosti:

Namočiť tri lyžičky karambol semená v limetkovej šťave a usušte v tieni. Brúsiť to a miešať nejakú čiernu soľ. Konzumovať tento dvakrát denne vlažnou vodou. Toto je užitočná metóda liečiť strata chuti do jedla, nadúvanie a iné žalúdočné problémy (21). Robiť to denne až sa dostanete výsledky.

23. Grganie:

Mnoho problémov súvisiacich plynu môže byť vytvrdený zmesi sušeného zázvoru, karambol semená a čierne soli. Táto funkcia je užitočná pri liečbe problémov, ako je plyn, zlé trávenie, a grganie (22). Môžete tiež skúsiť pridať to v teplej vode s kardamónom a piť.

24. Migréna:

Zabaliť karambol semená do hodvábneho papiera a vonia to. Je vhodné obmedziť migrény. Tiež môžu byť spálené a vdýchnutie iných problémov súvisiacich s hlavou (23).

25. Zdravie srdca:

Konzumovať jednu polievkovú lyžicu karambol semien s teplou vodou pre stimuláciu srdca. Je tiež prospešné pri liečbe bolesti na hrudi. Môžete kombinovať jednu čajovú lyžičku Jagger s niektorými karambol semená získať rýchlu úľavu (24).

Semená sú tak dobré pre vás! Poďme sa pozrieť na to, ako táto semená mať vplyv na vaše pleť, vlasy a zdravie.

20 najlepších Výhody Meloun Semená pre pleť, vlasy a zdravie 15 najlepších výhodách Moringou Semená pre pleť, vlasy a zdravie 32 najlepších výhodách tekvicové semienka (kaĎdom Ku Beej) pre pleť, vlasy a zdravie 34 úžasné výhody slnečnicových semien ( Surajmukhi Ku Beej) pre pleť, vlasy a zdravie

 26. Alkoholické:

Táto bylina je tiež výhodné pre ľudí, ktorí sa chcú zbaviť alkoholu. Žuvacie karambol semená denne môže pomôcť zbaviť alkoholu túžby.

Počet 27. Spermie:

Pečené Ajowan semená s niektorými tamarínd jadier a prečisteného masla. Brúsiť všetkých týchto zložiek. Rozomelú je dobre, vziať lyžičky tejto zmesi a pridajte do pohára mlieka a honey.This je osvedčený spôsob, ako zlepšiť počet spermií a liečbe predčasnej ejakulácie (25). Konzumovať to pravidelne v noci pre efektívne výsledky.

28. Insekticíd:

Majú mnoho terapeutické využitie, rovnako ako oni sú široko využívané v potravinárskych prípravkov. Karambol semená sa tiež používajú ako insekticídy. Okrem toho, je to ortodoxný spôsob liečby jedovaté bodnutie hmyzom (26).

29. Používa sa pri varení:

Tieto semená sú široko používané v indickej kuchyni ako korenie (27). Môžu byť pečené, v oleji, alebo sa pridáva v "panchphoran". Ajowan sa používa v malom množstve pri výrobe sušienky, zákusky, omáčky, polievky, nealkoholické nápoje a uhorky pre dobré trávenie.

30. Pupienok:

Aplikovať práškový karambol semená s jogurtom na tvári. Nechaj si to na pol hodiny a zmyte teplou vodou. Tento liek pomôže odľahčiť pupienok jazvy.

31. Zníženie hmotnosti:

Vypiť pol pohár vody s namočených karambol semená na lačný žalúdok. Táto sa rozpustí tuky. Každé ráno sa spotrebuje 1 čajová lyžička na karambol semená na lačný žalúdok. Pomáha stratiť asi 4 až 5 kg za mesiac (28).

32. Vlhké lôžko:

Vezmite 50 g čierna sezamové, 25 gramov karambol semená a 100 gramov Jagger. Mix je dobre. Konzumovať Táto zmes 1 čajová lyžička dvakrát denne. To pomôže pri liečbe časté močenie a nočné pomočovanie.

Bolesť 33. Uší:

Heat 1 čajová lyžička cesnak a 2tsp karambol semená v sezamovom oleji, kým sú červenej farby. Ochladí sa a namáhať dať niekoľko kvapiek do uší. To je tiež užitočný na liečbu varí v ušiach (29).

34. Nadúvanie:

Namočte 3 lyžice karambol semená v limetkovej šťave. Sušiť to v tieni. Prášok a premiešame s trochou čiernej soli a konzumovať 1 lyžičky dvakrát denne s teplou vodou (30).

35. Spoločné bolesti:

Zmiešajte Shatavari, čierne rasca, semená senovky gréckej a karambol semená. Prášok to a vziať ½ lyžičky každé ráno (31).

36. Šedivenie vlasov:

  • Curry listy - 2 až 3
  • Suché hrozno - 2
  • Karambol semená - 1 štipka
  • Cukrom podľa chuti

Metóda: Pridajte karí listy, suché hrozno, karambol semená jednu šálku vody a varíme. Pridajte cukor v prípade potreby na chuť. Piť 1 pohár denne. To sa zastaví šedivenie vlasov.

37. Koľkými:

Variť 1 lyžičky semien feniklu a ½ lyžičky karambol semien v pol litri vody. Variť na miernom plameni po dobu 5 minút. Ochladí sa a namáhať ju. Šálka ​​denne po jedle (32).

38. Diabetes:

Suchý málo neem listy v tieni. Prášok a obchod v pohári. V noci, mix 1 lyžička prášku do horúceho mlieka s ½ lyžičky práškových rasce a karambol semien. Konzumovať po dobu 30 dní.

39. Ochrnutie:

Karambol semená namočené vo vode a spotrebované denné môžu byť užitočné pri liečbe ochrnutie, tras a tras (33).

40. Očné čistiaci prostriedok:

Variť hŕstka karambol semená vo vode. Ochladí sa a napätie. Umyte oči s touto vodou, aby ju vyčistil.

41. Hluchota:

Karambol semená boli použité v dávnych dobách na vyliečenie hluchoty (34). Dajte niekoľko kvapiek tohto oleja v ušiach, ako sa zbaviť tohto stavu.

42. Telo čistiaci prostriedok:

Spotreba karambol semená čaju môže pomôcť pri očiste tela toxíny. Tak, to môže znížiť veľa kože a problémov v súvislosti so zdravím. To pomáha na čistenie krvi a zlepšiť prietok krvi v tele (35).

43. Kalkul:

Konzumovať 6 gramov karambol semená denne, ako sa zbaviť tejto choroby.

44. Menorágia:

Namáčanie 25 gm karambol semien v nádobe pre kal s vodou na celú noc. Brúsiť to a piť v dopoludňajších hodinách.

45. Žihľavka:

Konzumovať 1 gram karambol semien 3 gramy Jagger. Jedná sa o užitočný liek na vyliečenie tejto (36).

Fakty o karambol semená:

1. Chráňte ich pred vlhkosťou a tiež pred priamym slnečným svetlom. 2. Karambol semená nemožno skladovať dlhšiu dobu. 3. Vyhnite sa cez spotrebu. To môže viesť k nevoľnosti, vracanie, podráždenie kože, alergie a bolesti hlavy v niektorých ľuďoch. 4. Správne príjem nemá žiadne vedľajšie účinky. 5. Uložte ich do vzduchotesnej fľaši na chladnom a suchom mieste. 6. Ľudia s ochorením pečene a prekyslenie by sa mali vyhnúť túto bylinu.

Dúfajú, že článok o karambol semená dávky bolo poučné. Ešte nechajte nám svoj názor v sekcii Komentáre nižšie. Zostať fit, zostať zdravý!

load...