Zdravie a wellness

Ako používať peroxid vodíka pre nechty huba - krok za krokom sprievodca

Ako používať peroxid vodíka pre nechty huba - krok za krokom sprievodca

Máte nechtov huba? Hľadáte domáci liek ju liečiť? To, čo potrebujete, je peroxid vodíka! Táto kvapalina má niekoľko použití - antiseptické, dezinfekčný prostriedok, oxidačné činidlo, bieliaci prostriedok, a tiež ako antifungálne činidlá (1). Jej silnou antifungálne a antiseptické vlastnosti napomáhajú k účinnému liečeniu nechtov huba (2). Ak máte túto nepríjemnú podmienku, skúste použiť túto kvapalinu. Je to jeden z najlepších spôsobov, ako sa zbaviť tejto choroby.

Peroxid vodíka sa na liečbu nechtov huba - Ako používať

Možno použiť peroxid vodíka pre oxidačné terapiu, ktorý je vysoko účinný pri liečbe nechtov huba (3). Táto metóda zahŕňa použitie peroxidu namočiť infikovaných a postihnutých nechtov. Vzhľadom k tomu, zvýšenie hladiny kyslíka, huby rastúce na nechty zničená, takže máte zdravé nechty ešte raz.

Pri tejto liečbe, postupujte nasledovne:

  1. Získať 3% peroxidu vodíka. Používanie niečo silnejší, než by to bolo škodlivé a môže poškodiť pokožku.
  2. Zmiešajú sa rovnaké množstvo peroxidu a vody. Ak používate liečbu pre vaše nechty, môžete použiť ocot namiesto vody.
  3. Namočiť klince, ktoré sú ovplyvnené huby v roztoku peroxidu po dobu asi 30 minút denne. Aj naďalej každý deň bez výnimky po dobu jedného mesiaca alebo kým huba bola kompletne odstránená.

Táto liečebná metóda funguje dobre pre mnohých, ale to vyžaduje veľa trpezlivosti a času. Ako sa zbaviť plesne nechtov nie je ľahké, takže je potrebné sa uistiť, že tento postup každý deň. Chýba aj deň môže robiť zaobchádzanie menej efektívne. Ak nechcete vidieť zlepšenie touto metódou po dobu 30 dní, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom účinnejšie metódy liečby.

load...

Peroxid vodíka je účinná pri liečbe nechtov huba?

Liečbu huby na nechty s peroxidom vodíka funguje len vtedy, keď sú všetky silné vrstvy vašej nechtovej platničky, ako aj nechtového lôžka sú prestúpené riešenia. Sú to oblasti, ktoré huba tendenciu správať sa a množte sa, čo je problém ešte zhorší. To je dôvod, prečo je tak dôležité, aby sa ubezpečil, že tento postup na dennej báze, bez toho aby sa zlyhá. Tým bude zabezpečené, že riešenie ide hlboko do hubových postihnutých nechtov a ničia mikróby.

Ako už bolo spomenuté, tento priebeh liečby môže trvať veľa času na prácu. Musíte byť vytrvalý a trpezlivý. Mnohí ľudia nemajú trpezlivosť pokračovať po celý mesiac, a to najmä vtedy, keď nie sú vidieť viditeľné výsledky. Aby však bolo možné účinne eliminovať nechtov huba, skúste nasledujúce túto metódu liečby starostlivo. Po mesiaci alebo tak, začnete všímať, že vaše nechty sa spomaľuje upratovať.

Prevenciu nechtov huba:

Nail huba je nákazlivá (4), a toto je jeden z dôvodov, prečo by ste mali dostať to okamžite liečiť. Tiež sa opatrenia, ktoré zabezpečia, že nemusíte nakaziť. Vždy by ste mali robiť to miesto, aby sa vaše nohy a nechty správne pokryté, keď ste na verejnosti. Udržujte svoje nechty krátke a čisté, a to najmä vaše nechty. Tiež vždy osušte ruky a nohy po umytí ako opustenie nechty za mokra môže spôsobiť rast plesní dôkladne.

load...

Môžete tiež použiť protiplesňové prášky a spreje na vašom mieste, aby sa zabránilo nechtov huba (5). Tie budú pomáhať pri zabíjaní baktérií a ďalších organizmov, ktoré pretrvávať vo svojej obuvi. Vždy sa uistite, že ste im umožní úplne vyschnúť, než budete nosiť. Ak vidíte známky rastu plesní nechtov, navštíviť svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti ihneď, ako dostať to liečiť čo najrýchlejšie zabráni podmienku z zhoršuje.

Až sa nabudúce budete vidieť tieto odporné mikróby rastú na klinec, priniesť domov fľašu peroxidu vodíka. Budete sa diviť, ako huba zmizne v poriadku niekoľkých týždňov!

load...