Zdravie a wellness

Výhody kravského mlieka podľa Ayurvedy

Výhody kravského mlieka podľa Ayurvedy

Ayurveda opísal osem druhov mlieka z rôznych zvierat, a kravské mlieko drží prvé preferencie medzi všetky ostatné typy. Kravské mlieko je čisto v prírode a má celý rad liečebných dávok. To bolo popisované ako výživná a najlepšia funkčnosť životne dôležitých orgánov, vrátane srdca, mozgu a očí.

Kravské mlieko je vynikajúcim zdrojom tukov a bielkovín, a Ayurveda vysvetľuje rad výhod pravidelne piť mlieko. Ale skôr, než prejdeme k výhodám, poďme sa pozrieť na vlastnosti, že mlieko obsahuje.

 1. Kravské mlieko je sladkej chuti (Swade paka / Madhuri rasa).
 1. Je ochladenie v prírode (sheetha veerya).
 1. Kravské mlieko je mäkká (mrudu).
 1. Hustota kravského mlieka je tučný (Bahala).
 1. To je mastná / mastný (nigdha).
 1. To je tiež veril, že kravské mlieko tiež podporuje Ojas, ktorý pomáha pri posilnenie imunity organizmu.

Tu je niekoľko výhod kravského mlieka, ktoré nemusia byť vedomí:

load...

1. Je ľahko stráviteľné.

Kravské mlieko je považovaná za najlepšiu alternatívu k materskému mlieku. Niekoľko detí trpí slabou trávenie, čo má za následok časté vracanie a uvoľnených pohybov. U takýchto detí, kravské mlieko je navrhnuté tak, že je ľahko stráviteľné a plné výživy. Kravské mlieko je tiež navrhol pre dojčiace matky, pretože pomáha pri zvyšovaní materského mlieka.

2. Posilňuje kosti.

Kravské mlieko je bohatým zdrojom vitamínu D, a to hrá dôležitú úlohu pri absorpcii vápnika, čo v konečnom dôsledku vedie k posilneniu kostí. Vzhľadom k tejto vlastnosti, kravské mlieko sa dôrazne odporúča pre ženy, ktoré sa blíži menopauzy ako šance osteoporózy sú v tejto fáze vysoký.

3. Posilňuje imunitu.

Deti trpia infekciou, ako je zápal vedľajších nosových dutín alebo zápalu priedušiek, musí vypiť kravského mlieka, pretože pomáha pri posilňovaní imunity organizmu.

load...

Kravské mlieko je tiež užitočné pri liečbe chorôb spojených s močového systému a ďalších porúch krvácania, ako sú ťažké menštruačné krvácanie alebo krvácanie z nosa v dôsledku tepla.

4. Kravské mlieko zvyšuje inteligenciu.

Ayurveda naznačuje, že kravské mlieko zlepšuje Medha tj intelekt, a je teda veľkú pamäť posilňovačom. Má tiež schopnosť upokojiť Vata Dosh, čo vedie k normálnemu fungovaniu nervového systému nášho tela.

Predkovia obhajoval kravského mlieka ako najlepší mozgové tonikum a vzácny nápoj, ktorý má upokojujúci účinok na mysli, rovnako ako telo. Kravské mlieko vraj zlepšuje Gunu SatTV v ľudskom tele, ktorý, podľa poradia, vedie k pozitivity v našich telách.

 1. Kravské mlieko pomáha zmierniť únavu a stres z nášho tela.
 1. Pomáha tiež pri omladzovania buniek v tele. Toto nakoniec pomáha pri zvyšovaní strednej dĺžky života. To tiež stavia sedem vrstiev tkanív v našom tele.
 1. To je užitočné pri vytváraní a presadzovaní reprodukčné tekutín, ktoré pomáhajú pri rýchlejšom počatí. To tiež pomáha pri zvyšovaní sexuálnej silu.
 1. Kravské mlieko má vplyv na tridosha. Upokojuje Vata dosh a pitta dosh a zvyšuje Kapha Dosh.

Ashtanga Sangraha učebnice vysvetľuje využitie kravského mlieka takto:

अथ गव्यं तु जीवनीयं रसायनम्. क्षतक्षीणहितं मेध्यं बल्यं स्तन्यकरं सरम्.

श्रमभ्रम मदालक्ष्मी श्वासकासातितृट् क्षुध :. जीर्णज्वर मूत्रकृच्छ्र रक्तपित्तं च नाशयेत्. अ. स. 6/52

V angličtine:

Atha gavyaṃ Tú jīvanīyaṃ rasāyanam | kṣatakṣīṇahitaṃ medhyaṃ balyaṃ stanyakaraṃ Saray |

Śramabhrama madālakṣmī śvāsakāsātitṛṭ kṣudha: | jīrṇajvara mūtrakṛcchra raktapittaṃ ca nāśayet || a. Sa. 6-52

Stručne povedané, to vysvetľuje, že kravské mlieko pomáha pri omladzovanie buniek, má svoje výhody proti starnutiu, zvyšuje inteligenciu, silu a obranyschopnosť organizmu. Zlepšuje tiež laktáciu a podporuje pohyb kvapalín v kanáloch.

Rôzne možnosti použitia kravského mlieka V Ayurveda

 1. Kravské mlieko, ak sú spracovávané s cesnakom, pomáha pri liečbe problémov súvisiacich s trávením.
 1. Kravské mlieko sa používa pri spracovaní mnohých olejov, spolu s niekoľkými bylín, pretože jeho výživné a omladzujúce účinky. Také spracované oleje sa používajú pre masáž na liečbu artritídy, kľud pocity pálenia, liečiť nervové bolesti, a posilniť svaly a väzy.
 1. Kravské mlieko je tiež použitý v Shirodhara, kde je nepretržitý prúd kvapaliny smeruje rovnomerne na čelo. To pomáha pri liečbe bolesti hlavy, závraty a nerovnováha medzi Pitta a Vata Dosh.
 1. Tiež sa používa v Panchakarma postupe, kde sa spracuje s bylinami, ktoré sú užitočné pri liečbe peptických kyselín porúch.
 1. Niekoľko ľudí tiež použiť kravské mlieko na kloktanie, pretože pomáha pri odhaľovaní ústnej vredy.

Ako piť kravské mlieko av koľko Množstvo?

Vzhľadom k tomu, mlieko pôvodných plemien je už sladká chuť, sú požadované žiadne ďalšie cukor a ďalšie prísady, zatiaľ čo pitie. Navrhuje sa, aby variť mlieko pred konzumáciou.

Množstvo spotreby sa líši od človeka k človeku. Vzhľadom k tomu, že je bohatým zdrojom bielkovín, jednu alebo dve šálky kravského mlieka denne, je dostačujúca pre ľudí všetkých vekových skupín.

Kto nesmiete piť kravské mlieko?

 1. Ľudia, ktorí sú alergickí na mlieko a mliečne výrobky musia vyhnúť kravské mlieko.
 1. Kravské mlieko nie je navrhnuté pre ľudí zaoberajúce sa obezitou alebo zažívacích problémov.
 1. Ľudia, ktorí majú príznaky Kapha Dosh musí vyvarovať pitia kravského mlieka.
 1. Ľudia, ktorí trpia srdcovými chorobami a vysoká hladina cholesterolu v krvi je nutné tiež vyhnúť kravské mlieko.

Aké sú vedľajšie účinky pitia kravského mlieka?

Nadmerná konzumácia surového mlieka (a nie varené), môže spôsobiť čkať, a môže viesť k rôznym respiračným ochoreniam, vrátane problémy s dýchaním.

Ak musí sa vyhnúť kravské mlieko?

 1. Musíte sa vyhnúť konzumného mlieka, ak ste trpia zažívacie ťažkosti ako kravské mlieko je ťažké stráviť, a piť to môže zhoršiť situáciu.
 1. Je tiež nutné vyvarovať sa konzumné mlieko, ak máte fever.Cow mlieko je nektár alebo elixír pre ľudské telo, a to je dôvod, prečo je krava považovaný za posvätné zviera vo väčšine častí sveta. To bolo o kravské mlieko a jeho výhody. Dúfam, že tento článok bol užitočný a informatívny. Podeľte sa o svoje názory v poznámkach nižšie.

Kravské mlieko je nektár alebo elixír pre ľudské telo, a to je dôvod, prečo je krava považovaný za posvätné zviera vo väčšine častí sveta. To bolo o kravské mlieko a jeho výhody. Dúfam, že tento článok bol užitočný a informatívny. Podeľte sa o svoje názory v poznámkach nižšie.

load...