Zdravie a wellness

8 úžasných prínosov pre múčku z múky Semolina

8 úžasných prínosov pre múčku z múky Semolina

Hľadáte pre zdravú náhrada za hladkej múky? Premýšľali ste o krupice múky? Áno, krupica múka môže byť vaša odpoveď na zdravú alternatívu k hladkej múky, ktorý môžete použiť bez obáv o priberanie na váhe a súvisiacich zdravotných problémov.

Príchod do bodu, tento post hovorí o mnohých výhod krupice múky. Záujem vedieť, čo sú zač? Ešte čítať!

Krupica Múka - prehľad:

Tento typ múky sa bežne používa na výrobu cestovín, pizza krusty, chlieb, atď Je vyrobená z jedného kusu tvrdej pšenice (1), a jeho farba je mierne žltší než farby hladkej múky. To je výhodné, pretože neobsahuje cholesterol, nasýtené tuky alebo trans tuk. Má vysoký obsah bielkovín a má nízky obsah tuku. To tiež má nízky glykemický index, ktorý robí to skvelé pre diabetikov, rovnako ako ľudia, ktorí sú na pláne chudnutie (2). Vrátane krupica múky vo vašej strave vám môže poskytnúť mnoho zdravotných výhod, pretože jeho bohatý obsah živín.

load...

Tu je pohľad na výhody, ktoré získajú z krupice múky:

1. Pomáha diabetikov:

Ako už bolo spomenuté, krupica múka je najlepšia voľba pre diabetikov, pretože má nízky GI. V porovnaní s bielej múky, sa štiepi, a absorbuje v žalúdku a črevách pomalšie. To umožňuje ľuďom s cukrovkou na kontrolu ich hladiny cukru v krvi efektívnejšie as rýchle výkyvy hladiny glukózy v krvi sú zakázané.

2. Pomáha pri chudnutí:

Ak je jedlo stráviteľné a vstrebáva pomalšie, udržuje si pocit plný na dlhšiu dobu. To je skvelé, keď sa snažíte schudnúť. Vaša chuť k jedlu dostane potlačené, čo znamená, že nemáte na desiatu medzi jedlami príliš často.

load...

3. Poskytuje energie:

Krupica múka obsahuje sacharidy, ktoré sú dôležité pre výrobu energie v tele. Je to ideálne jedlo pre ľudí, ktorí vyžadujú vysokú úroveň energie. Je dôležité mať na pamäti, že aj keď krupica múka je high-carb, že má nízky obsah tuku.

4. Poskytuje zvyšok do stravy:

Jedna z najlepších vecí, o krupica múky, je, že je bohatým zdrojom mnohých dôležitých živín (3). Obsahuje vlákninu, vitamín B-komplex, a vitamín E, atď, a je nula tuku, nasýtených tukov a trans mastných kyselín. To je tiež nízky obsah cholesterolu a sodíka. Obsahuje rad minerálov rovnako. To je dôvod, prečo krupica múka je skvelé, keď chcete jesť viac vyváženú stravu.

5. Zvyšuje telesných funkcií:

Vďaka svojmu bohatstvu v dôležitých vitamínov, minerálov a ďalších živín, krupica múka môže podporiť rad telesných funkcií. Podporuje funkciu srdca a obličiek. Taktiež zabezpečuje, že svaly fungovali hladko. Obsahuje fosfor, ktorý je nevyhnutný pre metabolizáciu energie, a horčíka, čo zosilňuje kostí, nervových a svalových zdravie. Krupica múka má tiež vápnik pre pevnosť kostí, zatiaľ čo zinok pomáha pri posilnenie imunitného systému.

6. Zabraňuje nedostatku železa:

Krupica múka je bohatá na železo. 1 šálka tejto múky, dostanete 8% odporúčané denné množstvo železa. To je dôležitý minerál, ktorý pomáha pri produkcii hemoglobínu, ktorý poskytuje kyslík do buniek v tele (4). To zabraňuje nedostatok železa, ktoré môžu mať za následok slabý imunitný systém, únava, atď.

7. Poskytuje Antioxidanty:

Krupica obsahuje selén, ktorý je dôležitý antioxidant. To bráni oxidácii bunkových membrán a DNA, ktoré sa inak môžu byť škodlivé. Pokiaľ dôjde k tejto oxidácii, môže prispievať k rôznym ochorenia a ochorenia, vrátane srdcových ochorení (5). Je tiež dôležité získať dostatočné selén do svojho tela, pretože pomáha pri posilňovaní imunitného systému, čo zase zabraňuje infekcii. 1 porciu tejto múky, dostanete 37 mikrogramov selénu, čo je dve tretiny odporúčanej dennej dávky.

8. Zabráni vysoký cholesterol:

Ako už bolo spomenuté, krupica múka má nízky obsah tuku a cholesterolu. To je dôležité, ak chcete, aby sa zabránilo rozvoju vysokého cholesterolu. Nie je tiež obsahujú trans mastné kyseliny a nasýtené tuky, ktorá pomáha v prevencii vysokej hladiny cholesterolu. To vám umožní znížiť hladinu cholesterolu v krvi, rovnako, a zabraňuje vzniku ďalších zložitých podmienkach v dlhodobom horizonte.

Ako môžete vidieť, krupica múky prichádza s mnohými zdravotných výhod. To je dôvod, prečo by ste mali zvážiť nahradenie bielu múku s ním. Jeho bohatstvo v toľkých živín je dôležité jedlo, ktoré budú mať prospech všetci vo vašej rodine robí. To pomôže pri prevencii mnohých stavov a chorôb, posilnenie imunitného systému a telesné funkcie a zlepšiť váš celkový celkové zdravie.

Používanie Krupicová múka vo vašej strave:

Ako už bolo spomenuté, krupica múka je skvelou alternatívou k bielej múky, ak chcete vyváženú dennú stravu. To môže byť použitý v mnohých spôsobmi, čo je veľmi univerzálny potraviny. Tu je niekoľko spôsobov, ktoré môžete použiť túto múku vo vašej kuchyni:

  1. Nahradiť bielu múku s krupice múky, aby sa koláče, sušienky, sušienky, pečivo a iné pečivo. Ak tak urobíte, môžete sa uistite, že vaše telo dostane dôležité živiny, aby sa udržala zdravá a bez mnohých rôznych chorôb.
  2. Použite krupica múky, aby sa cestoviny a pizzu kôru. Ak často vytvoriť svoj vlastný cestoviny a pizzu doma, mali by ste zvážiť použitie tejto múku namiesto hladkej múky.
  3. Môžete tiež použiť krupica múky na zahustenie polievok a dusených pokrmov. To prepožičiava veľkú chuť týchto jedál a dáva vám konzistenciu, ktorú hľadáte. Môžete tiež použiť na omáčky.

Ak máte vysoký cholesterol, cukrovka, srdcové choroby a podobne, pomocou krupica múky je výborný nápad. Veľa pacientov s týmito ochoreniami prechádzajú do tejto múky, pretože z mnohých zdravotných výhod, ktoré poskytuje. Pomáha pri kontrole a prevencii týchto chorôb. Inteligentné strava je dôležitá, ak chcete, aby sa vaše telo zdravé a krupica múka vám umožní mať jednu.

Urobiť Krupicová súčasťou vašej každodennej stravy, ak ste tak už neurobili. Avšak, majte na pamäti, že obsahuje lepok, a preto by ste sa mali vyhnúť, ak máte citlivosť na lepok alebo trpí celiakiou (6). Okrem tohto posúdenia, nie je nič, čo robí krupica múky zlý prírastok do vašej kuchyne. Aby sa vaše telo zdravé a silné s touto úžasnou múkou.

Ako bol tento príspevok vám pomohol? Povedzte nám to tým, že komentuje do poľa nižšie.

load...