Zdravie a wellness

6 neočakávaných vedľajších účinkov hrozna

6 neočakávaných vedľajších účinkov hrozna

Hrozno sú malé balíčky sladkostí nájdené vo zväzkoch. Tieto uhryznutie veľkosti plody sú možno najzdravšie občerstvenia budete niekedy nájsť. Obľúbený medzi ľuďmi všetkých vekových kategórií, hrozno sú obzvlášť populárne medzi deťmi.

Okrem jesť je surové, hrozno sú tiež používané v rôznych dezertov, celé alebo sušené vo forme hrozienok a hrozienka. Hrozno sú zdravé všeobecne a nám môže dať veľa výhod. Ale tam je temnejší, aby hrozno rovnako!

Jesť hrozno v moderovanie nemusí byť problém (ak ste alergický), ale ak budete konzumovať veľa to každý deň, môže to viesť k niektorým vedľajším účinkom.

load...

Top 6 Nežiaduce účinky z hrozna:

Tu sú niektoré z hlavných vedľajších účinkov jesť hrozno:

1. Alergia:

Hroznový alergie sú veľmi zriedkavé, ale to je najzávažnejší vedľajší účinok hrozna. Dokonca aj dojemné hrozno môžu vyvolať alergické reakcie u niektorých ľudí. Príznaky alergie patrí žihľavka, červené škvrny, sipot ťažkosti s dýchaním, a kýchanie. V závažných prípadoch, krátko potom, čo jedol hrozno, alergický človek ide do anafylaktického šoku. Avšak aj v prípade, že máte alergickú reakciu, to neznamená, že ste alergickí na hrozno. Reakcie môžu byť spôsobené pesticídy nastriekaných na hrozna alebo plesne, ktoré rastú na hrozna. Ak chcete mať istotu, získať test alergénom.

2. Zvýšenie telesnej hmotnosti:

Hrozno sú málo kalórií. Jedna šálka hrozna má len asi 100 kalórií. Avšak, hrozno sú malé a hrýzť veľkých plodov. Tak, to je ľahké stratiť prehľad o tom, koľko ste zjedli. To vedie k zdvojnásobeniu 100 kalórií, alebo dokonca strojnásobil. Ak máte konzumovať hrozno, ako je to v pravidelných intervaloch, prebytočné kalórie premeniť kilá navyše. Ak chcete jesť hrozno ako občerstvenie, potom trhať obmedzený počet do misy a jesť od miesto sede s celou partiou.

load...

3. Sacharidy preťaženiu:

Sacharidy premeniť glukózy v našom tele. Sacharid je nutnosťou v našej každodennej strave. Váš denný príjem sacharidov by mal prispieť 45 až 60% všetkých kalórií, ktoré konzumujú. Jesť príliš veľa hrozna možno pridať ďalšie sacharidy do svojho jedálnička. Takže, hrozno skutočne môže spôsobiť sacharidov preťaženie.

4. Zlé trávenie:

Jesť veľké množstvo hrozna, sušené alebo ako hrozienok a sultánok, môže viesť k tráveniu. V niektorých prípadoch to môže dokonca spôsobiť hnačku. Tí, ktorí majú intolerancii fruktózy môžu tiež pociťovať bolesť brucha spolu s trávenia. Ľudia s intoleranciou fruktózy by nemali jesť hrozno, ako to môže dokonca poškodiť funkciu pečene a obličiek. Miernejšie podmienkou je fruktóza malabsorpcie, ktorý vykazuje rovnaké symptómy, ale s nižšou intenzitou.

5. Plyn:

Vzhľadom k tomu, telo trávi hrozno, veľa fruktózy je prepustený. Tráviaci trakt rozoberie fruktózu, ale časť z nich zostane nestrávené a prechádza do čreva. Baktérie v hrubom čreve začatí podávanie týchto neštěpených cukrov a uvoľní plyn. To vedie k nadúvaniu, rovnako ako nadúvanie.

6. Zvracanie:

Ak nechcete jesť veľa vlákniny v pravidelných intervaloch, môžete cítiť nevoľnosť z jesť príliš veľa hrozno. Je to preto, že to stane sa ťažké pre tráviaci systém tráviť všetok ten vlákno z hrozna. A to skončí vytvára nepríjemný pocit v žalúdku. To môže viesť k nevoľnosti a zvracanie. Niektoré konzervačné činidlá hrozna možno takúto reakciu tiež vyvolať.

Áno, hrozno robiť nežiaduce účinky, ale jedol striedmo, podporuje dobré zdravie a všeobecné blaho. Uistite sa, že kúpiť čerstvé hrozno a chladom je. Hrozno môžu byť jeden, ako je, alebo sa pridáva do krému, aby sa ešte viac apelovať na vaše chuťové poháriky. Nezabudnite, že príliš veľa dobra môže obrátiť zlé! Ako sa vám páči konzumovať hrozno-suroviny alebo ako hrozienka?

Dúfam, že sa vám páčil článok zvýraznenie nežiaducich účinkov hrozna! Podeľte sa o svoje názory s nami v sekcii Komentáre nižšie.

Referencie: 1�

load...