Zdravie a wellness

7 účinných jogy predstavuje väčšiu silu v mozgu

7 účinných jogy predstavuje väčšiu silu v mozgu

Váš mozog je úžasný orgán schopný robiť neuveriteľné. Chrániť svoje duševné zdravie a pohodu by mala byť najvyššou prioritou. Mnoho faktorov degenerujú do mozgu, čo psychiatrické poruchy, ktoré sa odohráva v. Aby sa tomu zabránilo, posilňovali a udržiavali schopnosti vášho mozgu sa tým, že cvičí tieto 7 Jóga.

Pred tým, poďme zistiť, ako zvýšiť výkon mozgu pomocou jogy.

Jóga zvýšiť výkon mozgu

Váš mozog je sval a potrebuje cvičenie pre lepšie fungovanie. Jóga je najlepšia forma cvičenia, ktorá zlepšuje funkciu mozgu. Stres a úzkosť môže spôsobiť mozog k poruche, a to je to, čo joga môže pomôcť odvrátiť. Jóga reguluje nerv vagus, ktorá sa zaoberá nálady a záťažových úrovniach vášho tela. To sa líši od iných mozgových zlepšenie cvičenie v jej schopnosti uľahčiť správne dýchanie, ktoré pomáhajú veľa na upokojenie tela a povzbudzujúce svoj názor.

Jóga pre Brain Power - 7 Efektívne Poses

  1. Padmasana (lotosu predstavujú)
  2. Vajrasana (Diamond Pose)
  3. Ardha matsyendrasana (Half Spinal Twist Pose)
  4. Paschtimottanasana (Sediaci predklone)
  5. Halasana (Plough Pose)
  6. Mayurasana (Peacock Pose)
  7. Sirsasana (stoj na hlave)

1. Padmasana (lotosu predstavujú)

load...

Padmasana alebo Lotus Pose je synonymom s veľkými bájky spojených s lotosu. Lotus je považovaný za symbol čistoty, osvietenie, a oddelenie. Padmasana je meditatívnu póza, ktorá funguje najlepšie, keď urobil v dopoludňajších hodinách, a nie nutne na lačný žalúdok. Pridržaním strednej úrovne Hatha joga predstavovať najmenej 1 - 5 minút.

Výhody: Padmasana uvoľňuje myseľ a upokojuje mozog. To dáva dobrý úsek na členky a kolená, je vaše boky pružnejšia a zlepšuje držanie tela. Padmasana prebúdza čakry v tele a zvyšuje povedomie.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Padmasana

Späť na obsah

2. Vajrasana (Diamond Pose)

load...

Vajrasana alebo Diamond Pose je kľačí cvičenie, zvyčajne sprevádza dychové cvičenia. Praktizovanie Vajrasana umožňuje vaše telo, aby sa stal rovnako silný ako diamant. Na rozdiel od iných jogových ásan, Vajrasana musí byť realizovaná po jedle. Podrž to začiatočník úroveň vinyasa jóga predstavovať minimálne 5 - 10 minút.

Výhody: Vajrasana napomáha správne trávenie a s bežnou praxou, odstraňuje zápchu. Bojuje žalúdočné ťažkosti a bojuje proti kyslosti. Póza pomáha telu odpočinúť a zvyšuje prekrvenie. To tiež zlepšuje flexibilitu dolnej časti tela a tonizuje svaly.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Vajrasana

Späť na obsah

3. Ardha matsyendrasana (Half Spinal Twist Pose)

Ardha matsyendrasana alebo Polovica pán ryby predstavujú je pomenovaný po mudrca Matsyendranath. Je to polovice spinálnej krútenie s mnohých variantoch. Póza je súčasťou 12 základných hathajógy ásan. Praktizovanie tohto ásany buď skoro ráno na lačný žalúdok a črevá čisté alebo 4 - 6 hodín po jedle večer. Držať na tejto základnej úrovne Hatha joga predstavovať aspoň 30 - 60 sekúnd.

Výhody: Ardha matsyendrasana zmierňuje stuhnutosť do chrbta a zlepšuje trávenie. Táto póza zvyšuje prísun kyslíka do pľúc a detoxikuje vnútorné orgány. To tiež čistí krv a zlepšuje jej prekrvenie.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: ardha matsyendrasana

Späť na obsah

4. Paschtimottanasana (Sediaci predklone)

Paschimottanasana alebo Sediaci predklone je klasický Hatha joga predstavovať, že je veľmi jednoduché urobiť. To Asano dáva vaše telo dobré pretiahnuť a sústredí sa na zadnej strane. Cvičiť pózu ráno na lačný žalúdok a čistých čriev. Ak to nie je možné v dopoludňajších hodinách, to vo večerných hodinách po 4 - 6 hodín po poslednom jedle. Počas praxe, držať tento základný Hatha joga predstavovať 30 - 60 sekúnd.

Výhody: Paschtimottanasana zmierňuje mierne depresie a stres, dodáva ramená dobrý úsek, a aktivuje obličky. Ásana znižuje bolesti hlavy a únavu a lieči nespavosť a vysoký krvný tlak. To tiež zvyšuje chuť do jedla a znižuje obezitu.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Paschtimottanasana

Späť na obsah

5. Halasana (Plow Pose)

Halasana alebo Plough Pose odhaľuje skryté schopnosti vášho tela. Pluh je poľnohospodárska nástroj používaný v mnohých ázijských krajinách, ktoré víria pôdu v rámci prípravy na siatie semien. Póza predstavuje tvar pluhu a je pokročilý pózu z jogy. Cvičiť pózu ráno na lačný žalúdok a večer s odstupom 4 - 6 hodín od posledného jedla. Držať pózu po dobu 30 - 60 sekúnd, počas tréningu.

Výhody: Halasana reguluje metabolizmus a normalizuje hladinu cukru v krvi. Táto póza uvoľní napätie v chrbte a zlepšuje držanie tela. To tiež znižuje stres a upokojuje mozog. To dáva vaše rameno dobrý úsek a funguje dobre na štítnej žľaze.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Halasana

Späť na obsah

6. Mayurasana (Peacock Pose)

Mayurasana alebo Peacock Pose pripomína páva, keď chodí okolo s jeho perie nadol. Vyzerá to, že zložité predstavovať robiť, ale s trochou praxe to bude pohodlné. To je najlepšie cvičiť túto pózu ráno na lačný žalúdok, ako vaše telo má na elektrickú energiu vyrábanú z trávením jedla z predchádzajúcej noci. Držte túto pózu po dobu 30 - 60 sekúnd, počas tréningu.

Výhody: Mayurasana detoxikuje telo a udržuje horúčku v šachu. Posilňuje vaše brušné oblasti, nabudí vaše obličky a bojuje proti diabetu. To je vaša chrbtica silnejší a zlepšuje držanie tela. Ásana zlepšuje koncentráciu a koordináciu medzi mysľou a telom.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Mayurasana

Späť na obsah

7. Sirsasana (stoj na hlave)

Sirsasana alebo stoj na hlave je kráľ všetkých Jóga. To si vyžaduje úplnú inverziu svojho tela a dobrou hornej časti tela silu. Sirsasana potrebuje rad prípravných cvičení po dobu robiť to ásany. Je nutné, aby váš žalúdok je prázdny a črevá čisté praktizovať tento ásany. Snažte sa držať pózu najmenej po dobu 1 - 5 minút.

Výhody: Sirsasana okamžite upokojuje telo. To stimuluje hypofýzu, posilňuje pľúca, zlepšuje trávenie, a lieči astmu. To robí ruky a nohy silnejšie a tóny brušné orgány.

Ak chcete vedieť viac o póze a ako to urobiť, kliknite sem: Sirsasana

Uvažovali ste niekedy niektorý z týchto pozíciách v joge pre mozog moc? Tieto jóga ásany rozšíriť svoju myseľ a Declutter váš mozog. Teraz sa poďme odpovedať na niektoré bežné otázky týkajúce sa ľudského mozgu a jóga.

Späť na obsah

Znalecké Odpovede pre čitateľa Otázky

Prečo mozog degeneruje?

Mozog oslabuje predovšetkým kvôli stresu, úzkosti a chorôb. To môže byť tiež dôsledkom starnutia.

Ako často cvičiť jogu s cieľom zlepšiť výkon mozgu?

Cvičím jogu každý deň po dobu asi 20 minút, ako zlepšiť svoje mozgové schopnosti.

Jóga je jednoduchý a bezpečný spôsob, ako oživiť svoju myseľ a udržať ju v chode. Zachráň seba z ubúdajúceho pamäte a jednotvárny mysli tým, že sa snaží o ásany uvedené v tomto článku. Bež!

load...