Zdravie a wellness

6 úžasných výhod Pinto Beans

6 úžasných výhod Pinto Beans

Fazuľa sú fazuľa, ktoré sú posiate rozptýleným červenkasto hnedú farbu a majú béžovú. Ako majú škvrnitú kožu, sú tiež známe ako škvrnité fazuľa. Vyzerajú ako maliarskych prác. To bol dôvod, prečo sú tieto fazuľa známy ako fazuľa, ako Pinto znamená, maľované 'v španielčine. Ale táto farba striekajúcej objaví, kým sa variť. Ak sa tieto fazuľa varené, farba striekajúcej zmizne a oni zase ružovo hnedú farbu, spolu s krémovou textúrou.

Fazuľa sú považované za veľmi výživné. Sú obohatené s rôznymi vitamínmi, vlákniny, železa, minerálov a proteínov. Z tohto dôvodu existuje veľa zdravia, kože a vlasy výhody spojené s fazule. Niektoré z najčastejších výhod spojených s fazuľou, sú nasledujúce:

Výhody fazuľa:

1. Zápcha:

Fazuľa sú bohaté na nerozpustnej vlákniny. To pomáha v prevencii zápchy. Existujú rôzne ďalšie zažívacie poruchy, ako divertikulóza a hrubého čreva, ktoré môžu byť tiež bráni tým, že pravidelne konzumovať fazuľa.

load...

2. Zníženie hladiny cholesterolu:

Rovnako ako všetky ostatné fazuľa, fazuľa sú tiež bohaté na vlákninu. Tieto vlákna pomáhajú pri znižovaní hladiny cholesterolu v krvi a ich zachovanie. To v konečnom dôsledku pomáha udržiavať dobrý zdravotný stav srdca a pôsobí ako štít proti srdcovým chorobám.

3. Blood Sugar:

Ako vieme, že fazuľa sú bohaté na vlákninu; ale tiež pomáhajú obmedziť hladinu krvného cukru z rýchlo rastie po jedle. To nielen pomáha pri stabilizácii hladiny cukru v krvi, ale tiež poskytuje konzistentné energiu do tela.

4. Fall Vlasy:

Fazuľa tiež pomôcť pri prevencii padania vlasov. Fazuľa sú bohaté na draslík. Nedostatok draslíka v našom tele je jednou z hlavných príčin vypadávanie vlasov. Preto vrátane fazuľa vo vašej strave pomôže zvládnuť padanie vlasov.

load...

5. Suché Kožné problémy:

Tieto fazuľa vám môže pomôcť pri manipulácii s rôznymi suché kožné problémy. Nedostatok vitamínu B v tele môže spôsobiť rôzne problémy, ako je suchá koža, podráždenie, začervenanie pigmentáciu ošupenia a dermatitídy. Fazuľa sú bohaté na vitamín B, ktoré sa môžu vyhnúť týmto problémom pokožky.

6. Ostatné Zdravie Výhody:

Existujú rôzne ďalšie zdravotné výhody spojené s fazule. Obsah vitamínu B v týchto zŕn je užitočné pri výrobe energie. Hrajú dôležitú úlohu v riadnom mozgových buniek / kognitívnych funkcií. Obsah železa v fazuľa je dobré pre tehotné ženy, dojčiace ženy, dospievajúcich a rastúce deti, aby zostali fit a zdravý.

Sú to rôzne výhody fazule. Odporúča sa, že ľudia, ktorí trpia obličkovými kameňmi a dni by sa mali vyvarovať jesť fazule. Obsah purínu v fazule môže spôsobiť problémy súvisiace zdravotné k nim, alebo ľuďom, ktorí sú citliví na puríny.

Ak chcete variť tieto fazuľa, pokúsiť sa vopred namočiť do vody po dobu ôsmich hodín pred varením. Týmto spôsobom sú tieto fazuľa varené rýchlejšie. Môžete tiež uvaríme po dobu dvoch minút a nechať stáť počas dvoch hodín, pred varením them.You tak môžu pripraviť rôzne báječný fazuľa recepty.

Je veľmi dôležité, že ste čistí fazuľu pred varením. Skontrolujte, či kamene a zhnitých fazule.

Niet pochýb o tom, fazuľa sú skvelé pre naše zdravie, pokožku a vlasy. Ale nadmerné všetko je zlé. Z tohto dôvodu sa odporúča konzumovať fazuľa v miernom množstve, aby bolo možné využiť maximálny úžitok z nich. Môžete tiež konzultovať s dietológom pre rovnaký.

Dúfam, že ste našli tento článok zaujímavý a užitočný. Do podeliť o svoje názory cez sekcii Komentáre nižšie.

load...