Zdravie a wellness

11 jednoduchých a najlepších potravín bohatých na biotín

11 jednoduchých a najlepších potravín bohatých na biotín

Vitamíny sú hovorí celý deň.

Lekári, kožné špecialista, vlasy špecialista, jednoducho nedokážem dosť toho! Prečo čakať na lekára, aby im predpisovať? Pridajte ju do svojho jedálnička hneď.

Prečo biotín Essential?

Biotín, tiež označovaná ako vitamín H, je veľmi dôležité pre rast buniek a produkciu a metabolizmu mastných kyselín. To tiež pomáha udržiavať hladinu cukru v krvi a energetický cyklus tela. Biotín je tiež populárno použitý v mnohých kože, vlasov a nechtov opravné prostriedky ako nedostatok môže viesť k nezdravým kože, vypadávanie vlasov a slabé a krehké nechty. Šupinaté vyrážky okolo očí, tenké vlasy, joint brnenie, lámavé nechty a depresie sú aj niektoré príznaky nedostatku biotínu.

load...

Biotín tiež podporuje zdravé nervového tkaniva a bolesti svalov jednoduchá. Je tiež dôležité zabezpečiť, aby nastávajúca matka netrpia nedostatkom biotínu a osobitnú starostlivosť, musia byť prijaté vo fáze life.The vo vode rozpustný vitamín je vytvorený prirodzene v našich črevách a možno tiež nájsť v rôznych potravinách. Väčšina dospelých vo veku nad 19 vyžadujú asi 30 mg biotínu denne z potravinových zdrojov.

Najvyššie Choices biotínu bohatých potravín

1. Seafood a mäso: 

Niektoré druhy zvierat mäso a ryby sú dobrým zdrojom biotínu. Tri unca vareného pečene obsahuje 27 mikro mg biotín, čo je vynikajúci zdroj potravy tejto živiny. Morské ryby, ako je losos a sardinky, sú s nízkym obsahom tuku a zaistiť dostatočnú biotín, rovnako ako ďalšie proteíny. Mäsa, ako je červené mäso, bravčové, morčacie a hovädzie mäso obsahuje veľké množstvo biotínu.

2. Celozrnný chlieb: 

Plátok celozrnný chlieb obsahuje jeden až šesť mikrogramov biotínu. Vitamín v nájdené v otruby z pšenice, a tak biely chlieb má menší obsah biotínu v porovnaní. Navyše kvasinky v chlebe, najmä pivovarské kvasnice je ďalším významným zdrojom biotínu.

load...

3. Vajcia: 

Vaječný žĺtok je ďalší vynikajúci biotín bohaté potravy. Avšak príliš veľa vaječný bielok môže byť v skutočnosti katalyzátorom nedostatku biotínu ako vajce obsahujú konkrétny prvok, ktorý sa viaže biotín na proteín nazývaný avidun, čo znižuje schopnosť rovnomerne distribuovať živinu.

4. Mliečne výrobky: 

Okrem vápnika a iné zdravé výživy, mliečne výrobky, ako je mlieko, cmar, jogurt, tvaroh a syry sú tiež bohatým zdrojom biotínu pre telo.

5. Soya Bean: 

10-gram porcia sóje obsahuje 60 mg biotínu. Jeden z najlepších potravín bohatých na biotín.

6. Zelenina: 

Zelenina, ako je cibuľa, uhorky, kapusta, karfiol obsahujú biotín a sú zdravé spôsoby, aby sa zmestili tento vitamín do svojho každodenného jedálnička.

7. Ovocie:�

Pravidelný príjem čerstvých a suchých potravín, zaisťuje dostatočné množstvo železa a biotínu v tele. Avocado je najbohatší ovocia zdrojom biotínu a musia byť pravidelne konzumované.

8. Matice: 

Rôzne orechy, ako sú mandle, arašidy, lieskové orechy, kešu oriešky, pekanové orechy vlašské orechy poskytujú telu biotinem. Najlepšie časť o nich je, že môžete ľahko nosiť okolo a obsahujú bielkoviny a živiny do svojho jedálnička na cestách. Jedná sa najmä o veľmi dôležité pre vegetariánov konzumovať, pretože nahradiť výživovú hodnotu, ktorá je inak dostal z mäsa a rýb. Pre tých, ktorí chcú konzumovať biotín pre zdravé vlasy a nechty, orechy sú dobrou voľbou, pretože tiež obsahujú omega - 3 mastné kyseliny, ktoré pomáhajú skalp zdravie a zdravé nechty.

9. Jahody: 

Niektoré plody, ako sú jahody, brusníc a malín môže zabezpečiť veľké množstvo biotínu k telu. Okrem biotínu, oni tiež poskytujú dostatok antioxidantov a ďalších zdravotných výhod.

10. Nápoje: 

Nápoje, ako je čierny čaj, káva, víno a pivo tiež obsahovať biotín v nich. Mali by však nemali byť konzumované vo veľkom množstve, pretože obsahujú kofeín, ktorý môže mať nepriaznivé účinky na telo.

11. Semená: 

Slnečnicové semená obsahujú biotín, železo, vápnik, draslík, vitamín E, horčík a vitamín B v nich by mali byť zahrnuté do dennej stravy.

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na biotínu bohatých potravín. Vedieť, ktoré potraviny obsahujú biotín môže pomôcť zvýšiť pravidelnú stravu tejto živiny. Výsledkom je celkové zlepšenie zdravia vašej pokožky, vlasov a nechtov.

load...