Zdravie a wellness

40 úžasných prínosov Shallots (Chota Pyaz) pre pokožku, vlasy a zdravie

40 úžasných prínosov Shallots (Chota Pyaz) pre pokožku, vlasy a zdravie

Šalotka sú dlhé, tenké žiarovky ako zeleniny. Sú menšie a rastú v trsoch žiaroviek v koreňovom systéme. Žiarovky majú mierny štipľavú chuť a výraznú vôňu v porovnaní s cibuľa a cesnak. To je populárny prísada používajú kuchári po celom svete. Okrem pridávanie chuť do jedla, šalotka mať rôzne zdravotné výhody a vysoký obsah živín. Sú to tiež skvelé pre vaše vlasy a sú široko používané ako prísada do výrobkov pre starostlivosť o vlasy.

Šalotka patrí do čeľade cibule a allium. Obsahujú dôležité živiny, ako sú vitamíny B a C, vápnik, železo a draslík. Existuje mnoho odrôd šalotky ako je francúzsky sivé šalotkou alebo Griselle rodu Allium Oschaninii, Pink šalotkou alebo Jersey šalotka, Banana šalotka, zelenej šalotky. Šalotka sú tiež známe ako 'Choto Pyaz' v Hindi, 'Sambar Ullipayalu' v Telugu, 'Chinn Vengayam' v Tamil, 'Cheriya Ulli' v Malayalam, 'Sambar Eerulli' v Kannadčina, 'Sambar Cha Kanda' v Marathi,, Gundhun "v bengálčine.

Výhody šalotkou:

1. Železo:

Šalotka obsahujú železo, ktoré je nevyhnutné pre správnu funkciu červených krviniek. Zdravé červené krvinky obsahujú dobré množstvo hemoglobínu, ktorý im pomáha prenášať kyslík z pľúc do ostatných tkanív tela. Je tiež nevyhnutné pre riadny metabolizmus, funkcie mozgu a aby sa vaše tkaniva silná.

load...

1 šálka šalotka môže poskytnúť 1,9 miligramov železa, ktorý dáva 24 percent denného požadovaného príjmu železa u mužov a 11% žien.

2. Fiber:

Šalotka pomôcť v zdravom trávení. Vďaka svojmu obsahu zvyškovej vlákniny, absorbuje vodu a zaplní žalúdok po jedle. To pomaly uvoľňuje cukru v krvi a pomáha zmäkčiť stoličku, čím sa zabráni zápcha. To je tiež užitočné pri znižovaní hladiny cholesterolu v krvi, bráni veľa srdcových chorôb.

Jedna šálka šalotka môže poskytnúť 5,1 gramov vlákniny, ktorá je o 20 percent denného požadované vlákno u žien a 13% mužov.

3. Draslík:

Šalotka sú bohatým zdrojom draslíka. Jedna šálka šalotka môže poskytnúť 534 miligramov draslíka, ktorý je 11% vášho denného požadovaného príjmu.

load...

Draslík je užitočná pre reguláciu hladiny kvapalín v tele. To tiež pomáha pri správne fungovanie nervových a svalových bunkách. To pomáha metabolizmus tým poškodí sacharidy na požadovanej telesnej palivo. Draslík pomáha udržiavať zdravé srdce znížením krvného tlaku. Nedostatok draslíka môže viesť ku kŕčom a slabosť vo svale.

4. Varenie s šalotkou:

Šalotka sú bežne používané vo varení, a preto sa pestujú vo veľkej miere. Sú používané ako korenie do rôznych ázijských kuchýň v jemne nakrájané alebo vyprážaného forme. Šalotka sú nákladnejšie ako cibuľa a je často používaný v kuchyniach, ako je Malaysian a Thai. Výhody živín šalotky možno získať tým, že pridaním priamo do misky, sautéing, pridanie do cestovín. Čerstvé šalotka možné kombinovať s ovocím a zeleninou pre salsas. Pridajte ich do šalátov, pizze, sendvičov a zábaly sú karamelizovanou šalotkou. Môžete tiež gril, pečienka, piecť, smažiť, Blanch Solené alebo uvaríme. Šalotka môžu byť tiež substituované s cibuľou.

5. Zdravie srdca:

Jedným z najviac hovoril o zdravotných výhod šalotky je, že sú vynikajúce pre krv a pomáhajú predchádzať ochorenia srdca. Cycloallin, antikoagulačné, sa nachádza v šalotky, ktoré sú užitočné chrániť vaše telo pred ochorením srdca. Obsahuje allicicn ktoré môžu blokovať tvorbu krvných doštičiek zrazeniny v krvných ciev pre zníženie periférne vaskulárnych ochorení (PVD), ischemickej choroby srdca (CAD) a mŕtvice. Sú užitočné pri výrobe antikoagulant, ktorý riedi krv, aby liečiť príznaky kardiovaskulárneho ochorenia, srdcový infarkt, aterosklerotické ochorenia a mŕtvice.

6. Silný imunitný systém:

Šalotka môže posilniť váš imunitný systém efektívne. Konzumovať im denne, aby sa zabránilo a liečiť prechladnutie, chrípky a ďalších chorôb.

7. Nízky obsah kalórií:

Šalotka obsahujú veľmi menšie množstvo kalórií a veľa živín. Kalórie v šalotka závisí na jeho postupe varenie. Ak ste na diétu, pridajte šalotku do príkrmy a vychutnať lahodnú chuť, bez hromadia na kalórie. 2 lyžice šalotky poskytnúť len 14 kalórií. K dispozícii je 19 kalórií prítomné v 100 gramov varenej šalotky.

8. Anti-oxidanty:

Šalotka obsahujú viac živín ako cibuľa. Majú viac antioxidantov, minerálov, vitamínov a flavonoidné antioxidanty, ako quercetin a kemferfol.

9. Liečivá sila:

Spolu s rôznymi antioxidanty, šalotka obsahujú síry antioxidačné látky, ako je diallyl trisulfidu, diallyl disulfidu a alyl propyl disulfidu. Šalotka majú tiež anti-vírusové, anti-bakteriálne a protiplesňové účinky.

10. Znižuje hladinu cholesterolu:

Allicin prítomný v šalotka môže byť užitočné k zníženiu produkcie cholesterolu. Tieto zlúčeniny inhibujú HMG-CoA reduktázy, enzýmu do pečeňových buniek.

11. Znižuje vysoký krvný tlak:

Allicin v šalotkami je užitočné pri znížení tuhosti ciev, pretože uvoľňujú vasodialator chemický oxid dusnatý (NO), ktorý znižuje vysoký krvný tlak.

12. Anti-diabetická:

Šalotka obsahujú fytochemické, ako Allium a alyl disulfidu, ktoré majú antidiabetickej vlastnosti. Šalotka je užitočný liek na zníženie hladiny cukru v krvi u diabetikov. To zabraňuje degradácii inzulínu a zvyšuje metabolizmus glukózy.

13. Zaobchádza Črevné Worm:

Šalotka možno nájsť účinný pri liečbe a liečbe črevných červov v žalúdku. Šalotka šťava pomáha jasné nití červy, ktoré sa vyskytujú u detí. Brúsiť niektoré šalotka, aby sa šťavy a piť každé ráno na lačný žalúdok.

14. Cold alebo horúčka:

Šalotka sú rozmazané na tele dieťaťa pri prechladnutí alebo horúčku, pretože sa jedná o liečivé rastliny, ktoré môžu účinne liečiť pravidelné prechladnutie alebo horúčku.

15. Zníženie hlien:

Šalotka sú účinným liekom zriediť hlien, ktorý spôsobuje kašeľ.

16. Znižuje nervový Podráždenosť:

Šalotka obsahujú mnoho vitamínov a minerálnych látok, ako je vitamín A, tiamín, vitamín C, pyridoxínu, foláty, atď pyridoxín (B - 6), prítomné v šalotkami je užitočné pre zvýšenie chemickej koncentrácie GABA v mozgu upokojiť nervózny podráždenosť.

17. Preventívne proti rakovine:

100 g čerstvých šalotka obsahuje 1190 IU, ktorá je 35% RDA vitamínu A. Vitamín A je účinný antioxidant, ktorý je užitočný v prevencii pľúcnej a dutiny ústnej rakoviny. Šalotka sú tiež užitočné pri prevencii rakoviny pečene a zničiť ich bunky. Pomáhajú pečeň pri odstraňovaní toxínov z tela a obsahuje saponíny, ktoré zabíjajú rakovinové bunky. Šalotka tiež pomáhajú znížiť šance na rakovinu žalúdka.

18. Bohaté na vitamín A:

Šalotka, sú najbohatším zdrojom vitamínu A, ktorý je nutný pre dobré zdravie. Vitamín A (antioxidant) pomáha chrániť pred škodlivým poškodením voľnými radikálmi. Môžu byť tiež užitočná pre udržanie membrány, sa zabránilo infekcii, povedie k dobrému zdraviu očí, podporovať zdravý imunitný systém, a pre správny rast a vývoj.

19. S nízkym obsahom tuku:

Šalotka obsahujú veľmi malé množstvo tuku. Z tohto dôvodu môžu byť efektívne využité pre nízkotučné diéty.

20. Nízkym obsahom sodíka:

Šalotka sú sodíka veľmi nízke. Naše telo vyžaduje určité množstvo sodíka o prežitie, ale príliš veľa môže spôsobiť vysoký krvný tlak. Mnoho chuťové prísady majú vysoký obsah sodíka, ale šalotka môžu byť spotrebované vysokého krvného tlaku alebo pacientov s ochorením obličiek, ako vhodnú alternatívu.

21. Flavonoidy:

Šalotka majú dve sady zlúčenín, vrátane zlúčenín síry, ako je alyl propyl sulfid (APDS) a flavonoidy, ako je quercetin. Konzumovať flavonoid vo svojej každodennej strave, aby sa znížilo riziko vzniku rakoviny, súvisiace s chorobami srdca a diabetes. Sú antivírusové, anti-alergénny, anti-rakovina, antibakteriálne a protizápalové účinky.

22. Osteoporóza:

Konzumovať šalotka vo vašej každodennej stravy pre správny rast kostného tkaniva a znížiť riziko vzniku osteoporózy o 20%.

23. Mladší vzhľad:

Šalotka obsahuje síru, ktorá pomáha v tom vám mladší vzhľad pleti.

24. Žalúdočné infekcie:

Šalotka sú tiež výhodné v inhibíciu žalúdočné ťažkosti. Konzumovať šalotku vo vašej pravidelnej strave, aby sa zabránilo váš žalúdok z rôznych infekcií.

25. Alzheimerova choroba:

Šalotka pomôcť pri podpore prospešných mozgových funkcií. To sa ukázalo byť účinné pre Alzheimerovu chorobu.

26. Rast vlasov:

Šalotka sú najstaršie a najúčinnejšie domáce liek pre rast vlasov. Sú bohaté na síru, ktorá pomáha v produkcii kolagénu tkanív. To je užitočné pre obnovenie rastu vlasov. Chop šalotka na malé kúsky a vytlačiť jeho šťavu. Naneste ho rovnomerne na vlasovú pokožku a držať po dobu 15 minút. Opláchnite jemným šampónom, ktorý pomáha v raste vlasov.

27. Plešatosť a vypadávanie vlasov:

Ak trpíte lysiny môžete použiť nasledovné opravný prostriedok:

  • Brúsiť korenie prášok, šalotka a soľ do jemnej pasty
  • Naneste na postihnuté miesta
  • Jedná sa o efektívny spôsob, ako zaobchádzať holé miesta.

28. Lieči pokožku hlavy infekcie:

Môžete využiť šalotka šťavy na liečbu skalp infekcií. Plesňové infekcie poškodiť vlasy a tiež viesť k závažným vypadávaniu vlasov. Šalotka môže byť tiež užitočná pri otvorení upchaté póry vaše vlasových folikulov.

29. Prekonanie lupy:

Môžete ľahko použiť šalotka šťavy liečiť problémy lupinám. Zmiešajte šalotku s citrónovou šťavou, cmar a medu. Túto zmes aplikovať na vlasy a nechajte pôsobiť 30 minút. Starostlivo opláchnite miernym šampón proti lupinám liečiť lupy prirodzene. A to je to, ako môžete použiť šalotku na vlasy.

30. Bodnutie hmyzom:

Na liečbu bodnutí hmyzom, trieť postihnuté miesto šalotky šťavou. To pomôže upokojiť bolesť. Šalotka možno aplikovať drvením alebo rezaním a aplikuje na komáre, včelie alebo osie bodnutie.

31. Bradavice:

Šalotka možno použiť ako obklad. To bude klesať bradavice na jeho vlastné.

32. Bronchitída:

Zmiešajte šalotka šťavu s medom a konzumovať lyžičku tejto zmesi trikrát denne. Jedná sa o efektívny vykašliavanie, ktoré môžu poskytnúť úľavu od zápalu priedušiek, chrípka, nádcha, kašeľ a bolesť v krku. Je tiež pomáha skvapalnenie hlienu a pomáha pri ich čistení.

33. Posilniť kapilárami:

Konzumovať každý deň 5 šalotku na lačno po dobu 14 dní. Jedná sa o účinný prostriedok na posilnenie kapilár.

34. Eliminovať toxíny:

Smažiť štyri kusy nakrájané šalotky v ghí. Jesť to často po dobu 14 dní na pomoc vaše pečeň pri odstraňovaní toxínov z tela.

35. Zubná zdravie:

Žuť šalotka pre každý deň v dopoludňajších hodinách do 3 minút. To zničí baktérie vo vašich zubov.

36. Dobrý zrak:

Šťava z šalotky so svojimi kvetinami podporuje dobrý zrak. To môže byť použitý vo forme očných kvapiek. Šalotka sú bohaté na síru, cysteín, a lecitín, ktorý chráni šošovku vašich očí z katarakty. Patrí šalotka vo vašej strave na podporu dobrého zdravia očí.

37. Zbaviť bolesti hlavy:

Uplatnenie šalotka na hlave vám môže poskytnúť úľavu od bolesti hlavy. Na tento účel si môžete urobiť obklad z šalotkou a aplikovať na hlave pre okamžité úľave.

38. Stimuluje rast vlasov:

Rub šalotka šťavy každý deň na váš skalp, ako sa zbaviť lupín a podporujú rast vlasov.

39. Bruise Dressing:

Môžete tiež použiť šalotku pre obliekanie vaše modriny. Popáleniny sú často obliekol sa šalotkou a soľou.

40. Treat varí:

Piť šalotka šťavy zmiešanej vo vode alebo mrkvovej šťavy. To môže tiež byť aplikovaný na vredy.

Výživa Schéma šalotkou:

Šalotky ( Allium cepa var. Aggregatum), surová výživa na 100 g (zdroj: národná databáza živín usda)
Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 72 kcal 3.6%
Uhľohydráty 16,80 g 13%
Proteín 2,50 g 5%
Celkový obsah tuku 0,10 g 0.5%
Cholesterol 0 mg 0%
Vitamíny
Folates 34 a mikro 9%
Niacín 0,200 mg 1.5%
Kyselina pantoténová 0,290 mg 6%
Pyridoxín 0,345 mg 26.5%
Riboflavín 0,020 mg 2%
Tiamín 0,060 mg 5%
Vitamín a 1190 iu 35%
Vitamín c 8 mg 13%
Elektrolyty
Sodík 12 mg 1%
Draslík 334 mg 7%
Minerály
Vápnik 37 mg 4%
Meď 0,088 mg 10%
Železo 1,20 mg 15%
Horčík 21 mg 5%
Mangán 0,292 mg 13%
Fosfor 60 mg 8.5%
Selén 1,2 a mikro; 2%
Zinok 0,40 mg 4%

Teraz viete, že šalotka je zdravá voľba pre vaše celkové zdravie. Tak využiť jeho početné výhody a nutričné ​​vlastnosti, a povedzte nám, ako ste ťažil z nich!

load...