Zdravie a wellness

16 úžasné zdravotné prínosy žerucha Juice a 2 báječné recepty

16 úžasné zdravotné prínosy žerucha Juice a 2 báječné recepty

Môžete použiť mnoho bylín a rastlinných výťažkov pre zachovanie dobrého zdravotného stavu, ale je ťažké nájsť ten, ktorý môže ponúknuť ako mnoho zdravotných výhod ako žeruchy. Tento polo-vodné bylina je prednostné lekármi pre jeho terapeutické vlastnosti. Nachádza väčšinou v USA, Ázii a Európe, to všeobecne rastie pozdĺž brehov rieky. Vďaka malé, okrúhle listy, žerucha je známy pre svoju pikantnú, štipľavú chuť. Jeho pôvod možno vystopovať až do dávnych dobách v latinskej a gréckej civilizácie. Podporu zdravia, žerucha bola použitá na liečbu mnohých klinických stavov v skorších dobách.

Zdravie Výhody žerucha Juice:

Žerucha môžu byť použité v šťavy podobe, a to buď samostatne alebo v zmesi s inými bylinkami a zeleninou. Pitie šťavy môže byť prospešné pre vás v mnohých ways.As jeho štipľavú chuť a silný nemusí apelovať na všetkých, takže zmiešaním s inými bylinami je vhodné. Niektoré zo zdravotných výhod žeruchou šťavy sú:

Zdravie 1. Skin:

Len použitie OTC krémy a pleťové vody nebude vaša pleť hladká a krásna. Budete potrebovať niečo navyše za to. Pitie žerucha šťavy poskytuje svoje telo s vitamínmi C a A zvnútra. Tým sa zlepšuje zdravotný stav pokožky a textúru nakoniec (1).

load...

2. Zdravé vlasy:

Žerucha môže byť používaný na liečbu rad problémov súvisiacich s vlasmi. Pitie šťavy môže byť prínosom pre vyrovnať s vypadávaním vlasov a lupiny (2).

3. Antianemikum Vlastnosti:

Ak ste trpia nedostatkom železa, vrátane žerucha šťavy vo vašej strave môže byť užitočný. To je tiež bohatá na vitamín C, ktorý pomáha ľudské telo vstrebávať železo lepší (3).

4. Protizápalové atribúty:

Žerucha obsahuje vysoké množstvo vitamínu C, ktorý pomáha telu bojovať proti zápalu. Pitie šťavy vám pomôže nájsť úľavu od príznakov chrípky a prechladnutia, rovnako (4).

load...

5. Antioxidant:

Žerucha obsahuje dobré množstvo antioxidantov, ktoré pomáhajú vaše telo odolávať škodlivým účinkom voľných radikálov. Pomáha v boji proti účinkom starnutia, ako (5).

6. Afrodiziakálne:

Ak zistíte, že váš sexuálny jednotky zmrštenie, nie je potrebné siahnuť po OTC vylepšení výkonnosti výrobkov. Namiesto toho, piť žerucha šťavy niekoľkokrát týždenne a okoreniť svoj sexuálny život (6).

7. Ovládacie hladinu krvného cukru:

To nebola preukázaná klinicky, ale s použitím žerucha šťavy môže pomôcť udržať hladinu cukru v krvi počas kontroly (7). Jeho rozpustná vlákna môžu zistiť sacharidov absorpciu v tele.

8. Zdravé kosti:

Žerucha obsahuje správne množstvo vápnika, vitamíny A, vitamín C a horčíka. Takže jeho zahrnutím do stravy môže mať za následok zdravé a silné kosti (8).

9. Oslobodenie od chladný a kašeľ:

Žerucha obsahuje síru glykozidy, ktoré má expektorans účinok a môžu byť užitočné pri liečení chronickej bronchitídy (9).

10. Trávenie:

Pitie žerucha šťava môže pomôcť váš tráviaci systém. Jeho vlákna a vitamín C obsah môže stimulovať vylučovanie žalúdočných štiav, napomáha procesu digescie (10).

11. DNA poškodenie odpor:

V rade štúdií bolo vidieť, že použitie žerucha môžu posilniť schopnosť bunky odolávať poškodeniu DNA (11).

12. Dobré pre Vision:

Dva antioxidanty sú hojne prítomné v tejto rastliny, a to luteín a zeaxantín. Tie pomáhajú zvýšiť svoju víziu a zabrániť makulárnej degenerácie (12).

Hangover Liečba 13.:

V niektorých prípadoch sa môže vrátiť po tom, čo prehĺtal dole príliš veľa štipce alkoholu doma príliš opitý. Zotaviť rýchlejšie, vypiť pohár šťavy žerucha (13). Má detoxikačné účinky na pečeň. To vyplavuje alkohol z tela rýchlo.

14. Očisty tela:

Žerucha šťava môže slúžiť ako čistiaci prostriedok a pomáhajú udržať orgány, ako hrubého čreva v čistote. To pomáha eliminovať toxíny z tela (14).

15. Zuby:

Žerucha môže byť dobré pre zdravie ústnej dutiny. Je účinný pri liečbe ďasien problémy (15).

16. Štítnej žľazy Fungovanie:

Žerucha so zvýšeným obsahom jódu, ktorý môže pomôcť ľuďom s štítnej žľazy podmienok, ako je strumy (16).

Žerucha Juice recepty:

Žerucha môžu byť použité na výrobu ústa zalievanie a výživné šťavy a koktaily. Môžete skúsiť tieto dva recepty doma a získať úžasné zdravotné prínosy tejto byliny.

1. Žerucha Green Juice:

Ak chcete tento recept, budete potrebovať veľké jablko, 2 šálky žeruchy, 1 stonku zeleru, citrónová šťava a trochu korenia. Blend všetko v odšťavovači a podávame s kockami ľadu.

2. Uhorka Žerucha Delight:

Ak chcete toto chutné šťavy, budete potrebovať 2 dlhé uhorky, hrsť žeruchy, jablká a citróna a soľ. Blend všetko v odšťavovači a pridať trochu vody. Podávajte ho chladené ľadom.

Tak na čo ešte čakáte? Priniesť domov tento nádherný byliny, a kreatívny pri vytváraní niektoré z najlepších šťavy vaša rodina nikdy neochutnali. Nezabudnite, že s každou kvapkou, že hodiť dole, budú žať niekoľko zdravotných výhod, ktoré môžete za peniaze kúpiť nikdy!

Bol tento článok nápomocný? Prosím, podeľte sa o svoje názory s nami v sekcii Komentáre nižšie.

Odporúčané odkazy:

  • 32 Amazing Výhody žeruchou pre pleť, vlasy a zdravie
  • 6 Prekvapujúce Výhody Angelica Herb pre pleť, vlasy a zdravie
  • 13 Amazing Výhody Calendula bylina pokožky, vlasov a zdravie
  • 11 Amazing Výhody hyacint bylina pokožky, vlasov a zdravie

load...