Zdravie a wellness

10 vedľajších účinkov citrónovej šťavy

10 vedľajších účinkov citrónovej šťavy

My všetci milujú pohár vychladeného citrónovej šťavy na uhasenie smädu v horúcom a dusnom popoludní. Využitie tohto ovocia je natoľko univerzálny, že sa používa na výrobu nápojov; použitý ako chuť booster; a to tiež nájde cestu do prípravy natívny medicíny v rôznych častiach sveta. Môžete okamžite rozpoznať toto ovocie, pretože jeho svieža vôňa a zelený až žltkastý odtieň.

Okrem toho, že používa na oblečenie šaláty a ako základ na prípravu šťavy, citrón je tiež používaný robiť iné kulinárske lahôdky, ako je citrónovou ryžou, a stále populárnejšie francúzsky toast!

Citrónová šťava má niekoľko živiny, ktoré obsahujú vitamín A, C, vápnik, sacharidy a flavonoidy. Takže pri citrónovú šťavu dáva vaše telo určité množstvo životne dôležitých živín a antioxidantov nepochybne.

load...

Všetci vieme, že citrón je jedným z najpopulárnejších citrusových plodov používaných po celom svete pre nespočetné zámery, ale mnohí z nás nie sú vedomí vedľajších účinkov citrónovou šťavou.

Poďme sa pozrieť na vedľajším účinkom citrónovej šťavy, ktoré sú uvedené nižšie:

Kým citrónová šťava môžu byť použité ako nápoj, alebo v kombinácii s medom a ďalšie potraviny, jej príjem nemusí byť vhodný pre niektoré. To má kyslé vlastnosti a ktoré môžu podnietiť určité nepríjemné reakcie u ľudí s určitými zdravotnými podmienkami.

1. GERD alebo Acid Reflux:

GERD alebo gastroesphageal reflux porucha, ktorá často vedie k pálenie záhy, vracanie a nevoľnosť, je často spôsobený konzumáciou kyslých potravín. Tí, ktorí trpia GERD môže cítiť nástupu symptómov, keď spotrebujú citrónovú šťavu s jedlom alebo po jedle. Tí, ktorí majú vredy môžu trpieť žalúdočnými turbulenciách po pohári citrónovou šťavou. V tomto stave žalúdočnej sliznice dostane podráždené a spôsobuje mierne až akútne podráždenie v črevách!

load...

2. Zubnú sklovinu Erózia:

Vzhľadom k vysokému obsahu kyslé, citrónová šťava môže dokonca mať vplyv na zuby zubnú sklovinu. Áno, počuli ste to správne! Nadmerné citrónovej šťavy môže narušiť sklovinu vašich zubov, takže vaše perleťovo bielej hľadá príšerný!

Konzervy, citrónová šťava tiež môže byť veľmi škodlivé pre zubnú hygienu. Nadmerné užívanie môže spôsobiť vaše zuby zafarbia a zjazvené. Tí s dutinami v zuboch môžu čeliť zhoršenie stavu.

3. Žalúdočné problémy:

Piť veľa citrónovej šťavy môže viesť k podráždeniu žalúdka. Hladina kyslosti šťavy sa neznižuje ľahko. Aby sa predišlo bolesti žalúdka, môžete zrieďte citrónovú šťavu s vodou.

4. Zvýšená Vstrebávanie železa:

Rad štúdií ukázali, že citrónová šťava môže hrať rolu za nadmerné vstrebávanie železa v tele. To je pripisované jeho obsah kyseliny askorbovej vysoká. Ak železa udržuje stále uložená v tele, môže to viesť k toxicite železa a ďalších komplikácií, ako je hnačka a nevoľnosť.

5. Chlorochín Úrovne:

Chlorochín sa používa na liečbu obetí malárie a citrónovou šťavou znižuje jeho účinnosť. Lekári naznačujú, že u pacientov s maláriou nekonzumovať citrónovej šťavy počas liečby, rovnako ako zotavujúcich obdobie.

6. Alergické reakcie:

Citrusové plody môžu spôsobiť alergické reakcie u niektorých ľudí. Reakcie môžu zahŕňať migrény a kožné alergie.

7. Nebezpečné počas tehotenstva:

Tehotné ženy môžu piť citrónovú šťavu, ale mali by tak robiť s mierou. Mnoho žien skúsenosti pálenie záhy v neskorších častiach tehotenstve a lapala po hojné množstvo citrónovej šťavy môže zhoršiť situáciu. Počas tehotenstva zuby a kosti stávajú vystavené odvápnenie. Súčasný kyseliny citrónovej v citrónu môže zhoršiť stav. Tento nežiaduci účinok citrónovej šťavy môže viesť k vzniku bolestí hrdla u niektorých žien v tejto fáze.

8. Nebezpečné pre obličky poruchy:

Vedeli ste, že niektoré štúdie ukázali, že ľudia s ochorením obličiek a žlčníka otázok je potrebné sa vyhnúť pitie citrónovej šťavy? Citrónová šťava môže zasahovať do vstrebávanie vápnika v tele a zhoršiť stav obličiek.

9. Potravinových alergií:

Komerčne pestované citróny často majú vosk na povrchu. Keď si fľašu džúsu pomocou tohto citrón, niektoré z vosku môže tiež dostať do šťavy. To môže viesť k potravinovým alergiám. Ak chcete byť na bezpečnej strane, priniesť domov organické citróny, pretože tieto sú pesticídy a bez konzervačných látok.

10. Ďalšie Juice Effects Lemon:

Existuje mnoho obéznych ľudí, ktorí sa uchyľujú k citrónovej šťavy detox zbaviť prebytočného telesného tuku. Piť šťavu v malých množstvách bude poskytovať účinné živiny, aby vaše telo. Avšak, keď budete piť niekoľko pohárov denne tam môže byť niektoré nežiaduce účinky. Medzi príznaky patrí nedostatok sústredenia, bolesti hlavy, letargia, atď, čo začalo ako detoxikačné kúry si môžete nechať pocit trochu depresívna a slabý!

Teraz, keď viete, veľa vedľajších účinkov citrónovej šťavy, uistite sa, že ho riediť s inými nápojmi na zníženie obsahu kyselín v ňom. S nejakú kulinársku tvorivosť, stále môžete vychutnať svoj drink a žať jeho mnoho zdravotných výhod, bez toho, aby podľahla svojím vedľajším účinkom.

Boli to jedny z citrónovej šťavy vedľajších účinkov! Do podeliť o svoje skúsenosti s nami v komentároch.

load...