Zdravie a wellness

15 úžasných zdravotných výhod červeného banánu

15 úžasných zdravotných výhod červeného banánu

By ste jedli žltý banán, ale budete mať červený banán? Ak nemáte, nemusí byť skutočne vedomí neuveriteľné výhody červeného banánu, a ako je to lepšie ako jeho žlté bratranec! Ale potom, neboj; preto, že ste na správnom mieste!

Tento post hovorí o mnohých červených výhod banánov! Chceli by ste ich poznať? Ísť dopredu a dať čítanie!

Výhody Red Banana - Top 15:

1. Bohatým zdrojom výživných Fiber:

Red banana, tiež známy ako červená Dacca banány je skvelým zdrojom vlákniny. Vlákna alebo vlákniny je nestráviteľný sacharid získané z rastlín. Fiber bohaté potraviny sú nevyhnutné na pravidelné pohyby čriev. Ľudia s chronickými črevnými otázkami, ako je zápcha, poruchy trávenia alebo plynu sa odporúča mať červené banány. Jedna červená banán obsahuje 4 gramov vlákniny, ktorá spĺňa 16% dennej predpoklad vlákna. Jesť červené banán môžete ovládať svojej hmotnosti a znížiť riziko srdcových chorôb a cukrovky typu 2.

load...

2. Obličkové kamene Prevencia:

Červené banány sú bohaté na draslík, ktorý je nevyhnutný pre bežné fungovanie tela. Draslík zabraňuje tvorbe obličkových kameňov, ochorenia srdca a rakoviny. Pomáha tiež pri zadržiavaní vápnika, ktorý zlepšuje zdravie kostí. Deti a starší ľudia by mali jesť pravidelne červené banány. Dôvodom je, že deti potrebujú viac vápnika ako u dospelých pre správny vývoj kostí a rast. Na druhú stranu, vo veku ľudia majú tendenciu strácať vápnik, ako starnú. Z tohto dôvodu, ľudia nad päťdesiat mali jesť červené banány denne.

3. Bohaté na vitamín C:

Red banana je bohatá na vitamín C, čo je antioxidant. Vitamín C poskytuje ochranu pred voľnými radikálmi, čím sa znižuje riziko rakoviny a srdcových záchvatov. To tiež posilňuje imunitný systém a metabolizmus. Jediné červené banán obsahuje 16% dennej potrebnú dávku vitamínu C. Vitamín C je veľmi dôležité pre celkové zdravie a tí, ktorí neuprednostňujú citrusové plody, ako sú pomaranče a limetky môžu získať dobré množstvo vitamínu C z červeného banánu.

4. Zníženie hmotnosti:

Červené banány obsahujú menej kalórií v porovnaní s inými druhmi ovocia. Takže ak zahrniete červenú banán do svojho jedálnička každý deň, môžete naplniť žalúdok, bez konzumovať príliš veľa kalórií. To môže byť užitočné, aby zostali svieži a zdravý po celý deň. Jediný banán obsahuje len 90 kalórií, má vysoký obsah vlákniny a ľahko členia. Neobsahuje žiadny tuk, takže môžete ľahko konzumovať to aj keď máte nadváhu. Objemového krmiva prítomné v nej nebude vás hlad a bude skôr budete cítiť nasýtený dlho.

load...

5. Red Banány zlepšujú krvný:

Červené banány sú bohaté na vitamíny a antioxidanty, ktoré pomáhajú pri zvyšovaní počtu hemoglobínu a kvalitu krvi prúdiacej v tele. Vitamín B - 6 je nevyhnutné pre metabolizmus bielkovín a červených krviniek. Je tiež nevyhnutné pre tvorbu hemoglobínu. To pomáha pri premene tryptofánu na serotonín. To je nutné pre výrobu protilátok a udržanie zdravého imunitného systému. To tiež udrží hladinu glukózy v krvi. Jedna červená banán môžete stretnúť 20% vašej dennej potreby vitamínu B - 6. Vitamín B - 6 nedostatok vedie k chudokrvnosti. Takže ak ste trpia anémiou, potom by ste mali konzumovať 2 až 3 banány každý deň zlepšiť Váš hlas RBC. Tým sa zvýši nielen svojou imunitu, ale aj povzbudiť vás.

6. Okamžitý zdroj energie:

Športovci konzumujú veľké množstvo červených banánov o prestávkach, pretože potrebujú okamžitú dávku energie a červené banány môžu poskytnúť okamžitú energiu. Červené banány možno previesť prírodné cukry na okamžitej energie. Dáte Ak červené banány so svojimi deťmi každý deň pri raňajkách, môžu zostať pod napätím po celý deň. Dokonca aj dospelí, ktorí si veľmi menej času, že majú bohaté raňajky môže spotrebovať jeden červený banán v dopoludňajších hodinách, ktorý zamedzí letargia. Banány sú tiež dobré pre mozog, a preto by ste mali rozhodne z neho robí dôležitou súčasťou vašej raňajok.

7. Prestať fajčiť s červeným banán:

Červené banány sú vyplnené s vitamínom C, B - 6, draslíka a horčíka, ktoré sú užitočné pre vysporiadanie sa s následkami na odvykanie od fajčenia. Draslík a horčík prítomný v červenej banáne pomáha telu zotaviť sa z náhleho vysadenia nikotínu. To bojuje s vedľajšími účinky spôsobené odstránením nikotínu a zároveň poskytuje vám energie a naplnenie. Odvykanie od fajčenia môže spôsobiť rôzne fyzické i psychické problémy vo vás.

V prvých niekoľkých týždňoch, vaše telo prechádza mnohými zmenami vedie k stresu a náhle a silné túžby po nikotíne. Za týchto podmienok, nie ste schopní splniť svoje túžby po fajčení, čo vedie k stresu a úzkosti znova. Môžete tiež prejsť príznaky, ako je nevoľnosť, agresivita, podráždenosť, depresia, letargia, bolesti hlavy a zmeny nálad. To môže byť najťažšie fáz pre vás, ako vaše telo a mozog obaja túžia po fajčení, ale ak naozaj chcete prestať fajčiť, potom mať kontrolu nad seba a pokúsiť s červeným banán ako náhradník.

8. Jedzte Červený banán pre liečenie pálenie záhy:

Červené banány majú antacidné účinok, takže ak ste trpia častými heartburns, potom jesť jeden banán denne môže poskytnúť úľavu od pálenia záhy. Jesť pravidelne po dobu jedného mesiaca alebo tak, aby došlo k úplné oslobodenie od pálenia záhy, a potom ju aj naďalej pravidelne, takže už nikdy nebudete musieť znova čeliť problému. Postupom času si zvyknete na jeho upokojujúci účinok.

9. Liek Pilotov s červeným Banán:

Pilotov sú spôsobené v dôsledku chronickej zápchy a nepravidelné pohyby čriev. Vzhľadom k tomu, červené banány pomôcť pri regulácii stolice, môžu liečiť hromady. Jesť jeden banán po obede každý deň k zlepšeniu trávenia. Deti trpiace zápchou môžu využiť veľa z jesť červenej banán. Zvyčajne, zdravotnícki odborníci Neodporúčam pravidelné užívanie laxatív na liečbu zápchy u detí. Jesť červené banán každý deň je jedným z najviac najjednoduchšie a prírodné spôsoby, ako liečiť problém. Avšak, uistite sa, že urobíte to jesť vaše dieťa v prirodzenej forme a nie ako koktail s banánmi.

10. Kožné Výhody Red Banana:

Red banán obsahuje živiny, ako je vitamín C a B - 6, ktoré sú dôležité pre pokožku. Tieto živiny pomáhajú udržať pokožku tesný a pružný. Vysoký obsah antioxidantov, prítomných v červenom banáne zabraňuje starnutiu kože. Tieto antioxidanty chránia pokožku pred kyslíkovými radikálmi zadarmo, ktoré spôsobujú vrásky. Banán má asi 75 percent hmotnostných vody. Tak, banány pomáha hydratovať pokožku a chráni ju pred vysúšaním a odlupuje. Takže, ak chcete vyzerať mladšie s žiariace pleť, musíte uviesť červenú banán do svojho denného stravovania. Použite ho v tvár balení dosiahnuť lepšie výsledky:

  • Mash jedna červená banán.
  • Pridajte jednu čajovú lyžičku medu a jednu čajovú lyžičku citrónovej šťavy.
  • Dobre premiešajte a naneste na tvár a krk.
  • Nechajte ju po dobu 15 až 20 minút.
  • Umyte vlažnou vodou.

11. Vlasy Výhody Banán:

Červená Banán je bohaté na draslík, prírodných olejov, sacharidov a vitamínov, ktoré pomáhajú pri zmäkčovanie vlasy a chráni ich prirodzenú pružnosť. To zabraňuje štiepeniu a lámaniu. Red banana vytvára ovládateľnosti, lesk, rast a ovládacie prvky lupy. Rovnako ako červená banán pleťová maska ​​zvyšuje žiaru ihneď tváre, budú tieto banány vlasovej masky tiež zlepšiť vaše vlasy dramaticky.

Táto maska ​​dáva zázračné výsledky vlasy poškodené v dôsledku Perm, rovnanie alebo použitia farbív a ďalších chemikálií. Jednoduché na prípravu, výsledky sú jednoducho ohromujúce.

  • Vezmite 1 červená banán a premiešame s 1 lyžica olivového oleja, kokosového oleja, arganového olej alebo mandľový olej.
  • Použiť túto kašou červený banán a olejové zmesi s kefa na vlasy, takže je aplikovaný rovnomerne po celom skalp.
  • Umyť vlažnou vodou po pol hodine.
  • Uistite sa, že červený banán správne kašou bez hrudiek, aby sa olej dobre splýva s banánovou kašou.

12. Odbúranie stresu:

Banány sa naložené draslíka, ktorý stabilizuje tep a, ako aj kontrola stability vody v tele. V časoch vysokého napätia, hladina draslíka tela vyčerpať rýchlo. Konzumovať banány je naozaj zdravý spôsob ich obnovenie rovnováhy bez použitia liekov.

Červené banány obsahujú tri typy prírodných cukrov-glukóza, fruktóza a sacharóza. V kombinácii s vláknom, sú tieto tri cukry okamžite zvýšenie energetickej hladiny. Podľa výskumu, jesť dve červené banány poskytujú dostatočné množstvo energie do vášho tela, ktoré cítite pozitívne. Po druhé, tryptofán proteín prítomný v červenom banán sa prevedie na iný proteín známy ako serotonín, ktoré bolo známe, že hrajú dôležitú úlohu pri zlepšovaní nálady a aby sa cítite uvoľnenejšie a šťastnejšie.

13. Ranná nevoľnosť:

Jesť banány medzi potraviny skutočne pomáha udržiavať hladinu cukru v krvi a predchádza rannej choroby.

14. Lieči vredy:

To je vlastne to jediné ovocie, ktoré môžu byť konzumované, bez toho aby bolo napätie v celom chronickou okolností. To môže tiež pomôcť znížiť úroveň kyslosti, a znižuje podráždenie rovnako. Banány podporujú rast buniek vo vnútornej sliznice žalúdka pre generovanie ťažšie hlien (ktorý by chránil proti kyseliny). Okrem toho, banány sa skladajú z inhibítorov proteázy, ktoré pomáhajú odstránenie baktérií v žalúdku, ktoré sú považované za hlavnou príčinou vredov.

15. Dobré pre Vision:

Red banán obsahuje všetky dôležité živiny, vrátane tuku rozpustný vitamín A, ktorý je nevyhnutný pre zdravie očí.

Tak, teraz ste si vedomí týchto zdravotných výhod red banánov? So všetkými týmito výhodami červeného banánu, ale určite je to na vrchol v super zozname potravín! Konzumujú červené banány dnes pre zdravšie zajtrajšok! A ak viete, iné červené banánovej zdravotných výhod, dajte nám vedieť. K dispozícii je komentár box nižšie!

load...