Zdravie a wellness

25 najlepších výhod Rock Salt (Sendha Namak) pre pokožku, vlasy a zdravie

25 najlepších výhod Rock Salt (Sendha Namak) pre pokožku, vlasy a zdravie

Kamenná soľ je iný názov pre minerálne hali, ktorý je bežne známy ako chlorid sodný a má chemický vzorec NaCl. To je obyčajne známe ako kuchynskej soli alebo 'Sendha Namak' alebo 'kala Namak' v Hindi, 'Rati Uppu' v Telugu, 'Intuppu' tamilsky, 'Kalle Uppu' v Malayalam, 'Kalluppu' v Kannadčina, 'Shendi Lon' v Marathi, 'Sindhalun' v Gujarati a 'Saindhava Lavan' v bengálčine. To je väčšinou bezfarebný alebo biely keď jeho farba sa môže líšiť od svetlo modrej, tmavo modrej, fialovej až ružové, červené, oranžové, žlté alebo šedé v závislosti na množstve a druhu nečistôt v ňom.

Je tvorený odparovaním slanej vody z veľkých vodných plôch, ako sú vnútrozemské okrajových morí, uzavretých zátok a ústí v polosuchých oblastiach, kde sa zistí, v obrovských vkladov. V indickom subkontinente, že sa nachádza v oblasti, kde sa himalájske známe ako himalájskej kryštalickej soli.

Tam je rozdiel medzi kamennej soli a kuchynskej soli, ktoré sme väčšinou konzumujú. Sendha Namak je najčistejšia forma kamennej soli, ktorá je k dispozícii v Indii, v malých množstvách. Tak, to je nákladnejšie než komerčný soli. Na rozdiel od komerčných soli, ktorá je jodidovaná, kamenná soľ je presnejšia s veľkými robustnými kryštálov, má menej slanú chuť a nie je chemicky spracovaná. Môže byť použitý ako zdravá náhrada kuchynskej soli, pretože je bohatá na minerály a nepredstavuje zdravotné problémy, ako je vysoký krvný tlak, opuchy v tele alebo očami.

load...

Používa sa pri výrobe zmrzliny, pretože znižuje bod mrznutia, ak sú zabalené s ľadom na výrobcu zmrzliny, čím zmrzlinu chladnejšie. To je väčšinou používaný k dochutenie a konzerváciu. Na rozdiel od spotreby, to je zásobený v masívnych sáčkov za účelom udržania nízkej ľad na cestách v zime.

Kamenná soľ Výhody

Výživná hodnota kamennej soli je tak vysoká, že majú rôzne účinky na rôzne časti ľudského tela. Pre vaše pohodlie sme prestúpili výhody kamennej soli dole do kategórie zdravia, pokožku a vlasy!

Kamenná soľ: Zdravie Výhody

Ako bolo predtým uvedené, kamenná soľ je najčistejšia forma soli, ktorá postráda environmentálnych polutantov a chemických zložiek. Obsahuje 84 z 92 stopových prvkov, ktoré telo zahŕňajúce vápnik, železo, zinok, draslík, horčík, meď a podobne. Je teda k dispozícii v drogériách a lekárňach vo forme prášku, pilulky doplnok, alebo dokonca ako kvapalný extrakt v zdravotníckych nápoja. Niektoré z jeho zdravotných výhod sú nasledovné.

load...

1. Pomáha pri trávení a je predpísaný pre laxatív a poruchami trávenia. Zlepšuje chuť do jedla, odstraňuje plyn a upokojuje pálenie záhy.

2. Uľahčuje bunkovú absorpciu minerálov. To zohráva dôležitú úlohu pri dopĺňaní elektrolytov v tele a udržiava rovnováhu pH. Stimuláciou prekrvenie a minerálnej rovnováhy odstráni toxické minerály a rafinovaných usadenín soli.

3. Stabilizuje krvný tlak tým, že udržuje rovnováhu vysokých a nízkych krvného tlaku.

4. Pomáha pri chudnutí vyrovnaním minerály, ktoré inhibujú chute a elimináciu tukové odumreté bunky.

5. Kamenná soľ sa používa ako domáci liek pre liečenie mnohých porúch a ochorení, ako sú reumatické bolesti a herpes, zápalu a podráždenia po bodnutí hmyzom.

Poďme sa pozrieť na to, ako niektoré iné soli ovplyvňujú našu kožu, vlasy a zdravie.

34 Amazing Výhody soľ pre pleť, vlasy a zdravie 14 najlepšie výhody morskej soli (Samundri Namak) pre pleť, vlasy a zdravie 19 najlepších výhodách Soľ čierna (Kala Namak) pre pleť, vlasy a zdravie 12 najlepších výhodách Epsom Salt u pokožky, vlasov a zdravie

6. Spotreba kamennej soli spolu s citrónovou šťavou môže pomôcť pri odstraňovaní žalúdočnej červami a kontrolu zvracanie. To tiež poskytuje úľavu proti chrípke.

7. To je výhodné pre ľudí trpiacich dýchacími ťažkosťami a sinus. Kloktanie s kamennou soľou pomáha zmierňuje bolesti v krku, opuch hrdla, suchý kašeľ a mandle. Kamenná soľ sa rozpustí vo vode na prípravu soľanky, ktorá sa používa v tvárových par pre pacientov trpiacich astmou, bronchitídou alebo iných nosa a uší nepohodlie.

8. S vodným roztokom chloridu sodného sa s kamennej soli sa pohárom pramenitej vody môže poskytnúť úľavu v prípade artritídy, reumatizmu, obličiek a močového mechúra kamene. Obklad z tohto nálevu môže byť použitá na liečbu rán, akné alebo bolesť spôsobené dnou a artritídou.

9. Kamenná soľ môže byť použitá ako zuby bielidlo alebo úst osviežovače. Kloktanie s kamennou soľou poskytuje úľavu proti bolesti v krku.

10. Môže byť použitý ako kúpeľ alebo telesnú soli. Môžete kombinovať polievkovú lyžicu soli kamennej v vaničkou mať relaxačný kúpeľ. Kúpanie v slanej vode skale bojuje proti zadržiavaniu vody v tele, zmierňuje bolesti svalov, reguluje spánok, detoxikuje telo a znižuje krvný tlak. To tiež zmierňuje stres a telesné bolesti.

11. Jeden z najúžasnejších výhody kamennej soli je, že prekonáva svalové kŕče. Tie zažívajú svalové kŕče môžu zmiešať lyžicu kamennej soli vo vode a popíjať ju získať úľavu v priebehu niekoľkých minút.

12. Tým, že všetky základné stopové prvky, je to výrazne zlepšuje imunitný systém. To tiež zlepšuje dýchanie, krvného obehu a nervový systém do značnej miery.

13. To pomáha udržiavať tok slín a tráviacich štiav. Môžete pridať štipku soli kamennej s niekoľkými drvené mäty vašich Lassi, aby si osviežujúci nápoj.

14. Kamenná soľ môžu byť uložené v medenej nádobe, až sa stane červenú.

15. Posilňuje kosti a spojivové tkanivo.

Poďme sa pozrieť na to, ako niektoré iné soli ovplyvňujú našu kožu, vlasy a zdravie.

Kamenná soľ: Kožné Výhody

Na rozdiel od svojich početných zdravotných výhod, existuje aj veľa kamenná soľ používa pre vašu pokožku v mnohých ohľadoch, a to vďaka svojej očistenie a detoxikačné vlastnosti. Niektoré z jej výhod pre kožu, sú nasledujúce.

16. Nahromadenie odumretých kožných buniek je zodpovedný za spôsobenie drsný, matný a veku vzhľad vašej pokožky. Kamenná soľ exfoliácii odumretých kožných buniek a chráni prirodzenú vrstvu pokožky, čo vedie k mladistvý a žiariaca pleť.

17. Je tiež posilňuje kožné tkanivo k omladeniu pokožky, čo vyzerať mladšie a pevné. Masírovať pokožku so soľnou drhnúť exfoliáciu a zjemňuje pokožku, zanecháva ju čistú a sviežu a odstránenie odumretých kožných buniek, ktoré spôsobujú vaša pleť vyzerať nudné.

18. Byť bohatý na minerály, kamenná soľ môže byť použitá ako telový peeling ako perfektný náhrada kúpeľných štandardných výrobkov doma.

19. Má výborné čistiace vlastnosti. Zrnká soli môžu očistiť vaša pleť póry lepšie ako mydla alebo čistiaci prostriedok a je vaša pokožka dýchať ľahko. Môžete kombinovať polievkovú lyžicu kamennej soli s čistiacim alebo tvár umyť a trieť svoju tvár s ním na žiariace pleť.

20. Namáčanie svoje telo v kamennej soli vode umožňuje minerály a živiny v soli, ktoré majú byť dodané do bunky vo forme iónov, aby sa uľahčilo ich absorpciu v tele. To spôsobí, že zlepšenie vzhľadu vašej pleti zvýšením krvného obehu.

21. Vzhľadom na to, že nemá vplyv na sušenie na kožu, môže byť použitý ako noha namočiť, noha kroviny alebo ručné peeling.

22. Kamenná soľ je účinná pri odstraňovaní žlť pod nechty, čím im lesk krásne.

23. Kamenná soľ zmieša s šťavy citróna a zázvoru, kedy vyhotovených ráno a večer na dennej báze, môže pomôcť pri liečbe rozšírenia kože.

Kamenná soľ: Vlasy Výhody

Aj keď by sa mohlo zdať nepravdepodobné, kamenná soľ môže byť v skutočnosti prospešné pre vaše vlasy v mnohých ohľadoch. Vzhľadom k svojej čistiace a exfoliačný vlastnosti, to je často používaný ako prísada do šampónov a ošetrenie vlasov. Niektoré z jeho prínosy pre vlasy sú uvedené nižšie:

24. Vzhľadom k svojej vynikajúce čistiace vlastnosti, kamenná soľ pomáha pri odstraňovaní odumretých kožných buniek a nečistôt z vašich vlasov, bez toho, aby vyzliekol svoj prirodzený zdravý olej. Všetko, čo musíte urobiť, je mix soli v šampónu. Umyť vlasy s touto zmesou a opláchnite studenou vodou, aby sa odstránil zvyšok. Uistite sa, že nerobiť obvyklý penu.

25. Môžete kombinovať rovnaké časti svojho kondicionéru a kamennej soli a aplikovať ju na vlasy. 30 minút - po 20 zmyť. To dodá objem vašich vlasov.

Dúfam, že sa vám páčil článok. Prosím ťa, zanechajte nám komentár!

load...