Zdravie a wellness

15 účinných domácich opravných prostriedkov pre pohybovú chorobu

15 účinných domácich opravných prostriedkov pre pohybovú chorobu

Už ste niekedy vyhnúť cestovanie len preto, že samotná myšlienka, že sú na štvorkolke, loďou alebo lietadlom cítite zle? Nie si sám! Milióny ľudí, viac žien ako mužov, pravidelne odkladajú cestu kvôli nevoľnosti. Aj keď to nie je vážny zdravotný stav, môže to mať hlboký psychologický vplyv na spôsob, akým sa cítime o cestovaní. Kinetózy alebo cestovný choroba je pocit nevoľnosti, závraty a niekedy aj zvracanie vyvolaná tým, že v dopravným prostriedkom. Je to spôsobené predovšetkým tým, zmätených pocitov. Keď oči vnímajú pohyb odlišne od skutočného zmysle pohybu, výsledok je kinetózy alebo kinetózou.

Kinetózy sa tak vysiľujúce, že človek môže dokonca plachý z cestovania na krátke vzdialenosti. Mnohokrát fyzikálne účinky kinetózy vyvolať silné psychologické reakcie a človek sa môže začať umocňuje pocity kinetózou. Kinetózy sa môže zdať horšie, ak trpia spondylitídy, astigmatizmus a zápalu stredného ucha.

Druhy kinetózy:

Kinetóza je pomenovaná po konkrétny druh dopravy, ktorý spúšťa tento nepríjemný pocit.

 • Carsickness
 • Morská choroba
 • Airsickness
 • Spinning choroba

Kinetóza - Niektoré jednoduché opatrenia:

Ak zistíte, že nemôžete odložiť alebo vyhnúť cestovanie anymore, tu je niekoľko jednoduchých vecí, ktoré môžete urobiť, aby sa dostať cez cestu:

load...
 • Valiť sa dole okná a nadýchať sa čerstvého vzduchu. Bad auto vôňa je veľká nevoľnosť spúšť.
 • Pozrite sa z okna na ďalekej objekty alebo priamo v smere jazdy, opäť ako ďaleko objekty. Čím bližšie sú objekty, ktoré sa pozerajú na, tým väčší konflikt existuje medzi oči (zrak) a vnútornými ušami (zmyslové pohybu a rovnováhy).
 • Ak je nočný čas, jednoducho zdriemnuť alebo zatvárať oči, je veľkým prínosom. To vás upokojuje tým, že zavrie jednu z dvoch protichodných zmysloch.
 • Aby sa vaše ústa obsadené - žuť žuvačku, jesť sušienky alebo chipsy a popíjať vodu. Pohyb čeľuste pomáha zmierniť napätie. To bude tiež zmierniť bolesti hlavy spôsobené nevoľnosti.
 • Vyhnúť čítanie alebo hranie videohier.
 • Nájsť miesto čo najbližšie k vodičovi, ako je to možné. Najlepším riešením je, že je vodič!
 • Nejazdite na lačný žalúdok. Ak si myslíte, že žiadny zdroj znamená, že žiadna vracanie, ste bohužiaľ mýli.
 • Udržiavať hydratovanú.
 • Vyhnite sa veľmi ťažké, mastné a korenené pokrmy pred cestou. Budú robiť kyslosť v žalúdku strieľať hore.

Hlavné prostriedky pre kinetózy:

Okrem týchto tipov, tu pätnásť veľmi účinné domáce opravné prostriedky, ktoré si môžete vyskúšať na upokojenie nevoľnosti.

1. Ginger:

Čas testovaný a istý výstrel - Zázvor je prekvapujúce, koreň, ktorá zmierni dopady kinetózou. Mnoho liekov zázvor založené sú k dostaniu v lekárňach; Môžete tiež skúsiť zázvorový čaj. Kým vriacu vodu na čaj, pridať nejaké plátky zázvoru a nechá sa dobre varí s vodou. Ďalej strmé nejaký čaj, pridať trochu medu alebo cukru. Váš zázvor čaj je pripravený. Popíjať ju aspoň hodinu pred cestou. Môžete tiež vykonávať niektoré spoločne v banke. Tiež stojí za pokus je zázvorové pivo, zázvor a zázvorové koláčiky. Nemáte mať prístup ku ktorejkoľvek z nich, len držať šnupanie plátok alebo dva zázvoru zabalené v tkanive. To funguje zakaždým.

2. Lemon:

Tento je z osobnej skúsenosti. Vezmite plátok citróna (alebo akýkoľvek citrusové plody) spolu s vami v papierovým uterákom a držať ňuchania ju čas od času. Svieža, pikantná vôňa ovocia je istý výstrel spôsob, ako upokojiť nevoľnosti a príbuzné symptómy. Môžete tiež skúsiť popíjanie ľahké vápno sóda. To robí divy.

load...

3. Peppermint:

Tento osviežujúci bylina znamená viac než len osviežiť zmysly. Žuvanie mäty piepornej cukríky môžu skutočne pomôcť pri znižovaní nevoľnosti a bolesti hlavy spôsobené kinetózou. Tento liek na kinetózy je vhodná aj pre batoľatá. Ak sa vám nepáči chuť, môžete skúsiť kúsoček mäty piepornej na zápästí alebo na vreckovke. Je aromaterapia na jednotke.

4. Jan Chips:

Zmierniť svoju nevoľnosť a nevoľnosť saním na ľad čipy. Je to upokojujúce, vám dáva niečo robiť a pre Weight Watchers - má nulovú kalórií! Ľadový voda neutralizuje kyslosť žalúdka žalúdok a robí sa budete cítiť lepšie okamžite.

5. Apple Juice:

Sip jablčnej šťavy pred a počas jazdy, a vaša kinetóza bude preč. Avšak, nie spotrebujú veľké množstvo naraz, ako moc tekutina v žalúdku bude určite sa budete zvracať. Popíjanie tohto non-kyslé šťavy postupne pomôže upokojiť žalúdok a nervy. Akýkoľvek iný non-citrus šťava funguje rovnako dobre.

6. Slané krekry alebo sušienky:

Cestuje na lačný žalúdok cíti ako dobrý spôsob, aby sa zabránilo zvracanie. Avšak, to je mylná predstava. Udržujte okusovanie na sušienky alebo sušienky, aby sa zabránilo žalúdočných štiav z budovy do lačný žalúdok. Môžete tiež skúsiť solené zemiakové lupienky.

7. Ľahká jedla:

Aspoň hodinu, než budete cestovať, mať ľahké, s nízkym obsahom tuku, ako by ste na iný deň. Výskum hovorí, že prázdny žalúdok je viac pravdepodobné, že vyrábať kyslosť, nevoľnosť a vracanie. Plnšie váš žalúdok je, tým lepšie vaše cesta bude. Avšak, nechoďte cez palubu tým, že jej obrovský jedlo. To nepomôže.

8. Tea:

Variť svetlo, nízky cukor šálku čaju a popíjať ju pred vašej cesty. Mierne chute nebude len osviežiť vás; budú tiež udržiavať váš žalúdok v neutrálnom stave. Tea má tiež prírodné ukľudňujúce a upokojujúce prostriedky. Avšak, vyhnúť veľmi silné pivo, pretože vytvára kyslosť. To isté platí aj pre kávu. Ak musíte mať nejaký, uistite sa, že je svetlo bez kofeínu pohár skôr než silná káva naloží s mliekom, smotanou a kofeín.

9. Akupresúrny:

Takže žiadny z vyššie uvedených prostriedkov pre kinetózy Zdá sa, že pracovať pre vás? No, meria tri prsty od zápästia na vnútornom ramene. Palcom, vyvíjať tlak na tomto mieste, a držať ho tam na nejakú dobu. Urobte to opakovane, kým sa cítite trochu oddychu. To je akupresúrne bod pre nevoľnosť a funguje pre väčšinu ľudí pri znižovaní príznaky spojené s kinetózou.

10. Ice Cream:

Wow! Konečne zábavné domáci liek na kinetózou! Zmrzlina obsahuje mliečny krém - na upokojenie kyslosť - a ľad - na upokojenie si nutkanie na zvracanie žalúdok. To je skvelý liek, a to najmä pre deti na jednotke. To tiež udržuje je nadšení pre budúci zmrzliny zastávke.

11. Sladké drievko:

To je veľká antacidá a protizápalový liek. Sladké drievko brať ako tinktúra, odvar alebo infúzie znižuje kyslosť v žalúdku a znižuje hlienu v žalúdočnej sliznice. Sladkého drievka cukroví funguje úplne rovnako. POZOR: neberte sladkého drievka, ak ste tehotná, pretože môže vyvolať sťahy.

12. Harmanček:

Tento krásny bylina je prospešný pri znižovaní bolesti hlavy a nevoľnosť, ktorá pochádza z kinetózou. Popíjať harmančekový čaj a budete sa cítiť vaše telo odpočinúť nesmierne. To tiež znižuje celkový pocit únavy sprievodného kinetózou. Má prírodné upokojujúce prostriedky a krásne arómu. Istý spôsob, ako sa budete cítiť uvoľnene!

13. Mäty:

Nie, nie dych mäta, myslím mäty - skutočnú bylinku. Žuť nejaké čerstvej mäty alebo ju pridať do svojho čaju. Je to skvelý prostriedok proti cestovnej nevoľnosti a nevoľnosť. To môže byť tiež podávaný bezpečne deťom. Čerstvý vôňa a chuť mäty je prírodný upokojujúci prostriedok.

14. Limonády:

Skúste popíjanie (NOT prehĺtal) sýtený colu počas a pred cestou. Oxid uhličitý pomôže uvoľniť prebytočnú nadúvanie pohybu zdravotné postihnutie nevoľnosť a studenej vody sa upokojiť žalúdok. (Varovanie: Môže spôsobiť grganie!)

15. Hlboké dýchanie:

Nemusíte byť guru jogy robiť hlboké dýchanie. Vdychovať čerstvý vzduch zhlboka a pomaly. Nárast čistého a čerstvého kyslíka nielen upokojuje nevoľnosti, ale tiež ťaží znížením úzkosti.

Niektoré alebo všetky z týchto nápravných opatrení a tipy si istí, že s vami spolupracovať. Preveďte pokusu a omylu záchvat a rozhodnúť, čo je najlepšie pre vás, ako si pustiť na tejto obávanej ceste. Okrem toho sa snaží uvoľniť, čo je to najhoršie, čo sa môže stať? Že budete zvracať! Veľký problém! Choďte do toho a robiť to, budete sa cítiť zaťaženie lepšie potom. To bude určite skončí že zvrásnenie tvár, ktoré ste robili na chvíľu.

Tieto bylinné a prírodné prostriedky sú lepšie v porovnaní s alopatických liekov pre kinetózy, pretože tieto voľne predajné lieky zvyčajne spôsobujú nadmerné ospalosť a rozmazané videnie po dobu najmenej 24 hodín. Nie príliš užitočné, ak máte k účasti na schôdzi ihneď po lete alebo jednotku. Nenechajte kinetóza okradnúť o nádherný zážitok z cestovania. Skúste niektoré z týchto opravných prostriedkov a ocitnete sa čaká na ďalší letu, jazdy alebo plavby.

load...