Zdravie a wellness

10 účinných domácich opravných prostriedkov pre Furry Tongue

10 účinných domácich opravných prostriedkov pre Furry Tongue

Je váš jazyk príliš suchá? Máte zlý dych príliš? Nikto nechce, aby jej jazyk cítiť ako syr alebo dokonca vyzerať ako jeden. Ale to je to, čo chlpatý jazyk je podobný.

V tomto príspevku, hovoríme o chlpatého jazyku a spôsobov, ako môžete liečiť pomocou ingrediencií okolo vášho domu. Takže, bez toho aby čakal, zistiť, aké sú a zbaviť sa týchto ťažkostí!

To nie je Tongue Twister:

Kožušinový jazyk sa označuje ako biela jazyka alebo povlak na jazyku. Za normálnych okolností, náš jazyk má byť ružové a pokrytý malými erupciami zvaných papillae (1). Náš jazyk je silný sval, ktorý nám pomáha prehltnúť, hovoriť, a samozrejme chuť. Biely povlak na jazyku vytvára značné nepohodlie a je výsledkom mnohých otázkach. Nedostatok dobrej ústnej hygieny vedie zoznam. Na chlpaté jazyku, je možné nájsť zväčšené lézie a syrové náplasti, ktoré môžu alebo nemusia vločka preč (2). Sú to zvyčajne nie je vážne. Pozrime sa, čo spôsobuje chlpaté jazyk.

load...

Príčiny Furry jazyk:

Kožušinový jazyk je charakterizovaná nadmerným rastom buniek vnútri úst. Toto tvoria biele škvrny. Medzi príčiny patria:

  1. Mŕtve bunky, zvyšky jedla a baktérie nahromadenie medzi napučané papíl
  2. Sucho v ústach, dehydratácia
  3. Nekontrolovaný tabaku a alkoholu
  4. Spotreba nadmerných sladkých potravín
  5. Kvasinková infekcia alebo kandidóza, ktorá dáva afty
  6. Niektoré antibiotiká
  7. Dlhodobá steroid inhalácie za podmienok, ako je astma
  8. Ochorenie, ako je diabetes, žltačka, syfilis, leukoplakia, lupus, a preťaženie pečene (3)

Niektoré z nich môžu viesť k mliečnym pokrývajúce nad jazykom, čo má za následok zlý dych a vytvára živnú pôdu pre zlé baktérie, ktoré ďalej poškodzujú zuby.

Nižšie sú uvedené prírodné prostriedky pre chlpatého jazyka.

1. Soľ:

Môžete použiť soľ dvoma spôsobmi. Najprv zmiešajte lyžicu morskej soli v pohári teplej vody. Kloktadlo túto vodu šesťkrát denne, a budete pozorovať príznaky zmiznú za týždeň. Po druhé, dať trochu soli nad svojím jazykom a jemne potrite ju zubnou kefkou. To by malo okamžite ponúknuť nejakú úľavu.

load...

2. Rastlinný glycerín:

Rastlinný glycerín je k dispozícii ľahko si najbližšieho supermarketu. Pri použití tejto metódy bolo preukázané, že vykazujú výsledky okamžite. Umiestnite glycerín na jazyku a jemne potrite ho pomocou mäkkého zubnej kefky. Bude bojovať proti vysúšaniu a tiež vás zbaví nepríjemného dychu.

3. Soda:

Zmiešajte jedlú sódu s citrónom. Použiť túto pastu na jazyku, rovnako ako zuby. Pomáha odstrániť biele škvrny z jazyka. To navyše pomáha vybieliť zuby pri jazde preč zlý dych.

4. Kurkuma:

Vzhľadom k tomu, kurkuma je prírodný antimikrobiálne liek, môže byť použitý na zabíjanie zlé baktérie na jazyku rovnako. Pridajte kurkuma prášok do čerstvou citrónovou šťavou. Nanášajte pastu na jazyku a drhnúť biele škvrny. Môžete tiež zmiešať kurkuma prášok v pohári vody a kloktadlo ju.

5. Jogurt:

Jogurt je čistý spôsob, ako nahradiť zlé baktérie na jazyku je zdravé baktérie jogurtu je. Jesť šálka jogurtu priamo lyžicou, takže váš jazyk cítiť probiotikum. Probiotiká obsahujú živé bakteriálne kultúry pomáhajú kontrolovať plesňových a bakteriálnych výrastky vnútri úst.

6. Aloe Vera:

Aloe Vera má niekoľko liečivé vlastnosti. Je antimikrobiálne, ktoré môžu zničiť patogény v ústach, ktoré spôsobujú zápach z úst. Jednoducho svišťanie lyžicu Aloe vera šťavy po dobu niekoľkých minút v ústach. Vypľuť zostávajúce šťavu. Túto metódu tak často, ako je to možné vyriešiť vaše problémy ústnej opakovať.

7. Neem:

Neem má protiplesňové a antibakteriálne vlastnosti, ktoré môžu účinne liečiť chlpaté jazyk. Kloktanie voda varí s neem listy možno vymazať bielych plakov spôsobené mikrobiálne nahromadením. Kloktať s Neem vodou dvakrát denne, kým sa nájsť úľavu.

8. Jablká a mrkva:

Jablká, mrkva, a dokonca aj jahody majú prirodzený sklon čistenia. Ich chrumkavé textúry pomôže liečiť chlpatý jazyk a bojovať proti zápachu z úst rovnako.

9. Voda:

Piť veľa vody, aby zvyšky jedla z usadí na jazyku a medzi zubami. Piť veľa vody tiež zabraňuje rastu baktérií v ústach. Môžete tiež skúsiť piť Aloe Vera vodu alebo citrónovú vodu pre dosiahnutie lepších výsledkov.

10. Kefa pred spaním:

Uistite sa, že udržať dobrú ústnu hygienu. Pravidelne kefu, a to najmä po jedle a pred spaním. Používať jazyk škrabku držať biely povlak v šachu. Okrem toho obsahujú ústne vody vo vašej ústnej rutinnej starostlivosti. V prípade priľnuté plak, kefa jazyk s zubnej pasty.

Tieto prostriedky sú ležiace okolo domu, čaká na vašu pozornosť. Jednoduché riešenia nebude vyžadovať veľa času. Avšak, ak váš jazyk aj naďalej cítiť povlakom, môže byť príznakom niečoho oveľa vážnejšieho. Poraďte sa s lekárom a zistiť jej príčinu.

Našli ste post užitočné? Prosím, podeľte sa o svoje pripomienky do príslušného poľa nižšie.

load...