Zdravie a wellness

24 úžasných výhod Whey Protein pre pokožku, vlasy a zdravie

24 úžasných výhod Whey Protein pre pokožku, vlasy a zdravie

Proteíny sú veľké molekuly, pozostávajúce z aminokyselín, ktoré naše telo potrebuje, aby správne fungovali. Je nutné kontrolovať dôležité procesy v tele súvisí s metabolizmom. V priemere, dospelí muži potrebujú 71 g bielkovín denne a ženy potrebujú 46 g bielkovín denne. 17 - 21 percent z celkového počtu kalórií ženských by v ideálnom prípade pochádza z bielkovín, ako odporúča USDA.

Čo je Whey Protein?

Srvátka je najčistejšia forma proteínu. Získava sa z kravského mlieka. Jedná sa o produkt z mlieka, získaný pri spracovaní syra. Srvátka je spracovaný do viacerých koncentrovaných formách. Niektoré z jej rôznych formách, sú srvátkové bielkoviny, srvátkový proteínový izoláty, srvátkový proteínový koncentrát, srvátkový proteínový hydroslate a hydrolyzovaný proteín. Proteínové prášky sú stále veľmi populárne v týchto dňoch vzhľadom na svoje zdravotné výhody. Obsahuje väčšie množstvo bielkovín ako všetky prírodné potraviny. Srvátkové bielkoviny je vysoko odporúčané pre ženy, ktoré potrebujú viac bielkovín v ich strave.

load...

Typy srvátkové bielkoviny:

Existujú tri hlavné typy srvátkové bielkoviny doplnkov: srvátkový koncentrát, srvátkový izolát a srvátkový hydrolyzát.

 1. Srvátkový proteínový koncentrát je najlacnejší zo všetkých troch srvátkové proteínové prášky. To má najnižšie množstvo bielkovín, asi 58 až 89%. Zvyšok sa skladá z tuku, laktózy a imunitný zvyšujúce peptidy, ako je alfa-laktalbumínu a imunoglobulínu. Percento WPC je závislá na tom, ako koncentrovaný je. Dolnom konci koncentráty majú 50% bielkovín, pričom vyššie konca tie majú až 90% bielkovín.
 2. Srvátkový proteínový izolát obsahuje 95% proteínu, s minimálnym množstvom laktózy a tuku.
 3. Whey Protein Hydroslate má 99% proteínu a je najdrahší všetkých srvátkové proteínové prášky na. To je považované za "pre-štiepi" forma srvátkové bielkoviny, lebo prechádza čiastkové hydrolysis- procese nutnom pre telo absorbovať bielkoviny. To je najviac rozpustná forma proteínu a dostane sa rýchlo štiepi v tele. To je považované za najlepší doplnok srvátkový veľa.
[Read: Proteín sania k Weight Gain]

Srvátková bielkovina Výhody:

Pozrite sa tu jedny z najlepších výhod srvátkové bielkoviny pre ženy:

1. Hormonálna Úrovne:

Srvátková bielkovina je veľmi prospešné pre ženy. To nespôsobuje kolísanie hladiny hormónov, ako sú iné proteíny robiť. Okrem toho, srvátkový proteín je najviac rozpustná a najbohatšie forma proteínu. Je oveľa výživnejšie ako vaječné bielky, sója a mäsa.

load...

2. Aminokyseliny:

Aminokyseliny sú chemické jednotky, ktoré nie sú vyrábané prirodzene v našom tele. Srvátková bielkovina je dobrým zdrojom aminokyselín. Pracujú spoločne opraviť naše kosti, svaly, orgány a takmer každú časť tkaniva v ľudskom tele. Špecifické aminokyseliny sú potrebné pre špecifické účely. Srvátková bielkovina má vysoký obsah aminokyselín s rozvetveným reťazcom (BCAA). To je užitočné pre svalové opravy a konzerváciu. Leucín, ďalšie aminokyseliny, stimuluje syntézu bielkovín a vysiela signál k telu k zvýšeniu jeho skladovanie aminokyseliny.

3. Starnutie:

Srvátková bielkovina obsahuje glutatión. To je antioxidant, ktorý upratuje voľné radikály, a odďaľuje príznaky starnutia. Glutatión sa skladá z troch hlavných aminokyselín; cysteín, kyselinu glutamovú a glycín. Srvátkové bielkoviny tiež spomaľuje degeneráciu svalov a udržuje je silný počas starobe.

4. Chudnutie:

Srvátkové bielkoviny pre chudnutie? Áno, podľa štúdie, ženy, ktoré konzumovali špecializovaná forma srvátkové bielkoviny k strate viac telesného tuku. Oni tiež ukázal väčší zachovanie svalovej hmoty ako tí, ktorí nie. Srvátková bielkovina je s nízkym obsahom sacharidov a vysokým obsahom bielkovín. To urýchľuje metabolizmus spaľovať prebytočný tuk z tela. Vedci k záveru, že srvátkové bielkoviny môžu ľahko ovládať chuť do jedla po dobu až dvoch hodín. Obsahuje veľmi málo tuku, nízky cholesterol a laktózu. To robí to vynikajúce pre ľudí s nízkym obsahom sacharidov stravy.

5. Rakovina:

Rakoviny, najmä prsníka a rakovina krčka maternice je druhou najčastejšou príčinou úmrtí u žien. Srvátkový koncentrát a glutatión modulácie sa používa v liečbe rakoviny. Spotreba sušenej srvátky v priebehu chemoterapie môže pomôcť inhibovať rast rakovinových buniek. Je to tiež vynikajúce jedlo pre pacientov s rakovinou, pretože je ľahko stráviteľné. To tiež dostane ľahko vstrebáva v tele. Poskytuje energiu a zvyšuje imunitu.

6. Zdravie srdca:

Srdcové mŕtvice spôsobuje ochrnutie, strata reči a zlej pamäti. To je tiež treťou najčastejšou príčinou úmrtí u žien. Srvátkové bielkoviny znižuje LDL cholesterol. Znižuje krvný tlak a tiež znižuje riziko srdcových ochorení a mŕtvice.

7. Odolnosť:

Jeden z najlepších srvátkové bielkoviny výhod sa zlepšuje zdravie srdca. Srvátkové bielkoviny zlepšuje imunitnú reakciu a pomáha bojovať s infekciou u žien. Posilňuje imunitný systém tým, že zvyšuje produkciu glutatiónu. To je silný antioxidant, ktorý pomáha pri detoxikácii. Ženy trpiace astmou by mala byť doplnená srvátkové bielkoviny s cieľom zlepšiť ich reakciu cytokínov.

8. Posilňovanie Svaly:

Srvátkové bielkoviny je pre opravy a posilňovanie svalov potreby. Tréning a každodenné cvičenie vyčerpať energetickej hladiny v tele, čo vedie k poškodeniu svalov. Srvátkové bielkoviny pochádza z kravského mlieka, a je to skvelý prirodzený proteín pre budovanie a opravy svalov.

9. Zdravé nechtov a kože:

Ženské telo potrebuje bielkoviny k vytvoreniu zdravej kože a nechtov. Srvátkové bielkoviny pomáha telu vytvárať hormóny a životne dôležitých enzýmov, aby im beží efektívne.

10. Rýchlo vstrebáva:

Srvátkový proteín trasie sa odporúča viac než akákoľvek iná forma srvátkové bielkoviny. Proteínové koktaily obsahujú vysoké množstvo živín vo forme sójové, srvátky a kazeínu. To dostane ľahko stráviteľné v tele, ako bielkoviny v potravinách. To tiež obsahuje najvyššiu biologickú hodnotu (BV).

11. Glykémie:

Srvátková bielkovina dáva telu pozitívnej dusíkovej bilancie. To tiež zabraňuje kolísaniu hladiny cukru v krvi, čo môže viesť k prejedaniu. Srvátková bielkovina má nízke hladiny tukov. To je veľmi výhodné pre riadenie hladiny glukózy. To tiež zabraňuje vzniku diabetu. Táto forma proteínu tiež zlepšuje inzulínovú rezistenciu v tele, aby sa jeho túto hladinu.

12. Dobre tónovaný Obrázok:

Srvátkové bielkoviny tóny svaly a urýchľuje látkovú výmenu. To vám dáva zdravé a tónovaný postavu.

13. Bone Health:

Viac ako 65% žien trpí osteoporózou, čo je stav, ktorý spôsobuje rednutie a zvýšenej krehkosti kostí. Budovať a udržiavať zdravé kosti, ženy potrebujú konzumovať zvýšeným obsahom vápnika zdravé potraviny. Srvátková bielkovina obsahuje vysoké množstvo vápnika, ktorý bráni strate kostnej hmoty a udržuje je silný.

14. Pečeň:

Srvátkový proteín, ak sú užívané v primeranom množstve, podporuje funkciu pečene. Pečeň nesie asi 500 funkcií v tele. To by nebolo možné bez prítomnosti aminokyselín v ňom.

15. Liečenie:

Srvátková bielkovina je vynikajúcou voľbou proteín pre ženy. To platí najmä pre tých, ktorí podstúpili operácie. To pomáha pri hojení rán a dostane ľahko vstrebáva do tela.

Srvátkové bielkoviny pre zdravé vlasy a pokožka:

Tu sú hlavné výhody pre vašu pokožku a vlasy.

16. Podporuje rast vlasov:

Proteín tvorí veľmi dôležitou zložkou vlasov, ako samotný vlasy sa skladá z proteínu. Nedostatok bielkovín môže viesť k značným problémom vypadávanie vlasov. Srvátková bielkovina je pohodlný spôsob, ako zvýšiť príjem bielkovín v strave. Majú vysoké množstvo bielkovín pravidelne zabraňuje vypadávaniu vlasov a podporuje rast vlasov. Užívanie srvátky kokteily pomáha prekonať vlasové problémy, ako je lyzín a ustupujúcich vlasových liniek.

17. Pomáha posilňovať Skin:

Kolagén je štrukturálny tkanivo, ktorá zaisťuje pružnosť kože. To zahŕňa 30 percent z bielkovín v tele a pomáha posilňovať kožu, krvné cievy, kosti a zuby. Náročné srvátkové bielkoviny vám poskytne dostatok kolagénu, aby sa vaše pokožku pevnú a zdravé.

18. Podporuje zdravú pokožku hlavy:

Pravidelná konzumácia srvátky vyživuje a posilňuje vlasy, aby vám silný, zdravé a lesklé vlasy. Kyslé vlastnosti srvátky vytvrdzovania lupiny a psoriasis na koži hlavy. To prispieva k zlepšeniu zdravotného stavu pokožky hlavy.

19. Trvá na tom Skin Pružnosť:

Aminokyseliny v srvátkové bielkoviny pomáhajú udržiavať pevnosť a pružnosť pokožky.

20. Pôsobí ako kondicionér:

Môžete tiež použiť sušenej srvátky v mieste vášho šampónu. Len trieť nejaký prášok dôkladne na hlave. Umyte vlažnou vodou, aby si čisté a bez oleja skalp. Prípadne môžete šampón prvý a sledovať ho s srvátky plákania. Nechaj to po dobu 10 minút a potom zmyte. Srvátka kondicionér dodá veľkú textúru a telo na vlasy. To je veľmi užitočné pre jemné vlasy bez objemu, pretože nie je zaťažiť vlasy ako iné vlasové prípravky.

21. Domáci Toner:

Srvátka môže byť použitá na kožu ako čistiaci, toner a hydratačné. Niektoré kozmetické firmy začleniť tento doplnok bohaté na bielkoviny pre svoje úžasné kožu výhody. Namočte vatový tampón v srvátke. Naneste ju na tvár pomocou jemnej ťahy. To bude fungovať ako úžasnú domácu tonera.

22. Boje akné:

Anti-mikrobiálne vlastnosti srvátky funguje prekvapivo na akné a vyrážok. Pomáha tiež zosvetliť pigmentové a starecké škvrny.

23. Obnovenie pokožky Hodnota pH:

Pridajte 2 šálky srvátky vo vani a namočte si v ňom po dobu 20 minút. Kyslosť v srvátke obnoví hodnotu pH pokožky k omladeniu kožné bunky.

24. Dobrá pre oči:

Pre unavené alebo opuchnuté oči, mokré sáčok čaju so studenou srvátky a umiestnite ho cez oči. Nechaj to po dobu 20 minút, aby si osvieženie očí.

Srvátkové bielkoviny Použitie:

Srvátková bielkovina je k dispozícii v rôznych formách, ako sú srvátkové proteínové tyčinky, srvátkový proteín trasie a srvátkové nápoje. Srvátka nie je sám o sebe majú veľmi atraktívne chuť. Z tohto dôvodu je zmiešaný s inými potravinami, ako je ovocie a orechov, aby sa chuť príťažlivejšie. Pozrite sa na srvátkový používa tu:

 • Trepanie srvátkové bielkoviny s malinami a avokádo je ideálny spôsob, ako začať svoj deň. Uistite sa, že srvátkové bielkoviny dostanete od trávy kŕmenia kráv a nie kukurica-kŕmil kravy. Tá môže spôsobovať alergie.
 • Pridajte lyžičku sušenej srvátky, aby súbory cookie pri pečení. Tým dôjde k zvýšeniu hladiny proteínu v tele. Môžete tiež pridať čokoládové srvátky do kávy, aby sa lahodnú moka.
 • Trvá minútu k príprave tejto bohatej nápoja bielkovín. Zmiešajte jednu odmerku srvátkového proteínu do 6 oz alebo 200 ml vody. Nechajte stranou zmiešané proteín po dobu niekoľkých minút. To pomôže prášok dostať úplne nerozpustí. Piť túto vodu.
 • Srvátkové bielkoviny je najlepšie spotrebovať ihneď po náročnom tréningu. To bude poskytovať svoje svaly a bunky správnej výživy, ktoré potrebujú opraviť. Môžete pridať srvátkové bielkoviny ku svojim ovos, obilnín a palacinky na bohaté raňajky bielkovín.
 • Ak hľadáte pre rýchle občerstvenie v práci, ktorú si pripravte kokteil srvátkové bielkoviny s niektorými orechy, ovocie a kocky ľadu na výživné a lahodné chvenie.
 • Mieša sa jednu odmerku proteínového prášku do svojho jogurtu a navrch ešte s ovocím, orieškami a čokoládou na chutné liečbe. Môžete tiež zmiešať sušená srvátka s vašou obľúbenou zmrzlinu.
 • Použitie srvátky, namiesto vody, pri varení cestovín alebo polievky, aby to výraznú chuť. Môžete tiež použiť srvátku, aby sa chleba. To bude dať mu nádherný hnedú kôrku a arómu. 

To bolo asi proteínových výhodách srvátky a využitie, teraz sa pozrime na niektoré z vedľajších účinkov.

Srvátkové bielkoviny nežiaduce účinky:

Rovnako ako ostatné doplnky, srvátkový proteín má nejaké zdravotné riziká s ním spojené. Tu je niekoľko vedľajšie účinky srvátkové bielkoviny.

 • Väčšina vedľajších účinkov spojených s srvátkové bielkoviny sú spojené s tráviacimi problémami, ako je gastritída, nadúvanie, bolesti hlavy, kŕče, zníženie chuti do jedla, nevoľnosť a únava.
 • Ak máte niektorý z týchto príznakov, je veľmi pravdepodobné, že buď z dôvodu laktózy alebo umelých sladidiel prítomných v srvátkové bielkoviny.
 • Nadmerná spotreba bielkovín môže dokonca zhoršiť problémy s obličkami.
 • Príliš veľa bielkovín môže vyčerpať uloženie tela vápnika, čo vedie k krehké kosti a zuby.
 • Tiež vysoké množstvo proteínu, môžu spôsobiť ženské telo produkovať prebytok amoniaku.
 • Ženy by nemali konzumovať viac ako dve porcie proteín trasie za deň.
 • Extrémne vysoká dávka môže tiež preťažiť pečeň, čo môže spôsobiť vážne zdravotné problémy. 

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na srvátkové bielkoviny výhody. Aby zostali ďaleko od týchto nežiaducich účinkov, uistite sa, že srvátkové bielkoviny porcia nepresahuje ako 30 gramov na každom jedle. Baví a zostať zdravý!

load...